Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zipper111
  ****

  Muhammad Ali....největší boxer všech dob...vlastně ani nevím, jako člověk mi teda podle Mannova filmu zrovna nesedí, jako bojovník se mi líbí ještě víc. Nejspíš to je i Willem, který ho zahrál naprosto famozně. Ali je na můj vkus trochu dlouhý, ale to nejlepší si nechává na konec. Poslední zápas s Foremanem je boxerská lahůdka.(28.11.2009)

 • cheyene
  ****

  Cassius Clay alias Muhammad Ali je bezpochyby osobnost velice výrazná, která toho ve světě boxu hodně dokázala. Ale nejen tam. Jeho názory a postoje určitě stojí za pozornost. Kdo nezná veškerá jeho vyjádření ohledně tehdejších jeho soupeřů, může si říct, jak úžasný byl tehdy člověk. Ve skutečnosti byl Ali v dobách své slávy arogantní a sebestředný, urážel a ponižoval druhé, měl proříznutá ústa a neštítil se takřka ničeho. I tohle je jedna z jeho tváří. Tento film částečně nastiňuje i jeho jiné stránky, ukazuje ho mimo jiné také jako citlivého člověka. Myslím, že tento snímek je hodný legendě, jakou Ali je.(13.5.2012)

 • tron
  ****

  „Ale sloboda nie je príjemná. Je to kurva, ktorá ťa hryzie.“ Michael Mann je rozhodne zručný režisér a ak sa na Willa Smitha zatlačí, je schopný podať veľmi dobrý herecký výkon. Ali je kvalitná dráma o slávnom a zásadovom boxerovi, ktorý väčšinu života tvrdo platil za svoju povahu. Mňa osobne šport nezaujíma, o boxe nehovoriac, ale tento film sa vydaril nielen vďaka silnej atmosfére (už tradičná mannovská "špeciálna" kamera), ale i kvalitnému scenáru a zdatnému hereckému obsadeniu (nájdete Jona Voighta?). Trocha pridlhé, ale nezáživné nie. 70%.(28.10.2005)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Lisa Gerrard, Pieter Bourke: 1. The World's Greatest - R. Kelly [4:35] ,2. Fight - Alicia Keys [4:13] ,3. Hold On - R. Kelly [4:20] ,4. A Change is Gonna Come - Al Green [5:27] ,5. Ain't No Way - Aretha Franklin [4:12] ,6. Sometimes - Bilal [7:11] ,7. 20 Dollars - Angie Stone [4:42] ,8. For Your Precious Love - Truth Hurts [5:26] ,9. Bring it on Home to Me - David Elliot [2:28] ,10. E - Ali The Greatest-Everlast [5:24] ,11. Mistreated - Shawn Kane [3:57] ,12. Tomorrow - Salif Keita [5:11] ,13. All Along The Watchtower - Watchtower Four [4:24] ,14. Odessa - Martin Tillman [3:42] ,15. See the Sun - Lisa Gerrard/Pieter Bourke [3:27],(10.6.2011)

 • Cappuccino
  ****

  Dobre natočené, ale príšerne slabý dôraz na vysvetlenie vzťahov vedľajších postáv voči Alimu, ako keby sa všetko sústredilo nie okolo neho, ale len na neho. Potom si musíte hovoriť - kto sakra bola tamtá a hentá postava? Jak sa spoznali? Aký je ich osobný príbeh? Čo predstavujú v Aliho živote? Ale okrem tejto výtky sa na story "najslávnejšieho boxera všetkých čias" pozeralo super.(13.7.2016)

 • - Will Smith a Michael Mann museli vynaložiť značné úsilie, než prehovorili Jona Voighta, aby hral vo filme. (Methodix)

 • - James Toney, který ve filmu hraje Joe Fraziera, je ve skutečnosti také profesionální boxer. (Dawid199)

 • - Ve skutečnosti se Sonny Liston po prvním prohraném zápase s Alim vymluvil na vykloubené rameno. Dodnes není jisté, zda to byla pravda. (Dawid199)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace