Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

huriccan

klasika, která nepotřebuje další komentáře. R. Polanski prokázal, že je skutečně mistrem svého oboru, dokonce byh si dovolil tvrdit, že předčil předlohu I. Levina. ()

PavHer

Jeden z mála filmů, u kterých jsem nejdřív přečetl knižní předlohu, a je to důvod, proč nedávám plné hodnocení. Natočené to bylo precizně, hudba výborně ladila a neměla chybu, jen mi tam prostě některé pasáže z knížky chyběly.. ()

míšapes

vynikající herecké výkony mii farrow a ruth gordon a skvěle natočené snové pasáže, jinak ale žádný převrat. knihu jsem četl a nijak zvlášť mě neokouzlila a film na mě udělal stejný dojem.ovšem jako filmová adaptace je to maximálně věrné. ()

Axxym

jsem trochu zklamaný- od začátku bylo velmi snadné uhodnout jakým směrem se bude děj ubírat. Vpodstatě jsem akorát čekal na nějaké rozuzlení, které mě usadí a budu si zpětné vychutnávat děj, ale to se nestalo. Konec je nijaký. Ne, že bych se nudil, ale čekal jsem něco víc - holt už jsem asi moc rozmazlený. ()

Chejpao

Vše už bylo řečeno, přesto si svůj zbytečný komentář neodpustím. Rosemary má děťátko je jasným důkazem, že opravdu dobrý film nezestárne. Kam se hrabe Přichází Satan nebo Vymítač - jakkoli jde o kvalitní snímky, zub času jim přece jen ubral na síle, schopností vtáhnout sahají Rosemary sotva po pás. Málokdy na mě film zapůsobí do té míry, že se mi o něm následující noc zdá, zde tomu tak bylo a nebyla jsem sama - drahá polovička dopadl úplně stejně. ()

montel

Rosemary (Mia Farrow) žije se svým manželem v New Yorku. Jediné co jim ke štěsí chybí je dítě. Jedné noci se Rosemary zdá, že je znásilněna Satanem a nedlouho poté zjistí, že je konečně těhotná. Postupem času začíná mít histerické záchvaty, protože si myslí, že ji dítě někdo vezme. A porod se blíží a blíží...A já se nudil a nudil. Herecké výkony a hudba jsou jistě doménou tohoto filmu, ale já se těšil na parádní horor ve stylu Damiena a on to byl spíše příběh těhotné ženy, která se bojí, že ji dítě při porodu zemře. Chápu, že strach má každá těhotná žena, ale tohle bylo trošku vedle mého vkusu. Takže nepřidám ani o něco víc. 40% ()

Mr. Zero

I když nejsem fanouškem hororového žánru tohle je opravdu pecka. Bezpochyby nejlpší film Romana Polanskiho. Na tenhle film sem narazilnedávno v televizi ale zrovna sem se chystal do postele. Váhal jsem jestli vydržet do půl druhé vzhůru nebo se jít radši natáhnout. Po pár minutách filmu semměl jasno- doukoukám to. Neuvěřitelně napínavý děj, skvělá Mia Farrow. Nejspíš nejlepší horor 60.let ()

Nečák

Opět jsem se utvrdil v názoru, že jsem zřejmě naprostý buran! Když si tak pročítám zdejší komentáře, přijde mi, že jsem asi viděl úplně jiný film. Nuda, nuda, nuda a zase nuda - tak bych zhruba charakterizoval toto (prý) mistrovské dílo. Prosím Vás, kde je to mistrné zpracování, kde jsou ty bezchybné výkony herců, kde je ta dechberoucí atmosféra? Jestli je tohle kult, tak něco není v pořádku... Nejen, že mě film absolutně ničím nezaujal, naopak mě velmi rozesmál, a to sice, když jsem se dočetl, že Ruth Gordon za něj získala Oscara! Proboha za co?! :D ()

Krastyyy

Film vynikající, kam se hrabou všechy dnešní horory. Doslovný závěr je opravdu zbytečný a krapet to zkazil. Kdyby film skončil o 10 minut dřív, s dalo by se řict otevřeným koncem bylo by to jednoznačných 5* ()

Monini

Určitě hodně nenapodobitelný a neopakovatelný snímek. Nicméně jednou fakt stačilo. Konec se mi nelíbil, mám ráda méně jednoznačné vyústění. U tohoto filmu bylo příliš přímočaré a tak trochu film shodilo. Výběr herců bravurní. Bohužel mínusy film hází kamsi do průměru, šlo to i lépe. ()

BigQuik

Kromě konce to je ,,najedničkuspíchnutý" thriller. Miluji filmy, ve kterých je ve vedlejší roli nějaká pomatená stařena a tentokrát mě uspokojila Ruth Gordonová :-) O Mie Farrow nemluva, její herecký výkon je bez pochyby perfektní! ()

dennuska

Polanskiho rukopis je nezaměnitelný. Kousek po kousku děj vyhrocuje, neodkrývá víc než je nutno, nechá diváka spolu s hlavním hrdinou - zde spolu se zdánlivě zranitelnou Rosemary - topit se v beznaději bezvýchodnosti situace a nechává čekat na absolutně odzbrojující závěr. Když ale tato chvíle nastane, nestane se nic. Je konec - bez uspokojující tečky. Ale pak se k filmu v myšlenkách vrátíte, pak znovu, zase a ještě mnohokrát. A postupně si uvědomíte s jakým taktem a geniální režií byl film vystavěn. ()

deanmo

Prvá polovica filmu by sa mohla zdať pomála a natiahnutá, no stále niekde v tom viselo akési napätie a očakávanie. Mia hrala pod taktovkou Polanského ako z partesu, bavila ma celková "schyzofrénia", ktorá z filmu vyžarovala a jej atmosféra. Koniec mierne sklamal no nie natoľko, aby som tomu nemohol napáliť 5. Podoba s Diablovým advokátom asi nie je čisto náhodná. ()

ostroz

Skvělé, opravdu tleskám. Jsem příznivec hororových snímků a tento mě opravdu uchvátil. V době, kdy se ve filmu Rosemery zdál "sen" , se objevil v roli satana velekněz Satanovy církve Anton Szandor Lavey, čímž jsem byla polichocena a jež je autorem Satanovy bible :-) ()

Dosty85

Plus: Nestárnoucí film. Gradující příběh. V šedesátých letech to muse být mazec! Mínus: Český dabing. Úplný konec. Zdlouhavé scény. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)