poster

Ach, ty vraždy! (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2010 - 2012, 10 h 59 min (Minutáž: 7x97 min)

Režie:

Zdeněk Zelenka

Hrají:

Jiřina Bohdalová, Václav Jílek, František Němec, Filip Blažek, Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Petr Kostka, Martin Kraus, Filip Cíl, Jan Čenský, Markéta Frösslová, Jitka Sedláčková, Jana Boušková, Jaroslava Obermaierová, Jiří Schwarz, Helena Brabcová, Jan Cina, Jaromír Dulava, Martin Preiss, Zdeněk Hruška, Simona Postlerová, Petr Štěpánek, Martin Dejdar, Dana Syslová, Filip Tomsa, Jiří Štěpnička, Michal Novotný, Jiří Plachý ml., Jan Dolanský, Roman Štabrňák, Hana Doulová - Krobotová, Stanislav Fišer, Zdena Keclíková, Jiří Kraus, Hartmut Krug, Rostislav Novák st., Martin Sitta, Miroslav Šnajdr, Kamil Švejda, Jana Altmannová, Věra Uzelacová, Petr Vágner, Zdeněk Vencl, Pavel Zatloukal, Václav Postránecký, Veronika Gajerová, Hana Igonda Ševčíková, David Prachař, Markéta Hrubešová, Hana Seidlová, Jakub Grafnetr, Karel Hábl, Jiří Hána, Stanislav Lehký, Norbert Lichý, Jana Plodková, Petra Tenorová, Jitka Smutná, Dana Bartůňková, Lucie Březovská, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Dušek, Iva Hüttnerová, Halina Pawlowská, Roman Svoboda, Alice Šnirychová-Dvořáková, Ivan G'Vera, Radka Stupková, Naďa Konvalinková, Martin Bohadlo, Marie Durnová, Radana Herrmannová, Klára Jandová, Ota Jirák, Václav Knop, Jiří Knot, Nikola Navrátil, Alena Procházková, Eva Režnarová, Barbora Seidlová, Svatopluk Skopal, František Skřípek, Libuše Švormová, Oldřich Vlach, Valérie Zawadská, Zdeněk Žák, Barbora Valentová, Luděk Jelen, Patrik Jílek, Michal Dalecký, Ondřej Brett, Miroslav Kudela, Ingrid Chrastinová, Monika Timková, Miroslav Etzler, Jiří Dvořák, Otakar Brousek ml., Vladislav Beneš, Robert Jašków, Pavel Rímský, Zdeněk Maryška, Jan Hofman, Simona Prasková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Maxa, Jiří Kraus, Martina Hudečková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  **

  Bohdalka, na kterou se dá dívat. Není to ale moc její zásluhou. Při minimalističtějším hraní je celkem fajn, ale při přehrávání je to děs. U ostatních herců je to ale spíš naopak. Docela zajímavé jsou vyprávěné příběhy, ale styl vyprávění je hodně diletantský. Nedělní večer je holt určen celé rodině a tak se serie snaží být tímto směrem použitelná. Jenže detektivka pro mladší, pro dospělé a i pro seniory se natočit nedá.(2.11.2010)

 • Ded@M@tes
  ***

  Doktorka Kalendova ( Jiřina Bohdalová ) řeší zapeklité příběhy vražd na vlastní pěst. Menší překvapení a nečekal bych celkem poutavé díly, jelikož se jedná o sedm x 1,5 hodinové filmy, tak čas utíkal jak voda a napětí působilo dost solidně.¨ Zabijáci doktorky Kalendové ( Hodnocení: 4/10 ); Hřích profesora Sodomky ( Hodnocení: 8/10 ); Tajná mise docentky Rybkové ( Hodnocení: 5/10 ); Smrt lobbisty Mansdorfa ( Hodnocení: 6/10 ); Vražda poštovní doručovatelky ( Hodnocení: 7/10 ); Archiv Felixe Burgeta ( Hodnocení: 6/10 ); Proces doktorky Kalendové ( Hodnocení: 7/10 ); / Viděné epizody *7.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(14.11.2014)

 • honajz
  ***

  Hodnocení po prvním dílu. Námět je zajímavý, i když k originalitě má daleko. Ale zase je to příjemné odlehčení, a když to člověk bere spíše jako komedii, odpustí i ty nelogičnosti (a nedořečenosti), které z toho přímo bijí do očí. Na druhou stranu mi to přijde až příliš rutinérsky zpracované, což není pochvala - až na Jiřinu Bohdalovou a Pepu Dvořáka hrají všichni ostatní tak nějak unyle, jako by se jim nechtělo, podobně nemastná neslaná je režie i kamera.(24.10.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Je-li kriminalista vyšetřující vraždy myšlení neschopný, tak by měl mít babičku, která si zpestřuje důchod objasňováním případů. Poručík Kamil Kalenda takový samozřejmě je a jeho judrbabka je pro něj jistě větší štěstí, než pro mne, který se na to rozhodl dívat. Od útlého dětství totiž nesnáším duchodkyně, které mají geniální nápady a instinktivně vedou vyšetřování směrem, který by profíka pouze upřímně rozesmál. A této paní bych její předchozí právnickou kariéru nevěřil ani kdyby mi ukázala červený diplom, na který celý týden poctivě dřela na plzeňských právech.(8.3.2013)

 • Drom
  *

  Ach ta stará vražda! Bohdalová. Česká televize se pustila do nelehkého úkolu, jak naložit s penězi ze všudypřítomné reklamy a od hloupých koncesionářů. Na Kavčích horách už se povalují naprosto všude a není tam k hnutí, tajná konta všech tunelářů přetékají a už to nikdo ani nesbírá. Stovky tisíc se sice podařilo utopit v nápadech jako přímé vstupy do vysílání odkudsi z dálnice, ve kterých postava s chabou představou o české gramatice konstatuje, že jezdí auta. To však nestačí. Proto nejaká osvícená hlava vymyslela neoriginální seriál plný hloupých dialogů ve stylu To je vražda, napsala a zpracování německé detektivky. Ač se někdy s omezenou nápaditostí autoři trochu pohecují a dokonce to vypadá zajímavě, vše spolehlivě utne strašné obsazení a slabé výkony nesympatických aktérů. I když hlavní hrdinka při předříkávání naučeného textu nefuní jako v tom pořadu o vaření, má zas v seriálu dvojroli a točí se kolem ní, skoro bych řekl, výběr mnou neoblíbených herců. Cucáky co neznám, nepočítám. Když se pak přidá nedůsledná režie, je vymalováno. Naštěstí to, zdá se, zařízli, tak se z toho úplný odpad nestihl vyvinout.(23.4.2015)

 • - Pouze v posledních dvou dílech se Kalendová (Jiřina Bohdalová) nepřevlékla do žádného z kostýmů, aby vyřešila vraždu. (TheStitch630)

 • - Zdeněk Zelenka a Jiřina Bohdalová spolu pracovali na více než patnácti filmech (seriálech). (vyfuk)

 • - V páté epizodě policie včetně Kamila Kalendy (Václav Jílek) udělá razii do domu, kde by podle nich měla být vězněná doktorka Kalendová (Jiřina Bohdalová). Když akce skončí neúspěchem, odjížní Kalenda spolu s kolegy autem. Náhle se rozhodne, že u domu zůstane a bude jej sledovat. Vystoupí a přejde do svého auta, jež je připravené na vhodném místě, přestože by neměl tušit, že mise bude neúspěšná. Rovněž by bylo nelogické odjíždět s kolegy, pakliže měl k dispozici automobil. (dmk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace