Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

blackrain

Psychopatka ze Sebevražedného oddílu na sólové dráze. Co od toho tedy očekávat? Dámskou jízdu, co jiného. Ovšem, člověk je tvor družný a to i ten komiksový. Morgot Robbie si roli očividně užívala. Ta tole ji hodně bavila. Bylo to na ní vidět. Tenhle film je výplach jako hrom. O tom žádná. ()

Remedy

Lacině groteskní, povrchní a dětinské až na půdu, to rozhodně. Pořád je to ale děsně cool výplach, který prostřednictvím nespolehlivé vypravěčky (na rovinu – mohlo by to ale být jinak?) dává dost okatě najevo, že chce prostě jen bavit a nemá žádné širší ambice. Proto mi jakékoli diskuze o feministickém poselství tohoto filmu přijdou lehce úsměvné, neboť Harley zde bojuje především o vlastní krk a ne o ženská práva (což by si někteří jistě přáli). Pokud jde čistě o Margot Robbie, tak ta se pro tuhle roli opravdu narodila a představuje jednu z mála DC castingových tref do černého. Choreografie akčních scén (ten Chad Stahelski se prostě nezapře) a velmi nápaditá práce s prostředím v bojových sekvencích pak řadí Birds of Prey mezi ty koukatelnější kousky z DC univerza. Jestli chci vidět několik pokračování osudů nějakého výrazného hrdiny ze stáje DC, tak je to Harley Quinn. ()

Helo

Margotka je tu jak jinak než boží (ostatně ta by byla boží i ve dvanáctým pokračování Kameňáku), akce je výživná, je to slušně ujetý a "kúl" a vlastně strašně rád bych tomu dal 4*. Jenže ono je to kolem a kolem přes veškerou stylizaci strašně nevýrazný, příběhově průměrný a ostatní postavy to má ne moc dobře zakomponovaný, u některých se chce i říct, že divně až blbě napsaný (Black Mask je tu naprosto nevybudovanej, nevyužitej a vůbec nepůsobí jako nějakej superpadouch, ale jen jako šašek, co si v závěru nasadí masku; a Victor Zsasz? To už je škoda vůbec plejtvat písmenka). ()

Colby Sawyer

Po tom co se DCEU po Shazamovi a Aquamanovi trochu vzchopilo, tak jsme zase tam, kde jsme byli. Máme tu sequel Suicide Squad, který je podobně špatný, vlastně je ještě horší, protože tady chybí i ty alespoň trochu zajímavé postavy. Není to taková hrůza jako Justice League, ale zase to není natolik daleko. Jsou tu světlé momenty, choreografie soubojů je místy dost fajn a celkem mě bavil i Ewan, i když měl poměrně generickou roli. Jinak tu ovšem máme naprosto banální někdy až vyloženě stupidní příběh plný nudných a nezajímavých postav s nulovou chemií. Warneři chtěli pro ženskou týmovku ženskou režisérku a to bylo hlavní kritérium, kvalita až na druhé koleji. Nechci tu z Cathy Yan dělat nějakou patlalku, ale natočila naprosto sterilní film bez kousku sebemenší inovace či nápadu. Celý tým je až na Harley jedno velké zívnutí, které se tomu, co s ženskými hrdinkami dělá Marvel, vůbec ale vůbec neblíží. Celé dění kolem zbylé čtveřice je hloupé, naivní a fakt otravné. Záporáci (což jsou z nějakého důvodu všechno muži s půlkou mozku) nedokáží vystřelit z pistole či prostě odnést předmět z bodu A do bodu B, takže ta “úžasnost” hrdinek působí ještě hloupěji. Harley byla v Suicide Squad fajn, ale když se na ní má postavit film, tak se ukazuje, že krom jedné pozice vlastně nemá, co nabídnout a i když se tu nejedná o vyloženě nezajímavou a otravnou postavu jako zbytek její týmu, tak tu pořád není vlastně, co chválit. Birds of prey jsou prostě nudná a sterilní marnost, která DC filmy posílá zase zpět ke Snyderovskému průseru. Cením, že se Warneři snaží pracovat s ženskými hrdinkami, ale byl bych mnohem radši, kdyby tím hlavním tahákem nebylo pohlaví hlavních postav, nýbrž kvalita snímku, která tady obrovsky chybí. ()

