Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

corpsy

TEXAS CHAINSAW 3D je technicky dokonalý. TEXAS CHAINSAW 3D je pekne krvavý. TEXAS CHAINSAW 3D je hlúpy. TEXAS CHAINSAW 3D je nudný. P.S. V dejinách žánru sa už premlelo dosť herečiek, ale snáď ani jedna z nich nebola tak neskutočne sexy ako Alexandra Daddario. ()

Hoyt

Šíleně laciné bez špetky napětí a s bohužel nechtěně humornými částmi. Horší scénář než je tento jsem už pěknou dobu neviděl. O debilním chování postav se tu nebudu rozepisovat už to totiž udělal uživatel AppleCore a že mu to pár řádků zabralo. Slaboulinká 1*. ()

ConanVJ

Klasická vyvražďovačka, která je hodně krvavá, má pěkné hrdinky ale jinak nevybočuje z průměrných krváků. Za mě 65% :) ()

ledzepfan

V rámci texasských masakrů je to to nejlepší a nejzábavnější co jsem od prvního dílu z roku 74 viděl. Sice to narušuje ten klasický Chainsawovovský vzorec a "příběh"to táhne i za hranice farmy ale díky tomu je to dynamičtější a zábavnější než normální naháněčka(kterou dneska ti lulini z holywůdu stejně natočit neumí -jak se ukázalo ve filmech z roku 03 a 06). Navíc to nese jedno důležité poselství. =Pokud vám babka(kterou jste nikdy neviděli)odkáže posmrtně barák a její právník, vám dá klíče od domu společně s dopisem od babky adresovaným přímo vám a k tomu vám 3x důrazně řekne, že si ho máte URČITĚ přečíst, tak ho prostě co nejdříve opravdu přečtěte-Možná se tam toti píše něco o mentálovi ve sklepě, který vyžaduje velmi speciální přístup a zacházení. ()

schizmo

Fascinuje mě neúcta některých tvůrců ke klasickým kultovním snímkům a při pokusu přiživit se na jejich jméně, parazitují jako cizopasná houba ve snaze uměle nastavovat další díly. Od samého počátku toporná snaha o navázání na klasický debutní díl Texaského masakru vyznívá do prázdna už jen díky nesedícím jménům (kdysi to byla rodina Hewittova a najednou jsou to Sawyerovi???) a i když jednotlivé díly na sebe úplně nenavazovaly, nelogičnost příštích údálostí (ano, opravdu nemůžete zlynčovat celou rodinu v hořícím domě, protože ona pak ještě hraje v dalších 4 dílech) musí každému znalci tématiky solidně hnout žlučí. Dál už je to klasická šáblona - pár kozatic se svýma mrdáčama jede do Texasu ne na výlet, ale dědit. Dědictvím je krom vily i ukrytý řezník ve sklepě, který po dvaceti letech s velmi zřetelným důrazem na příbuzenské vztahy bere spravedlnost a pilu do vlastních rukou. Že vám to nepřipadá adekvátní zápletka na Texaský masakr? Další sled pekelně nelogických zápletek následuje a vy sice můžete kurvovat, ale je vám to stejně houby platné. Pro mě obrovské zklamání a ukázkový výsměch starým zasloužilým hororovým výtvorům. ()

maddy

Už sa vlastne ani nečudujem prečo z názvu odstránili ten „masaker“. Texas Chainsaw 3D je totiž len vykastrované, vykuchané a oskalpované pokračovanie série. Už pri nič nehovoriacemu menu nehororového režiséra John Luessenhop (aj keď jeho Takers boli ešte slušný priemer za 3*), plastických plagátoch a maximálne nudnom traileri som tušil, že veľdielo ma čakať nebude. Remake z r. 2003 v produkcii Baya síce skvelo nakopol sériu pre nové milénium a pri tejto špinavej, drsnej, neutíchajúcej akčnej hororovej jazde (4*) musel zaplesať nejeden hororový fanúšik, avšak skrz naskrz priemerné pokračovanie s podtitulom Beginning dávalo tušiť, že zázrak sa konal len jeden krát, ale že sa séria prepadne až na absolútne dno s tretím pokračovaní som naozaj nečakal. Toto oklieštené pokračovanie totiž nedokázalo z námetu vytrieskať ani len sekundu napätia (blažene teraz spomínam na verziu z roku 2003), navyše postráda akýkoľvek spád (tu sa javí aj Beginning ako slušne našlápnutý horor) a brutálnejšie scény sú tu viac menej len z povinnosti v pár minútach stopáže. Neprítomnosť týchto zložiek je samé o sebe kameňom úrazu, ale keď sa do toho ešte zamieša lacný televízny look, ktorý by nezapadol pomaly ani do „direct-to-video“ sekcie a to najdementnejšie chovania postáv v spojitosti s hlúpym príbehom, tak dielo skazy je dokonale dokonané. Nie, od hororov naozaj nečakám intelektuálne debaty, ani rozumné postavy s IQ Einsteina (zdravím, Jessicu Biel), ale takéto situácie ako v tomto ehm horore sa len tak nevidia ani na poli tých najlacnejších C-éčkových snímkov. Príklad: naháňa ma maniak s motorovou pílou, vbehnem do dedinského lunaparku, môžem utekať kam chcem, stratiť sa v dave, jednoducho vziať nohy na plecia a byť do minúty preč. Čo urobím? Áno, presne tak, doslovne sa rukami zavesím o „ruské kolo“, ktoré sa samozrejme obtočí dookola a som zase tam na zemi, kde predtým (akokoľvek absurdne to znie, tak to vôbec nepreháňam, je to opis reálnej situácie z filmu), alebo Príklad č. 2: naháňa ma maniak s motorovou pílou a bežím cez súkromný cintorín pri dome, ktorý som zdedila. Je noc, absolútna tma a môžem sa mu skryť v neďalekej stodole alebo minimálne za nejaký strom, prípadne náhrobný kameň. Čo urobím? Áno, presne tak, ľahnem si do jedinej drevenej rakvy v širokom okolí, ktorú motorová píla určite nerozreže, ani nikoho nenapadne, že som práve v nej. Nehovoriac o tom, že v nej vydávam zvuky ako počas najväčšej diskotéky len aby ma všetci počuli a navyše je v nej svetlo ako za číreho poludnia. Situácia č. 3: naháňa ma maniak s motorovkou, prchám preč v aute a maniak je 2 km za mnou, takže mám dostatok času, kým sa za 5 sekúnd otvorí brána a zdrhnem do bezpečia. Čo urobím? Áno, presne tak vrazím do brány, ktorá sa evidentne otvára na opačnú stranu (smerom dovnútra, resp. smerom k autu), takže tak či tak by som ju smerom von nerozrazil a z auta spravím nepojazdný šrot. Chcel som tu vypísať všetky prípady tej najväčšej dementnosti na poli hororu, ale neviem, či by na to vystačili úložné kapacity CSFD (btw keď natáčam video na iPhone na výšku tak ho asi nebudem mať bez orezania-čiernych pásov na boku aj na šírku! Navyše, v ktorom roku sa to vlastne odohrávalo? Pokiaľ zoberiem do úvahy pôvodný Texaský masaker z roku 1974, na ktorý tento film priamo nadväzuje a pripočítam zostarnutie, resp. orientačný vek hlavnej ženskej hrdinky – neviem, či svoj vek vo filme spomínala alebo nie, ale ani ma to nezaujíma – tak mi to vychádza tak na cca 1992, čo absolútne nesedí s celkovou štylizáciou filmu, ktorý mieša look 70. rokov s technickými výdobytkami dneška). Až úsmevne sentimentálny príbeh, ktorý sa berie smrteľne vážne už radšej ani detailne nespomínam (bacha „podstatný“ SPOILER: maniak – môj bratranec – rozseká všetkých mojich kamarátov a takmer aj mňa, no mne ho v závere príde aj tak ľúto, veď to je predsa rodina a on je mentálne iba na úrovni 8 ročného dieťaťa – btw samozrejme, lebo 8 ročné decko by dokázalo motorovou pílou sekať ľudí jedna radosť bez známky na jeho psychike KONIEC SPOILERU). CELKOVO: 1* - aj tú v podstate ani neviem za čo, snáď len za scénu rozseknutia človeka na polovicu, ktorá na pol sekundy dokázala vzbudiť dojem, že by sa to ešte mohlo vyvinúť tým správnym smerom + za úvodné scény priamo z pôvodného Texaského masakru (aj keď nie som jeho fanúšikom, ale bol to jediný dobrý nápad filmu). Inak však ten najväčší hororový odpad, ktorý tento rok vstúpil do kín (aj keď do našich našťastie nie, lebo inak by som tie vyhodené peniaze naozaj asi oplákaval najbližšie štyri nedele). Myslím, že týmto klesla séria do toho najväčšieho bahna a je na čase ju nadobro ukončiť. Pokračovanie už síce horšie dopadnúť snáď ani nemôže, ale prečo riskovať ... PS: a všetkým, ktorým prešiel tento scenár pod rukami spolu s výsledným produktom a nehanbili sa ho pustiť do sveta by som prial ležať v tej drevenej rakvy, keď ju zhora reže motorovka! Texaská debilita motorovou pílou s dvomi 3D zábermi za celých 90 minút () (méně) (více)

LV.Helter

Nenavidieť alebo vyčitať slasheru klasiky, že nepobral veľa z deju je neuveriteľne pokrytectvo a chyba dotyčného. Texas Chainsaw 3D vyzerá tak ako by mal. Mierne znasilnenie klasiky sa koná, čiže verím tomu keby sa to trochu poupravilo a zmenilo meno, tak film mal jednoznačne viacej fanúšikov. Debilné chovanie hercov je v daktorích memontoch až neodpustiteľne, ale ešte som sa nestretol ani s jedným slasherom, ktorý by túto zasadnú chyba nemal. Hodnotenie zaokruhlujem na hore kvoli výrazne odvážnemu a atipickému finále.40% ()

Paxxx.cz

Klišoidní, hloupý horor plný nelogických rozhodnutí hlavnách postav. Přitom první půlhodina byla docela fajn, ale pak šlo všechno do hnoje. Na Daddario se krásně dívá to sice jo, ale trochu kvalitnější scénař by byl vítán...4/10. ()

PKD

Zkusím přidati něco nového, ze své vlastní tykve, byť zde spousta jiných, vystihla klady i zápory dosti věrně. Takže...v rámci navázání na originál (který jsem si po shlédnutí pro jistotu připoměl a zjistil, že je stále dost přeceňovaný) je to dobrá záležitost. Nejsem sice těžký fanda této série, ale zase...pokud by nebylo orig., tak bych neměl ten parádní remake+hodně dobrý prequel (včetně hudby), takže v tomto smyslu jsem pochopitelně ze zištných důvodů rád, že vznikl. To, že se naváže na 1.film a ještě se chvíli dále pokr, považuji za super a za tu potitulkovou scénu, bych dal v rámci uměřeného nadšení i 4 hvězdy. Vtipné jest to, že tady se jedná o podobnou (byť kvalitativně rozhodně níže) záležitost, kterou o 5 let později naservíroval Carpenter a spol. v rámci Halloween série. To, že hl. hrdinka (u které jsem celou dobu čekal, že jí to pruhované tričko opravdu z toho ramene spadne a ono nic, nu snad příště) má za nabíječe hnusného/nesympatického černoucha...netřeba dále komentovati. Překvapilo to, že jsou všichni kámoši (včetně toho chmatáckého stopaře, který pobavil, jak si vehementně strká růz. krámy v oné vile do báglu) dotyčné, odpraveni do 45min. (načež jsem si říkal...a o čem bude zbytek?) a tak jsou ty 3 za tu 2.pol., která je dementně amorální a je jen na každém, zda se mu to ekluje, či nikoli. Já jsem někde, uprostřed. Sequence v lunaparku byla na infarkt smíchy.;-) Podobný účinek má na mě závěr originálu. Za ten konec+onu dodatečnou scénu (logiku ponechme stranou) bych přímé pokr. určitě bral. Jenže, jak se dočteme, chystá se zase nové přímé pokr., které má anulovati i toto, takže babo raď. Dává to smysl? Ne. Ledrfejs trtá jako za mlada a my jsme tak dostali další, na tuto sérii velmi dietní díl, ve kterém si opravdu masakru moc neužijete. Bod za tu poněkud držkovitou (nikoli ve smyslu držkování) nadrženkyni, která po tom blackmanovi jede, jak slepice po flusu. A pokud to chápu správně, tak ho v té stodole nakonec dostala. A to dosti vynalézavým a ftypným způsobem. Pokud by i reálné nabíječky měly též takového fištróna, jo to by bylo. Stejně je oba za tu nestydatost, bratránek s inteligencí (prý 8 letého) oddělal, hehe. Dobře jim tak. Copak neví, že dle jasných pravidel krváků, kdo šoustá= cejch smrti??? Hej hou. ()

iolaos

Přišla sestřenice a digitální krev. V podstatě stejný zážitek jako s letošním áčkovým remakem Evil Dead. Důraz jen na zpackaný gore efekt, nijaká atmosféra a napínavost nula celá nula. Dirty vizuál, tak příznačný pro všechny předchozí se-pre-quely "texasů" zmizel neznámo kam a senilní Leatherface (s jutovým pytlem na hlavě! :/// ) je schopný tak akorát stříhat polysacharidové prsty. A bohužel nejsmutnější je, že celou stopáž vrávorá nad horrorovým hrobem, aby do něj nakonec upadl celý, protože finiš tuhle legendu totálně devastuje. Proč tohle vzniklo? ()

kaylin

Snímek „Texaský masakr motorovou pilou 3D“ má za mě 15 % proto, že se zde objevuje Alexandra Daddario, která má jedny z nejkrásnějších prsou, jaká jsem kdy viděl, a tady z nich ukáže v jedné scéně celkem dost, kromě toho je celkově kočka, a 5 % za Scotta Eastwooda, kterého mám prostě rád, protože je syn svého otce, i když role dostává zatím blbé. A že by tenhle snímek děsil? Tak to ani omylem! ()

stration

Těžko říct, jak k tomu přistupovat. Jako součást texaského masakru to byl určitě jeden z nejslabších dílů a chudák Leatherface je ke konci snímku až k smíchu (nebo k pláči). Jako horor je to ale celkem solidní nášup, kterej nenudí a předvede několik parádních gore scén.Ovšem scénář je tak debilní, že téměř zakazuje dát vyšší hodnocení. Jo a příště, prosím, s bradavkama! ()

AlistairMir

No nebudu kecat ta čtvrtá hvězda je díky tomu že jsem fanda Koženáče. Ale upřímně čekal jsem podstatně větší malér takže jsem s filmem celkem i spokojenej. Máme tu skupinku ze které smrt nepřejete jen hlavní hrdince ale zbytek to byl děs. Zajímalo by mě jestli rejža schválně vybral postavy jako totální malamuty kterým přejete plastickou operaci motorovkou. Pokud ano tak se mu to povedlo na jedničku. Příběh je naprosto běžnej ale koho u tohodle nějak zvlášť zajímá příběh to netuším takže to hlavní u tohodle díla jsou mordy a ty se celkem povedly. Koženáč nám opět dokáže že je zručná švadlena a když jsem ho viděl jak umí masky napadlo mě jestli by mi neupletl třeba nějakej fajn svetr. Jinak u něj nic nového není stále toho moc nenakecá a pořád má problémy se zvládáním hněvu (asi je na čase zkusit jiné prášky) plus účet za benzín do motorovky byl tentokrát snad mastnější než kdy jindy. A ty jeho morální hodnoty? ...Ehm :D ()

JohnMiller

To bolo zlé, priam hrozné, miestami až trápne. Najhorší horor aký som za posledné roky videl. Už hneď na úvod ma tento film hlboko urazil tým že použil v úvodných titulkách originálne zábery z Hooperovho texaského masakru z roku 1974. Použili najlepšie scény bez akéhokoľvek zmyslu. prvá pól hodina teda čas do prvej vraždy bol klasický nudný klišé napustený príbeh. úvod ako sa partia mladých ľudí vydá do opusteného domu je už taká ohratá ako asi žiadne iné hororové téma. Keď sa však dej presunul do mesta IQ hlavných hrdinov klesol spolu zo scenáristom na prah demencie. Takých debilných policajtov, dedinčanov som nevidel ani v céčkovom grindhouse filmu za 5000 dolárov. Bolo to niečo hrozné moment keď sa hlavná hrdinka spojila s leather faceom bol najtrápnejší okamih aký som videl v kinematografií. (Hlavne keď mu podala motorovku s hláškou "tu máš bráško") neustále hnusne trápne hlášky ma prinútili sa smiať. Tešil som sa zo smrti kladných postáv a keď sa stalo niečo záporákom tak som ich ľutoval. Nerád sa smejem filmom snažím sa ich pochopiť ako to tvorcovia mysleli tu som na to silu nemal. Najhorší mainstreamový horor roku. ()

stuntmanMIKE

Obsahuje SPOILERY: heheeej nie zle, nie zle... Cakal som uplnu blbost, ale dostal som celkom zabavnu zanrovku, ktora ma pobavila. Jasne su tam logicke diery velke ako Texas, ale nakolko sa planuje pokracovanie budem v dovere, ze sa to ako tak vyriesi. Najmä pokial ide o zoschnutu starenu v kresle, ktora bola ??? kto vie kto... Este by ma zaujimalo ako kofolovy serif, ktory bol v Texase serifom v rokoch ked sa tem este premaval KuKlux Klan na konoch, vyriesi problem tolkych zmiznutych ludi aby si mohol pilcik a kozata trtkacka uzivat zasluzeny odpocinok v domceku po starej mame. No a k filmu... bol som prekvapeny, nakolko uz v polke filmu je 80% hlavnych hrdinou hore bradou, ako sa to bude vyvijat dalej a musim povedat, ze k mojej spokojnosti. Okrem ineho gore sceny super a Moseley je daleko uveritelnejsi texasky redneck ako svalnaty Bryniarski... Takze budem stedry a dam tejto blbine 3 hviezdy... Ak Saša Daddario ukaze v dvojke kozy dam este o hviezdu viac... ()

Parlay

Píšu si: roční „hororové dávkování“ – splněno… A proč že jsem se za bezesným spánkem vydal právě do Texasu? Protože Alexandra Daddario. Když jste do někoho platonicky zamilovaní, tak se svým způsobem jedná o povinnost :-) A zcela bez obalu se přiznám, že pouze díky ní jsem nakonec minut strávených nad snímkem nemusel litovat… Celkový počet hororů, konkrétně tzv. slasherů, se kterými jsem měl tu čest, lze spočítat na prstech jedné zakrnělé ruky. Proto je nutné můj komentář brát s velkou rezervou, neboť jsem si sám moc dobře vědom, že jsem v daném žánru naprostým laikem. Chápu, že ve snímcích tohoto typu je nelogické chování postav na denním pořádku, ale rozhodně jsem od snímku očekával lepší gradaci napětí (i takovou bábovku jako mě strach míjel širokým obloukem a můj tep by obstál i při důkladné lékařské prohlídce). Dílo zkázy ovšem dokonalo závěrečné vyústění, které mě po morální a motivační stránce znechutilo neskonale větší měrou než všechny vyobrazené nechuťárny. ()

StrYke

Půlhodinový rozjezd, půlhodinové přesekávání, půlhodinový závěr... Bohužel, tudy cesta určitě nevede. ()