Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

666teen

Říkal jsem si, tohle bude kvalitní řež. Ale nejdřív knížku. No, nalejme si neředěné kapaliny do odstřikovačů, nevydržel jsem a jako první jsem dal film. Překvapení je určitě Brad. Srdceryvné scény s rodinou ořezal na minimum a akcí spíš jen lehce proplouvá (popravdě, až na jednu pěknou amputaci si skoro nebouchl) a to je jen dobře. Dalšího multikilling geroje v zabíjení Zeků nám určitě ukáže Míla z Ukrajiny. Nelituju nic, kvalitní blockbuster je na světě a koupě knižní předlohy je celkem jistá. ()

Cappuccino

Toto všetko sme už predsa niekde videli, len si do hlavnej role pripočítajte Brada Pitta. Rýchli zombíci tu už boli, katastrofické snímky s podobným poňatím taktiež . Jedinú inováciu možno vidím v tom, že vo World War Z sa nemŕtvi naučili preskakovať múry (viz Jeruzalem) ala hop hop všetci na sebe a dáko to už hádam prelezieme. ()

Ruut

UPDATE 2021: To snad ještě zraje :-) ------ Pro mě docela dost příjemné překvapení. Trailery ve mě vyvolávaly pocit digitálního hnusu bez pořádného lidského elementu. No jako samotný příběh je opravdu jedno velké klišé, ale ti rychlozombíci mají šťávu a vidět je destruovat Jeruzalém je mňamka. Na velkofilm taky zajímavý konec, který je bez bombastických scén, naopak skoro až komorní drama. Celkově takový podivuhodný kočkopes (= něco mezi Resident Evil, Válka světů a 28 dní poté), který kupodivu relativně slušně funguje. ()

S.Quentin QUALE

No, Marca Fostera si mezi oblíbené režiséry rozhodně nedám. Je to fušer! Tenhle jeho nejnovější kus je netradičním, zajímavým, ale zároveň žánrově nesourodým (budiž) a bohužel chabě za svým cílem si jdoucím filmem. Bezesporu se jedná o originálně uchopený "zambies" snímek, jehož dějová a vypravěčská linka se odvíjí celkem kontinuálně, a kdy na diváka bez jakéhokoli objasňování původu nejprve doslova vybafne začínající apokalypsu, aby hlavní hrdinové hned od začátku započali survival jízdu. Po uhašení této situace se nečekaně master všech masterů Pitt jako elitní vyšetřovatel OSN vydává obletět planetu v chaosu, aby zjistil původ, důvod, spasil svět, při čemž se nečekaně včecko sere, a z chudáka Pitt se stává malinký řešeto. Závěr se pak odehraje v napůl Zeky zamořeném výzkumném centru, kde se Pitt snaží udat své poznatky. Tenhle evoluční děj a žánrový koktejl překvapivě dobře chutná, je konzumní, ale ke špici, na kterou mohl úplně s přehledem dosáhnout, nemá. Důvody? Pominu-li lehce skousnutelné nedostatky jako lehká a opravdu ne moc často se vyskytující demence (a tak co, dyť probíhá zombies apokalypsa) a taky scénáristickou nevymazlenoust v podobě nekompletního objasnějí "odkud, co, proč", pak musím dost nasraně nadávat z pohledu hororového fanouška. Ono se zde totiž krom tradičního hororového tématu o hororu hovořit nedá. Jedná se o řekněme pandemický akční thriller, který je díky podělané přístupnosti těžce při zdi seroucí. Ve filmu jsou desítky možností pro nabušené gore, strašně jsem si přál vidět vystřelený mozky, páčidlem rozbitý hlavy, useklý ruky, to všecko ve filmu je, bohužel jen jako. Doprdele! Chamtivost to holt opět vyhrála. Nic to ovšem nemění na tom, že thriller je to vynikající, kdy většina scén je krásně vygradovaná, dokonce jsem v kině hned několikrát poskočil na sedačce, ale jak říkám, tohle mělo potenciál pro úplně jinou řezbu. Škoda! Srovnání a podobnosti s Já, legenda jsou na místě. 85% Po zhlédnutí Director's Cutu zvedám na plnej. 90% ()

Allien.9

Kéž by byla všechna překvapení tak příjemná, jako tomu bylo v případě tohoto filmu. Má to atmosféru (částečně k tomu přispívá i skladba "Isolated System"), má to spád (akci střídají věcné dialogy a další akce), má to LOGIKU. A Brad Pitt, kterému mimochodem role vojáka v důchodu neskutečně sedí, je bonus.;-) ()

misterz

Nechápem pomerne nízke hodnotenie. Sám za seba musím povedať, že v tomto žánru nič lepšie natočené ešte nebolo. Nebolo to síce tak krvavé ako napr. Úsvit mŕtvych, ale o to viac to bolo vyšperkované po réžijnej a scenárovej stránke. A čo je hlavné, film dokázal udržať v napätí celých 116 min. Ani jeden jediný raz som si v duchu nepovedal tak toto je nudná scénka. A k tomu podmanivá, hutná atmosféra, ktorá zaliezala až pod kožu. A všetko bolo obalené perfektnou hudbou. Brad Pitt zahral ako obyčajne výborne. Tomuto filmu naozaj nie je čo vytknúť a preto s čistým svedomím a veľmi rád dávam plný počet. ()

Vančura

V podstatě nudný a zbytečný film vezoucí se na módní vlně salonního chiliasmu, který permanentně za rohem vyhlíží nějaký ten apokalyptický scénář typu ekologické katastrofy, světové války či virové pandemie, jako v případě tohoto filmu. V tomto ohledu ten film ani není moc zábavný, protože je spíše zlověstný a neradostný, byť závěrečné vyústění je pochopitelně pozitivní - u tohoto typu mainstreamové produkce se smutné konce nenosí. To i je důvod, proč ten film není dokonce ani napínavý, Brad Pitt se v něm prostě jen přemísťuje v prostoru, občas pokosí pár zombíků, zachraňuje svět a sem tam stihne brnknout starostlivé ženušce - i tak by se dal v jedné větě shrnout celý děj. Ech, ten film se topí v žánrových klišé a vysloveně nudí, zombíci jsou spíš směšní než strašidelní, a jediná působivá scéna v celém filmu je po mém soudu ta, v níž se hromada zombíků v Izraeli dere k vrcholu zdi, aby se přes ni přehoupli ke svým budoucím obětem - to mi skutečně běhal hrůzou mráz po zádech. Nenáročného diváka, jakož i fanynky Pitta, tento film skoro jistě zabaví, ale těm, kdo čekají od filmu přece jen něco víc, to musí přijít prostě jako sračka, která se po pár dnech spolehlivě vykouří z hlavy. ()

Peytl

Ani božský krasomil Brad to nějak zázračně nezachránil a to směle přiznávám, že ač trapný heterák ho mám velmi rád. Ale proč nejsem nadšený vlastně nechápu, vše do sebe zapadalo a ladilo, jak desáté kroužkované pivko k mistru Peytlovi, vše natočeno velice kvalitně, stejně jako zmiňovaný ležák v oblíbeném Vatikánu a ani hlava vás z toho bolet nebude, i když to škarohlídi a nekvalitní píči tvrdí. Zkrátka je to pořád jen pivo, ne exkluzivní, třicetiletý, kubánský rum. Dost možná, že jsem lehce zklamán proto, že téměř vše jsem už viděl v trailerech...teda kromě poslední hororové pětiny, kdyby z ní udělali třetinu a já si tak díky tomu užil víc zubatých, ukvičených hnusáků, pak bych tady teď neprskal. I když těch prskajících bude jistě víc, například takový Usain Bolt musí (pokud je to u něj možné) blednout závistí, neboť kdejaký bílý padesátník s endoprotézou mu natrhne jeho opičí prdel a stovku dá pod osm vteřin, to vše za doprovodu klapání zoubků a jódlování, pohoda dřez. Dal bych čtyři, ale protože vidím, že moji přátelé (nadržené pipky a homosexuální střeva) pálí plným počtem, pak nebudu mít černé svědomí, že jsem lehounce ubral a Piťák to jistě taky přežije. ()

mchnk

Gerry, vždy a všude připraven. Holky, tatínek si jen cestou do školy odskočí zachránit svět, ano? Hned jsem zpět, ale nebojte, budu pravidelně volat. S klasickou holywoodskou dávkou štěstí a dobrých přátel se vydává na cestu přes celý svět. Ono se nějaké to letadlo vždycky najde. No...a aby necestoval sám, dáme mu tam nějakou sličnou G.I. Jane. Smysluplným začátkem či otázkou příčiny viru se moc zabývat nebudeme, prostě chemie sem, chemie tam. Stejně tomu lidi nerozumí. Víte, co lidi chtěj? Zombíky, to dneska letí, ale ne ledajaký. Rychlý, co rychlý...extrémně rychlý a nebudeme troškařit, žádný stovky, tisíce...prostě obrovskou vlnu zombíků. To bude trhák! Hlavně toho moc neukazovat, stačí střídat půl vteřinové záběry jeden za druhým, a když tak v co nejtemnějším prostředí, ke konci pak nějaký ty zombíky ukážem v detailu. Apokalyptické klišé ze západu zde snad dosahuje vrcholu, vše ve stylu happy family & super daddy hero, jenž se nezapotí, ani když s ním spadne dopravní letadlo. Brade, kurva?? ()

pornogrind

Tak vám teda povím,že je to pěkná sračka.Hollywoodskej digitální shit s turbo rozpočtem,který asi většinu pobral Brad Pitt.Né že bych měl něco proti Pittovi.Má na kontě skvělé snímky viz.SEDM,KLUB RVÁČŮ,PODFU(C)K,BABEL,12OPIC a další,ale jako hrdina kosící zombíky u mě neuspěl.Prostě jsem mu to nesežral.Ale Brad Pitt jako Gerry Lejno je ještě ten nejmenší průser.Útoky zombí jsou většinou z dálky takže maskéři moc práce neměli.Proč by když to můžem udělat digitálně.A když už máme tu čest vidět nějaký útok z blízka tak je to strašně chaoticky sestříhaný takže je vidět úplně hovno.A navíc to působí směšně a digitálně.(chvílema mí to připomínalo počítačovou hru bez herců)Opravdu nevím kam všechen ten rozpočet zmizel.Dám 2 hvězdy ať nežeru.A to jen za pár dobrejch nápadů,které se ve filmu objevily.Ale i ty byly špatně zrealizovaný.Takže spíš než horor je to akční film a to ještě hodně špatnej.Jenže má tu čest pyšnit se nálepkou hollywoodskej trhák s hollywoodskou star Bradem Pittem,ale z toho si já na prdel nesednu. ()

mzss1

Shlédnuto v kině. Předem upozornuji velké fanoušky tohoto filmu a podobných záležitostí o zombících, že nejsem proti zombíkům zaujatý. Třeba trochu odlišný příklad. Série Resident evil je pro mě srdcovkou, najdou se třeba i jiné horory. Ale tohle mi prostě až tak příliš nesedlo, takže jsem zklamaný. Není to blbost, to neříkám. Shrnuto v kostce. Nadprůměrný katastrofálně laděný akční thriller o zombících bez náznaku hororu. Proč bez náznaku ? Jak to myslím ? K tomu se postupně dopracuji. Největší chybou tohoto snímku je velmi slabý rating PG-13. Cpát to sem, když jsou zde zombie ? No nevím. Třeba série Resident evil není už poslední dobou moc hororvá, ale je tam aspon R, takže některé scény jsou alespon trochu krvavé. No takže úvod filmu je velice krátký, po pár minutách se jde hned na věc, takže za to jsem rád. Začne masakr ve městě, jak už jsme mohly vidět na začátku traileru. Takže hlavní hrdina Brad Pitt začne se svojí rodinou co nejrychleji unikat. Takže akční sekvence jo ? No, je tu akce nějaká, masakr, kde lítá pár aut, zombíci do toho, ale musím trošku zkritizovat střih a někdy tošku rychlejší kameru. Jako tahle úvodní akční linie byla trochu rychle střižená, jinač dále ve zbytku filmu už z akcí nemám žádný problém. Pak ve scéně, kdy vrtulníkem hlavní hrdina začne unikat je množství pár drobných nápadů. Pak se film trošku zmírní - zmírní se tempo a Pitt půjde s vojáky na věc. Nějak to trochu zatuhlo, ale pak začne nějaké obyčejné střílení ve tmě, kde kolikrát není nic vidět. No pak už v slabé půlce filmu se vše více vylepšuje. 1/2 filmu mě bavila méně. Kdyby zde bylo nechci říct více akce. Ta zde byla rozložena po celém filmu, ale akce mohla být velkolpější a mohla víc zaujmout, ale přesto velmi dobře natočena. Nejvíc se mi líbila dlouhá akční sekvenece v Jeruzaleme. Byla opravdu dlouhá, dalo se na co dívat. Ale jak říkám, střílení do zombíků a záčná krev, to pěkně na dojmu z filmu snižovalo. Akce v letadle, bylo vše dobře natočeno, ikdyž další nelogická věc tam byla jedna, Pitt to v pohod přežil no. Závěrečné finále nad mým velkým překvapením nebylo moc velkolepé, ale nevadí, přesto to byla jedna z nejlepších scén, kdy hlavním vyvrcholením či vítězným trumfem částečnému zamezení viru byla mazaná věc, která mě fakt dostala, takže klobouk dolů. No ještě si neodpustím zápor. Zombíci zde někdy psůbily strašně srandovně, že jsem se skoro po celý čas filmu smál, takhle nejsou srandovní ani v Residentu evilu. No, ale pobavilo to. Jak říkám, kdyby byl tvrdší rating R, hned by to bylo lepší. Ale přesto má film spoustu záporů. Zas takový nadprůměr to není. Chyběla tomu pravá atmosféra, důležitost tomu, že je téměř konec světa a vůbec chybělo napětí, kdyby mi bylo jedno co se stane. avšak konečné finále bylo celkem napínavé a nepředvídatelné. Herecké obsazené je na tom velmi dobře. Brad Pitt zabaví po celý čas filmu. S ostaními herci jsem také spokojen. Hudba od Marca Beltramiho je také kladem, ikdyž zde nebyla úplně bezchybná, mohlo zde být více významých hudebních motivů. Jsem tak trošku už zběhlý v soudntracích, které mimochodem poslouchám. No, trošku některé hudební motivy připomínaly pátou Smrtonosnou past. Třeba ke konci tohoto filmu jsem málem slyšel skoro celý a podobný soudtrack z úvodní scény z páte Smrtonosné pasti, a sice skladba: "Yuri Says". No nevadí, přesto zajímavá hudba. No jak mám dále pokračovat ? Jsem teda zklamaný, film není špatný, ale vzhleem k tomu, že jsem se na něj dlouhé měsíce těšil, tak mě to teda až tolik nezaujalo. Chyběla atmosféra, zombíci byly moc k smíchu a hlavně R! Jinač akce velmi dobře natočena, jen na začátku rychlejší střih - ale to je detail no. Mazané finále mě dostalo, paráda. Akce tu byla to jo, ale nějaké hlubsí nápady, to ne. I pár neakčních scén trochu nudilo. Ze začátku jsem si říkal, že to ohodnotim jako na hraně mezi 3 a 4 hvězdou, ale jak se mi to přes noc rozleželo hlavnou tak toto je jasná třetí hvězda a žádné balancování mezi 3 a 4 hvězdou. Takže jsem na začátku komentu psal nadprůměr. Nyní to vidím na mírný nadprůměr, opravdu mírný. Pokud bude pokračování, tak nevím zda-li na to půjdu do kina. Prostě mě nic extra nenadchlo. Ale nápady slušný, přímočarý děj, velký problém s filmem nemám. Celkově hodnotím na pevných a nezvratných 62% = *** () (méně) (více)

liskam

Po řemeslné stránce bezchybné. Film vás drží v napětí opravdu po celou dobu stopáže. Jedinkrát jsem si neřekl "hele to je ale nudná část". Kombinace akčních a inteligentních/povídavých scén skvěle poskládaná, Forster prostě věděl co chce a jak toho docílit. Myslím, že tomu také hodně pomohl Casting. Pitta mám rád v čemkoli, ale tady byly i vedlejší role dotažené k dokonalosti. Hudba mi jen potvrdila to, že tomuhle filmu musím dát jasných 5 sluncí. Co bych chtěl ještě zmínit, byla (z mého pohledu) děsivá, vlezlá a slizká atmosféra, která mě opravdu překvapila a bavila. Ještě nějakou dobu po skončení filmu jsem jí měl stále pod kůží a né a né se jí zbavit. Takže film opravdu parádní a vážně uvažuji o vložení do mé Topky. V tuhle chvíli za mě 97% ()

Javert

Ještě ten večer, co jsem film poprvé uzřel, jsem si říkal, že na pětihvězdičkové hodnocení je poněkud brzy, že jsem dost možná opojen přicházející nocí a že tedy vyčkám do střízlivého rána. Avšak i po uležení mi na film zůstaly jen ty nejlepší dojmy, všudypřítomná tísnivá atmosféra, nejdříve podávaná ještě za syrova, avšak v poslední třetině filmu se přetvářející do chladnokrevna. Nevím proč, ale moje pocity při závěrečných cca 30-40 minutách byly téměř totožné s těmi, které jsem měl při prvním sledování Carpenterovy Věci. Za svých pět hvězd se tedy nemám proč stydět, film hodnotím téměř výhradně podle dojmu, který zanechal, a ten je v tomto případě takřka bezchybný. P.S. Nejsem fan zombie filmů, Brada Pitta, ani zuřivé akce. ()

Omnibus

Cituji Marigold: „P.S. Debila, kterého napadne film s frenetickou kadencí střídání celků, vteřinových detailů a záběrů out of focus konvertovat do 3D, bych s chutí pokousal.“ TO JÁ TAKY! Bohužel rovnou musím vrazit pár facek sám sobě, že se mi nechtělo čekat půl hodiny a měl jsem ten bezva nápad vlézt na to 3D. Já vůl! Jinak ale dobrý. Z kina jsem vylezl patřičně okousanej, chyběla mi ruka a ještě jsem na WC něco chytil (asi neštovice). Zaplaťpánbůh za ty dary, aspoň mám klid od zombíků! Poučení z krizového vývoje v Jeruzalémě: velebit bujaře a příliš hlasitě Boha se nemusí vyplácet. Kdyby byli ateisti (nebo aspoň velebili potichu), nikdo by k nim na návštěvu přes zeď nelezl. Praktický návod, jak přežít apokalypsu: pokud nejsi bezdomovec, nebo chudý Afričan s AIDS, nezbývá než narukovat do izraelské armády, potom přežít zřícení letadla, proběhnout se po tajné laboratoři mezi svinskými bakteriemi a viry, se zombíky v patách, a ve finále se místo nožem a vidličkou naučit jíst všechno jen lžící :-)    Edit: podruhé viděno normálně, bez "brejliček" - jednoznačně lepší! A to božské hemžení lidských termitů u zdí Jeruzaléma a rozlévání masy nakažených do ulic, jako špinavé vlny tsunami vnikající do všech otevřených dveří, to vše jsem si užil stejně. Vlastně víc - tentokrát už bez vztekání na to pitomé 3D. ()

kingik

Zombiárny jsou už poněkud pasé, ale tvůrci poněkud vyšeptalé zombie apokalypsy, to ne a ne pochopit. Mohlo to být ok, jedině kdyby režisér zvolil originální přístup, ale jeho nestylotvornost náznaky story originality značně tlumí a posouvá film do dimenze nezajímavých blockbusterů, na které si druhý den ani nevzdechnete. Přitom scénáristický tým v čele s nadějným hororovým specialistou Drew Goddardem chrlí jeden nápad za druhým, který v okamžiku, kdy se dostane pod ruku režisérovi s ohavně bryskním střihem obrazu Marcu Fosterovi, je totálně pohřben příšernou režií, která dobrý nápad ukryje do tmy, ve které si herci nevidí na špičku nosu, anebo kameru nasměruje deset čísel od herce a ještě to sestříhá tak zběsile, až ze zombíka vidíte úplné hovno a prohlédnout si ho detailně je pomalu na zápis do knihy rekordů o nejrychlejší prohlížení filmového záběru. Zkrátka, režisér minutu po minutě mrzačí originální scénář, který sice obsahuje občasné nelogičnosti a nezřídka porušuje zásady zombies filmů, ale rozhodně by jako celek oslnil, kdyby byl k mání méně zbrklý a více stylový režisér. Pravda, velké krvavé orgie si s ratingem PG-13 nemohl dovolit a nejdrsnějším záběrem je hlavní herecká hvězda potřísněná v obličeji krví, ale přece jen se šikovným přístupem se dá vše překrýt dobrým režijním make-upem, ale když není Rimmel, i Kate Moss vypadá jako zombík. Do epické scény v Jeruzalémě z první hodiny stojí za zmínku snad jen rychlý rozjezd ve philadelpských ulicích. Když se tou nudou ke zmíněné scéně prokoušete jako vyhladovělý zombík, tak vás čeká asi desetiminutovka toho nej z celého filmu. Jako by tuhle scénu natočil úplně jiný režisér. Film má najednou spád, styl, napětí, a o sympatického hlavního hrdinu Gerry Lanea se najednou i bojíte, jestli to přežije. Zombíci se rojí po stovkách jako nějaké obří termitiště a divák zůstává v němém úžasu při sledování této dokonalé scény. Jenže pak po této scéně klip klap a zase to samé nemotorné z první hodiny pokračuje. Ovšem vše nejhorší dorazí totálně pitomoučký konec, jehož kvality předčí i ty nejlevnější zombiárny, jaké jsem kdy viděl. Apropo, stejně tenhle snímek není nic jiného, než béčko pracující s áčkovými prostředky. Brad Pitt z pozice producenta má ve filmu po celou dobu výraz, že mu na filmu záleží, a jako herec tohle dílo spasil jen částečně. Spíše sem moc nepasuje a je stále až příliš megahvězdný na to, aby se zahazoval v takových filmech. Chtěl si zřejmě zahrát hrdinu, milujícího tátu od rodiny a chápavého manžela, ale jeho záměr mu nevyšel, jak bych si představoval. Hrát tam totiž někdo méně slavný, tak film zapadne, ani nevíte jak. Dojem z filmu pro mě byl opravdu tristní. Nejde o to, že zombies filmy jsou braková záležitost, které "navoněné" pojetí vzhledem k jejich hnilobnému zápachu příliš nesedí, ale roubovat do nich ještě vážně míněné pokusy o sociální přesah, je podle mě nevkusné a do hororů tohle nepatří. A to, že zombiárny jsou už dávno překonané, by možná tak docela neplatilo, kdyby Foster svým počinem překonal to překonané něčím mimořádným, ale to se nestalo. Jeho režijní pojetí je katastrofální a apokalypsa tak může mít ničivé následky hlavně na divácích. Kromě toho šlo o pohromu světových rozměrů, ale kromě Ameriky, navštívíme pouze Jižní Koreu a Izrael! Gerry je v jedné scéně potřísněn slinami zombíka, ale nákaza se u něj neprojeví, a to proč, ptám se. A takových nedomyšleností je ve filmu až přespříliš. Vážně míněné dialogy jsou většinou k smíchu, tudíž se nedají brát jakkoliv vážně. Pozitivně lze hodnotit tedy tempo filmu, ze kterého sice film vypadává, ale to se dalo zvládnout. Pořád jsem čekal, kdy se film rozjede a ke konci, kdy se děj přesunul do laboratoří, se film stal ve svojí komorní atmosféře poněkud neuspokojivým se závěrem, který je na blockbuster hodně slabý. Zombíků, lidově řečeno, jak naděláno. A na dobrý horor přesto nebylo zaděláno. 40% () (méně) (více)

Snorlax

Pokud se povznesete nad několik nechtěně vtipných momentů a neustále si opakujete, že je to akční horor, zjistíte, že je nebývale dobře natočen. Scénář má své pukliny a určitě nikoho nepřekvapí. Ovšem režie je v rámci tohoto žánru přímo skvostná. Akce jsou dobře nasnímány, film není založen na principu akce pro akci, počítačových efektů je zde neporovnatelně méně, než bývá blbým zvykem. Herci hrají uvěřitelně, jejich postavy nejsou parodií sebe sama. A hlavně má tento film něco zcela nadstandardního. Ne, není to Pitt v hlavní roli. Ne, nejsou to rovnou tři scenáristé. Ale pozor, zní to až neuvěřitelně, když to spojení použiju v jedné větě, ale tento akční horor není doslovný, neočekává retardovaného diváka, kterému musí vysvětlit i východ slunce. Režie si díky tomu vysloužila ještě jednu hvězdičku navíc. ()

dr.horrible

[SE] Rewatch po 10 rokoch a vlastne sa divím, že sa to ku dnešnému dňu neteší silnejšiemu kultovému statusu. Za mňa zhruba úroveň I Legend. Stále tomu podráža nohy niekoľko logických kiksov, čo je u tak drahej produkcie neodpustiteľné. Ale tak, čo sú to podrazené nohy pre zombíka, že? ()

InJo

Brad Pitt vs. Zombies v epickém hororovém akčňáku, na němž mi výrazněji vadila asi jen velká uspěchanost, kvůli níž to sice skvěle baví (nenudil jsem se snad ani vteřinu), ale jako celek se SVĚTOVÁ VÁLKA Z pod kůži prostě nezaryje (což je vzhledem k očividnému potenciálu strašná škoda!). Nafouknout to o "pár" minut, které by byly věnovány postavám, a bylo by to na hraně dokonalosti. I v této podobě mě však příjemně překvapilo množství nabušené akce (sice nikterak geniální, ale je dostatečně dynamická a velkolepá), napětí (viz velmi solidní finále!) a poměrně silné hororovo-apokalyptické atmosféry. 75 % ()

HoneyBunny

No, škoda, že jsme neviděli tu válku Z... Opravdu, film tuším končí Bradovými slovy: "A tak začala válka." Začnu tím, že mě na Worl War Z štvaly dvě věci. Zaprvé: kvůli přístupnosti neuvidíte ani jeden rozmašírovaný zombie mozek nebo snad zkrvavenou polovinu těla rozkládající se zombice, která se stále ještě hýbe (zdravím Walking Dead). Proč se asi lidi dívají na zombie filmy, hm? Kvůli goru. Co jiného by bylo zajímavé na kousajících chodících mrtvolách než vidina jejich mozečků rozmlácených baseballovou pálkou. Tady neuvidíte snad ani kapku zombie krve. Copak je World War Z rodinný film? Druhá výtka: nudné a klišé rodinné scénky s otravnými Bradovými dcerkami. Když Pittova postava protestovala, že OSN nemůže pomoct v boji proti zombicím (a zachránit tak miliardy životů), protože musí zůstat se svojí rodinou, měla jsem chuť ho tou baseballovou pálkou přetáhnout taky. No tak, tohle má být katastrofický zombie film, ne ufňukaný hold tradičním americkým hodnotám. Kromě bitky v Jeruzalému tu vlastně není žádná silná mega scéna. Nemluvě o originalitě. Jinak ano, dobře se na to kouká, děj rychle ubíhá a kdo má rád akční filmy, kde se pořád něco děje, přijde si na své. Já znám ale minimálně tucet lepších zombie filmů. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech