Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Vědma

Nemám ráda Angelinu Jolie a tím se pro mě film stává trochu utrpením, které ještě násobí příšerný dabing. Avatarovsky krásné scény a příjemně pokřivený děj klasické pohádky nicméně celkem fungují. ()

kalap

Moja židovka Angelina Jolie to zahrala parádne a len ona sama tomu dala 30% , rozprávka aj pre dospelých, kde dobro a zlo sa vzájomne prelínajú, aby dobro nakoniec malo na vrch nad zlom a od jednej malej hviezdičky cez jeho predlhý otravný komentár ala verbal až po nádherné a spravodlivé štyri hviezdy. ()

dee-key

Pohádka s feministickým koncem Ledové království nám ukázala, že princezny prince nepotřebují. Zloba to dovádí do trochu extrémnějšího konce a prince rovnou supluje. Ale nebylo to špatný. Růženka se sice celý film nepřítomně pohihňává, až jsem ji podezříval, co že v té chaloupce s těmi třemi odpornými a stupidními vílami smaží. Ale jako nová pohádka se mi to docela líbilo. ()

Linda.csfd

Neo-dark-fantasy-fairytale - porce fantasy snění nikdy neuškodí. Angelinu Pokerface Icecold Jolie jsem nikdy moc nemusela, ale tady z ní skoro vyzařovaly i emoce. Když producenti vybírali do role Elle - nenapadla je taky Dakota? Podle mě je její krása mnohem éteričtější. Z postav mne ale nejvíce zaujal Diaval, ten sexy havran (alias náhradní křídla Maleficent). ()

applause

Pohádkový příběh o světe fantazie a také o tom, kam až může člověk zajít, by získal moc. Může klidně oklamat a zneužít svého přítele, aby dosáhl svého. Pak se jen nestačíme divit, co tenhle oklamaný a ublížený přítel je schopen udělat proto, aby se mu pomstil. Třeba i zaklet jeho dcerou, jejíž kletbu nemůže zrušit nikdo ani on sám. Proto bychom neměli ubližovat lidem, zvlášť svým přátelům, protože pokud jsou aspoň z poloviny, jako my, tak nám to vrátí. Role Angeliny Jolie se mi nejdříve na vílu Zlobilku nehodila, ale jak se víla začala měnit k horšímu, tak jsem si říkala, kdo jiný by lépe zahrál zhrzenou ženu, než Angelina Jolie? ()

M.i.k.e

ve své podstatě hodně jednouduchý film,jehož jádrem je všem dobře známá pohádka o Šípkové Růžence.Stromberg ovšem do tohoto notoricky známého příběhu přináší nejedno originální osvěžení,které navíc balí do perfektního vizuálího pozlátka a Maleficent zkrátka baví.Pokud bych měl srovnat variace na pohádky,popřípadě nová zpracování známých příběhů z posledních let,vychází z nich Maleficent ze všeho nejlíp a to i přes to,že po trailerch jsem čekal a doufal v mnohem temnější podívanou...85% (PS : Angelině ty křídla neuvěřitelně seknou :-) ()

Aljak

Niečo tak temné som v rozprávkovom žánri už dosť dlho nevidel, ale o to lepšie! Zaujímavé spracovanie klasickej Šípovej Ruženky. Mňa tešilo najmä to, že to bolo podané akoby z tej druhej strany - teda prostredníctvom temnej ríše, v ktorej vládla kráľovná Maleficent. Pretože väčšinou bývajú rozprávky predostreté z toho uhla, kde vládlo dobro a cnosť. Práve vďaka tejto obmene nadobudol celý príbeh nový rozmer a človek dokázal často sympatizovať práve s tou "ríšou zla". Angelinu nemusím, no do tejto role sa naozaj hodila znamenito. Príbeh mal veľa silných fáz, no aj tie menej výrazné, ktoré neboli ničím zaujímavé. Ale treba vyzdvihnúť úžasné vizuálne prostredie, do ktorého bol film v podstate zasadený. No akurát ten princ Filip mi prišiel príliš sladký na takúto temnejšiu verziu. A ešte aj tie tri víly mi občas išli na nervy (teda až na Juno Temple, veď ako inak). Ale celkovo to bol isto nadpriemer, v tomto žánri určite a nespochybniteľne. P.S. Ten preklad "Zloba, kráľovná čiernej mágie" je naozaj hrozný. ()

Figu

I z obyčejný pohádky se dá vykouzlit naprosto špičkový excelentní fantasy dílo, který je nadupaný nejen čáry a kouzly, ale především ohromně mystickou a úchvatnou Angelinou, která se nám konečně vrátila před kameru a to hned v takto elegantním provedení!!! Určitě jde o jednu z nejlepších hraných pohádek desetiletí a to možná říkám ještě malou číslovku... Rozhodně nezapomenu na scénku, kdy se Zloba řítí k hradu krále a vedle ní z kamenný ohrady kolem cesty odlítávaj kusy šutrů a balvanů. Mráz po zádech cejtím ještě teď. Super! 90% ()

rakovnik

Nebýt filmu Jak se budí princezny, byla by tato pohádka o Šípkové Růžence nejlepším zpracováním tématu. Sice je děj posunutý poněkud jinam, než jsme zvyklí, na druhou stranu, psychologie postavy Maleficient je úžasná, samozřejmě i díky naprosto dokonalé Angelině Jolie. Krásný vizuál je podtržen skvělými hereckými výkony, ať již zmiňované Angeliny, tak krále i roztomilé Aurory. Roli hraje jistě i to, že jsem viděl film v originálním znění. Do kolen mě nakonec dostal závěr filmu, a to nejen kvůli princovi. Více ovšem prozrazovat nemohu. Celkově nádherná pohádka, která asi stojí za zhlédnutí ve 3D, ale originální znění má své jiné přednosti. ()

Marqta

Stará- nová pohádka v lehce disneyovském stylu. Tedy s vychytanou hudbou a motivem v tradičním příběhu ale překvapivě i překvapivých momentů tam pár bylo :) Angelina byla fajn a i když si to pravděpodobně znovu nepustím, tak jsem se nenudila. Trochu slabší 3 hvězdičky. ----"But, as many thought whenever they saw the graceful figure soaring through the air, it took a great hero and a terrible villain to make it all come about. And her name was Maleficent."---- ()

Necron

zrejme diky velke peci o (obstojne) pozlatko se pozapomnelo na scenar, rezii i herectvi. vysledna, iracionalne pusobici, slatanina nechava divaka zcela chladnym (zadne emoce), znudenym, krouticim hlavou a nedockave vyhlizejicim konecne titulky. ()

Hennes

Vizuální krása a technicky zase výborně zpracovaný film. Co by ten Hollywood dneska bez počítačů dělal. Příběh je ovšem slabší a klasickou Růženku nám tady Amíci naservírovali v trochu podezřelé podobě. Hodný otec král je vlastně zrádce a krypl první třídy pocházející z chléva, tři hodné sudičky jsou podezřelé figurky, které po změně do lidské podoby nejsou schopny se o svou svěřenkyni postarat. Je to ale příběh pro děti a své kouzlo to má, takže se na to podívejte jako na pohádku, ale o obsahu moc nepřemýšlejte. ()

Wiikii

Poslední dobou je v oblibě přetváření známých pohádek do "kůlovějších" verzí, takže jsem i na remakeovanou Růženku tak nahlížel, načež za film jako takový bych dal vyšší tři hvězdy, ale Angelina Jolie mě svým hereckým výkonem přesvědčila, abych ještě trochu přihodil. .... HODNOCENÍ: 71% (4*) ()

Hees

Veľmi pekná rozprávka s pohľadu Maleficent. Ono jediné čo mi na nej naozaj vadilo bol koniec. Koniec totiž ako keby nezapadá do celého príbehu a ešte k tomu musím dodať, že podľa mňa dôležité súčasti neboli ani vysvetlené. Máme teda ako tak kvalitný, milý a úsmevný príbeh, ktorý ku koncu je "odseknutý" nič nám nie je vysvetlené (však načo) a hneď "žili všetci až nepomreli koniec?" (to nie je spoiler veď je to rozprávka). Takže toľko ku koncu, ktorý ma sklamal hlavne z dôvodu, že sa mi Maleficent páčilo od začiatku (a skoro do konca). Dal som hodnotenie kde ma tento nepodarený koniec minimálne ovplyvnil. "Rozprávka" či film je pekný a prostredie kde žijú "víly a ďalší škriatkovia" sa mi páčilo. Angeline Jolie táto rola sadla a Elle Fanning zahrala výborne 16 ročné dievča, bodaj by aj nie keď vtedy mala 16 (hehe čas na smiech). ()

ProNotor

Prostě pohádka, která mě zase jednou nadchla, krásný, příjemný, takový balzám pro mou duši. Být více fantasy pohádek, tak budu spokojený, tato Zloba byla spíše pohlazení. Po dlouhé době jedna z mála, co se mi takto líbila. ()

Martin741

Uzivatel Verbal jak tak pozeram vymenoval i zahranicne nazvy Sipkovej ruzenky. Jo, mozu byt, ale mne ide o to, ze rozpravky maju velmi casto extremne desive pozadie. Konkretne u Ruzenky samotna Ruzenka zaspala preto, ze jej uviazol kusok lanu za nechtami. A vobec treba napisat i extremne a strasidelne pozadie rozpravky - princ ju pocas spanku pravidelne znasilnoval, ona mu porodila synov -- po case ako sa zobudila zistila, ze ju princ chce zabit. Jaxa vodilo jej synom neviem, to asi treba este niekde zistit. Suhlasim, ze Dyzny bol kurvil dobreho vkusu .....Dyzny svoj pribeh zalozil na verzii z roku 1697 /vacsina ludi pozna Popolusku z verzie bratov Grimmovcov/, verzia bola od Charlesa Perraulta - sranda je ze Perrault aj Grimmovci cerpali z verzie Macacej Popolusky z roku 1634 od Giambattista Basileho. Najbrutalnejsi podcast ma ale Modrovous, to uz je cirociry masaker a vlastne vedenie podvojneho uctovnictva hrozy : 74 % ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek