Muhammad Ali. Nejlepší sportovec všech dob. Ali je prostě klasa a jeho zápasy si dost často rád vychutnávám na youtube, takže minout tenhle film by bylo jako....byla by to prostě škoda. Will Smith tady předvádí životní výkon a jak v ringu (!!!!) tak mimo něj jsem byl přesvědčenej, že on je Ali, věřil jsem mu to. Bylo fakt vidět, jak pro tuhle roli dřel. Herci ve vedlejších rolích taky skvělí. Opět skvěle zvládnutá technická stránka, ať už to byla atmosféra šedestátech let, střih, výýborná hudba, kamera a ostatní píčovinky. :) Tempo to moc nemá, ale přesto jsem se 160 minut nenudil a hltal každou minutu a chtěl bych klidně i víc. A při závěrečným zápase s G. Foremanem jsem, i když jsem výsledek znal, musel řvát takovýto "Jeď Ali jeď, vypadni od těch provazů !!!". Prostě majstrštik a Michael Mann už pro mě nenatočí nikdy nic ani z poloviny tak dobrýho, i když Collateral je bomba.(28.3.2008)

Nedocenený snímok s výborným Smithom, mal by už nechať tých komerčných komédií. Po I robot sa mi tu zatial najviac páčil. Roztrieštenosť filmu, ako som sa viackrát dočítal, som si nevšimol, za 2,5 hodiny som sa nudil minimálne. Išlo mi predovšetkým o to, dozvedieť s a o Alim niečo viac, zákulisie jeho konvertovania na Islám a súboje v ringu. Mann pojal životopis netradične, nesleduje Aliho od malička, ale venuje sa tej najzaujímavejšej časti jeho života. Záverečný súboj vďaka kulise obrovského štadióna berie dych.(7.7.2007)

Nebudu si nalhávat, čekal jsem více. Životní situace a osudy Aliho nezasahují, jak by měly a chybí filmu emoce. Celé to vynahrazují skvělé boxerské souboje, při který Mann uplatňuje své realistické pojetí. Klobouk dolů před herci a Smith kopíruje Aliho dokonale. Zápasy naprosto pohlcují, když cítíte každý výdech boxera. Jako osoba mě Ali vlastně nezaujal, ničím neoslovil, díky nevýraznému scénáři po dramatické stránce. Jako sportovec zaslouží respekt......7/10(4.8.2017)

Ta podoba, ještě teď mě mrazí, jak si Will Smith dokonale nastudoval gesta, intonaci, ale ta dokonalá podobnost všech aktérů včetně těch koučů a doktorů v rohu. Já jako fanoušek boxu jsem byl uprostřed ráje. Dokonce zápasy vypadaly stejně. Ačkoliv nutno říct, že první zápas s Frazierem, nevím, co to mělo znamenat, čekal jsem od filmu trochu vysvětlení, ale ve skutečnosti, skoro celý zápas Ali do Fraziera jenom něco hučel, pak měl pořád levačku na jeho hlavě, různě ho pošťuchoval po obličeji a nesnažil se ho praštit, Frazier se mu naoplátku vysmíval tím, že vcelku úspěšně uhybal občasným Aliho pokusům o úder - což ve filmu vůbec nebylo (tedy jen to sebevědomé kroucení hlavou po prvním pádu k zemi). Film ale není jen pro fanoušky boxu, je to film o největším sportovci 20. století, o muži plným vizí a o muži, co inspiroval davy lidí.(1.6.2011)

„Ale sloboda nie je príjemná. Je to kurva, ktorá ťa hryzie.“ Michael Mann je rozhodne zručný režisér a ak sa na Willa Smitha zatlačí, je schopný podať veľmi dobrý herecký výkon. Ali je kvalitná dráma o slávnom a zásadovom boxerovi, ktorý väčšinu života tvrdo platil za svoju povahu. Mňa osobne šport nezaujíma, o boxe nehovoriac, ale tento film sa vydaril nielen vďaka silnej atmosfére (už tradičná mannovská "špeciálna" kamera), ale i kvalitnému scenáru a zdatnému hereckému obsadeniu (nájdete Jona Voighta?). Trocha pridlhé, ale nezáživné nie. 70%.(28.10.2005)

• - Will Smith pôvodne 8 krát odmietol hrať rolu Aliho s tvrdením, že takáto osobnosť sa nedá vierohodne zobraziť. Až po tom, čo mu zavolal sám Muhammad Ali a poprosil ho, aby úlohu zobral, súhlasil. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Druhou voľbou na hlavnú úlohu bol Michael Bentt, ktorému nakoniec pripadla úloha Sonnyho Listona. Keďže je Michael vyslúžilý boxer, poslúžil zároveň ako hlavný sparing partner a asistent trénera Willa Smitha v priebehu šiestich mesiacov tréningu pred začatím nakrúcania filmu. (Sufferer)

• - Will Smith byl nucen nabrat více než 17kg svalů, aby vyrovnal Aliho se 110 kg. (Karlos80)