Jak tento film ohodnotit? Abych začal od začátku já jako boxer a boxerský fanoušek mám takové filmy v oblibě . Víděl jsem Facing Ali a když jsem viděl i tuhle adaptaci Aliho života mohl jsem porovnat . Film se mi hodně líbil . Will Smith velmi velmi dobrý....i ostatní role. Souboje dobře natočené. Jen mi hodně vadilo že byl film historicky nepřesný , protože Muhammad Ali šel za odmítnutí výkonu služby do vězení, ale ve filmu do vězení nešel. Tohle jediné mi na filmu vadilo a bylo to velké mínus. Proto 80%, kdyby to bylo ve filmu přesně měl by 95%........ale bohužel 80%!(15.4.2012)

Silný a pôsobivý životopisný príbeh o veľkej osobe svetového boxu. Do života mi zostane najmä posledný box a víťazné gesto na svet z rohu ringu. Smith hraje vynikajúcu rolu vynikajúco. Hudba je skvelý podklad, len ten dej a scenár sú také všelijaké, ale dôležité je, že sa mi ten film páčil. S Alim a jeho životnými presvedčeniami nesúhlasím, taktiež s premenovaním a zmenou viery. Rok 2001 je známy skôr inými filmami, ale tento určite neprepadol, dá sa pri ňom stráviť pekný večer, len je dosť dlhý, tak by ste to mali zvážiť.(5.9.2012)

Michael Mannn, král akčních scén, natočil životopisný film o Muhammadu Alim? Úvodní zápas s krásnou kamerou ukazuje, že tady je Mann na svém písečku a Will Smith vypadá jako skutečný boxer. Bohužel zbytek filmu, výplň mezi zápasy, nenabízí potřebný náboj a budování napětí tu taktéž nefunguje, jelikož příběh Aliho známe, že ano...(28.12.2014)

Životopis podle mého gusta. Málo biografických plků a hereckého exhibování, zato hodně hudby a dokonale zinscenovaných bitek v ringu. V málokterém filmu hraje tak výraznou úlohu muzika, která kupříkladu sama táhne celou první půlhodinku, do níž Mann neskutečným způsobem stříhá výjevy z Aliho života. V tomhle filmu stačí jeden úder pěstí a zpomalený běh Kinshasou k vyjádření desítky myšlenek. Úžasná práce mistra Manna a zejména úvodní bitka s tepajícím klavírem nezapomenutelná.(18.4.2005)

Inšpiratívny film o tom, ako je niekedy ťažké ísť si svojou vlastnou cestou... Vzhľadom na pomerne veľkú stopáž je tu však niekoľko hluchých miest, ktoré ma až tak nebavili - príliš veľa nudných rečí a politizovania. Našťastie je tu aj dosť zaujímavých scén, ktoré sú prínosom i svojou informačnou hodnotou. Tiež ma bavili boxerské scénky, ktoré boli celkom slušne spracované a tak správne športovo napínavé. Síce som nespadol na zadok, ale celkom spokojnosť. Nadpriemer. 75/100(20.10.2017)

• - Ve filmu byl Ali (Will Smith) nejvyšším soudem, před který se dostal kvůli odmítnutí vojenské služby, zproštěn viny. Ve skutečnosti byl ale poslán na tři roky do exilu. (Dawid199)

• - Muhammad Ali v skutočnom zápase proti Listonovi vyhral už v prvom kole KO. (Steam)

• - Will Smith mal možnosť sa niekoľkokrát stretnúť so skutočným Alim a podarilo sa mu od neho parádne odkukať nielen špecifické pohyby, ale aj grimasy a zahĺbený pohľad, ktorý slávnemu boxerovi mimo iného zaistil štyri manželky a obrovské množstvo mileniek (a z toho vyplívajúcich 9 detí). (BadoXXII)