Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

marvan

Tarsem Singh natočil pohádku, která by mohla být skvělým příspěvkem do předvánoční diskuze o úpadku české pohádky. Tahle komedie je vtipná, plná gagů a přitom neuvěřitelně propracovaná. Má všechny atributy, ke kterým se hlásí tragický kýčař Troška a přitom ukazuje, že kvůli zábavě není třeba snižovat mentální úroveň. ()

Monoxid

Zábavnější a svižnější ze dvou současně natočených verzí Sněhurky. Přestože se příběhu držela jen velmi lehce, nakonec byla mnohem sněhurkovitější, než Sněhurka a lovec. A jako pohádka mi skvěle sedla. Pohádka, která bourá klišé. Trpaslíci jsou obři, princezna bere osud do vlastních rukou (nakonec je to vlastně chladnokrevná vražedkyně) a Sean Bean zůstává naživu. Víc takových pohádek! ()

Bedy

Byla to úžasná komedie. Mohl bych se na to kouknout ještě několikrát. Odpočinkový film u kterého se zasmějete. Ale ta závěrečná písnička to zabila, tu jsem trochu nedal. :D :D ()

hroubek

Zrcadlo, zrcadlo pověz, která Sněhurka je nejlepší? Po odstrašujících trailerech, jsem se na tento film nechtěl kouknout. Nakonec jsem rozhodl, že se na tento film kouknu, jen proto, abych mohl později porovnávat s konkurenční Sněhurkou a lovcem. Tarsem Singh má svůj vlastní rukopis, který byl vidět ve Válce bohů, ale tady je důležitý, jako hlavní postavy. Právě tento rukopis mě nejvíc odrazoval, i když vím, že je to dělaný s tvůrčím záměrem. Nakonec jsem s ním neměl skoro žádný problém. Zrcadlo, zrcadlo je správně sebeironické, parodické a osobně nevím, jestli to sami tvůrci brali vážně, nebo ne. Julia Roberts je tady perfektní. Jako Zlá královna si užívá každou scénu a člověk by jí i to vítězství přál. Škoda je, že to tvůrci nevydrželi a začali vyprávět i Sněhurčinu linii, která je o poznání nudnější. Potěší cameo Seana Beana. Spousta věcí byla na mě, až moc ulítlá, a přesto jsem se hodně krát hlasitě smál na celé kolo. Pokud Vám to sedne, tak Vás čeká příjemná pohádková komedie s parádní Julii Roberts. ()

Mishqo

infantilný, otravný a nudný film...iba pár scén bolo že vyslovene vtipných inak celkom suché...a oceniť by sa patrilo aj kostýmovú stránku...no a záverom to len zaklincovali!...takže takých 4-5/10 ()

drake31

Bizarné, pôvabné, do istej miery novátorské, a prednesené s ohromnou porciou zábavy. MM je filmom v ktorý neveríte ani na sekundu po zhliadnutí všetkých promo materiálov, ale keď sa k nemu dopracujete, pustíte si ho,pocit z neho je opojný, kúzelný, a šklebíte sa ako debil po celú dobu. Je nutno povedať že to nie je dokonalý film, kto sa bude v tom chcieť špárať, nájde tam kopec vecí, moja rada je však je si len užívať prezentované dielo. Ja som sa skvelo zabával, a neľutujem ani sekundu času ktorú som pri tomto strávil. Je to hravé, je to svieže a vyhýba sa to stereotypu Snehulienky. 5* možno s Ďalšou projekciou ... ()

LEGACY

Musím říct, že jsem ani nedoufal v tři hvězdy na tož ve čtyři a hele stalo se. Film mě nenudil a promarněného odpoledne nelituji. Pravda je, že je to hlavně pro tu nejmladší generaci a té pohádkovosti je tam možná až přehnaně, ale nevadilo mě to. Rozhodně stojí za zmínku výkon Lily Collins, která byla moc roztomilá a slušelo ji to ve filmu. Stejně tak se mi líbily kostýmy a úžasná písnička na konci I Believe. Krásná vzpomínka na pohádky z dětství v moderním kabátě. Hodnotím 75% ()

Kicune

Mohl to být příběh zlé královny + mohl trvat půl hodiny = mohl z toho být velice zajímavý film (kraťas). Sněhurka je ovšem stupidní až do morku kosti. Opulentních kulis a kostýmů je víc než samotného příběhu. Sama hlavní postava Sněhurky je natolik nudná až otravná, že jsem od začátku fandila zlé královně. Ta je spolu s bandou trpaslíků vtipně výřečná a aspoň nějak zaplácává obrazovku. Celou grotesknost ve stylu lunaparku pro mě naprosto zabila poslední pětiminutová scéna, na kterou chci zapomenout. Hvězda navíc je pro Julii. ()

VanTom

Hravá komedie na motivy světoznámé pohádky. Tarsem Singh zůstal věrný svému stylu a stvořil osobitou, vizuálně opulentní, teatrální podívanou, kde v pár kulisách a jakoby na jevišti přehrávají očividně se bavící herci navlečení v bizarních kostýmech. Casting je perfektní: samolibá mrcha Julia Roberts, renegádská Sněhurka Lily Collins (moc hezká, i když spíše "indický" ideál krásy :-)) nebo hláškující sedmička trpaslíků, kteří díkybohu mají na plátně dostatek prostoru. Humor mi většinou sedl a tempo bylo slušné, stopáž nicméně mohla být kratší. A ta závěrečná píseň? Promyšlená třešnička na podařeném dortu, vždyť ve šťastném království (jako bylo toto před příchodem zlé čarodějnice) se přece jenom zpívá a tančí. :-) ()

Danny F.

Sněhurka tak trochu jinak. Trpaslíci pobavily, macecha správně zlá a sněhurka milá. Příběh pohádkově zábavný a celkem i povedený. 65% ()

zdenny

Příliš hnusně umělé. Vizuálně to začalo být zajímavé, když se objevili ulice a lidé v podhradí. Jenže to já už jsem neměl důvod se tou hovadinou trápit. Např. - trpaslíci na pérech? - nedělejte si ze mě srandu a udělejte krásný příběh v novém kabátku. Tady toto bylo tak do parodie a na to já bych se nedíval. A co se týče té ošklivky? Který pitomec dělal casting? Už jsem kdysi psal u jiné verze této slavné pohádky, Sněhurka má mít temně černé vlasy. Pokud bych toto odpustil, mohla ji klidně hrát Julia, protože ona je kus i v jejím věku. Narozdíl od té malé, nesympatické pipinky. ()

finy_cz

Jen se musím smát tomu, kolikrát je na 3 prvních stránkách komentářů zmíněno „obočí“ Lily Collins. Nebudem si nic nalhávat, zkazilo mi to film => bylo by mi to jedno, ale když už se jedná o „kdo je na světě nejkrásnější“, tak se mohli tvůrci trochu snažit. Pokud to ale bylo schválně jako parodie, tak to mohli dotáhnout třeba i na knírek, aby to bylo jasné. Jinak ke koukání v televizi jako kulisa dobrý, jako večerní podívanou bych to nedoporučil. Pokud komedii, asi bych spíš volil nějaký pěkný animák. Za mě tedy 3/5 (50%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam". ()

hejsahopsa

Celou dobu jsem si říkala, že ty dvě tomu dám (za kostýmy a Julii), ale poslední dvě minuty to zabily... Fakt hrozná blbost, ani pro děti se to nehodí. ()

Sany33

Tri krát som pri tom zaspal. To je môj rekord. Keď som sa aj na chíľku prebral znechutila ma Lilly Collinsová a jej nevkusné obočie, ktoré bolo cez pol obrazovky. No vážne v dnešnej dobe v Hollywoode nemáte depilátora? Film v pôvodnom názve Mirror Mirror sľuboval nostalgický zážitovk vo filmovej podobe ktorý by som porovnal z Disneyho kreslenov klasikov. Zázrak sa nekonal nič invatívne a herecké výkony pod psa. nechápem ako sa na to mohla Julia nechať ukecať keď si prečítala scenár, ktorý je čistý kopiright originálu a neprináša malému divákovi dostatok pozerateľnej mágie a dospelému divákovi dostatok duchaplnej konverzácie. Moja jediné hviezda, ktorá zachraňuje tento inak úplne zbytočne natočený film je za kostýmy, ktoré mali nápad a pointu a klobúk dole dizajnérom za tento počin, treba si ale vybrať lepších scenáristov, ktorý dokážu vdýchnuť život aj takémuto kultu a nie ho iba jemne oprášiť. 15% ()

ghatos

Veskrze příjemný šok, který udržel tempo až do hajzlového konce :) . Julia Roberts i jebnutý Tarsem zaslouží zvláštní uznání. Černý kůň s čtyřhvězdičkovými ambicemi. 66%. ()

R1CH1E

Pohádka se všemi klady a zápory. Nízkoročpotýv "look" jde sice vidět, al přispívá k pohádkovému vzhledu, Roberts si roli užívá jak jen může a do toho je tu i pár fajn inovací staré známe pohádky. Mohlo to být zprasené zpracování Sněhurky, ale je to příjemná pohádka na večer. Chci dát 3 hvězdy, ale po Bollywoodském představení ve finálních titulcích mě svrbí prst na myši, protože "bollywood" já prostě rád, ale to bohužel na 4. hvězdu nestačí.. :) ()

MNTB

I kýč se musí umět, a proto jako velký fanda Tima Burtona jsem trpěla celých 106 minut. Podle traileru se film jeví jako originální a vtipné zpracování klasického příběhu. Omyl je ale pravdou. Postavy jsou jak z jiné planety, konkrétně sněhurka působí, že je stále na Cracku. Celkové vykreslení scény, jak kdyby z oka vypadlo Alence v říši divů. Dost ale přirovnání, když tohle všechno pominu, tak ani samotné zpracování příběhu spolu s dialogy mě vůbec nenadchlo, nemluvě o hudbě. Sečteno podtrženo s těžkým srdcem uděluji 1 hvězdičku za Julii. Ta jako jediná vypadala a i herecky působila, že nějakým způsoběm ví, kam se celá tahle přehnaně růžová a zalepená vata ubírá ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012