Starletka

Aneb jak super by mohly filmy být, kdyby hlavní a jediné publikum neustále nebyli heterosexuální chlapi. Takže místo polonahých, věčně předkloněných a půlky do kamery roztahujících "jakože strašně quirky" jednodimenzionálních nafukovacích panen (mluvím o Harley Quinn v Suicide Squad, jestli to někomu ještě nedošlo) tady máme ne jednu, ale PĚT hlavních ženských Hrdinek s velkým H, kde každá je úplně jiná, ať už povahou, věkem, či etnicitou, výškou nebo způsobem oblékání a ani jedna z nich není sexualizovaná, ale právě naopak jsou dámy ultra Sexy s velkým S (především Huntress). Film sám o sobě je zábavný, vtipný, brutální, nápaditý, ulítlý, rychle utíkající a neuvěřitelně stylový. Opravdu moc moc moc se mi líbily originální kostýmy a make-up. Soundtrack byl taky skvělý, stejně jako využití nespolehlivého vypravěče, který z diváků nedělal idioty, a vůbec mě okouzlila celková hravost snímku, až jsem si vzpomněla na tu malou holku, co na kazetě donekonečna dokola drhla Charlieho andílky. A překvapivě i Ewan McGregor mě nakonec bavil, i když využití jeho postavy jsem se ze začátku bála nejvíc. Jo a jinak na rozdíl od Deadpoola tady není žádná nudná, suchá pasáž natahovaného backstory s chabým pokusem o ždímání emocí a hlavně a především chybí levný (a samozřejmě heterosexuální, i když Deadpool je pan) sex každých 5 minut, takže já mám o favoritovi jasno. Pokračování prosím. ()

dom156

Mé hodnocení odráží fakt, že nejsem cílová skupina tohoto snímku a hlavně mě vůbec nebavila dějová linka a její převyprávění. ()

Blackhand47

Týmovka (nebo mám říct sólovka) Birds of Prey měla jednu z nejhorších marketingových kampaní, jakou jsem za poslední dobu viděl. Trailery byly naprosto příšerné a jednotlivé propagační články tomu také nepomáhaly. Ve výsledku ale podle mě film funguje daleko lépe než takový Deadpool, kterého lze řadit do stejné kategorie. Máme tu zábavného záporáka, vtipy nejsou až tak trapné a i ta Harley ukazuje, že dokáže fungovat sama o sobě. Problém však nastává u dalších hrdinek, které bohužel film až tolik nepropracovává. Ano, jsou svým způsobem zajímavé, ale netrávíme s nimi tolik času, aby nám k srdci nějak přirostly. Kvalitu dolů navíc táhne hnusný tmavý filtr, ale DC používá už nějakou dobu a byť je film šílený a barevný, pořád jej tam museli strčit. Akční finále je u DCEU tradičně nudné, ale většina snímku mě naštěstí bavila, tak mu uděluji 75% ()

Trevor

V osvedčenej zostave tentokrát v kinosále v mojom meste sme si aj napriek neskoršiemu príchodu film celkom užili. Zobrazí sa v ňom niekoľko lepších momentov aj humorných scén, ale celkovo nejde o príliš najlepšie spracovanie komiksovej postavy. Harley Quinn sa do toho nevedela obuť až tak ako Joker, ale o niečo zhovievavejšie hodnotenie dávam najmä vďaka príjemnému prekvapeniu v podaní dvojice kamarátov s ktorými si rozumieme viac ako dobre, Turnaj veteránov v hokeji, potom tento film a príjemné posedenie s priateľmi boli veľmi pekne stráveným večerom, bola to taká horúčka sobotňajšej noci... ()

kajas

Postava Harley Quinn byla jedním z největších pozitiv sebevražedné týmovky a její sólová akce není vůbec marná. Stejně jako jeho titulní hrdinka je tenhle film trhlý, ukecaný, barevný, holky se umí hezky prát. Předvídatelné, ale dost na pohodu. A hyena jménem Bruce si málem vysloužila čtvrtou hvězdičku. ()

higuain

Pro studio zasloužená facka. Za to, že kreativních tvůrců s vizí (ano, myslím tím Snydera, protože ať si o něm a jeho stylu myslí kdo chce co chce, jeho pentalogie by byla výjimečná, kdyby mu neházeli klacky pod nohy) se zbavují, ale točit nesmysly jen proto, že jedna postava byla po Suicide Squad populární, jim přijde ok. Tenhle film je totiž opravdu exemplární zbytečnost se scénářem napsaným pravděpodobně někde na záchodě. A co hůř, i ta Margot, která byla v Suicide Squad skvělá a je v podstatě jediným důvodem, proč tenhle film vznikl, je tu už jenom otravná. Ostatní postavy absolutně nezájem. Vzhledem k tržbám pokračování naštěstí nehrozí. ()

Aleee89

Birds of Prey bylo zjevením. Snímek působící chvilkami jako parodie mi ale sednul, vypadá cool, je vtipný a prostě jiný. Bohužel jsem se však dívala na etapy, takže se mi dojem z něj nakonec trochu rozpliznul. ()

LND

Akční film o ničem. A aby vypadal, že není o ničem, tak je vyprávěný na přeskáčku a hlavní hrdinka v roli vypravěčky uvádí jednotlivé scény. Hudba je fajn, Ewan McGregor je taky fajn, ale od akčních scén jsem asi čekal něco víc, než zpomalené záběry při každém kopu a myšlenku „takže teď je všechny zmlátí a pak řekne něco kůl“. Souhlasím s názorem, že se to snaží podobat Deadpoolovi, ale nemá na něj (a mně osobně se ani ten Deadpool moc nelíbil). ()

Eržik

60% filmu mě hodně bavilo, bylo to poté, co jsem se rozhodl nechat se tím bavit a neřešit, že se to snaží napodobit Deadpoola, některé dialogy byly prostě úplně zbytečné, špatně napsané a křečovitě ztvárněné, to vlastně tvořilo těch 40%, které mě dost iritovali. Postava Black Canary má velký potenciál, ale tady to totálně pohořelo na herečce, její bojové schopnosti zcela zaostávaly za zbytkem ansáblu. Harley je samozřejmě výborná, hlavně právě její pohybové schopnosti jsou neskutečné, postava Huntress potěšila a byla fakt cool, detektivka mě dlouho štvala, ale pak to už šlo. Záporáci, taky docela dobré. Nejlepší byla prostě celkově choreografie soubojů a jejich nápaditost, na to byla radost pohledět, ale bohužel to neudělá celý film. ()

Jigy

Musím říci, že jsem byl mile překvapen. Všude jsem četl samou kritiku a hate, ale ve výsledku to je vlastně dobrý, vtipný a střelený. Když divák přistoupí na hru, kterou film hned na začátku nastaví, tak se dobře baví. Je to prostě bláznivá taškařice jedné střelené postavy, která ve svých činech nehledá logiku ani následek. Dělá si co chce, vypráví příběh jak se jí líbí a celkově Harly příběhem plyne tak jak se věci kolem stávají. Pokud se mělo jednat o ženský bláznivý protipól Jokera, tak se to tvůrcům myslím povedlo. Birds jsou bláznivá, místy brutální, jízda ve které exceluje ženský element snažící se vymanit z maskulinního uspořádání Godhamského podsvětí. A vše vede kompletně nespoutaná Harley. ()

applause

Na tento film jsem se moc těšila a moc se mi líbil. Je to taková správná dávka holčičí energie. Bláznivku Harley Quinn ztvárnila Margot Robie dokonale. Byla to jízda a skvěle jsem se bavila. Pobavil mě docela i její domácí mazlíček - hyena. Evan McGregor se do role Black Mask také hodil perfektně. Líbil se mi český dabing s použitím velké dávky sprostých slov. Doporučuji! ()

Vyhy

Ale jo, proč by ne. První polovina byla tedy hrozná a skoro jsem litoval, že jsem do kina šel. Naštěstí přišla polovina druhá a to už byl správný akční nářez s vtipem, který funguje. Má to hezký vizuál, akce je dobře natočená - žádné šílené střihy. Celkem fajn odreagovačka, ale žádná výjimečnost se žel nekoná. Ale neurazí... ()

M.i.k.e

jakkoliv se mi hodně líbil Suicide Squad a pro Harley Quinn už mám delší dobu slabost,nemůžu říct,že bych byl z trailerů nějak extra nadšen.Působilo to na mě nevýrazně a u Margot mi chyběla jiskra kterou měla v SS.Jsem tak nakonec rád,že trailery mátly tělem a výsledek je podobně zábavný jako SS a Margot je opět a stále vtipná a neuvěřitelně roztomilá a ta jiskra kterou jsem potrádal v ukázkách jí rozhodně nechybí.Velkým plusem je,že Birds Of Prey si na nic nehrají a jsou tak tím,čím pravděpodobně chtěli být a to sice zábavnou,vtipnou,akční,střelenou a nenáročnou podívanou,kterou si velmi rád několikrát zopakuji stejně jako SS.I ta girl power,která se teď objevuje víc a víc a někdy působí jak pěst na oko (Avengers) je tu podána s nenásilnou nonšalancí,takže je ve finále úplně jedno,že tu není ani jedna kladná,nebo snad rozumná mužská postava.Budu hodně rád,když se Harley a její parta dočká dalšího filmu i kdyby měl vypadat podobně jako tenhle.I když vlastně,pokud by někdy měl vzniknout další film s Harley,přál bych si aby byl drsnější a nebál se jít víc na dřeň.Tady se sice občas vystrčí růžky,ale výsledek je na rozdíl třeba od Deadpoola spíš uhlazený a v tomhle ohledu má Harley rozhodně větší potenciál...80% ()

kombajn

Sebevražedný oddíl nebyl zrovna nejlepším comicsem na filmovém plátně, ale rozhodně byl vtipnější, akčnější a měl i nějaký příběh. O tomhle se to říct nedá, z obrazu vyloženě křičí, že to celý je jen marketingový produkt, protože se prostě čekalo pokračování. Není asi dobrý každých 20 minut přemýšlet nad tím, proč to někdo natočil a jestli to pak nebude lepší. Nebude. Tahle feminipárty prostě nemá čím zaujmout... P.S. ta druhá hvězda je za hyenu. Skvěle zapadla se svými hereckými schopnostmi (já vím, je to CGI) mezi ostatní děvčata. Nuda, nuda, nuda. barvičky, nuda, barvičky, nuda, nuda. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020