Je to spracované veľmi netradične; koniec-koncov robil to pán Šachnazarov a on to má tak trochu vo zvyku. Navyše do predlohy treba pridať aj román Vinkentija V. Veresajeva "Zápisky z Japonskej vojny". Videl som asi všetky spracovania tohto Tolstého diela a toto je úplne nový spôsob. Navyše tu úplne absentujú postavy Levina a Kitty a najmä s absenciou Levina by Lev Nikolajevič asi nesúhlasil; veď jeho prostredníctvom prezentoval veľa-veľa svojich názorov na spoločnosť, rodinu, postavenie ženy... Inak je to - napriek vyššie napísanému - skvelo odvedená práca; herci, kamera, výprava vrátane kostýmov, výber krajiny (kdesi som čítal, že to točili niekde na Kryme - to Mandžusko), dostihovú dráhu postavili iba pre tento seriál ... pán Šachnazarov rozhodne nerobí ani mínusové, ale ani jednoduché diela. Je potrebné pozrieť si to viackrát. Za päť hviezdičiek.(5.4.2018)