V: Tv series (s3) je nejslabší z původní trilogie V. Zápletky jsou trochu slabší, Marc Singer má snahu přehrávat , ale pořád jsou to naši staří dobří známí, jako vždy připraveni nakopat prdel šmejdům z vesmíru. Triky už dnes sice trochu pokulhávají, ale jako celek jsou to 3 série s obrovským poselstvím a po příběhové stránce to hravě strčí do kapsy remake z roku 2009.(25.1.2011)

Kdysi dávno v jedné televizi (byla veřejnoprávní, ale už nevím jak se jmenovala - možná F1) dávali po nocích seriál o invazi mimozemšťanů a o boji proti nim. Dávali to strašně dlouho a já nebyl ještě zrovna nejstarší, ale bylo to o letních prázdninách. A tak jsem se na to díval. Byl jsem z toho uplně mimo. Dost to na mě zapůsobilo a je to jedinej seriál, kterej si pamatuju před Akty X. Nevim jestli to bylo dobrý, ale mě to přišlo naprosto úžasný a nepřekonatelný. Dodneška mam někde schovaný výstřižky z televizních programů s hrdiny seriálu.(22.9.2005)

Seriál nedosahuje úplně kvalit obou minisérií, hlavně celá záležitost se "Starchild", a odchodem jedné oblíbené postavy v půlce tomu moc nepomohli. Také zmizení některých postav z minisérie a úprava už daných skutečností občas vadily - co se stalo se sestrami Robin? Proč mimozemšťani mají normální hlasy? A jak je to se vztahem Mikea a Julie? V překotném tempu se sice takové boty ztratí, ale typické "osmdesátkové" chyby se vyskytují i tady - sem tam díl s tím, kdy se hlavní hrdina objeví v zapadlé díře, místní odvážná žena se do něj zamiluje, aby hrdina na konci zase odjel do západu slunce a v příštím díle už o tom nepadlo ani slovo. Na druhou stranu je škoda, že "V" neměl víc dílů sérií, protože se z toho mohla vyvinout hodně povedená sci-fi se solidním propojeným příběhem. Zatímco v minisériích bylo nejzajímavější sledovat odboj a přerod obyčejných lidí v bojovníky, v seriálu kupodivu, hlavně ve druhé polovině, přebírá nadvládu část s "Návštěvníky", sledováním jejich zvyků a vztahů. Linka s "Pátou kolonou" rozhodně měla potenciál, stejně jako Diana a její zbavování se protivníků lstivými, nehezkými způsoby. Ukončit seriál cliffhangerem byla chyba, protože důstojné zakončení v podobě byť ještě jedné nebo dvou epizod, by mu slušelo - včetně vysvětlení nevyřešených otázek, jako co se stalo s Mikeovým synem. I z dnešního hlediska je to ale stále nadprůměrná sci-fi, z níž dodnes spousta tvůrců čerpá (pomyslý pozdrav panu Emmerichovi). Na plné hodnocení to není, ale silnější čtyři hvězdy určitě.(24.8.2011)

Dobrý večer, tady je Howard K. Smith, vítám vás u zpravodajství Freedom Network z New Yorku. Během dnešního dne došlo k další odvážné akci neohrožených členů Hnutí odporu, kdy všichni ústřední hrdinové svedli bitvu s mlsnými intrikářskými Vesmířany. Ti se pokusili za nulových bezpečnostních opatření bezúčelně převézt kriticky důležité vesmířanské zařízení obyčejnou dodávkou kamsi někam, aby tam mohli napáchat ještě více zla. Naštěstí příslušníci Hnutí vše překazili a vyvázli dokonce ze záludné naivní léčky, kterou osobně nastražila manipulátorka Diana a její maskuloidní poskok, poručík James. Zlatou medaili za statečnost tento týden udělujeme Robin Maxwellové, která díky své zanedbatelné inteligenci nejdříve prozradila svoji rodinu a sousedy, kteří je ukrývali, následně si pořídila dítě s ještěrkou, zabila otce svých dětí a pak otravovala až do konce seriálu svou pronikavou demencí, přičemž si nezapomněla nabalit dalšího ještěráka. Tak vypadá situace dnešní večer. Loučím se s vámi od mikrofonu stanice Freedom Network, dobrou noc. Bože, takhle naivní seriály se špatně hrajícími (však pohlednými) herci v pochybných kulisách a latexových maskách už se netočí. Kde jsou ty časy, kdy zaporáci škodili osobně a hrdinové jim to vždycky překazili? Želvy ninja vs. Trhač hadr!(30.5.2014)

Výborný a strašidelný seriál o invazi zákeřných mimozemšťanů na Zemi. Ti si pak z celé planety udělali své otroky. Kdysi tento seriál vysílali na ČT, tak doufám, že se k němu někdy vrátí. V seriálu zazářili např. Marc Singer, Michael Ironside a také starý známý Robert Englund (Freddy Krueger). V roli sadistické mimozemšťanky se tu třpytla Jane Badler jako Diana. Opravdu kvalitní a napínavý sci-fi seriál, kterému v současné době vzniká volné pokračování V-nová generace.(17.3.2007)

• - Marin Mazzie v tomto seriálu debutovala. (Pumiiix)

• - Postava Diany se umístila v roce 2004 na pátém místě v anketě TV Guide's 25 Greatest Sci-Fi Legends. (Pumiiix)