Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

poz3n

Docela mi vrtá hlavou, proč se Brad Pitt k takovému filmu připojil. Až na celkem komorní závěr se totiž jedná o brutální blockbuster, který v určitých chvílích vůbec nezná míru, kterou by používání CGI mělo alespoň mít. Procházka Jeruzalémem se od počítačové hry příliš nelišila a ani ostatní lokace na tom nebyly o moc lépe. Dojem u mě zachraňuje alespoň to základní. Je to celkem zábavné. 5/10 ()

HellFire

Tohle má být další blockbuster letošního roku? Sice vyzradil mnoho scén a to nejdůležitější v trailerech, ale myslel jsem si, že ve filmu tomu bude jinak. Hned první scéna s policistou, kterého s sebou vezme náklaďák je do nebe volající. Na předchozím záběru je krásně vidět celá ulice a o 2 vteřiny později se tam zázračně objeví nákladní auto. Asi se tam teleportovalo... Hned na to přijdou na scénu zombie s otravným doprovodným zvukovým efektem, což jsou akorát pobíhající komparzisté, kteří dokážou rozbít přední! sklo automobilu, které se neroztříští ani po srážce ve 100 km rychlosti. To, že jde okamžitě rozeznat digitální zombie od herců už dnes bohužel beru jako normální. Co je však hlavní, tak to nemá žádné napětí, atmosféru, ani moment překvapení. To jsou dojmy z prvních 10 minut. Tohle byl jeden z nejnudnějších začátků filmu, který se snaží vypadat epicky a tísnivě. V jednu chvíli jsem se opravdu upřímně zasmál, když jeden z nejdůležitějších lidí ve filmu uklouzne a zastřelí se vlastní zbraní. Řekněte mi prosím, kde tohle všechno má logiku :). Takových situací je tu tolik, že by se můj komentář roztáhl na velmi nepříjemnou délku. Nechme to prostě na 2 hvězdičkách a s klidným srdcem tenhle film vypusťme z hlavy. Ztráta času. Všichni, kdo si myslí, že tenhle film má logiku, by měli zhlédnout https://www.youtube.com/watch?v=5DR_q7EN_ws. ()

Pítrs85

Zaručená injekce pořádné dávky adrenalinu do žil. Vytknout by se dalo leccos, včetně nepříjemného pocitu, kterej se mě držel, jak zombie zahryznutá do hnáty, že to, na co se dívám, je jedna velká chujovinka. Jenže chujovinka natočená fakt dobře (ten velkej budget tu je cítit). Akční scény mají koulervoucí grády, zombies (i když tady by se dalo polemizovat, jestli to byly skutečně zombies, anebo spíše nakažení, tak jako tomu bylo např. v 28 dní poté) co umí sprintovat rychleji než Usain Bolt s dobrmanem za prdelí, parádní hudbu (mj. Isolated System a Follow Me od Muse) a taky, přestože to zrovna v hororech dvakrát nevyhledávám (spíše naopak), Brada Pitta v hlavní roli a přiznejme si, v kolika zombie filmech hrají herci velikosti Brada Pitta... Ano, v žádném :-) Celkově s filmem spokojenost a je mně u zádele, že to má do knižní předlohy daleko, stejně tak mi je fuck, jaké problémy (přetáčky poslední třetiny filmu a bla bla) měl film před distribucí do kin. Otevřený konec slibuje sequel- sem s tím! ()

TheEvilTwin

Pro změnu od Walking Deadu jsem si po dlouhé době zapl WWZ a hned je mi jasné, proč je to spolu s Vlak do Pusanu jeden ze dvou top zombie trháků. Bezkonkurenční Pitt, který si veškeré herecké zásluhy krade pro sebe, spletitý, vícefázový příběh a dostatek jak akce, tak luštění původu viru a pointa přírodní selekce proti přemnožené planetě je až mrazivá. Zombie správně agresivní a draví, některé scény (zejména “kupení” zombie na stěnách Jeruzaléma) byly doslova epické. K tomuhle nemám jediný mínus a pro fanoušky zombie je to povinnost. Sem konečně s dvojkou. ()

AlfaNumerO

Jsem příjemně překvapen, spousta recenzí se neslo v negativní duchu duchu, přitom mě film připadl zvláštně osvěžující. Akční scény střídaly klidnější, vše do sebe krásně pasovalo. Ač mě při zhlédnutí traileru Brad do filmu vůbec nesedl, po shlédnutí musím uznat, že šlo o velice dobrou volbu. 78% ()

eraserhead666

Úplně nejvíce je WWZ zářným příkladem toho, že se trailerům nemá moc věřit. Trailer mě totiž vůbec nezaujal, naopak ujistil o tom, že tenhle film klidně milerád nechám proběhnout okolo mně, protože mi ukázal, že to bude asi pěkná blbost. Nakonec se však naše cesty přeci jen skřížily a já jsem tomu hrozně rád. Protože WWZ je poměrně velmi slušná pecka, které v klidu prominu i adrenalinové zombie sportovce (které jinak v tomto pojetí vůbec nemusím). Ten film prakticky nemá hluché místo a je tak našpikovaný akcí, až to začíná být psychicky neúnosné (žena - zdůrazňuji že má žena, ne Livingdeadova sestra!!! - s tím měla trochu problém). Tohle jsem opravdu nečekal. K tomu ještě naprosto perfektně, působivě a hlavně dost nepříjemně odpudivě ztvárněné zombie v těch detailnějších scénách (černošská zombie a dědkovská zombie v komplexu WHO opravdu nahání hrůzu, což je něco, což bych od dnešních zombie už opravdu skoro nečekal). Zaujal i herecký výběr, některé postavy (hrdinova žena, izraelská vojanda) byly po všech stránkách parádní. Výtky bych měl jen ke dvěma věcem - výbuch granátu v letadle (nejsem žádný odborník, ale myslím, že by nadělal mnohem větší paseku) a vlastně i ten hodně jednoduchý a rozporný závěr. Ale to už je taková lehce stravitelná daň za jinak překvapivě a nečekaně velmi slušný zážitek. proč já tomu vlastně nedávám plný počet? [Poznámka pro Obituse, Pitt mrknul hned několikrát během prvních pár minut filmu!] ()

SOLOM.

No nic dlouho jsem se rozdýchával, než jsem se přinutil pustit tuto do nebes vychvalovanou nejnovější „zombie pecku“ s Bradem Pittem v hlavní roli. Nemám tenhle žánr vůbec rád, ale zvědavost jak dopadl film s velkým rozpočtem, „megastar“ ve svém čele a vším tím humbukem kolem sebe, byla prostě nesnesitelná. No a k mému překvapení jsem vůbec nebyl zklamán, ba spíš mile překvapen. Nechci tu tvrdit, že by to byla obrovská bomba, ale po dlouhé době jsem vydržel tu porci zombie, aniž bych se nudil. A že tu těch nenažraných hovad bylo. Řeknu vám, byla to docela jízda a jediné co mě dost sralo, byly ty ultrarychlé mrtvoly a pasáž v Jeruzalémě. Tady si ten digitální několika metrový útok mohli odpustit. Jinak to ovšem nepostrádalo zajímavou atmosféru, akční tempo, napětí, dobré herecké výkony a nejen nohy, ale i zuby cvakali kurevsky rychle. Takže když jsou teda ty vánoce, tak i já budu nadělovat nadprůměrné hodnocení…65% ()

Karamanlis

Takto nejako má vyzerať áčkový, vysokorozpočtový zombie horor a fakt, že sa World War Z vydarila potvrdzujú jednoznačne pozitívne reakcie najmä zo strany mainstreamového publika. Na druhej strane s tým 200 miliónovým budgetom, scenárom opierajúcim sa o úspešnú knižnú predlohu a nespočetným filmovým štábom by to nedokázal sprasiť snáď ani Jim Wynorski. Škoda toho umierneného ratingu PG-13, hororového fanúšika automaticky zamrzí, keď si predstaví, aký masaker to za tie prachy mohol byť, čo si však budeme nahovárať - World War Z je letný blockbuster, natočený s cieľom zarobiť a zaujať čo najširšiu divácku škálu a to sa jeho tvorcom zdá sa podarilo. ()

ARI50

Epická morda zombie která je nepřekonatelně šokující výborná nebezpečná a to nemluvím o super příběhu pouze jedinou věc musím podotknou, Brade tahle ženská už příště ne děkuji. ()

Will_X

Přišlo mi to jako "Já legenda" pouze v jiném kabátu a né jako "survival" v případě již zmiňovaného filmu. Jinak se mi to celkem líbilo, ale nějak mě to neohromilo :) ()

JASON_X

Ach jo, a začíná to tak dobře... Ale potom už to jde z kopce, od desíti k pěti... tedy od pěti ke třem. Ale popořádku. První půlhodina až do evakuace ze střechy je výborná a kromě pitomě roztřesené kamery jí nemůžu nic zásadního vytknout. Byl jsem nadšený a natěšený na skvělou áčkovou zombiárnu. Ovšem poté přijdou na řadu moje "oblíbené" scény typu "ajlavjúdédy" na letadlové lodi. "Co k sakru dělá tohle dementní středoproudové svinstvo ve filmu o zombies?! Celý filmový štáb by zasloužil být zbičován do bezvědomí!" řval jsem jako Ignácius J. Reilly. Když potom Brad konečně odletí na cesty, těšil jsem se, že se vše obrátí k lepšímu. Ale chyba lávky. Tedy Korea ještě ušla, i když mi lezly krkem neustálé prostřihy telefonující zoufalé manželky. Poté přišel Israel a sliboval zajímavou podívanou, protože vše nasvědčovalo tomu, že virus záměrně vypustili do světa nějací fanatičtí ortodoxní Židé ve spolupráci se sionistickým Mossadem, aby vyhladili všechny góje a uspíšili příchod Mesiáše. Těšil jsem se na pořádný filmový skandál. Ale jerusalemská epizoda se zvrtla v megalomansky nabubřelou blbinu. Běloruské letadlo s nouzovým přistáním po výbuchu granátu na palubě, no... Pak utahaná akční nuda ve výzkumáku na úrovni podřadného videofilmu z levných DVD a poté otřesný epilog, který jako by vypadl z teleromance podle Rosamundy Pilcher. Hnus. Důvod, pro který nakonec dávám hvězdy tři, je osoba irsko-ethiopského původu a ženského pohlaví s legračním příjmením - Ruth Negga. Na filmografii téhle pěkné okaté mouřenínky s tuze roztomilým čumáčkem se někdy budu muset podívat podrobněji. // 8 let poté opáčko a jsem už o něco smířlivější, naštvalo mě tenkrát, že tvůrci zasvinili zombie žánr středoproudem, ale po telenovelických sračkovsuvkách ve Walking Dead už jsem poněkud imunní. Spíš mi víc vadila ta rozskákaná kamera. ()

becki_tu

Aneb Resident Evil pro náročnější diváky. Herecky si bere celý film pro sebe Brad Pitt a s výjimkou menších výstupů Foxe a Morseho tu jinak žádnou hereckou hvězdu nehledejte. Ačkoliv je většina stopáže přehlídkou digitálních orgií, Forster nezapomíná parádní akční sekvence prokládat příběhem, ikdyž několik nezodpovězených otázek by se nakonec přeci jen našlo. Každopádně World War Z je důkazem, že zombie filmy nemusejí automaticky spadat do kategorie filmových béček, ale že mohou dávat i smysl bez logických kiksů v každé druhé scéně. 75% ()

Beastmaster4

Co napsat k filmu, který je dokonalou ukázkou toho, jak dobrý námět spolu s hvězdným obsazením pohřbí nudný scénář a režie. Pár dobrých záběrů a scén v celkově nudné podobě, dělají z tohohle dalšího zombie filmu až béčkově podprůměrnou slátaninu. Tři hvězdy pak možná za těch pár výtečných scén a snahu udělat film se zombíky trošku originálněji, než je zvykem, to je ale celé :-( ()

mm13

Fakt "iný" zombie film, to sa cení. Síce trochu príliš popcorn, no ale tak veľkorozpočtové áčko je veľkorozpočtové áčko. Aj také majú právo na existenciu. Zvlášť, ak sú natočené tak šikovne, že je divák prekvapený, keď nabehnú záverečné titulky. Nie je tu teda nad čím ďalej reptať ani prečo sa v čom šprtať, stačí si to naplno užiť (hoci s popcornom v ruke). Zábava prvotriedna! ()

MáŠa

Povedené. Fakt to dokázalo upoutat pozornost, že člověka zajímalo, co se bude dít dál, i když v těhle "zoombie" filmech už není pomalu čím překvapovat. ()

Earl_23

To, co rada filmu pred světovou valkou nezvladla, zde funguje paradne. Nemam k filmu nejmenší výtku. Příběh je jednoduchý a přesto od první minuty baví. Konečně to bylo pojato ne tak megalomansky a přesto jde o hodně stylovou záchranu světa. Akcni sceny moc bavi, konečně se totiž zombie nebelhaji :). Za mě zkratka obrovsky milé překvapení. Jo a monolog doktora v letadle při ceste do korey byl obsahove vynikajici!! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech