Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

kenkaku

1.série: *** Upřímně z Vikingů jsem měl obavy... dílo z pera autora Camelotu - jedné z největších tragédií co jsem viděl v záplavě konkurence jako Spartakus nebo Hra o trůny jsem mu nedával velké šance na úspěch. No... částečně jsem měl pravdu, ale uznávám že mé hodnocení je značně subjektivní (pokud se nad mnou uvedená negativa níže dokážete nadnést, klidně si hodnocení zvedněte). Prakticky i přes obrovské varování před každým dílem "obsahuje násilí a sexuální scény" jsem ve seriálu nezahlédl jedinou nahotinku a drtivá většina krvavějších scén je cudně situována mimo kameru. Tedy pokud jste "nakalibrovaní" na výše uvedené konkurenty, budete zklamáni. Dále, co se týká děje dost zle nesu příběhovou nevyváženost (tady se naplno projevila ruka packala - scénáristy). Prvních 6 epizod jede celkem fajn... pak nastane sešup. Zcela nehomogenní (bráno do celé série) díl o Uppsale a v poslední epizodě série rozjetí několika nových linií příběhu (a s tím souvisejících otevřených otázek) mě doslova rozčílilo a stálo sérii hvězdičku. To zakončení série tedy fakt Mr. Hirst nezvládl. A to ani nezmiňuju, že Floky nechutně připomíná Merlina ze zmíněného Camelotu (kterého jsem neměl rád). Poslední co považuji za nešťastné je neschopnost se zařadit. Vysvětlím. Do série se náznakem vsouvají prvky fantasy (jakože Bohové fakt jsou a co řekne věštec je na 100% pravda), ale vše je až příliš okrajové a nedotažené. Prakticky vůbec se s tím nepracuje a nerozvíjí. Díky tomu všemu nedám víc než průměr. 2.série: **** Nevím jestli jsem si prostě zvyknul, nebo se autoři "dali dohromady", ale z Vikingů se stává sakra příjemná podívaná. Vše do sebe přehledně zapadá, děj odsýpá (ne jako trůny kde se prakticky hovno děje) a krom pár podezřelých zvratů (hlavně ten v poslední epizodě) jsem spokojen a natěšen na další řadu :). 3.série: **** příjde mi, že producenti dostali peníze, protože začaly nájezdy které jsou opravdu velkolepé a bitev přibývá. O zvraty není nouze a přijde mi, že se série konečně usadila (a ví co chce) 4a.série: ** ta je ve znamení úpadku :(. prakticky šest epizod z deseti se nic neděje a děj se dělí na 4 linie, kdy dvě se prakticky vůbec netýkají Vikingů (to že se o nich občas promluví nic neznamená). Cítím se podveden a série mě začíná nudit. To jako nemají o čem vyprávět??? To jako všechna "tajemství" už byla objasněna? Korunu tomu dává idiocie s jakou začínají Vikingové vystupovat. Takhle se chová národ dobyvatelů? Navíc ten závěr série... Už jsem na to moc starej... série by si zasluhovala konec. 4b.série: ** série z ničeho nic začala pokračovat (dle mého názoru pátou sérií), nicméně autoři se rozhodli přidat jednou tolik epizod do té stávající. Ne že by se nějak použili z předchozího. První polovina je jen plácání se v rozlitém mléce a druhá nabere neuvěřitelný spád (no dějou se věci). Závěr série je opět tak trochu ne-závěr a začíná mě rozčilovat jak si série neumí najít kam patří (je to jakože děsně realistický, nebo tam poletují duchové a věštíme budoucnost z olíznuté ruky?). Za sebe říkám smutné. 5a.série: ** série vesele pokračuje dál a začíná vybírat všechny neduhy co si jen umíte představit. Recyklují se zde nápady (křesťan mezi pohany), děj se tříští na uměle vyrobené linky (asi aby nebyla nuda), které jsou úplně zbytečné a díky tomu se celkem solidně "odflakují". Nejhorší na tom je, že jsou mi z poloviny ukradené. Nejen protože mě výsledek nezajímá (prakticky cokoliv okolo Anglie nebo vypatlance Flokyho), ale protože ubírají čas tomu na čem záleží a točí se pořád v kruhu. "Ovar Boning-less" něco řekne a za minutu to zase odvolá, chová se jako labilní psycho a přesto ho ostatní následují... Nebo ten náboženský exot se vzhledem (a sestřihem) německého pornoherce. A ten schizofrenní závěr? Ten mě doslova vytočil... 5b.série: * seriál si sáhl na dno... Nejenže se 80% času jen žvaní, ale dokonce se žvaní i o ničem. Přeskočit některé epizody vůbec nevadí. Linie okolo vypatlance Flokyho je maximálně otravná a zbytečná. "psycho-Ovar" je chová jako totální magor a je protivný jako nikdy dřív. Hoblina Lagerta je jen zoufalá loutka a stínem toho co byla v předchozích řadách. Seriál už nenabízí naprosto nic zajímavého (a dle konce řady nenabídne ani další šestá řada) i přes solidní čistu v postavách příběhu. 6a.série: ** Dle očekávání je další řada plná zvratů (alespoň není nuda). Bohužel těch snad nejtrapnějšich co si lze jen představit. Přeživší Ovar se dostane na Ukrajinu a zalíbí se mistnímu mocipánovi... jeho bratr (nyní smažka jak sviňa) udělá jednu debilitu za druhou (a projde mu to). Pak následuje LOL zvrat jako prase. Co prakticky přes všechna pozitiva půl-řadu zabíjí. Rusko je jediné oživení skomírající seriálové mrtvoly... 6b.série: * Tohle byla už opravdu křeč. Polovina dílů zcela o ničem a stupidita vývoje děje dosáhla maxima. Cokoliv spojené s Islandem-Grónskm- atd. je naprosto navíc a o ničem. Přišlo mi že scénárista se snažil do děje nacpat vše co jen šlo. Zcela bez logiky. Celkový dojem ze závěru je spíš “oslavme, že je to z krku” než “smutek nad ukončením seriálu”. pozn.: pro zvědavce... "křtím tě na jméno Athelstan..." To byl Saský a později Anglický král (rok 930 plus-mínus). Takže další óóóóbr LOL nakonec... () (méně) (více)

Andy_Ziky

Parádní historický akčňák, který vás vtáhne do děje a nepustí. Po pár dílech musíte vyplouvat s Ragnarem Lothbrokem na loupeživé výpravy na západ znovu a znovu a dychtit po usudu, který si pro něj a jeho blízké přichystal Odin a čeládka oněch dalších severských bohů. Pokud milujete Game of Thrones, jistě si oblíbíte i tohoto menšího brášku. ()

netahlo

Po shlednuti prvniho dilu (konecne jsem se k tomu dokopal) davam "pracovni" 4 hvezdy. Hodne dobre, uvidim jak se to vyvine. EDIT: Po prvni serii prihazuji na plny pocet. Zejmena za paradni vypravu, uzasnou prirodu a skvelou a krasnou Katheryn Winnick, ktera valcuje toho australskyho troubu v roli Ragnara. EDIT: Za nesnesitelnou 4. serii hvezda dolu ()

Dinosaurier

Další podmanivý seriál z pera Michaela Hirsta, kterému historicky není co vytknout a nestaví na erotických scénách, aby se zalíbil (no vy víte, co myslím). Stejně jako si mě získali jeho Tudorovci, tak na jeden nádech musím prostě vidět celé Vikings. Jenom mi trochu vysychá v krku a zatíná se mi ruka v pěst, jaký je to krásný ráj pro misogyny po všech stránkách. Křivdu za Lagerthu nikomu neodpustím a už vůbec ne výměnou za rozmazlenou a otravnou Aslaug s blbým jménem. Seriously Ragnar? Muži fakt přemýšlí jen ptákem? Překvapila mě však proměna postav. Na začátku Ragnarovi fandíte a od druhé série ho už prostě nenávidíte, Rollo zase naopak. A Bjorn je prostě muž s opravdovým charakterem! ()

Kaceris

Keď by som si mal vybrať medzi GoT a Vikings, určite by som si vybral Vikings. A prečo? Tak zo začiatku mi fakt že by History Channel dokázal spraviť dobrý seriál prišiel absurdný, ale práve preto že to je "History" Channel tak má tento seriál autenticitu. Vikings si ma nezískal prvým dielom, ale až druhým keď sa hneď rozbehol v pnej paráde. Ragnar Lothbrok ktorý chce objaviť nové neznáme krajiny na to nedostane priestor lebo mu nikto neverí že existujú. Tak na scenu prichádza Floki ktorý mu postaví lode a seriálová plavba sa môže začať. Najlepšie postavy sú pre mňa Ragnar, Floki, od tretej série aj Ragnarov syn Bjorn a niekedy aj Rollo. Škoda že štvrtá séria stratila tempo, ale aj tak. All hail King Ragnar. ()

Sdoom

Po zhlédnutí první série Vikingů nemám úplně chuť hned se pustit do další. Není to špatně natočené, ale je to takový slabý odvar Game of Thrones. Největší překážkou je asi na můj vkus příliš marné a afektované herectví Travise Fimmela, kterému prostě nejde fandit. To už je sympatičtější Rollo, který ovšem taky kdovíjak nevyniká. Ženské postavy jsou asi nejzajímavější. Taky mi dost vadila jazyková nesmyslnost po připlutí do Anglie. To si měli tvůrci ujasnit trochu dřív. No, lepší 3 hvězdičky a časem někdy snad 2.série. (HD, orig.) ()

srbak

Kým sa samotný Vikingovia rozbehnú, musíte si prejsť cez pár poriadne nepresvedčivých epizód - a potom, keď už k tomu konečne dôjde vyvrcholenie trvá 20 minút. Veľmi som si želal, aby sa konečne začali veci hýbať trochu hutnejším a ráznejším tempom, avšak po druhej sérii to balím, a možno sa k tomu ešte niekedy vrátim. Nie je to vôbec zlé, ale o severskej "katovačke" mám zrejme trochu iné predstavy. ()

Dromed

Vizuálně super, skvělé obsazení, na seriál velká výprava. Jen scénář má své slabiny. Některé scény nedávají smysl a jsou tam jen aby šokovaly, což je trochu zbytečně. ()

DavidS.

Syté a temné barvy fjordů společně s vínovou plachtou drakkaru mají svůj půvab stejně jako vousáči nebo zloduch Byrne, ale jinak je náš viking Viky až příliš velký myslitel/vizionář/revolucionář/táta roku a o emancipovaných ženách nemluvě...Příjemně zpracované reálie i mytologické prvky...Samozřejmě se dočkáme nějaké té unrated muchlovačky i drobné šavlovačky :)....Hvězdu navíc za spád...P.S. Je hezké, jak se všichni vyhnuli hodnocení poté, co byli Verbalem pokárání :) ()

korndaddy

Pokud je hlavním poselstvím seriálu nám vzkázat, že vikingové nebyli zrovna nejchytřejší a jejich hygienické návyky nebyli zrovna nejlepší, tak se to podařilo. Pěkně zachycení života vikingů, pěkné obsazení a hlavní hrdina opravdu charismatický. Příjemná serialová změna. ()

Mistickzz

1.Séria: 84% Vizuálne perfektné dielo, ktoré ma krásou prírody, žien a musím uznať aj bojov úplne pohltilo. Škoda len, že posledné dve časti boli, nato že sa jedná o záver série, asi najslabšie a len nás navnadili na druhú sériu, takže preto len 4, možno po druhej zvýšim. ()

jirijost

Perfektní seriál o zajímavé době který mě moc překvapil. Bitvy sleduji jedním dechem ty jsou opravdu výborně provedené. Nejlepší díly jsou určitě ty kdy se plaví na západ, hlavně v první sérii setkání s překvapenými Angličany to bylo skvělé. Je jenom velká škoda že se musí na novou sérii čekat tak dlouho. Začal jsem koukat před 14-ti dny a dnes už mám dokoukáno. 1. série - 90% 2. série - 90% ()

Nassau

Who needs a reason for betrayal? One must always think the worst Ragnar, even of your own kin. That way, you avoid too much disappointment in life. 1. série 70% ()

KoRner

Najlepší historický seriál od Ríma. Skvelo vybraní herci, zaujímavý dej, ktorý ani jedinú časť nenudí. Žiadna vata, len priame súboje v drsnom prostredí. Fimmel je viking ako vyšitý, ten jeho nepredvídateľný psycho výraz budí rešpekt. Jedine môže vadiť, že sú to v podstate iba drancovači a teda žiadne kladné postavy nečakajte. 1. SÉRIA - 85%; 2. SÉRIA - 90% Kráľ Ecbert je naozaj dôstojný protivník a šokovala ma scéna s krvavým orlom; 3.SÉRIA - 80% - Viac postáv, zamotanejší príbeh, do toho klasické Hirstove intrigy... Veľa zbytočných scén a očividne neporadenie si s niektorými postavami, ktoré behajú v kruhu. Avšak bitka o Paríž pekná. ()

Sajuska1991

Neuvěřitelně chytlavé .... a vůbec prostě všechni tam....a ta hudba<3 a Ragnar,žejo ... a Floki....:-D Nemužu se dočkat 5.serie :-))) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku