Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (CinemArt)

MM_Ramone

V roku 1979 natočil americký filmár John Carpenter snímok "Halloween". Stvoril horrorovú legendu. Vdýchol život Michaelovi Myersovi. Odvtedy bolo vyprodukovaných viacero titulov, v ktorých sa objavil tento chladnokrvný vrah. Videl som ich všetky. Niektoré ma bavili viac, iné menej. Naposledy oživil Michaelov príbeh režisér David Gordon Green, ktorý natočil vlastnú halloweensku trilógiu. Odštartoval ju v roku 2018 surovou chuťovkou, ktorá vzdáva podctu pôvodnému kultovému snímku. Dokonalá atmosféra, skvelý carpenterovský soundtrack a starý dobrý Michael Myers vo výbornej forme. Bol to parádny masaker. Dal som mu päť hviezdičiek. O tri roky neskôr, v roku 2021, prišiel do kín Greenov snímok "Halloween zabíja", ktorý plynule nadväzuje na prvú časť. Michael Myers dostal dosť priestoru, aby znova predviedol svoje vražedné vyčíňanie. Ja som bol z jeho výkonom spokojný. Ocenil som ho štyrmi hviezdičkami. A s radosťou som sa vrhol na tretí diel, ktorý nesie názvom "Halloween konči". Bohužiaľ však prišlo veľké sklamanie. Davidovi Greenovi došiel dych. Záver trilógie nezvládol. Tomuto nepodarenému experimentu nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. ** ()

Wacoslav1

Tak tohle se fakt nepovedlo. Já chtěl stylový vyvražďovací rozloučení s Michaelem Myersem a místo toho jsem dostal pseudo psychologický utahaný blábol kde se Myers který žije v kanálu objeví na posledních dvacet minut a už to ze sraček nevytáhne. Dvojka byla pořád aspoň poctivej slasher a ty různý traumata a davový psychózy se tam daly ještě přežít, ale tady už je to fakt na pěst. Já chápu tu snahu jít jiným směrem, ale tady je všechno špatně. Dávám nakonec nejslabší dvojku i když vlastně ani nevím za co.25% ()

Davies182

Zajímavé experimentování se stokrát ohranou látkou, které bohužel "zabíjí" nesnesitelně melodramatický konec. Byl by to výborný psychologický snímek o zírání do propasti, kdyby si režisér odpustil posledních cca deset minut. Jsem zvědavý na další origin za pár let. [SkyShowtime] ()

Big_Boss

Tak jo, zkusim svoje pocity sepsat bez spoilerů. Je to konec jedné éry, ale ne podle představ diváků. Hlavní problém v tomhle filmu (což se odráží i zde v hodnocení) je fakt, že diváci hodnotí film podle toho co není, místo podle toho, co opravdu je. Osobně bych řekl, že to byl dobrej film (a dokonce i líp natočenej než 2018 nebo Kills), ale už tolik nefunguje jako  uspokojivej závěr Halloweenský série. Tenhle film totiž není typickej slasher horor, ale spíš se jedná o psychologický drama. Ano, takhle to zní na papíře fakt hrozně, ale chápal jsem záměr tvůrců. Když už máte 13 Halloweenskejch filmů a většina z nich je pořád o nezničitelnym Myersovi jak v Haddonfieldu vraždí lidi jak na běžícím páse, tak musíte tvůrcům odpustit, že chtěli zkusit něco novýho... i když hodně riskovali, že tím rozeštvou fanoušky. A podle recenzí se tak stalo. Halloween Ends je rozhodně nejslabší z celý tý nový trilogie, ale zas na druhou stranu to nemá ty trapný vtipy jako v Halloween 2018 nebo zbytečnou vatu jako rozběsněnej dav nahánějící falešnýho Myerse v Halloween Kills. Postava Laurie (a vlastně i Michaela) tu byla odsunuta na vedlejší kolej a hlavní otěže přebírá Allyson a a nová postava Corey Cunningham, se kterym se celej svět (nebo aspoň Haddonfield) moc nepáře. Laurie tu funguje víc lidsky a vyměnila roli drsný přeživší za drsnou babičku, která bydlí se svojí vnučkou. Tahle její stránka se mi líbila a jsem rád, že jsem se od ní nedočkal žádnejch otřepanejch frází typu: „Evil Dies Tonight“ nebo „I’m the One Who Must Kill Him“. Děkuju. Finále bylo docela dobrý a napínavý, ale nebudu lhát, mohlo bejt klidně trochu delší. Koneckonců fight „Laurie vs Michael“ z 2018 byl celkově nejlepší z celý Halloweenský ságy a těžko by se to asi překonávalo. Tenhle konec je ale definitivní. Hudba mi taky nepřišla tak výrazná jak v předchozích filmech. Za mě byl soundtrack hodně slabej a nedosahoval těch démonickejch kvalit z Halloween Kills. Kolem a kolem jsem nebyl z filmu tak zhnusený jako ostatní diváci, ale to možná bude tím, že jsem už tak trochu po těch prvních reakcí věděl do čeho jdu. Vidět tohle úplně naslepo v kině, tak bych byl taky docela rozjařenej, protože trailery vám prezentují úplně něco jinýho než to, co vám představí samotnej film. Takže bacha na to. ()

Xmilden odpad!

Halloween končí ....ještě že tak. David Gordon Green začal v prvním díle velmi slibně, aby na konci odevzdal sérii naprosto zdevastovanou. ()

darkrobyk

Doufám, že Halloween nekončí, jelikož Michael je postava, kterou by i přese všechny dosavadní filmy bylo škoda opustit. Jednu hvězdu za to, že zařvali všichni, co si to zasloužili. Druhou za mordy, kterých zas tak málo nebylo - ubodání, podřezání, připíchnutí ke zdi (připomínka minulosti), rozsekání, autogen, rozšlapání... třetí za několik svižných scén včetně konce a za hudbu - Carpenter je pořád dokonalý, Boy Harsher, The Cramps, Blue Öyster Cult, Sebadoh a především a hlavně - Dead Kennedys - Halloween, páč to pustit na večírku nemělo chybu. A samozřejmě znám mnoho a mnoho daleko horších filmů. Laurie i Michael jsou zkrátka nesmrtelní, a tak to má být. Když se ohlédnu, tak být kratší stopáž, hodnotil bych i výše. A ruku na srdce - filmy s Michaelem málokdy dávaly smysl, což ale neznalci nemůžou vědět.... Nu, a pak sem plesknou odpad. ()

filmfanouch

Práva na Halloween se po Halloween končí vrací zpět k producentovi Malekovi Akkadovi a ze stáje Blumhouse by tudíž už jen tak žádný Halloween vyjít neměl. Režisér David Gordon Green přitom v roce 2018 Michaela Myerse vrátil do ideální formy, kdy se rázem poprvé od roku 1998 a Halloween: H20 nemusel divák za Myerse v jeho formě stydět, megaúspěch Halloweenu z roku 2018 poté zákonitě odvedl k odklepnutí dalších dvou sequelů. Ať už měl poté divák k Halloween zabíjí jakékoliv výhrady a mohl prostřední díl nové trilogie označit za vaření z vody a sázení na ohraný koncept, po Halloween končí by to nejspíš přeci jen chtělo menší omluvu. Snaha o upletení biče z lejna se totiž definitivně projevuje až zde.   Je to smutné konstatování především pro ty, kteří Michaela Myerse nadále považují za nejstylovějšího slasherového zabijáka. Halloween končí totiž paradoxně na Michaela Myerse dvakrát nesází a tvůrci se na to tentokrát pokouší jít krapet jinak. A to bylo v pořádku, kdyby ona zmíněná nová forma řádně fungovala a u Greena a spoluscenáristy Dannyho McBridea (s výpomocí dvou scenáristů navíc) se definitivně zúročila láska k původní milované klasice Johna Carpentera z roku 1978. V součtu ovšem Halloween končí ve finále dělá Boogeymanovi pouze medvědí službu a ukazuje, že je ideální čas nechat Michaela Myerse spát. Když ne navždy, tak alespoň nějakých 10-15 let, kdy se snad objeví někdo, kdo dokáže známého zabijáka vydojit alespoň smysluplně.  Halloween končí je slabým zakončením trilogie, který sice na počátku hodí úsměvný easter egg na jiné kultovní dílo Johna Carpentera (které již brzy též u Blumhouse čeká nevyhnutelný reboot) a v průběhu je jednoduše vidět, že za nejnovějším Halloweenem prostě nestojí neschopná individua, ale někdo, kdo by zvládl dodržet nastavenou kvalitu v předchozích dvou filmech. David Gordon Green se má ovšem příště chopit na novou trilogii Vymítač ďábla, u svého třetího Halloweenu to přitom celou dobu působí dojmem, že již tvůrci nevěděli, co dál, napsali scénář, který si šel vlastní cestou a teprve poté jim došlo, že by v tom filmu pořád měl figurovat Michael Myers. Výsledek je rozpačitý, kdy je nejhorším faktorem fakt, že Halloween končí neskutečně směšný přesně v těch momentech, kdy to nejspíš úmysl tvůrců rozhodně nebyl.  Postava Laurie Strode v podání Jamie Lee Curtis (která tvrdí, že pro ní jde skutečně o tečku) rázem působí krapet mimo charakter oproti dvěma předchozím dílům, komplikované je to ovšem především s novou postavou Corey Cunninghama v podání Rohana Campbella. Dá se velmi snadno uvěřit tomu, že by šlo na postavě Coreyho vystavět zajímavý film a Cunningham sám za sebe předvádí jediný zajímavější herecký výkon v celém filmu, ten by ovšem zákonitě neměl mít nic společného s Halloweenem a řáděním Michaela Myerse. Halloween končí má fungovat jako zakončení trilogie, ve skutečnosti to ovšem celé evokuje spíše psa močícího na pomník.  Paradoxně je ovšem zajímavější přesně ta první polovina, kdy se musí na návrat Michaela Myerse krapet čekat. I proto, že Michael Myers rázem přichází o status zabijáka, ze kterého by šel tak neskutečný respekt jako v případě prvních dvou filmů. Tento film vlastně Michaela Myerse degraduje, při vzpomínání na předchozí dva filmy se prostě není snadné zbavit pocitu, že to rázem celé působí, že za Halloween končí stojí zcela někdo jiný, kdo jen pro jistotu za výtvorem podepsal tvůrce předchozích filmů.  Kill count je tentokrát o poznání menší, reálně kreativní je přitom pouze jeden mord. Tam, kde šlo v dvou minulých případech navíc aspoň některým postavám fandit, zde si k nějaké postavě najít cestu je škoda, daleko snazší je zhruba 98% přát tu nejbrutálnější a zaslouženou smrt. Vaření z hoven se projevuje i na zbytečném navrácení nějakých těch postav, které působí buďto zbytečně či na sílu. Stejně tak působí sázka na nostalgii a odkazy, které jsou z většiny prvoplánové a nemají ten efekt, který nejspíš tvůrci očekávali. Fakt to v průběhu jen bolí.  Přitom všem skutečně platí, že myšlenka o tom, že v každém z nás je ukryté zlo je v základě nosná a zajímavější scénář by z ní dokázal vymlátit poměrně zajímavé věci. Halloween končí ovšem pořád musí skončit do základní formulky celé franšízy a dokázat, že i když Halloween zabíjí skončil otevřeným koncem, ve výsledku by jeho nezodpovězení bylo o poznání snesitelnější, než dořešení v Halloween končí. I proto, že některé nastavené otázky se vlastně řádného rozřešení nedočkají, rázem se ukáže, že některé postavy zbytečně zemřeli v minulém filmu předčasně. John Carpenter na pozici hudebního skladatele společně se svým synem Cody Carpenterem a Danielem Daviesem dokáže známý hudební motiv pořád slušně variovat, něco mi ovšem říká, že z výsledného filmu nemůže být ve skutečnosti nadšen. Takový osobitý remake Roba Zombieho sám Carpenter označil za piece of shit, je těžké věřit tomu, že zrovna tahle forma musela jednomu z nejlepších hororových tvůrců všech dob udělat radost.  Nejsmutnější fakt je ten, že i když Halloween končí skutečně není dobrým filmem, v kontextu všech 12 filmů s Michaelem Myersem pořád patří mezi ty lepší. David Gordon Green totiž o status šikovného řemeslníka totiž nepřišel, kdy je velmi snadné věřit tomu, že by jeho chystaný Vymítač ďábla mohl spíše ve stopách Halloweenu z roku 2018. Jak bylo ovšem snadné mít pro předchozí dva díly slabost, Halloween končí je nemilá tečka, která pořád nejstylovějšímu slasherovému zabijákovi dělá spíše ostudu. Ještě nějakou dobu bude těžké tento nemilý fakt zpracovat, historie série ovšem paradoxně říká, že pořád mohlo být hůř. Což ovšem neznamená, že by si Halloween končí automaticky zasloužil plácání po zádech.... () (méně) (více)

Shakers

Sklamanie. Bol som rád za nový smer, ktorý priniesol režisér David Gordon Green, keď nám predstavil pokračovanie po 40 rokoch, ktoré nadviazalo na úplne prvý film. Bohužiaľ dobre nápady mu dochádzali už pri predošlom filme a toto je ešte niečo horšie. Tešil som sa na finále a bol som zvedavý, čo nové nám Halloween Ends prinesie a priniesol bohužiaľ tejto série iba klinec do rakvy. Prvá polovica filmu, nie je síce zlá, ale nepôsobí to na mňa ako pokračovanie Halloweenu, ale ako nejaké voľne pokračovanie, kde hlavne postavy (Myers, Laurie) sú vedľajšie, pretože nemajú toľko priestoru ako pred tým. Zopár šťavnatých vrážd samozrejme nechýba a Jamie Lee Curtis ako nestarnúca Laurie tu ma tiež svoje svetle momenty, ale je to málo keďže ide o finále. Veľký priestor dostanú postavy, ktoré nás vlastne ani nezaujímajú a to nie je dobra vizitka. Kvôli ním to predsa nikto nepozeral. Chápem, že chceli tvorcovia prísť s niečím novým, ale toto nebola ta správna cesta. Príbeh, taktiež nula bodov, nič nové neprinesie. Čo viac dodať, názov filmu hovorí za všetko, Halloween končí. 50% - 2* ()

lamps

Pane bože, za co?! Takhle stupidní a úmornou dehonestaci Michaela Myerse a všeho, co kdy představoval, bych u filmu podepsaného Carpenterem a Jamie Lee Curtis nikdy nečekal. Leč dočkal jsem se v plné parádě a nevěřícně vstřebával jeden scenáristický kopanec do rozkroku za druhým. Z Myerse se stal přizdisráč v nudné a imbecilní taškařici, která se vtipně pokouší rozřešit samotnou podstatu zla a během toho neví, co si počít s hlavními postavami. Málokdy jsem se u mainstreamového hororu cítil tak trapně - aspoň že to násilí je v závěru celkem lahodné, i když k uzoufání nudný úvod a rádoby překvapivý, křečovitý prostředek to samozřejmě nezachrání. Hlavně už konec, celá moderní trilogie jako kdyby vůbec nechápala, o co původně šlo. 30 % ()

JohnnyD

9/10 Od dokonalosti tomu chýba minimálne ešte jedno kolo prepisovania scenáru (Allyson a jej vzťahy k mužom sú strašne nedôveryhodné, pričom stačilo tam dopísať možno dve scény a mohlo to dávať väčší zmysel), pričom Halloween Ends určite nebude jeden z dielov, čo si budem pravidelne púšťať na Halloween. Určite si radšej pozriem zase raz Halloween 2018, ktorý precízne servíruje nostalgiu inovovanú o moderné filmárske remeslo (Halloweeny vždy najlepšie fungovali, keď kopírovali Carpenterov originál), ale tento definitívny diel série je mimoriadne odvážnym a originálnym príspevkom do žánru, ktorý sa približuje raným Greenovým artovým drámam. Halloween Ends je razantne progresívny film, ktorý rúca všetky očakávania a ako jedenásty film (trinásty aj s remakami) servíruje nepredvídateľnú drámu okorenenú o prvky slasheru a decentné žmurkanie na fanúšikov. A funguje to. Nebola to síce jazda ako v roku 2018, ale fakt som netušil, čo sa bude diať o desať minút a pár krát som len tak čumel s otvorenou sánkou. ()

Cappuccino odpad!

Za mňa najhorší diel série. A to má Halloween slabých častí požehnane. Celá dejová línia s Coreym a vnučkou Laurie je jedna veľká nuda plná dementných dialógov. Z Michaela je z ničoho nič úplný lúzer, ktorý, Boh vie prečo, nevie ani vyliezť z kanála, a keď sa mu to už podarí, dostane takmer instantne po hube. ()

pornogrind

Tohle si Majkl nezasloužil. Na tomhle filmu jsem našel jenom jedno pozitivum a to je že (naštěstí) Halloween pod taktovkou D. G. Greena končí. Ale oni se časem určitě najdou další prznitelé. Ani si nechci domýšlet jak D. G. Green zprasí Exorcistu. ()

2-Xtreme

Az na to, ze to skoro ani nebol Halloween to dopadlo nad moje ocakavania. Obzvlast po hroznej dvojke. Na jednu stranu mali tvorcovia gule prist so zaujimavym ponatim filmu, na druhu stranu si proste neodpustili to posrat v zavere a klasicky trochu zatraposit. Ale nakolko som ocakaval 💩 tak som celkom spokoiny. ()

Vančura

Och prosím, už fakt dost. Viděl jsem už 5 filmů s Michaelem Myersem, a to pořád nejsem ani v půlce celé "série", která se chtěla přiživit na kultu Carpenterovy klasiky. Tenhle další film je prostě tak strašně zbytečný a to je asi jediné zásadní sdělení, které o něm lze říct. Je to furt dokola, což ale některým lidem evidentně ke štěstí zcela stačí, ale osobně jsem to shledal skutečně už úmorné, byť pár světlejších momentů se tam najde. ()

mzss1

[40%] Viděno v kině. No, říkal jsem si jestli na to vůbec mám jít, na špatné recenze nikdy moc nedám, už i předchozí díl nesoucí název Halloween Kills byl hodnocen špatně, ale mě se líbil a i ta dějová odlišnost. Ale tento nový film uzavírající novou trilogii? Jako po skončení kina jsem z toho nebyl až tak znechucen, spíš zmaten, že jsem vůbec nevěděl jak to ohodnotit. O pár dní později jsem hodnocení nadobro ukotvil na 2*. Celé je to prostě neuvěřitelně odfláklé. Ani nevím kde začít. Jako po prvním dojmu jsem si řekl ok bylo to slabší, než bych očekával, ale těch chyb tam bylo prostě mraky. A to nemluvím už vůbec o nelogickém chování jistých postav, zejména té Alyson (vnučky Laurie). To jak se snadno až pubertáckým způsobem zamilovala do toho psychopata … Jinak, Meyers tu hraje druhé housle, vražd moc nevykoná a především až po více jak hodině dostane trochu prostor. Postava toho Coryho, což je mimochodem asi hlavní postava tohoto filmu mě docela bavila, i když se mi nelíbilo, že měl ve filmu s názvem HALLOWEEN největší prostor. No, kde mám dále pokračovat? Úvod nás seznámil s tím Corym (asi jeho jméno špatně sklonuji, ale co už) a ta tragická událost co se stála na začátku mě nijak nezásahla, poté začne Halloween theme s dýněmi a dobrou Carpenterovou hudbou, ale už tehdy jsem si říkal, šel jsem do kina vůbec na halloween? No a pak se film docela táhne a to až do konce. Ani to finále mě moc nebavilo, ale ukončení Meyerse nebylo nejhorší. Má to i pár dobrých nápadů s tou podstatou zla atd. Vražd je tu méně, ale jsou docela dobré. I když ne takové jako třeba z r 2018. Carpenter svoji hudbu s pomocí ostatních dvou pomocníků zvládl opět dobře, ikdyž to byla už taková spíš kopie starších dílů. Já nevím, nejvíc mi vadilo to nelogické chování postav, málo prostoru Meyerse a celkově bych očekával velkolepější konec. Co jsem četl, tak natáčení bylo posunuto skoro o dva roky kvůli covidu, tak možná asi proto to tvůrci tak odflákli. Což není ale omluva. Opravdu těžko se mi tento film hodnotí. Zpočátku jsem si říkal, že ho nebudu tak kritizovat, ale nemůžu si pomoci, ikonická postava Meyerse by si zasloužila větší cit. Doufám, že už žádné pokračování či remake nevznikne. ()

kingik

Slasher krámek hrůz, kterému přes čtyřicet let v masce a s nožem v ruce šéfoval zabiják jménem Michael Myers, se pomalu a jistě zavírá. Ale počkat! Spielberg přece také kdysi oživil dávno mrtvé dinosaury. Takže třeba za mnoho let se bude nějakému filmaři enormně stýskat po primitivním lidském monstru a ono samotné opět nějakým způsobem oživí a vrátí do hororové hry. Režisér David Gordon Green novodobou hororovou ságu neopustil ani tentokrát a servíruje další chod. A ten je oproti předchozím dvěma anabázím - Halloween a Halloween zabíjí - uchopen a směrován z pohledu outsidera Coreyho (Rohan Campbell), který začne být maniakem a lízat ve svém běsnění zadnici věkem vetchého Myerse. Pochopitelně se to neobejde bez velmi kontroverzních scenáristických postupů, což se projevuje následujícím způsobem. Maniak je neskutečně nesympatický a krásy také moc nepobral, ovšem nějakým záhadným způsobem padne do oka vnučce naší staré dobré Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), která se okamžitě (na povel scenáristů) do něj vaginálně zamiluje. Dotyčná patrně doma nemá zrcadlo, pravděpodobně má neblahé myšlenky, že by v městečku Haddonfield na ni s pícháním čekal pouze ježek a kaktus a celkově už nechce čekat na jakéhokoliv švarného jinocha. Zjištění, že onu vnučku hraje vnadná Andi Matichak, která by za příčetných scenáristických okolností mohla roztahovat nohy nagelovaným frajerům z posilovacích strojů, je opravdu nemilé. A tu jejich nepravděpodobnou love story, která se táhne napříč celým filmem, bude divák skousávat s velkými obtížemi. Režisér v tom ale měl celkem jasno. Nechtěl opakovat v x-té variantě zažitý koncept stereotypního pronásledování a vražedného nahánění jednoho sourozence druhým. A pustil se do nečekaného směru, který v podstatě Myerse odsunuje na druhou kolej, do popředí staví nové Zlo, přičemž celé to pojetí příliš typickou značku Halloween až tak výrazně nepřipomíná. Nezapomnělo se na zabíjení, které tentokrát působí svěže a neotřele a pochopitelně i brutálně. Radostná je už scéna před úvodními titulky, která odvážně odklízí ze scény dětského otravu. A různá další zabití jsou rovnoměrně rozeseta po celé délce filmu. Známý halloweenský hudební motiv se také na úvod rozezní v titulkách, dál už se objevuje jen sporadicky. Herecky je film v pohodě, každý z účastníků se snaží. Proslulý zabiják Michael Myers ušel od svého zrození, které učinil v sedmdesátých letech minulého století proslulý tvůrce John Carpenter, pořádný kus hororových cest a prošlapal je s rozličnými režiséry rozličných kvalit. Na svých toulkách se vždycky nepotkal s ohromující příběhovou kvalitou, dokonce to s ním v devadesátkovém období vypadalo dost mizerně. Ovšem s kvalitním režisérem se vzchopil a vstoupil s ním následně do trilogie, která má celkem zajímavé vyústění a odvahu dát filmu novou krev a směr.  8/10 ()

