Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

JohnSmith

K čemu je skvělá kamera a výprava, když příběh naprosto netáhne. Asi kdybych byl koňák, tak by se mi to líbilo víc, ale takhle musím říct, že je to pro mě jeden z nejslabších Spielbergových filmů. ()

fefee

Veľmi patetické, naivne romantizujúce a sladkasté ako vôňa teplých rožkov v pekárni zvanej Spielberg. Trošku sklamania a veľa nudy. ()

svobik

Fuj! Zhruba první hodinu Spielberg buduje vcelku fungující příběh, možná velmi kýčovitý, možná z Irvinovy strany ne uplně přesvědčivě odehraný, ovšem stále relativně fungující. Poté přijde poměrně nezáživná válečná linie, která následně "vyvrcholí" závěrečnou hřejivou, odporně patetickou a celkově absolutně směšnou čtyřicetiminutovkou. Ani by mi tolik nevadilo, že Steven do nás pálí skrz Kaminszkyho kameru jeden kýčovitý záběr za druhým, jako spíš skutečnost, že se snaží hrůzy války reflektovat skrze momenty, kdy vybuchujícím bojištěm pobíhá kůň a do toho všeho hraje dojemná hudba. Spojení takových filmařských postupů se mi vzhledem k událostem první světové vyloženě hnusí, stejně tak mi připadají naprosto šílené scény, kdy se dva nepřátelští vojáci snaží společně vyprostit koně z bojového pole (a vedou přitom ty nejabsurdnější dialogy, jaké si lze představit). Není tedy překvapením, že mě absolutně míjí i závěrečné pokusy o jakousi osudovost s důkazy věčného přátelství. Uznávám řemeslnou stránku, úvodní hodina také není vyloženě špatná, jinak jsem ale Válečným koněm vyloženě zhnusen. Nevadilo by mi ani tolik, že se jedná o Spielbergův snad nejkýčovitější film (i ta stopáž se dá docela dobře překousnout), pokud by však Steven nerouboval onu svoji hřejivou atmosféru (která jde samozřejmě hlavně od srdíčka) do bitev válečného konfliktu. To je mi ostře proti srsti. Nejhorší Spielberg. 5/10 ()

ghatos

Peklo 1. světové války v cukrkandlovém balení tvaru koníka...vůbec nechápu proč ten film vznikl. Na tohle snad nemůže nikdo skočit. Výborný komentář: J*A*S*M, 37%. ()

Myrreczech

Ano je to trochu klišé, ale rozhodně to není kýč. Celou dobu sledujete příběh jednoho nádherného zvířete, které dokázalo přerušit i válku. V bojových scénách se Spielberg nezapře a místy mi připomínaly mého oblíbeného (ikdyž méně surového) Ryana. Po prvotních očekáváních trochu zklamání, ale to jen proto, že děj nešel v takové linii jakou jsem očekával. V celkovém dojmu jako rodinný film povedené, jako válečné drama slabé. ()

blackJag

Skoro se mi chce říct, že se tady někdo moc snažil o Spielberga :-) Pověstná pila je tlačena do plných urputněji, než sličná panna do pásu cudnosti svým impotentním nápadníkem... Jako, film to není zlý, ale těch teskných pohledů, toho baldachýnu, thymolínu a dalších citově supravodivých látek, toho nesoudného patosu. Koník je tak inteligentní, že by v klidu mohl začít vyučovat znakovou řeč. Řemeslo má sice Spielberg a jeho štáb evidentně v malíku (až teď mě napadá, že ne všechny scény mohly být točeny s živým zvířetem), jestli se nám už ale zlatý hoch (důchodce) příliš nezhlédl ve své neoddiskutovatelné ikoně. 60% ()

