Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

Killda

Totálně zbytečná a stupidní srágora vytvořená týmem zapšklých a ujetých feministek. Ženské režisérky a Zdeněk Troška jsou zkrátka mým kryptonitem. 2/10 ()

liuk

Až to půjde za čtyřicet let na Festivalu otrlého diváka a já budu na světě, rád si to s vtipným živým dabingem užiju. Bez tohodle vylepšováku je to ale opravdu zlé. Možná by se mi to líbilo víc, kdyby se mi líbila ta memová internetová kultura, ve které je Harley Quinn velmi uctívaná. No nejsem, takže se mi ani nelíbí film, kde se každá scéna a hláška snaží být novým memem, co bude lítat po internetech. Už tu mnoho ostatních zmínilo, že emancipační film je maximálně fakt v názvu - což je tedy fakt trapné, že to musí zdůrazňovat takhle. Vzpomněl jsem si na díly remaku 90210, kde Kelly ráda řeší Dylana, co v tom seriálu nehraje. Tady je Harley posedlá Mr. J, který zde taky nehraje. A jak jsem člověk, co preferuje styl nad substancí, tak teda ty komiksové barvičky za každou cenu mi lezly krkem od začátku do konce, stejně jako milion postav, co jsou úplně k ničemu. Radši si znova pustím 10 hodin třetí série Farga, kde se předtím sešli Winstead a 2x McGregor, protože jsou tam super. ()

ghatos

Gendrově velmi nevyvážený, plochý a takřka infantilní biják, který se natočil v době, kde se bojuje za takovou výraznou rovnoprávnost, až to v našem "lepším" světě způsobuje opačný efekt. Rovnoprávnost je prolínání, ne segregování žen nebo můžu a dokazování si síly na úkor těch druhých. Jinak do poloviny to byl takový lehký podprůměr, ale posledních 25 minut bylo fakt děsných. Hlavní záporák byl úplna nicka a co s ním provedli na konci...měl fakt nulovou hodnotu. 43%. ()

Ravi

Úplně zbytečný film. Harley Quinn jako hrdinka, která má nést DC pochodeň za ženy je podle mě sázka na špatnou kartu, navíc podpořená stupidním scénářem a slaboduchým výkonem hlavní hrdinky, která se tak křečovitě snaží, až vlastně neví, co chce hrát. Na mě to působilo hrozně neseriózně, pubertálně a hlavně hloupě. Bohužel 45% 2/5 ()

Hollohlaway

Nekonzistentní mišmaš. Místy to má vážně dobré záblesky, líbil se mi vizuál některých částí, zajímavá míra ztřeštěnosti bohužel často ale sklouzává do podivného cirkusového zmatku. Margot Robbie a Jurnee Smollett-Bell byly hodně dobrý a zábavný. Ale přestárlá policajtka byla celkem směšná a těžko uvěřitelná, to asijský divný stvoření taky. Nějaký extra nápad to nemá, náladu taky ne, prostě podivnost. ()

fiLLthe3DD

ZA STŘÍZLIVA - Omlouvám se za časté opakování některých slov, ale k nenormálnímu filmu se normálně vyjádřit nejde. Na sólovku s postavou "Harley" jsem byl nesmírně zvědavý, proto ve mně oznámení týmovky budilo spíše rozpaky - nicméně trailery mě okouzlily a R-kový rating zaujal, avšak po zhlédnutí snímku jsou mé dojmy přinejmenším rozpačité, jelikož kvalita "čehokoli" v tomto prazvláštním výtvoru je dosti proměnlivá - vyjma tedy akčních sekvencí, choreograficky propracovaných soubojů "tělo na tělo" a částečně i vizuálu, jehož kýčovitá a barvami přesycená stylizace skvěle umocňovala komiksovou atmosféru a místy některým scénám dodávala takřka "umělecký nádech" - naneštěstí však řada jiných záběrů působí neskutečně levným dojmem, obzvláště pak záběry ze sluncem zalitého "Gothamu" či úvodní honička v tržnici. Příběh rovněž není nikterak zvlášť kvalitní a zápletka ohledně krádeže "diamantu" mi přišla podprůměrná i na komiksovku. Scénář byl mizerný a dialogy zrovna tak - vtipné hlášky tak byly spíše trapné, díky čemuž si film status "komedie" drží jen na základě šílených kreací pitvořících se herců, onen zbytek scénáristické práce je pak tvořen sprostými slovy či rozhovory na úrovni mexických telenovel. Herecké výkony pak byly rovněž dosti proměnlivé - Ewan McGregor v rámci možností exceloval, nanestesti však tvůrci charakter jeho postavy nikterak neprokreslili, tudíž je zde jen za "slizkého šoumena," Jurnee Smollett-Bell mi pak byla nesmírně sympatická a litoval jsem, že postava "Black Canary" nedostala více prostoru, ti ostatní pak mají prostoru minimum, díky čemuž nelze s určitostí posoudit kvalitu výkonu... Největším překvapením pak pro mne dozajista byla Margot Robbie - zatímco v "Suicide Squad" byla "Harley" tím nejlepším na celém snímku, tak v tomto výtvoru mne zcela iritovala otravným chováním a trapnými hláškami, snesitelných scén zde měla poskrovnu... Vyjma skvělé choreografie soubojů, vizuálu a soundtracku mně zde nezaujalo takřka nic a ačkoliv filmy s ženskými hrdinkami upřednostňuji, přehnaná "girl power" byla v tomto případě moc i na mě (v 90.letech by to akceptovat ještě šlo, viz. "Xena," ale v roce 2020 opravdu ne) a celkově nevím, co si o této "podivnksti" myslet... V rámci "Dc Extendad Universe" rozhodně nejhorší týmovka. Proč k sakru studio najalo kvůli vyj****é korektnosti nezkušenou režisérku, neschopnou scénaristku a nepoučilo se z kritiky "Sebevražedného oddílu" a "Ligy Spravedlnosti," kterým byl vytýkán splácaný děj a nedostatek času pro vykreslení postav? Naopak kritiku ohledně nadměrného užívání CGI si vzali celkem k srdci, ostatně v tomto filmu by nějakých přepálených digitálních orgií stejně nebylo zapotřebí a zas a znovu musím vyzdvihnout perfektní akční scény - hádám že drtivá většina z nich vznikla až během dotáček, protože jako celek film působí jako práce dvou režisérů a přechody mezi akčními a "ostatními" scénami jsou dosti rušivé. Negativní pocity po zhlédnutí převládají, postava "Harley" se mi lehce zprotivila a celkově to na mne byl prostě extrém, což je rozhodně špatně, jelikož v brakových filmech si dost libuji ("Catwoman" mám dokonce v topce)... Finanční neúspěch mě pak už vůbec nepřekvapuje, R-kový rating zcela zbytečný, bez f*ckování by se to klidně obešlo a komukoliv nad dvacet let to stejně bude připadat dětinské - další roli v nízkých tržbách pak dozajista sehrál název, který mě osobně se sice líbí, ale "Birds of Prey" komiksů neznalá veřejnost nezná a cílová skupina diváků která s obtížemi napíše status na Facebooku podtitul stejně nedočte. Prozatím tedy dvě hvězdy, za nějaký ten měsíc tomu dám třetí šanci, ale hádám že pocity i tak nebudou o moc lepší. PS. Byť písně použité ve filmu VŮBEC nejsou mým šálkem kávy, zaujaly mně natolik, že album jsem si poslechl s chutí a několik songů i oblíbil (Invisible Chains). PSS. Dvojice "Batmanů" od Joela Schumachera najednou nepůsobí tak imbecilním dojmem :) ZHULENEJ - Už podruhé se na film dívám s jointem a oproti pokusům "bez" mám úsměv od ucha k uchu a přidávám jednu hvězdičku. () (méně) (více)

blackkocour

Nikdy by mi srdce nedalo, odmítnout na Václaváku barevnou šlapku, která to trochu přehnala s mejkapem, a po puse ji ještě trochu stejká sperma od minulých zákazníků. Takže, jsem se musel na tu Harley-Davidson-Kvínovou podívat. Přeci jenom v Suasájd Skvód byla prcózní, tak proč si nenamastit pérko i na podruhý? To, že DC neumí točit filmy, ví zřejmě každý. Pokud se do toho obuje pořád samej kokot a protestanská feministická kunda, tak se z toho sejde jen horší odrůda Mrdvelu. Mrdvel nevyjde bez úhony, že má strašně nudné filmy. Jen nechápu, lidi, co vám to dá, když se dobrovolně na tyhle braky podíváte. Omýlené kopání do mužských nádobíček, pičování na tyči, otravné skřeky múz, které se dost podobají velrybímu páření a natírání si na kundu duhový odstín, může koho dobrovolně bavit? Emancipované zoufalé manželky z Gothamu.. ()

Fox85

Těžko hledat nějaká pozitiva, tohle se vážně moc nepovedlo. Od filmu podle komiksu člověk čeká různé stylizace postav, ale to hrozné přehrávání McGregora mi nesedělo ani minutu. A Huntress? To je bez komentáře ()

spikey1

fňuk, i v kreslenym Batmanovi z 94 vychází Harley zajímavěji než tady. A furt nevím co si myslet o postavě Ewana. Je to umělecký záměr, žerete mu to? Je takhle psaná Black mask? ()

Ralna

Zábava: 100%. Barevná holčičí komiksová pohádka plná násilí a pulzující hudby během mnoha akčních scén. ()

kenkaku

DC se pokusilo okopírovat Deadpoola a udělat “drsnou” a “vtipnou” jízdu. Neudělali ani jedno. DC prostě tohle plagiátorství Marvelu nedává. Proč? Protože má pocit, že myšlenku co jednou zafungovala umí ještě “vylepšit”. Takže Harley není ani zdaleka tak brutální (a morbidní) jako Deadpool. Její humor také není nekorektně sarkastický, ale prostě jen infantilně pitomý. Velké plus (jediné) je to rázné odstřižení od Jokera (i když se na události ze Sebevražedného oddílu odkazuje). Další fail je McGregor. Jako herec je fajn. Jako záporák nefunguje. Ani trochu. Propadák to vyloženě není (souboje jsou natočené fajn), ale spíš trapný průměr, který nezvládá utáhnout zábavu ani 20 minut, natož celých 100. ()

Soweek

Býval bych i ocenil, že se zase někdo snaží jít trochu jiným směrem než aby udělal další z nekonečné řady superhrdinovských filmů, ale v tomto případě bych asi byl radši za klasický průměrný popkorňák, protože tohle se skoro nedalo ani dokoukat. ()

sedm.1

Už jsem začínal poslední dobou i věřit, že by se časem mohlo DC kvalitou svých filmů pomalu přibližovat k bezkonkurenčnímu Marvelu, nicméně Shazam!, a především nyní Harley Qiunn mě z těchto pocitů zase vrátili do reality a DC díky těmto dvěma nepovedeným bijákům mohou Marvelu zase už jen závidět. A já si dokonce tuto podívanou dovolím označit až za naprostý průser, který nezachránila ani božská a ve své roli vážně perfektní Margot Robbie, neboť vše ostatní je tu jednoduše prvotřídní mizérie. Zápletka je nehorázně nudná a nenápaditá, akce je málo a krom jedné bitky zhruba uprostřed filmu nestojí za pozornost, zpracování celého filmu, tedy různé ty flashbacky, monology, či vykreslení postav, je doslova otravné, veškeré postavy, a to bohužel včetně samotné Harley Quinn působí nezajímavě a otřepaně, obsazení, krom zmiňované Robbie je také příšerné, to je prostě jen nesympatická banda nevýrazných herců, o McGregorovi v roli ústředního záporáka pak ani nemluvě, tam je to ale spíš než o něm, o naprosté trapnosti a nudnosti jeho postavy, strašně mě jinak iritovali ty veškeré dialogy a rádoby frajerský hlášky, které se snažili být tak strašně cool a mít koule, nicméně ve výsledku vyvolávaly tak akorát pocity zoufalství, zmaru a totálního mimoňství, naprosto mi zde chyběl i jakýkoliv osobitější tvůrčí styl zpracování a atmosféra, a úplný závěr mi pak přišel jako definitivní kolaps, plný nesoudnosti, naivity a kýčovitosti. Veškeré pokusy o humor tu jinak též většinou nezafungovaly, takže já jsem zkrátka z této podívané upřímně zdrcen, tohle si zrovna postava Harley Quinn ani trochu nezasloužila, prostě špatný film ve všech směrech a Cathy Yan by si k podobným produkcím už neměla ani čichnout, ale to už nic nezmění na tom, jak moc jsem tentokrát zklamaný. ()

Firebug

Pro mě strašlivě nefunkční film téměř v každém ohledu. Nesnesitelná nuda, kterou jsem měl problémy dokoukat do konce, protože scénář a režie jsou zkrátka špatné. Žádná z postav nebaví, pokusy o vtipné hlášky jsou tragické. Akce je unylá a bez nápadu (vtrhnutí na policejní stanici je světlá vyjímka) a často nedává smysl. Záporáci se netrefí ani ze 2 metrů. Mezi střihy se zhmotňují hned vedle Harley, aby jim mohla vykopnout bouchačku z ruky. Rko je zbytečné. Působí to celé až směšně naivně, lacině a snad i trochu jako z 90. Z McGregora mi bylo stydno a to ho mám jinak docela rád. Výsledkem je strašně špatný film, který nedoporučuji nikomu, komu ke spokojenosti nestačí ksichtík Margot R. ()

adam9

Zatímco však bojové scény a humor baví, příběh nudí. Spousta prvků působí buď nahodile na efekt, který nakonec ani nefunguje, nebo nedotaženě. Film podstatně trpí tím, že se důraz klade na Harley, což do pozadí odsouvá jinak zajímavé vedlejší postavy (Huntress, Black Canary), jejichž příběhy byly epizodně naťuknuty. I McGregor se jakožto hlavní padouch nedočká mnoho prostoru, v roli "šastlého" maniaka bažícího po vyvolávání strachu ale rozhodně nezklamal. Více v ext. recenzi. ()

KennyNevym

Pořád nevim co si o DCEU myslet. Je to nesourodý, bez myšlenky, neslaný, nemastný, což je velká škoda. Film jako takovej je fajn. Šel jsem tam s prázdnou hlavou, očekával pár zadků a debilních vtípků a přesně to jsem dostal. Takže film asi splnil svůj účel. M. Robbie skvělá, některý další dámy o něco horší. Kdyby z toho tak okatě nečpěla message emancipace žen a boj proti můžům (v celym filmu holky jsou ty hodný a kluci jsou ti zlí), bylo by to lepší. Bohatě by stačilo na stranu záporáků narvat pár ženskejch a bylo by to ok. Takhle je to fakt čistě válka pohlaví... ()

666Carnage

U diváku ten film sklízí super hodnocení zatím co u recenzentů nikoli a tak jsem si na to zašel do kina a stalo se to, že sem si to kino náramně užil. Harley Quinn (Margot Robbie) je boží a ta role je prostě dělaná přesně pro ní. Akce je tu tolik, že se nedá nudit a taky jsem četl jak se tu špatně pracuje s postavami atd. a to si dovolím nesouhlasit. Každá postava má tak svého prostoru akorát. Je to barevný, ujetý a vtipný. Jako plus je tu hyena, kterou konečně vlastní škoda jen, že tu nebyla víc. Super souboje a hlavně luxusní soundtrack. Nemám tomu filmu co vytknout nějak výrazně nebo si stěžovat. Tohle je film, kde se vyblbne jedna sexy kočka a pár postav navíc. Je to bezduchý snímek co je lepší než Suicide Squad a já nevidím důvod proč si ten snímek neužít. To co jste viděli v traileru dostanete a proto směle do toho. 75% ()

Flaveus

Tak jsem se na svou nejoblíbenější postavu těšil... Nevím, co si u DC myslí, ale proč tam cpou tolik postav...jakoby to božská Margot a skvělá Harley samy neutáhly. Huntress je v pohodě, mimochodem Mary ji zahrála skvěle, nebál bych se ji dát samostatný film, i Canary jsem ještě ochoten pobrat, ale proč ty další?? Taky jsem doufal v kvalitnějšího záporáka, takový obyčejný narcis, který strachu zrovna nenahání. Jinak super soundtrack a slow motion. Hlavně u scény na policejní stanici chrochtám blahem :) Margotka je v roli švihlé Harley prostě top! ()

sQelle

Jsem rád, že se DC nebojí experimentovat oproti Marvelu, který sází na jistotu a sype takřka stejné filmy za sebou. I když je tohle naprostý průměr, který táhne solidní akce, zajímavý záporák a dobrá hudba. Dočkali jsme se i legendární palice. Neakční scény, ale pokulhávají a překvapivě název filmu neodpovídá obsahu. Je to spíš sólovka Harley než celého Birds of Prey a to že minimálně Huntress a Black Canary vypadají jako solidní charaktery. A to neustálé cestování o x minut/dní dozadu? To proč? Dneska už se nenosí snímek na jedné časové linii? ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020