Ach, ty vraždy! (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2010 - 2012, 10 h 59 min (Minutáž: 7x97 min)

Zdeněk Zelenka

Jiřina Bohdalová, Václav Jílek, František Němec, Filip Blažek, Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Petr Kostka, Martin Kraus, Filip Cíl, Jan Čenský, Markéta Frösslová, Jitka Sedláčková, Jana Boušková, Jaroslava Obermaierová, Jiří Schwarz, Helena Brabcová, Jan Cina, Jaromír Dulava, Martin Preiss, Zdeněk Hruška, Simona Postlerová, Petr Štěpánek, Martin Dejdar, Dana Syslová, Filip Tomsa, Jiří Štěpnička, Michal Novotný, Jiří Plachý ml., Jan Dolanský, Roman Štabrňák, Hana Doulová - Krobotová, Stanislav Fišer, Zdena Keclíková, Jiří Kraus, Hartmut Krug, Rostislav Novák st., Martin Sitta, Miroslav Šnajdr, Kamil Švejda, Jana Altmannová, Věra Uzelacová, Petr Vágner, Zdeněk Vencl, Pavel Zatloukal, Václav Postránecký, Veronika Gajerová, Hana Igonda Ševčíková, David Prachař, Markéta Hrubešová, Hana Seidlová, Jakub Grafnetr, Karel Hábl, Jiří Hána, Stanislav Lehký, Norbert Lichý, Jana Plodková, Petra Tenorová, Jitka Smutná, Dana Bartůňková, Lucie Březovská, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Dušek, Iva Hüttnerová, Halina Pawlowská, Roman Svoboda, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ivan G'Vera, Radka Stupková, Naďa Konvalinková, Martin Bohadlo, Marie Durnová, Radana Herrmannová, Klára Jandová, Ota Jirák, Václav Knop, Jiří Knot, Nikola Navrátil, Alena Procházková, Eva Režnarová, Barbora Seidlová, Svatopluk Skopal, František Skřípek, Libuše Švormová, Oldřich Vlach, Valérie Zawadská, Zdeněk Žák, Barbora Valentová, Luděk Jelen, Patrik Jílek, Michal Dalecký, Ondřej Brett, Miroslav Kudela, Ingrid Chrastinová, Monika Timková, Miroslav Etzler, Jiří Dvořák, Otakar Brousek ml., Vladislav Beneš, Robert Jašków, Pavel Rímský, Zdeněk Maryška, Jan Hofman, Simona Prasková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Maxa, Jiří Kraus, Martina Hudečková, Zuzana Fialová, Barbora Kodetová, Jan Lepšík, Ivo Novák, Zdeněk Podhůrský, Pavel Tesař, Karel Zima, Zdeněk Pecháček, Josef Hervert, Libuše Štědrá, Dana Marková, Jan Holík, František Skopal, Miluše Bittnerová, Vladimír Kulhavý, Tomáš Kořének, Ivana Lokajová, Zdeněk Štěpánek, Pavla Vojáčková, Barbora Balková
  • Ev.D.

Upřímně. To je hrůza. To ani nejde popsat jak je tohle děsný. Když to sleduju tak si musím zakrývat oči protože tohle fakt nejde. Během první čtvrthodiny víte kdo je vrah. Kamil je tak chytrej jak vidle v hnoju a Bohdalka je tak stráášně nenápadná až z toho přechází zrak a nakonec tenhle ,,seriál" naprosto dorazila Roubíčková s Kalašnikovem. Škoda mluvit tohle.(23.10.2012)

Seriál postavený na tom, že jeden mladý policajt je tak neschopný, že případy za něj řeší jeho babička, penzionovaná právnička. Už tento nápad mi připadá přinejmenším přitažený za vlasy. 1. díl - slabota, dávám **. Sice slušný herecký výkon starších herců v čele s Jiřím Schmitzerem a Josefem Dvořákem, nicméně chabý scénář a hloupá zápletka, naprosto stupidní policejní packal a vševědka všudybylka, otravná Jiřina. Vražda natočená na mobil, wtf. 2. díl - nečekaně dobrý ****. Vynikající Preiss, překvapivě slušní mladí herci. Příběh už poněkud vypilovanější a mladý neschopný otrava s vyskytoval tak málo, že to bylo znát. Jakoby režíroval druhý díl někdo jiný. 3. díl - ***. Průměrná detektivka, která měla sice slušnou zápletku, ale já nemám rád dvojníky (dvojčata) a děj byl poněkud překombinovaný. 4. díl - **. Těším se na poslední díl, protože mě to fakt už nebaví. Průměrná detektivka, kde jedna s odpuštěním bába je schopnější než celá kriminálka. Ale tomu jak se dostává k informacím už nevěřím. Na jiném programu zrovna vysílali Svatbu upírů a já, ach, já jsem trpěl u nudné detektivní série. 5. díl - ***. Trochu překombinovaný děj, ale dobrá Bohdalka a méně otravný její seriálový vnuk dokončili sérii celkem slušně. Osud toho kluka s holkami u mě vyvolal dokonce úsměv. Celkově ***, trošku nadstandart dnešní seriálové tvorby, ale byl jsem rád, že tato série měla jen pět dílů.(31.10.2010)

Jiřinka Bohdalová v roli JUDr. Kalendové byla okouzlující, zvláště její převleky, nejlepší byla “houmlesačka“ v první díle, nicméně i ostatní herci hráli pěkně . Zápletky byly vymyšleny bravurně až mám trochu malinko pocit, že detektivky byly lepší než televizní zpracování Miss Marple. Nejlepší hláška byla reakce babičky Kalendové na prohlášení vnuka Kamila, že se vrátí k původní profesi a bude dělat elektrikáře : „ty víš o elektrice jenom to, že se na ní nesmí sahat" :o). Nevím zda na tom nejsem s elektroprůmyslovkou podobně chichi … Hudba : Jiří Škorpík(20.12.2010)

• Jara.Cimrman.jr

Je-li kriminalista vyšetřující vraždy myšlení neschopný, tak by měl mít babičku, která si zpestřuje důchod objasňováním případů. Poručík Kamil Kalenda takový samozřejmě je a jeho judrbabka je pro něj jistě větší štěstí, než pro mne, který se na to rozhodl dívat. Od útlého dětství totiž nesnáším duchodkyně, které mají geniální nápady a instinktivně vedou vyšetřování směrem, který by profíka pouze upřímně rozesmál. A této paní bych její předchozí právnickou kariéru nevěřil ani kdyby mi ukázala červený diplom, na který celý týden poctivě dřela na plzeňských právech.(8.3.2013)

DÍL 1: Je to možná slečna Marplová po česku a ačkoliv Bohdalovou nemám rád a obvykle málokterá česká detektivka stojí za dokoukání, tak tohle jsem dokoukal, bavil jsem se u toho. Myslím, že to Zelenka zvlád skvěle. Bylo to provedené velmi přesvědčivě, zábavně a přitom i s přesnou dávkou dramatičnosti a emocí. Líbilo se mi to, i když se záhadný vrah odkryl podivně náhle. DÍL 2: Školní prostředí, tajné poslání a mnoho dalšího zábavného. Je to poutavé a divácky zajímavé. Druhý díl nekulhá za prvním a v kvalitě ho skoro předčí. Ať si kdo chce co chce říká, je to dobré a zábavné, i přes to, že narozdíl od prvého dílu vrah byl znám, ale paradoxní bylo rozřešení. DÍL 3: Luxusní atmosféra sanatoria jako v detektivkách ze staré anglie. Bohdalová opět excelovala, ale role vražedkyně byla famozní a perfektně vymyšlená a psychologicky zvládnutá. Mladá psychopatka pozvedla ponurost atmosféry o velký kus. Vynikající díl. I kamera, barva, režie...všechno hrálo na stranu napětí, které zcela dokonale vygradovalo na samém konci i díky hudbě. Zatím zcela nepochybně úroveň graduje nebo eskaluje, chcete-li! DÍL 4: Tenhle díl byl bohužel slabší. 2-3 hvězdy. Nic moc. Herecky to samozřejmě bylo v pohodě, akorát by to mělo více stavět na ději a příběhu. V tomhle dílu bylo oboje ošizené a strohé. Jasně, že není každý den posvícení, ale když je to jen pětidílné, tak se mohli trochu zasnažit. Jsem zvědav na poslední díl. DÍL 5: Tak po tomhle díle musím uznat, že se celý pětidílný cyklus hodně povedl. Úžasná inspirace asi uchvátila tvůrce a poslední díl okořenili naprosto podivným, ujetým a invenčním vrahem, který nejen že byl naprosto mimo, ale i řemeslně zručný :D ! Skutečně krásná tečka za celým seriálem. Ono totiž když zazdíte někoho zaživa, tak tomu dodáte punc zvrhlosti. Počítám, že budou další díly a mohli by dál přitvrdit.(25.10.2010)

• - V epizodě „Smrt lobisty“ se bezpečnostní agentura jmenuje Burget a. s. V knize „Ach, ty vraždy 2“ napsané Zdeňkem Zelenkou a Petrem Zikmundem se jméno Felix Burget objevuje jako jméno jednoho z mrtvých důležitých politiků. (vyfuk)

• - Ve třetí epizodě si Kalendová (Jiřina Bohdalová) obleče kostým tlusté sedlačky z jedné z divadelních her a vydává za docentku Rybkovou. V epizodě „Smrt poštovní doručovatelky“ se divák dozvídá, že postava tlusté sedlačky se také jmenuje Rybková. Kalendová potom postavu sedlačky Rybkové hraje místo své kolegyně. (dmk)

• - V čase 1:28:25 lze vidět, že slova matky Filipa (Markéta Hrubešová) „Do čeho ses to zapletl?“ byla dodabována, jelikož její hlas neodpovídá tomu, jak v danou chvíli otevírá ústa. (David7)