V.Silver

Pastva pro oči. Pravda, příběh, který je v mnoha ohledech přitažený za vlasy a občas si až říkáte "A podle tohohle scénáře že točil Spielberg?", ale není to proto, že by film nestál za moc. Spíš než "drama" by mělo v žánru být totiž uvedeno "rodinný". O filmařském umu Stevena Spielberga není třeba pochybovat, byl jsem vděčný za každou minutu z více jak 2 hodin stopáže filmu, protože každý záběr byl pečlivě zvolen, precizně nasnímán a byla opravdu čirá radost se na to koukat. Pravda, místy mi trochu vadilo, jak film "emočně" tlačil na pilu, ale proč ne - to už k takovým filmům patří. Takže za kus opravdu nádherné filmařiny bych dal i 5 hvězd, ale jednu srážím kvůli děravějšímu scénáři. Pravda, ujmout se tohoto příběhu jiný režisér, asi bych dal tak jednu hvězdičku :)) 75% ()

Jacob23

Technicky je to vicemene dokonale-kamera byla hlavne v jezdeckych scenach dechberouci..nenudil jsem se a film byl presne takovy,jaky jsem cekal ze bude ()

zigíš

Spielberg -a Kahn, Kaminsky, Carter, Williams- spravili ´len´ to, čo tento rok Fincher s GIRL WITH THE DRAGON TATOO a Scorsese s HUGOm, natočili formálne bezchybný film (!) a keď taký film naviac dojme, tak musí byť dokonalý ..jednoducho musí ;) ()

J-o-k-e-r

Pro mě nejslabší film S. Spielberga. Příběh mladého chlapce, jehož milovaný kůň je prodán do armády a následně poslán do války je velmi působivý. Kůň Joey se setkává se spoustou lidí, ovlivňuje jejich životy, zatímco mladý Albert vstupuje do armády a snaží se Joeyho najít. Ač jde o válečné drama, film spíše připomíná pohádku od W. Disneye a proto to taky dopadlo jak dopadlo. Několik momentů je neuvěřitelně tupých, a nejlepší část filmu zůstává cca 20min, kdy je na scéně Sherlock a Loki ;-). ()

drackula

Od úvodu sledujeme idealizovanú a rodinne ladenú rozprávku. Chápem, že priestor na vybudovanie silného puta medzi chlapcom a koňom bol nevyhnutný, ale bol na môj vkus zbytočne veľký. Najsilnejšia pasáž prišla až v momente, keď sa dostávame do pekla európskych zákopov. Joeyho beh cez vojnovú zónu, "súboj" s tankom alebo stretnutie znepriatelených vojakov uprostred vojnovej línie boli jednoznačne najsilnejšie momenty filmu. Nevyváženosť scén a jednotlivých pasáží bola ale priveľmi citeľná. Skvelé scény totiž vypĺňali scény priemerné, niekedy až nudné. Vyťažiť sa z tejto látky dalo určite oveľa viac, ale na druhú stranu na spomenuté scény určite nezabudnem. Po technickej stránke ale nemám čo vytknúť a niektoré zábery boli naozaj lahôdkové. 70% ()

Kacounek

Vím,že je to Spielbergovská bublina, ale jelikož ve mě něco z tohodle filmu po půl roce zůstalo, asi ta žvýkačka nebyla tak špatná. Totiž minimálně jde o pěkné zobrazení krátkého úseku cesty jednoho koně. Shodou okolností žil zrovna v době války, a pravda, trochu nadpřirozeným způsobem uniknul všem nástrahám....Každopádně nápad dobrý! Šlo to určitě udělat o malinko lépe. Ale jelikož já sama bych to neuměla :-), dávám 75%. ()

Puyi

Dlouho budu přemýšlet jestli by 3* nebyly lepší, je to totiž takové mdlé, bez hloubky, přitom bych řekl, že to je to, co to rozhodně mělo mít, žádný příběh vás nějak výrazně nechytne a zcela určitě to mělo být kratší. Spielberg mě tímto filmem lehce překvapil, ještě nevím jestli pozitivně či negativně a přesto je to precizní práce, která je provedena... vlastně dokonale a doprovázeno skvělou hudbou... zajímavé no. :) Když se teď zamyslím, zdráhal bych se dát nižší hodnocení než ony 4 hvězdy. ()

vyfuk

Válečňáky Stevemu fakt jdou, to se musí nechat. Bitevní pole vystihl překrásně. Onen převelice smutný příběh mě opravdu dojmul a opravdu jsem byl z těch koní smutný. Na druhou stranu jsem byl rád, že se Hiddleston, alespoň na chvíli ukázal v jiném světle než padoušském. Onen příběh naštěstí končí šťastně. Není to Spielbergovo veledílo, ale v jistých kruzích se na to koukat dá. Závěr: Kdybych nevěděl, že to Spielberg režíroval, vůbec bych ti netušil (je to téměř úplně jiný kalibr). ()

Bagr_007

Kýč na druhou. Je tu pár fenomenálních scén, ale celkově se tentokrát musím připojit k hořekování nad současnou tvorbou Spielberga. ()

Guzo

Čekal jsem prvovlánovaný oscarový film, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Spíš než hru na jistotu War Horse obsahuje osobitý přístup. V podstatě mi na filmu vadila jen jedna věc a to až moc velké množství postav, kdy žádná nedostala tolik prostoru, kolik by si zasloužila. Je mi trošku hloupé říkat tohle o filmu s tak dlouhou stopáží, ale já bych si ten film víc užil, kdyby měl ještě o půl hodiny navíc. Jinak ke konci filmu se vyrojilo několik nezapomenutelných scén jako je spolupráce znepřátelených vojáků, klobouk dolů. A hudba od Johna Williamse je tradičně senzační. 8/10 ()

Kosmik 1

Krásný film s ještě krásnějším příběhem. V hlavní roli kůň Joey (myšleno doslova, protože vše se točí opravdu kolem něj a lidští herci pouze sekundují), který předvádí mistrovské kousky a člověk jen žasne. Velice dojemný děj, při kterém Vám chvílemi naskakuje husina (hrůzy války) a chvílemi máte slzy na krajíčku (pohádkový příběh). Mezi nejlepší a nejdojemnější scény patří //spoiler// orání pole, běh koně mezi zákopy, vyprošťování koně z ostnatých drátů (kde mu pomáhají vojáci obou stran a zpřátelí se u toho) a pak samozřejmě opětovné shledání Joeyho s původním majitelem //konec spoileru//, no a o závěru ani nemluvím, prostě dokonalost sama. Tenhle film si zaslouží obdiv, úctu a pochopení. Kdo má rád zvířata a především koně, tak Válečný kůň bude balzámem na jeho duši. Podle mě se jedná o skvost, který se určitě vyplatí vidět. Já ho určitě neviděl naposled. 95% ()

Autogram

Spielberg si asi na staré kolená splnil sen a natočil napohľad niečo celkom iné ako doposiaľ. Žiadni mimozemšťania ani veľké spoločenské otázky. Jednoducho príbeh jedného múdreho koňa, náhodou sa odohrávajúci počas vojny, ale nie o vojne. S dôrazom na oddanosť a lásku, ktorá hory prenáša. Alebo dokáže zachrániť životy, konské aj ľudské. Myšlienka dočasného zmierenia bojujúcich strán vo filme už bola, len dôvod bol vtedy trochu iný, vianočný. Filmu Vojnový kôň som sa obával, už viackrát som ho radšej z programu vynechal, ale poctivé tri hviezdy si nakoniec zaslúži. ()

dinsdale

Podezřele uhlazený film s příliš mnoha hodnými lidičkami a chytrými koníky (kam se hrabe Komisař Rex), stále působivé téma nesmyslnosti války (scéna vystřihávání koně z ostnatých drátů), i když ani to nebylo kdovíjak silné nebo zásadní; další epická hudba Johna Williamse. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga