Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Noviik

Ani nevím proč ta jedna hvězdička, možná proto, že jsou zde dobře udělané popisky. Jinak jde o spíše podprůměr, jednička byla aspoň o "nečem". ()

Deyw odpad!

Po shlednuti prvniho dilu sem se tesil na druhej..to byla ale ztrata casu ...vojak co se de vycurat a necha si flintu nekde na stole pak se vrati a divi se ze tam neni a uz mu do zad ciha zruda je fakt moc...a nejhorsi je ze to takhle to bylo snad v celym filmu :D vubec se mi to nelibilo pro me je to odpad.. :( ()

3n3my odpad!

Hoci som vedel do čoho idem, nenašiel som počas filmu dostatok pozerateľných scén, ktoré by to vytiahli z odpadu. Tej debility je tam vážne na pár filmov, nieto ešte na jeden! Možno ako komédia by toto režisérske trápenie malo väčší úspech. Keď to tak zhrniem: pár mutantov ozbrojených maximálne sekáčom na mäso a kopijou rozseká americkú jednotku ozbrojenú odstrelovačkami. Čo z toho vyplýva? Americkej armády sa nemusia obávať ani posledné neznáme kmene žijúce niekde v amazonských pralesoch. ()

tom88

Stále je to pomerne napínavý horor a technické spracovanie je na dobrej úrovni aj keď je dej podstatne slabší ako v jednotke. Je to poriadny masaker, no obávam sa, že len to. Vojaci sú síce trocha švihnutí a nedisciplínovaní, no až také fatálky nerobia. Mutanti sú až moc rozumní a fyzicky zdatní, čo sa mi moc nepozdávalo. Je to chvíľami pekne hnusné a je to nasilu natočené pokračovanie, ktoré nič nehovorí a nemá v podstate žiadnu myšlienku ani pointu. Je to iba taká vyvražďvačka dalo by sa povedať. Ja som sa pri tom celkom dobre bavil a preto s hodnotením idem vyššie ako by som asi mal. S prižmúreným okom je to na 3*. 50% ()

Nivenx

Abych shrnul druhý díl hor, tak strašně moc bije do očí změna režiséra. Najdou se zde zajímavé momenty plné krve, lámání kostí a masakrů všeho stylu, ale bez jakékoli atmosféry, na kterou by člověk rád zavzpomínal. Po týdnu jsem si z filmu pamatoval jen, jak se hrabala mutantovi v mozku a nic víc. Když vemu v úvahu, že s Ajou se tento nástupce nemůže rovnat, tak jde o průměrný Hixploitation, který rozhodně nenudí a nedělá přímo tomuto žánru ostudu. Délka filmu není nějak přehnaná, takže nestihne nudit. 55% ()

Cedr

Jednička byla mnohem mnohem lepší... Takže pokud se vám příliš nezdál už první díl tak na tohle rovnou zapomeňte. To nemá snad ani cenu komentovat a podivovat se nad stupiditou těch vojáků nebo národní gardy... whatever. Tenhle film se prostě nepoved, takže jedině pustit ve více lidech v "dobré náladě" a tak maximálně komentovat tu neskutečnou demenci co se odehrává na plátně. ()

Sfinkter

Hory mají oči, originál i remake, mají svou specifickou atmosféru a určitým způsobem patří k poměrně známým filmům v daném žánru. Od tohoto pokračování jsem čekal tuhou stolici a dostalo se mi voňavého průjmu. Jedna hvězdička za přímou masáž mozku, to jsem se kroutil i já. ()

Kikania

Tak toto ma dosť sklamalo. Čakala som niečo lepšie, vzhľadom na to, že jednotka bola v pohode. Pozerala som to s mojimi kamoškami a urobili sme si z toho celkom fajn komédiu:D ()

karlik4801

Slabší odvar jedničky. Dvojka si ale drží kvalitu maskami. Co mi vadilo byly suché a podle mě zbytečné scény. Myšlení postav tu o pár procent kleslo. Celý film zachraňuje zajímavost mutantních dementů. Jen prostě nechápu jak by se ta snadno pozabíjeli vojáci, nebo kdo to vlastně byl. ()

Raven0

Tak tohle je síla. U kterého jiného "hororového" filmu se při závěrečné bitce proti "kapitánovi" mutantů půlka sálu smála, až se za břicho popadala? Ale ta bezva partička vojáků a dvě vojandy (míry 90:60:90) jsou občas opravdu k smíchu... Na druhoui stranu, film není přehnaně dlouhý a občas je i koukatelný... ()

gjjm

Skupina amerických vojáků se dostane do radioaktivitou zamořené pouště, zjistí, že v jejich táboře nikdo není...a pak, že tam jsou mutanti z jedničky. Demence, ty ženské tam jsou jen, aby se bylo na co dívat a i tak to není nic moc. Trochu krve tam je, ale kupodivu mě nudila. Chybí tomu napínavá atmosféra jedničky. Jediné pozitivum je geniální hudba (myslím dokonalou písničku Insect Eyes). Lucky ones die fast. ()

lennyd

Na území zvané Sektor 16, kde se testovaly jaderné zbraně, a kde se před časem zatoulala jedna rodinka a málokdo z ní vyvázl živý, je nyní vyslána skupina mariňáků, kteří mají z okolo žijícím zmutovaným živlem zatočit. Ale přes všechno vybavení a výcvik to s nimi nevypadá moc dobře a nakonec musí bojovat o holý život ... Z Hory mají oči 1 jsem byl docela nadšený. Sice se taky nějaké námitky našly, ale z dnešního pohledu to byly pouze drobnosti a nepodstatnosti. O to víc zamrzí nepodařené zpracování pokračování původního filmu - po Alexandru Ajovi přepvzal štafetu Martin Weisz, a původní předlohu úplně zašlapal do země. Postupné objevování nečekaného a tajemného zde úplně zazdil, když víceméně vše ukázal už před titulkama, tudíž se nekoná žádné překvapení. Inteligence vojenské jednotky se pohybovala kdesi u záporných čísel, tudíž i zmutovaní obyvatelé je inteligenčně několikanásobně překonávali (např. si vojáčci alespoň třikrát odložili všechno své vybavení včetně zbraní kamsi za skalku, aby jim ho nepřítel snadno mohl šlohnout). Hory mají oči 2 je jeden z filmů, kde jsem fandil "zlé" straně, jen aby už byl konec. Jedna hvězda z úcty k původnímu filmu .. ()

tnp101

Narozdíl od atmosférického prvního dílu je toto velice slabý odvar. Pokračování má spíše akčnější charakter, což mi u filmů tohoto typu nesedí. ()

ivan bohatyr

Barbar hovnan - nejlepší chvilka filmu, takových kdyby bylo víc mohla z toho být solidní komedie. Teď vážně: zlatá rodinka v jedničce, tady ve dvojce s pár maníkama z armády to bylo o poznání horší, ale ponurá atmosféra v dolech a hodina biologie z rozpáraných těl nakonec nevyzněla až tak špatně. Armáda plná zmatkařů, horolezeců a modelek, co vidí poprvé krev, tvořila hlavní nedostatek filmu. Jak rád slyším ten rozkaz 'zůstaňte naživu' v hororovém filmu, to je něco jako říct běž do pokoje a dej si na zadek. ()

TKKMR

Typické pokračovanie úspešného filmu. Krvavejšie, brutálnejšie, úchylnejšie... Tvorcovia sa snažili čosi vyťažiť z pôvodného námetu, prípadne aj niečo pridať, takže mutantov aj ich obetí je oproti jednotke viac, napriek tomu sa jej však dvojka kvalitou nevyrovná. ()

PetrPan2

Celkem solidní vyvražďovačka, která se na rozdíl od Ajovy jedničky už nesoustředí na pečlivé a postupné budování atmosféry a následné brutální vyvrcholení, ale už hned o začátku jde pěkně na věc. Vojenská jednotka nárdní gardy (což jsou poloprofesionální jednotkyv podstatě jakési domobrany, které si vytváří každý z jednotlivých států USA... proto ta neshopnost) se vypravý do prostřed pouště, kde se má spojit s jinou jednotkou, která provádí výzkům radioaktivity. Jenže, co čert nechtěl vojáci, kteří na ně měli čekat jsou buď mrtví, sežraní nebo nacpaní do latríny a naše milá jednotka národní gardy je, jak už bylo naznačeno i v jiných recenzích, tak neshopná, že po pár minutách boje si sama zastřelí i vlastního velitele, tedy jediného relativně shopného vojáka. Přežije pár maníků a dvě vnadná děvčata, z nichž aby se to nepletlo je jedna bruneta a druhá blond. Zakrátko se dozví, že přeživší mutanti je hodlají zamsakrovat a s děvčaty se také řádně užít... ehm, pardon využít... k rozmnožení své mutantí kolonie. Vojáci jsou z této informace patřičně nadšeni a ve chvíly, kdy zmizí jedna z dívek (bruneta) a začne býti využívaná k rozmnožení... rozhodou se jednat a show začíná. ()

Stodvacet

Na jedničku to nemá tej bych dal tak 7 hvězdiček.Ale určitě to byl výbornej horor kterých se vidí málo.Malinko mi to připomínalo Pád do tmy. ()