Muhammad Ali....největší boxer všech dob...vlastně ani nevím, jako člověk mi teda podle Mannova filmu zrovna nesedí, jako bojovník se mi líbí ještě víc. Nejspíš to je i Willem, který ho zahrál naprosto famozně. Ali je na můj vkus trochu dlouhý, ale to nejlepší si nechává na konec. Poslední zápas s Foremanem je boxerská lahůdka.(28.11.2009)

Cassius Clay alias Muhammad Ali je bezpochyby osobnost velice výrazná, která toho ve světě boxu hodně dokázala. Ale nejen tam. Jeho názory a postoje určitě stojí za pozornost. Kdo nezná veškerá jeho vyjádření ohledně tehdejších jeho soupeřů, může si říct, jak úžasný byl tehdy člověk. Ve skutečnosti byl Ali v dobách své slávy arogantní a sebestředný, urážel a ponižoval druhé, měl proříznutá ústa a neštítil se takřka ničeho. I tohle je jedna z jeho tváří. Tento film částečně nastiňuje i jeho jiné stránky, ukazuje ho mimo jiné také jako citlivého člověka. Myslím, že tento snímek je hodný legendě, jakou Ali je.(13.5.2012)

„Ale sloboda nie je príjemná. Je to kurva, ktorá ťa hryzie.“ Michael Mann je rozhodne zručný režisér a ak sa na Willa Smitha zatlačí, je schopný podať veľmi dobrý herecký výkon. Ali je kvalitná dráma o slávnom a zásadovom boxerovi, ktorý väčšinu života tvrdo platil za svoju povahu. Mňa osobne šport nezaujíma, o boxe nehovoriac, ale tento film sa vydaril nielen vďaka silnej atmosfére (už tradičná mannovská "špeciálna" kamera), ale i kvalitnému scenáru a zdatnému hereckému obsadeniu (nájdete Jona Voighta?). Trocha pridlhé, ale nezáživné nie. 70%.(28.10.2005)

Soundtrack Lisa Gerrard, Pieter Bourke: 1. The World's Greatest - R. Kelly [4:35] ,2. Fight - Alicia Keys [4:13] ,3. Hold On - R. Kelly [4:20] ,4. A Change is Gonna Come - Al Green [5:27] ,5. Ain't No Way - Aretha Franklin [4:12] ,6. Sometimes - Bilal [7:11] ,7. 20 Dollars - Angie Stone [4:42] ,8. For Your Precious Love - Truth Hurts [5:26] ,9. Bring it on Home to Me - David Elliot [2:28] ,10. E - Ali The Greatest-Everlast [5:24] ,11. Mistreated - Shawn Kane [3:57] ,12. Tomorrow - Salif Keita [5:11] ,13. All Along The Watchtower - Watchtower Four [4:24] ,14. Odessa - Martin Tillman [3:42] ,15. See the Sun - Lisa Gerrard/Pieter Bourke [3:27],(10.6.2011)

Dobre natočené, ale príšerne slabý dôraz na vysvetlenie vzťahov vedľajších postáv voči Alimu, ako keby sa všetko sústredilo nie okolo neho, ale len na neho. Potom si musíte hovoriť - kto sakra bola tamtá a hentá postava? Jak sa spoznali? Aký je ich osobný príbeh? Čo predstavujú v Aliho živote? Ale okrem tejto výtky sa na story "najslávnejšieho boxera všetkých čias" pozeralo super.(13.7.2016)

• - Will Smith a Michael Mann museli vynaložiť značné úsilie, než prehovorili Jona Voighta, aby hral vo filme. (Methodix)

• - James Toney, který ve filmu hraje Joe Fraziera, je ve skutečnosti také profesionální boxer. (Dawid199)

• - Ve skutečnosti se Sonny Liston po prvním prohraném zápase s Alim vymluvil na vykloubené rameno. Dodnes není jisté, zda to byla pravda. (Dawid199)