dr.horrible

Zhruba hodinu fajn, miestami aj cez 3*. Prvý fail príde hádkou Coreyho s matkou, druhý hádkou Jamie Lee Curtis s vnučkou. Vzťahy medzi nimi sú najmenej uveriteľnou zložkou celého filmu. David Gordon Green nezvláda emočne vypäté okamžiky. Nevie ich vygradovať, nevie ich ani vytvoriť. A záver je smiešny. Ale na úroveň predošlej - najhoršej časti celého univerza (a to počítam aj s Halloween trojkou a video-pokračovaniami z 90.tych rokov), na tú neklesne ani raz. Slabá dráma, ale žiadne Scary Movie. V rámci hororového žánru (a série) mi to tentokrát na 3* stačilo. No a ak máme už OPÄŤ koniec, poďme si aktualizovať rebríček (zoradené od najlepšieho dolu): H7 (H20), H1, H2, H11 (David Gordon Green’s reboot), H5, H9 (Rob Zombie’s reboot), H4, H13 (DGG reboot III.),  H10 (RZ reboot II.), H3, H8, H6, H12 (DGG reboot II.). ()

Anderton

Verejnosťou neakceptovaný koncept záverečnej časti novej trilógie mi príliš nevadil, skôr spôsob jeho spracovania. Ends má odlišnú atmosféru ako predchádzajúce Greenove časti a v tomto smere akosi nezapadá ani do nekonečnej série ako celku. Pred samotným finále sa dej vlečie, občas film pôsobí ako televízny, sem tam sa Greenovi látka rozpadá pod rukami. Je to škoda, pretože záverečné desiatky minút rozpačitý dojem napravujú, ale pachuť neustále zostáva. Pokiaľ Halloween nerdovsky neprežívate, tak si film môžete užiť ako slušný, priemerný slasher. ()

Kudly4

[Halloween Movie 2022  2/2] Dodnes vzpomínám, jak jsem si z videopůjčovny odnesl svoji první kazetu a utíkal domů, abych si to mohl pustit na videu a byl to právě první Halloween. A dnes, o 20 let později, o Halloweenský večer, sleduji konec této Hororové legendy. Fňuk. Tato trilogie začala parádně Halloween 2018, návrat Myerse, po skoro 10 letech na obrazovky, si ode mě zasloužil slabších pět hvězd. Halloween Kills 2021, už u lidí nesklidil takový úspěch, ale za mě se stále jednalo o lepší průměr a zasloužil si čtyři hvězdy. No a tenhle Halloween, se mi zdá ze všech nejslabší  a od velkýho průseru, ho zachránilo celkem povedený finále, ale nečekal jsem teda, že zrovna u Halloweenu neuvidím ani jednu pořádnou, brutální vraždu. Ani ten úvod nebyl klasicky dobrý. Ta první hodina tak neskutečně nudila, jsem si chvilku myslel, že se dívám na nějaký romantický film (Andi Matichak, tu byla hrozně debilně naivní). To s tím mladým psychopatem, nebyl špatný nápad, ale k čemu to ve finále bylo, to fakt nevím. Později se rozjelo i nějaké to vraždění, ale vůbec to nemělo koule, snad jen ta scéna s černochem v rádiu, byla originální a zapamatovatelná, ale jinak opravdu nic. Škoda, za mě teda dost suchý zakončení a poprvé dávám téhle Hororové klasice, pouze tři hvězdy. Každopádně věřím, že za pár let (klidně ať je to zase za 10 let) přijde nový Halloween, který bude tuhle trilogii ignorovat a pojede si po svém. Jen ať klidně přijde, budu se těšit. To bude éra. Sbohem Jamie Lee Curtis. (1. 247. hodnocení) ()

Frajer42

Spoilery! Pravděpodobně jsme zde svědky nejposlednějšího z posledních pokračování této zcela vyčpělé značky. Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím říct, že tento díl byl mnohonásobně lepší než ten předešlý, neboť přinesl na scénu konečně nějaké ty originální nápady a revitalizoval tak celý film. Duo vrah a jeho učeň bylo svěží a zajímavé. Stejně tak mě bavilo sledovat zrod nového zla, kde bylo třeba přetrpět snad jen velmi nepravděpodobný a nudný balící úvod. Za mě rozhodně návrat k těm lepším časům této značky. [70 %] ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej