Spartakus

TV spot 6
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

JackieBliz

Moc se mi to nelíbilo. Zpomalené scény masakru jsou o ničem. Opravdu krev ...a ještě sex a samé narážky. Pár dobrých momentů nedobře překrývají další příšerné scény. Sex, sex a násilí. Mohou být historické seriály i o něčem jiném? (viz. Tudorovci) ()

Bornd

Po shlédnutí první série musím říct, že takový nářez jsem ještě neviděl! Možná ten nejlepší seriál co jsem kdy viděl! Neuvěřitelné souboje, které se ani nedají popsat ( 300 jim nesahá ani po paty). A musím říct, že na souboj proti Thekleovy budu ještě dlouho vzpomínat!Skvělé drama a rozmluvy otroků co by gladiátorů. Dále fajná hudba a téměř všechno perfektní. Jako bonus i skvělé erotické scény... Překvapující Andy Whitfield nechť je mu země lehká. A pro mně obrovský smutek, že už ho neuvidím v seriálu. 95% za skvělou zábavu bez nudy a klišé (snad jen, že historický podklad je o dost jiný, ale to mi zas tak nevadí) ()

menganito

Prvá séria (Blood and Sand) skvelá, malo to dej, malo to spád, napätie, krv a sex. 5 hviezd. Druhá séria (Vengeance) veľmi chabá, mám pocit, že dej sa nikam nehýbe, je mi jedno, čo sda stane ďalej, jediné plus je aký taký vývoj postáv... Krv ostáva, sexu pomenej. 2 hviezdy. ()

filip333

Zvláštní, proč budí seriál toliko nadšení? Chápal bych to u žen, dívek a 4% - tolik oleje co museli vyplácat na gladiátory. Ačkoliv ani bradavkama se nešetřilo. Boje v aréně dosti připomínali 300 a komiksy obecně. Nicméně i přesto, že postavy hnal často vpřed těžký patos, tak byly sympatické. ()

Pjotrik

Je to sakramentsky dobře koukatelné a to hlavně z toho důvodů, že jsem jaksi nezaznamenal nějaká hluchá místa. Když to řeknu upřímně - krev teče, pořád někdo umírá, pořád se podvádí, zlé postavy vás překvapí tím, že jsou ve skutečnosti ještě horší, kladné postavy nejsou (kromě několika pěkných otrokyní). A když už si někoho konečně oblíbíte (jako jsem to udělal já s tím kudrnatcem jménem Varo), tak najednou umře tak blbou smrtí, že vás to rozesmutní, ale zároveň si říkáte "ano, takhle má vypadat kvalitní popcornový seriál". Pořád čekám kdy se objeví ten jupiterův pták, po kterém všichni tak touží...95% ()

MatZ

How does man define victory? Bol som voči tomuto seriálu predpojatý. Asi ako väčšina ľudí. Nebude to náhodou len o prvoplánovej brutalite a neviazanom sexe? O lacných komiksových efektoch, stupídnych dialógoch a primitívnom príbehu? V tom prvom som sa nemýlil. Kombinácia všadeprítomnej krvi, lietajúcich vnútorností a zabíjania na tisícky spôsobov a softcore pornografie je asi to prvé, čo upúta vašu pozornosť. A súčasne je tým, čo odradí všetkých zarytých (pseudo)intelektuálnych puritánov. Lenže mýlil som sa v tom druhom. Našťastie! Úmyselne prehnané CGI a efekty na každom kroku dávajú seriálu jeho vizuálnu tvár a dialógy? Zápletka, príbeh? Vážení, Spartacus je scenáristicky zvládnutý tak geniálne, že by sa od neho mohli učiť mnohé "intelektuálnejšie" seriály. Detailne prekreslené postavy podtrhnuté výbornou prácou hercov rozohrávajú šachovú partiu plnú intríg, podvodov, lží, bodnutí od chrbta ale na druhej strane i boja za vyššie hodnoty, či už sú nimi sloboda, uznanie, alebo láska. A po oboch túžia jedni i druhí... Po pravde, neviem si predstaviť, že by to malo byť urobené inak - pretože Spartacus stojí na kontrastoch. Na pozadí jeho brutality a obscénnosti dokonale vyniknú jeho jemnejšie stránky. Ukazuje, aký rozdiel je medzi znásilnením, sexom za peniaze a milovaním z lásky. Medzi úkladnou vraždou, zabitím z rozmaru a zabitím z donútienia či v boji za vlastnú slobodu. Nájdete tam všetko - a preto tento seriál žeriem. P.S. Liam prebral žezlo po Andym bravúrne. Od začiatku som mu fandil, vedel som, že to bude mať ťažké. Hoci som si chvíľku zvykal na novú tvár, po krátkej dobe som mu Spartaka bezvýhradne veril a myslím, že i Andy by sa z toho tešil :-) ()

Oggy007

Serial me bavi jen z jednoho duvodu, protoze mam historii rad. Ovsem tohle zpracovani me svym zpusobem zklamalo. Nemuzu se zbavit dojmu, ze to nekdo trosku odflaknul. Nerealne akcni sceny, ktere jsou spise spatnym vtipem na efekty, vice nez dobre nahrazuji intriky, ktere ovsem dodavaji naopak serialu na zajimavosti. Je to trochu jiny pohled na pribeh, nez na ktery jste zvykli, takze jsem tento pocin hned neodsoudil, ale pro me spada do prumeru, takze za 3*. ()

SolamBee

Nemám ve zvyku hodnotit po dvou dílech, ale tady bych jich víc asi nepřežila. To, co působilo efektně u 300 a dodávalo Římu na autentičnosti tady působí jako pěst na oko. Chybí tomu cokoliv podstatného a nosného (včetně dialogů u kterých bych neusínala). Celé to na mě působí neuvěřitelně lacině, což je při použití nejmodernějších technologií celkem smutné a stejnou práci jako herci by odvedly i do prostěradel navlečené (případně zcela neošacené) figuríny. Žít v Římě a mít trochu moci, tak hlavního představitele osobně popravím hned při prvním setkání jednoduše proto, že z jeho výrazu vůbec nepoznám, jestli je do mě zoufale zamilovaný, nebo mě chce zabít. Historie se nekoná. ()

Evbad

Pokud ve Spartakovi člověk nehledá historické reálie a vezme to jen jako spíš fantasy příběh na motivy skutečných událostí, nemusí být zklamán. Ovšem zajímavější než očekávaný vývoj Spartaka je výkon Johna Hannaha vulgo Batiata, který přes svůj kuní ksicht a neustálé pletichy chtě nechtě vyvolává sympatie. Krev, sex a víno k tomu až tak nějak patří. ()

DonFrolimo

Spartakus je pornografie, a tím vůbec nemyslím těch pár erotických scén. Jde prostě o předstírání. Spartakus předstírá, že je nějakým dramatem, ale drama nemá nic společného s digitalizovanou krví a dalšími samoúčelnými efekty. Takže jde o klasický kýč, který pouze zastupuje krásné téma, neobsahuje z něj však lautr nic. Prostě hezky zapakovaný hovno. Kdybych měl v tomhle rozlišení počítačovou hru Spartakus, možná by mě to řezání hlav třeba chvíli bavilo, ale jako seriál (film) to nefunguje. ()

Magyana

1. série - meganářez na 5*, komiksově pojaté souboje v aréně nemají chybu, pěkní chlapi, sexy ženské, spousta sexu, intrik, krve a násilí... Parádní herecké obsazení. 2. série - zklamání max. za 3* - na svobodě už to prostě nějak není ono a příliš mnoho motivačních projevů se brzy omrzí. Navíc to neblahé nucené přeobsazení hlavní postavy, k tomu mohu dodat jen jedno: Fucking cancer! Ještě že je tu ještě minisérie Gods of the Arena - byla to sice z nouze ctnost, ale nadmíru vydařená. ()

Brůny

Vyjimečná záležitost plná neotřelých nápadů a nečekaných zvratů. U tohoto seriálu je pravidlem, že když zapřemýšlíte o možném pokračování děje, zpravidla Vás napadají minimálně dvě cesty, kterými se zřejmě scénáristé vydají. V hlavě si říkáte, která z těch verzí by byla lepší, nakonec však přijde něco zcela neočekávaného a epického. Úžasné postavy s úžasně propracovaným příběhem. Spartakus však není jako většina ostatních seriálů, kterým jde jen o to, aby natočili co nejvíce sérií, ale spíš o to si svou vysokou kvalitu udržet. Z těchto důvodů se tvůrci rozhodli po 4 sériích (včetně prequelu Bohové arény) tento ojedinělý seriál ukončit. Můžu jen dodat, že je mi líto těch, kteří Thráka v akci ještě neviděli. :) 10/10 ()

ElBeatbox

Co se týče tohohle žánru, naprostý skvost. Nejdřív jsem to jen tak přehlížel a moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem se přemluvil a zkouknul to a naprosto mi to sebralo dech, zvlášť konec první série, kterou jsem dokoukal před pár minutami. Až na ty efekty, které sem tam nebyly nic moc, ale v celkovém měřítku, to rozporuplný příběh plný zvratů naprosto vyrovnal a já nemůžu jinak než hodnotit pěti hvězdami. Od druhé půlky první série, jsem se od toho nemohl odtrhnout a přál jsem si aby šlo koukat rychleji, protože jsem se nemohl dočkat konce, jak to všechno dopadne. Opravdu dech beroucí a nemám ani slov abych popsal svoje pocity po dokoukání. Andyho Whitfielda je obrovská škoda... Opravdu mě mrzí, že si nezahrál ve třetí sérii R.I.P. Doufám že si na Liama McIntyra ve třetí sérii coby Spartaca zvyknu, ale rozhodně se na to těším jako malý kluk na Vánoce. 95% ()

enter.

Dlouho mě přemlouval kamarád, abych se na seriál podíval. Po prvním dílu jsem věděl, že mě to chytne a bude bavit. Díky napínavému příběhu jsem se nedokázal vůbec od obrazovky odtrhnout. Výborné bojové scény a herecké výkony. Krásně propracovaná krev a další efekty. Možná jen příběh měl rychlý spád, ale jinak závěrečná “řežba“ stála za to. Škoda, že další série nemohly být natočeny se stejným hercem. R.I.P. Andy Whitfield ()

faktor_xx

Nemôžem povedať krivého slova na tento seriál... už dávno som nevidel niečo tak prepracované a kvalitné... historický akčný (poriadne akčný) seriál, ktorý nám rozpráva príbeh Spartaka... nikto nečakal, že taký počin malej austrálskej stanice a s austrálskymi hercami si vybuduje také meno po celom svete... herci pre mňa dovtedy známi len z nejakých starších filmov či seriálov a zrazu toto... malý rozpočet a predsa kvalita...tá kamera je perfektná a tie efekty neskutočné.... i malá ryba môže byť predátorom v mori... tá akcia, odhodlanosť hercov ísť do akejkoľvek situácie či akéhokoľvek stavu, kedy museli aj trenky a blúzky padnúť dole... dobre, priznávam, je tam trošku veľa erotiky a erotických scén, ale povedzme si na rovinu...veď taká bola aj doba...takže je to reálne zobrazenie vtedajšej súčasnosti a stavov...intrigy, sprisahania, spolupráce, nenávisť, láska, vášeň... konečne poriadny seriál, ktorý ma zaujal... musím vyzdvihnúť hercov a ich prípravy a tá kamera s grafikou a efektami.... akčný seriál ako má byť....škoda Andyho... 90% ()

sonnycz

Opravdu skvělý seriál. Poslední série (Válka zatracených) byla víc než luxusní. Jediné co mě mrzí je konec. Tajně jsem doufal, že to dopadne lépe. Opravdu zasloužených 5 hvězd ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)