Soundtrack Lisa Gerrard, Pieter Bourke: 1. The World's Greatest - R. Kelly [4:35] ,2. Fight - Alicia Keys [4:13] ,3. Hold On - R. Kelly [4:20] ,4. A Change is Gonna Come - Al Green [5:27] ,5. Ain't No Way - Aretha Franklin [4:12] ,6. Sometimes - Bilal [7:11] ,7. 20 Dollars - Angie Stone [4:42] ,8. For Your Precious Love - Truth Hurts [5:26] ,9. Bring it on Home to Me - David Elliot [2:28] ,10. E - Ali The Greatest-Everlast [5:24] ,11. Mistreated - Shawn Kane [3:57] ,12. Tomorrow - Salif Keita [5:11] ,13. All Along The Watchtower - Watchtower Four [4:24] ,14. Odessa - Martin Tillman [3:42] ,15. See the Sun - Lisa Gerrard/Pieter Bourke [3:27],(10.6.2011)

• Chrustyn

Pro mě nejslabší Mannův film. Je sice pravda, že Smith hraje opravdu skvěle ale celý film neutáhne a i když je film o boxerské legendě moc boxu si zde neužijete. Spíše doporučuju Zuřícího býka nebo Million dollar baby.(1.1.2007)

U mňa je často podstatou, keď si prostredníctvom životopisných filmov môžem priblížiť zákulisné, rodinné a iné udalosti, ktoré sfilmovaná postava prežíva. Napríklad spojitosti s Malcolmom X a inými témami mnohí určite ani netušili. Tie ale idú popri boxerských záležitostiach mierne do úzadia, čo mi ale teraz tiež až tak nevadilo, keďže tento šport (aspoň keď bol ešte v pomerne čistej forme) ma baví. Mann si zvolil Willa a urobil dobrú voľbu. Aj keď pri postave Muhammada a jeho telesných proporcií si veľmi vyberať nemohol. A Will zase dokázal, že nie len vďaka nim sa mu to oplatilo. 85%.(29.10.2007)

Michael Mann ako režisér a Will Smith ako herec v hlavnej úlohe zaručujú kvalitu tohto snímku!Ide o dramatický príbeh,zachytávajúci život Muhammada Aliho.Vo filme je prekvapivo dostatok hudobných spotov,popredkávaných myšlienkami hlavného hrdinu.Divák je hodený priamo do boxerskej arény,ktorú zvládol M.Mann a jeho tým úplne skvele!Politika a náboženstvo tu hrajú taktiež svoju rolu.Ide o ďalší vydarený snímok z dielne Michaela Manna..!(5.12.2007)

Mann si vybral místy slabší chvilku, nicméně silný příběh nejznámějšího boxera všech dob mu zase tak moc nedovolil šidit kvalitu. Pro mě nesmírně zajímavý film, který s blížícím se koncem graduje přesně tak jak by měl. Při závěrečné Tomorrow od Salifa Keity naskakuje husina. 75%(8.3.2014)

• - Will Smith mal možnosť sa niekoľkokrát stretnúť so skutočným Alim a podarilo sa mu od neho parádne odkukať nielen špecifické pohyby, ale aj grimasy a zahĺbený pohľad, ktorý slávnemu boxerovi mimo iného zaistil štyri manželky a obrovské množstvo mileniek (a z toho vyplívajúcich 9 detí). (BadoXXII)

• - Muhammad Ali v skutočnom zápase proti Listonovi vyhral už v prvom kole KO. (Steam)

• - James Toney, který ve filmu hraje Joe Fraziera, je ve skutečnosti také profesionální boxer. (Dawid199)