Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Mainer

Jeden z milionu dojáků, co mě dostal, nechápu vlastně proč - ztotožnil jsem se s příběhem a jeho aktéry, tím to bude. Jakkoli je pár věcí nesmyslných a poslední bitva takřka kopíruje Statečné srdce (včetně legendárního nabodávání vojáků), tak se mi to fakt naprosto líbilo. ()

Pateyl

Spartacus je nejlepší seriál všech dob. Ano i tak by se dal popsat. Samozřejmě nedá se to říct o všech epizodách, ale když si to vezmeme komplexně, tak ano. První série naprosto skvělá, herecké výkony, příběh a akční scény jedna radost. Žel bohu Andy Whitfield onemocněl rakovinou, ale filmaři se přizpůsobili situaci a dodali prequel Gods of Arena, který byl snad ještě lepší než první série. Neštastná zpráva o Andyho smrti (RIP) byla šokující, ale i přesto dokázali najít stejně kvalitního herce, který si ale zvykal na roli a bylo to bohužel ve 2. séri trochu znát. Nicméně ve třetí a poslední sérii nám všem vytřel zrak a role Spartaka se zhostil skvěle. Následný odkaz na Andyho v titulkách je jen třešnička na dortu, která musela dojmout každého, kdo na seriál koukal. Co se týče ostatních postav at záporných i kladných, nejde si je nezamilovat. A přesto, že Batuatus je svině, v hloubi duše mu fandíte, stejně tak Crassovi. Vedlejší příběhy a intriky, dokážou překvapit každého. A když seriál skončí, vůbec ničeho nelitujete, ptž takhle to má být. Seriál nemá být nekonečný, ale konečný. A 4 série jsou tak akorát a úplně to stačí. I to je známka toho, že je tento seriál nejlepší ve všech směrech. Děkuju filmařům, hercům a všem, kdo se podíleli na této genialitě, která rozhodně ovlivní smýšlení některých lidí. ()

kreion

S komentárom som čakal na koniec seriálu. A on prišiel. Občas to bolo viac porno, občas viac mäsokombinát. Už od prvej časti sa kvalita rapídne zlepšovala a s pribudajúcimi epizódami a fatálnosťou deja sa prvá sezóna dostala do veľkolepého finále, po ktorom však prišla rana- herec hrajúci Spartaka, Andy Whitfield, zomrel na rakovinu. Aj napriek jeho smrti sa však produkcia rozhodla v seriály pokračovať, natočila skvelú prequel sériu s Gannicom, ktorého sme následne mohli vidieť už v druhej a tretej sezóne seriálu ako stálu postavu, popri preobsadenom Spartakovi. Po všetkých strastiach, víťazstvách a stratách sa seriál dostal na koniec, kde som si želal, ako hádam pri žiadnom inom filme/príbehu, aby Spartacus, Crixus, Gannicus, Agron a spol. nasadli na jednu veľkú loď, odplávali preč a žili šťastne až do smrti. Namiesto toho prišlo emóciami vybičované a fatálne finále, kde dej diktovala krv, história, ukrižovanými rebelmi obohnaná Via Appia a slzy v očiach. ZÁVER: Tento seriál zostane navždy jedným z najlepších, aké som kedy videl. P.S. ku koncu som začal fandiť a súcitiť aj s tými homosexuálmi. HODNOTENIE: 1. séria 90%, prequel 90%, 2. séria 80%, 3. séria 100% VÝSLEDOK: must see. ()

aannemer odpad!

Sebranka namachrovaných metrosexuálů a luxusní štětky zabalení do krvavých brutálních scén a soft porna. Pro jednoduchého diváka jistě přitažlivé. Hodnoceno po dvou dílech, pochybuji, že najdu chuť alespoň tuto první řadu někdy dodívat. ()

RomaS

"Sláva i velké neštěstí. Věštba milované ženy muži, který už neexistuje." Spartakus, pro mne velké překvapení. Než jsem se do něj pustit, myslel jsem že je to jen laciná kopie třístovky a do toho se mi nechtělo. V podstatě to tak trochu pravda je, ale v celé sérii se ukrývá mnohem víc než by se do dvouhodinového filmu vešlo. A to něco navíc se silně vryje pod kůži. To co umí amíci nejlépe je idealizovat slavné bojovníky za svobodu. Chápu proč to dělají, ikdyž to už někdy přehání. Tady se jim to ale povedlo na jedničku. Spartakus a všichni jeho nejbližší (i někteří nepřátelé) jsou tak charismatické postavy, že při každém souboji jsem jim držel všech dvacet prstů, aby vydržely co nejdéle. Je to totiž dáno tím, že každá podstatná postava má svůj vývoj a divák všechno zažívá spolu s ní. Většinou z uboženého otroka až po odhodlaného bijce dychtící po římské krvi. Protože všechny tyto osudy se mi zdály málo pravděpodobné, donutilo mě to si něco o skutečné historii přečíst. Kupodivu ikdyž fakta o skutečném Spartakovi jsou nepřesná (historii tehdy přece zaznamenávali římani) scénáristi se skutečně drželi většiny historických faktů a když odpustíme novodobou cool stylistiku ve vizuálu postav tak je ztvárnění života hrdiny včetně celého povstání vcelku přesné. Bohužel to taky odhaluje vyvrcholení (které je opravdu nářez) celé série. Jednu věc bych chtěl ještě na zpracování vyzdvihnout. Ikdyž sérii točili puritánští amíci, nebrali si servítky vůbec s ničím. Hektolitry krve, sexuální akty, homosexuální vztahy, létající končetiny, nahota a brutalita. Tyto záležitosti nikdo neřešil a v rámci doby se nad tím nikdo nepozastavoval, což jen získalo na důvěryhodnosti. Nebít toho stylingu a lehké nadsazenosti příběhově mě to připomínalo Gibsnovo Statečné srdce. Na závěr jeden nezapomenutelný proslov před závěrečnou bitvou. "Čeká nás otevřený boj s legiemi. Stojíme ve stínu jejich přesily. Ten temný stín vrhá republika na každého muže, na každou ženu, na každé dítě odsouzené do temnoty otroctví. Musí dřít a trpět, aby boháči a pohlaváři mohli hromadit jmění, které nepotřebují. Naučíme je, že všichni lidé mají stejnou cenu a že ti co druhé připravují o jejich mysl a volnost padnou při boji svobody." ()

RomanBond007

Jeden z najlepších seriálov o starovekom ríme. Dostali ma efekty, herci a príbeh , ktorý vyniká nielen v aréne , ale aj mimo nej. Pokračovanie (Bohovia arény) som nemal tu možnosť vidieť , ale myslím si, že Krv a piesok dali viac. S tým koncom seriálu som nerátal , ale bol božský, rovnako ako tie sexice :D . Odo mňa dostáva 5 hviezd! ()

Merenre

Skvělý, vysokorozpočtový seriál, který nikdy nenudí. Obě první série jsou srovnatelně dobré, třetí série klesá velmi velmi hlouběji tak ke 2 hvězdám, a to zejména kvůli změně hlavního hrdiny (resp. herce). Po celou třetí řadu jsem sypal urážky a kroutil hlavou, který úchyl mohl vybrat takového mamrda jako náhradu za zdravotně indisponovaného (nebo už mrtvého? už si nevzpomínam) Whitfielda. I dějově to byl dost opruz, zvlášť při srovnání s jedničkou a dvojkou. Ve čtvrté sérii toho bezvýznamného hubeňoura s nejtuctovějším ksichtem pod sluncem alespoň navlékli do brnění, tak vypadal trošku patřičněji, i děj se trochu víc rozjel, takže 4 série mezi 3 až 4 hvězdami. ()

misiaq

Spartacus je serial pre tych ktorym sa pacil film 300 a Gladiator, je to klasicky pribeh vzbury otrokov vedenych gladiatorom Spartakom v Rime a tvrdo potlacenej rimskymi legiami vedenymi Marcusom Crassom. Cely dej je vsadeny do troch serii pricom v kazdej kolise uroven jednotlivych epizod od lepsich k horsim a opat k lepsim. Pokial hodnotim serial ako celok tak sa to zial neda. Prva seria totiz bola hereckym obsadenim na tom omnoho lepsie no zial kvoli predcasnemu odchodu Andyho Whithfielda kvoli zakernej chorobe boli tvorcovia nuteny tieto zmeny urobit. Preto prvu seriu najma vdaka hereckemu vykonu Andyho hodnotim *****. Zvysne dve serie boli kolisave najma kvoli predlzovaniu nevyhnutneho, obcasnym nezmyselnym vsuvkam atd. hodnotim 4 hviezdami. Treba upozornit ze efekty nie su dokonale, no to ani tvorcovia nemali v umysle. Ide o akusi nadsazku a urcite je to tak lepsie. ()

paddy35 odpad!

Všude plno sexu, chabých efektů, nesmyslných rvaček a scén a celkově příběh nestojí za nic. Nevidím důvod dávat tomu jedinou hvězdičku! ()

Repulsion

U tohoto seriálu jsem se nedostal přes úvodní vyvražďovací sekvenci. A to jsem to jsem to s odstupem času zkoušel dvakrát. I podruhé jsem to vypnul s tím, že na něco takového opravdu nemám potřebu se dívat. ()

mucho3

Krev...sex...zhýralost Římanů....utrpení otroků...na tv produkci,docela hustý nátěr,oku potěšující podívaná... ()

SlepeOcko

1. série: Laciná a trapná milostná zápletka, divné kulisy a efekty. Předvídatelný děj, žádných pořádných nečekaných zvratů jsem se nedočkalo a ani brutálních krvavých scén... I když - konec byl celkem zábavný, skoro jsem přemýšlelo o 4 hvězdách. Ještě mě dost udivilo množství černochů jakožto SVOBODNÝCH OBYVATEL (100 let př. n. l.? To jako vážně??? Ti Američani je cpou úplně všude - i tam, kam nepatří!!!). Na gladiátory, přestože byli jen spoře oblečeni, také nebylo moc velké pokouknání, a tak jsem se většinou těšilo jen na Xenu ♥ 2. série: Úplně jiný seriál, nad vodou ho drží jen Xena a Ashur. Američané nás stále krmí svou debilitou. Doufám, že diváci jsou natolik inteligentní, aby si uvědomili, že registrované partnerství v tamní době zkrátka neexistovalo a buzíci si tehdy neužívali tak, jak je to v seriálu vykresleno. 3. série: Už od začátku velká nuda, plus špatný dabing. Jak to, že větu:"Kostky jsou vrženy,"nevyřkl Caesar?!?! ()

PatrikP4

Andy Whitfield byl v roly Spartaka naporsto jedinečný. Boužel po jeho odchodu (Rest In Peace) se ho nepovedlo moc dobře nahradit. Ale jde asi o zvyk později už jsem to tolik nevnímal. Těžko říct kdo kromě Spartaka ještě vynikal, protože to nebyl jen jeden ale v podstatě všichni. Gannicus, Crixus, Doktore, Lukrecie, Batiatus, Ashůr, Névie, Saxa nebo malej namakanej Germán (nevzpomenu si na jméno). Každopádně každá bitva, souboj mají něco do sebe a je radost na to pohledět. Obzvlášť efekt KRVE je zajímavý. Akorát mě osobně vadily občasné homosexuální praktiky co tam probíhaly. ()

rEooo

Seriály takéhoto typu mam veľmi rad kde si rezia nekladie servítku pred ústa, som rad ze prvá séria skončila "happy endom" . ()

Nugat

Nechápu... bylo by to hezký, kdyby se nebrali tak zatraceně vážně, jako třeba "muži nemají umírat na lačno" a jedno oko nezůstane suché. ()

DaNvYto

Je to velice povedené dílo, především první série a Prequel. Série poslední se nám naopak Spartakuse a celé povstání snaží ukázat v trochu špinavějším světle.. . Dopomohla tomu i postava senátora Marca Crasse, který jako jediný říman v celém seriálu nepostrádá inteligenci a respektuje nepřítele. To vše snad asi pro rychlý spád děje, který se odehrává v posledních pár dílech i když všichni víme jak to vlastně skončí... stejně vás to na konci dojme. A zajímavostí je, že jediná postava Agrona (toho sráče od Rýna) si prošla vším od počátku až do konce :) ()

ariari

spracovanie mentality postáv + trefa s poradcami pre obdobie antiky , to je teda trefa do čierneho. Scénar sa verne drží faktov, mystiky aj príbehov v dobrom pomere. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)