Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

only_serials

Bavilo mě to celých 114 minut, což je pro mě naprosto zásadní. Vážně někdo u filmu s názvem Jack a obři očekává že v něm uslyší nějaké hluboké myšlenky a nadlidské herecké výkony?! Zřejmě ano, když se koukám na zdůvodňování některých nízkých hodnocení.. ()

axik

Slušná porce poctivé americké fantasy zábavy s Ewanem McGregorem a jeho kamarády. Skvělá pohádka pro dospělé, pěkné herecké výkony, obři sympaťáci každým coulem. Vše funguje jako dobře promazaný stroj - střih, hudba, napětí, speciální efekty a herecké výkony. Doporučuji všem... ovšem malým dětem NEPOUŠTĚT. ()

elanista1

V poslednom case ako keby sa roztrhlo vrece s fantasy rozpravkami, a tato je zrejme najlepsia. S tym magickym rozpoctom sa dali robit veci a Bryan Singer nic nepokazil, prave naopak, velkolepe divadlo ktore zaujme viacero generacii. Nakoniec dam aj stvrtu. ()

Mooney21

Bolo to omnoho lepšie ako som čakala....ale bohužiaľ, ničím výnimočné - preto len 3 hviezdičky. Ale bol to fajn film na strávenie dlhého večera...za veľké plus považujem britské obsadenie :) ()

Mart2n

Čekal jsem obdobnou slátaninu, jakou je Sněhurka a lovec. Tohle má sice mnohem horší, až odpudivý neodpovídající rozpočtu, vizuál, ale ve výsledku je to mnohem lepší film. Singer sice tímto počinem nenadchnul ani své fanoušky, ani producenty, ale pokud čekáte úplně normální pohádku, jaké jste četli jako malí špunti, nebudete brečet, že jste nedostali pseudofantasy ve stylu Sněhurky. Singer možná trochu zlenivěl, nevyužil vysoký rozpočet, nevyšperkoval každou scénu originálními nápady, ale hlavně první půle oplývá momenty, proč film úplně nezavrhnout. To vše v čarovném britském stylu. {6/10} ()

srolyma

Milé děti. Za devatero horami, devatero řekami a kanálem La Manche leží království Albion. A tady žije Jack. Nejenže je ošklivý, je i chudý a hloupý. Ano, přesně jako vaše paní učitelka. No a tenhle hloupý ošklivý Jack vymění koně za fazole. Prostě férový obchod. No a jak je hloupý a ošklivý, tak je i nešikovný, takže se mu jedna fazolka zakutálí pod podlahu. A protože je to fazolka velmi životaschopná až agresivní, tak roste a roste až proroste troposférou a stratosférou do mezosféry, kde kupodivu narazí na pevnou zem. A tady žije národ přesteroidovaných kulturistů trpících gigantismem. A začne boj. A vůbec ne špatný. Triky solidní, akce taky dost, jen kdyby ten Jack nebyl takový idiotský pako. ()

jack_scott

Velmi příjemná pohádka pro děcka! Už se těším, až z ní bude mít malá rozum! Jinak se na to dá koukat, neni to tak tupé jako většina pohádek....nemam z toho blbej pocit jako u nich. Je vidět že Bryan Singer má své filmy prostě solidně propracované. 75% ()

thePivl

Pokud se film bere jako fantasy dobrodružný, je to průměr, možná i podprůměr, jako předělání staré pohádky je to ovšem fajn podívaná. První polovina filmu je kvalitní pro obě možné stránky filmu. Ovšem po-té, co dojdou vedlejší postavy k zabíjení, se holt projeví ona pohádkovost a kvalita, co se týče "dospělosti" filmu, jde hodně dolů. Co je snad nejpohádkovější na celém filmu je ona romance mezi Jackem a princeznou, protože ta je naprosto nulová. Dobrá oddechovka, pro děti a milovníky pohádek kvalitní podívaná, já ale více než 3 hvězdy nedám. ()

toomm

Poměrně působivě odvyprávěná pohádka, kterou asi každý alespoň okrajově zná. Fantasy kabát, který toto zpracování dostalo je celkem na úrovni. Za vyzdvihnutí stojí i pár scén, jezení některých postav (chudáci děti) a celkově na pohádku i pro dospělé, byť ne velká, schopnost vtáhnout do děje a to i možná právě zmíněnými scénami. 50% ()

lobo87

Singer opäť raz nesklamal. Výborné fantasy s fantastickým obsadením. Páčil sa mi hlavne McGregor a krásna Eleanor. Bolo vidieť, že herci si natáčanie pod režisérovým vedením užívali. Efekty výborné, malo to svieže tempo a super akciu. Možno mohol Singer pritvrdiť a natočiť z toho fantasy pre dospelých, takto je to viac rozprávka, čo v dnešnej dobe tiež nie je na škodu. Nadpriemerná zábava... 75% ()

Domas88

Tak to byla ale kravina :( A zrovna, když jsem si po dlouhé době našel čas se podívat na nějaký film, sáhnu po takové blbosti :( ()

DaliborekD

Nechápu, proč se Hollywood snaží poslední roky každou pohádku, která má pár stránek, natáhnout do epické fantasy. Výsledkem je tentokrát dějově nekonzistentní triková přehlídka, která neurazí, ale nenadchne nebo nezanechá jakýkoliv myšlenkový dozvuk. Singrova režie je naprosto rutinní, což je pro takto osobitého tvůrce doufám urážka. Nicholas Hoult hraje ňoumu, zase, ale zbytek osazenstva film tak nějak zuby nehty drží. To nic nemění na faktu, že film je naprosto průměrný a neosobitý. Trochu zbytečný. ()

Dixieboy

Výborné... Bryan Singer je opravdu génius! Hvězdný Prach to není, ale je to výborná podívaná se skvělými efekty! ()

krumlajs

Ale jo proč ne, je to fantasy tak hlavně moc nepřemýšlet o příběhu a hlavně o tom jak to pěkně dopadlo je to přece jenom spíš pohádka. největší chyba je asi v hercích až na McGregora to vypadá jako kdyby tam hráli ochotníci z Horní dolní ale i tak si myslím, že Singer uspěl i když ten přepálenej rozpočet tam moc vidět není. Pořád je to lepší než Pacific Rim. ()

Vasyl

Smlsnul jsem to jak jednohubku. Prostě pohádka jak má byt. Dobro vyhraje nad zlem, princezna dostane toho co miluje a nesympaťáci umřou hnusnou smrtí. Jenom ti obři asi mohli byt za 200 mega "hezčí". ()

blondboss

Singer vie naozaj zaujať oko diváka, a to hlavne vizuálne. Táto moderná rozprávka síce neponúkne nič výnimočné, ale keď chce človek vypnúť v priebehu dvoch hodín a vznášať sa vo vlnách nadupaných efektov, tak toto je tá správna šálka kávy. A Ewan McGregor je fakt skvelý herec. Lepšie tri hviezdičky. 70 % ()

waltosin

Klasika, která se povedla, kdo by neznal pohádku o fazoli, Jack byl zahrán skvěle a příběh byl jak má probíhat. 75% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica