Viktorie

TV spot 2
Velká Británie, (2016–2019), 22 h 47 min (Minutáž: 46–95 min)

Tvůrci:

Daisy Goodwin

Předloha:

A.N. Wilson (kniha)

Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Schiller, Catherine Flemming, Tommy Knight, Margaret Clunie, Anna Wilson-Jones, Eve Myles, Nell Hudson (více)

Série(3) / Epizody(25)

Seriál z dílny uznávané spisovatelky Daisy Goodwin, která je zároveň autorkou jeho scénáře, mapuje rané období vlády jedné z největších panovnic v dějinách. Velkolepý výpravný seriál s hvězdným hereckým obsazením, který čerpá ze skutečných událostí a podrobných deníků samotné královny, vykresluje detailní portrét její proměny ze spontánní osmnáctileté dívky v dospělou ženu, matku a panovnici Spojeného království Velké Británie. (HBO Europe)

lev86

Skvelý seriál, ktorý dokazuje, že sfilmovanie histórie vie byť zaujímavé aj bez toho, aby sa na obrazovke objavili hektolitre krvi, porno scény (všetkých sexuálnych orientácií) pomaly v každej časti, intrigy a vražda minimálne v každej časti. Myslím, že 50 % úspechu tohto seriálu spočíva najmä v skvelej hudbe a hlavnej predstaviteľke, do ktorej som sa asi zamiloval. Škoda, že tento nepokračuje aj 4. sériou, pretože je to jeden z mála seriálov, ktorý si dokázal udržať vysoký štandard. Na rozdiel od iných  seriálov, pri ktorých  klesá kvalita každou ďalšou sériou (viď napr, Vikingovia alebo Čierne vlajky). Mňa osobne zaujal najmä preto, že pojednáva o období, ktoré nebolo pre mňa až tak známe, takže som sa veľa toho dozvedel. ()

Akret120

Akože ak by bolo viacej takýchto sérií a filmov ako tato séria bolo by to super , ak by som mala hodnotiť najlepšiu sériu bola by to s2 keďže boli tam moje obľúbené postavy , je škoda že mňa najviac zaujala vedľajšia línia postáv ako hlavné postavy ale bolo to pozeratelne nebola to nuda keďže niekedy sú tieto filmy/serialy ako Panství Downton (2019)  kde je to nudné a zdĺhavé tu práve by som chcela viac episod alebo ďalšiu seriu kde budú Alfred a Drummond ()

Dana.Mikulda

Všechny tři série, jsou velmi dobrým počinem. Děj či události, které se dějí, a zaujali mne, jsem si ověřila na netu. Třeba o hladomoru v Irsku jsme vůbec nevěděla. Seriál se mi moc líbil, nejsou tam žádná hluchá místa. Těším se na pokračování. ()