Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

lennyd

60 léta 19 století, New York. Chudinskou čtvrť Five Points zmítají neustálé boje mezi místními gangy. Nejtvrdší boje probíhají mezi gantem Starousedlíků, vedený Řezníkem (Daniel Day-Lewis) a gangem Mrtvých králíků, vedený knězem Vallonem (Liam Neeson). Ten do jednoho z bojů vezme i svého malého syna, ale právě v tento den je Vallon zabit. Mladý Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio) se po patnácti letech vrací, aby znovu obnovil slávu gangu, ale hlavně pomstil smrt svého otce... Tomuto filmu jsem se hodně dlouho vyhýbal, ač na mne ze sbírky DVD stále pomrkával - nějak jsem si totiž vsugeroval, že jde o film ze současnosti, a na to jsem nějak neměl náladu. Pak jsem si ale DVD více prohlédl, a zjistil, že půjde o zajímavou sondu do americké historie, o které se raději moc nemluví. Jinak ale musím říct, že Scorcese diváka vůbec nešetří, a naservíruje mu (jak to má ve zvyku) skoro tříhodinovou podívanou s brilantním hereckým obsazením - a ač považuji Leonarda Di Capria jako jednoho z nejlepších herců současnosti, tak tady je totálně zastíněn skvělým Danielem Day-Lewisem. A jako obvykle u Scorceseho musím přiznat, že i když se mi tento film hodně líbil, znovu si jej asi už nepustím, jednou stačilo... ()

Cushing

Z historického hlediska zajímavé. On ten gangsterismus pokračoval i do dob, které už známe. A bylo to už přítomno už tenkrát, za občanské války. Jinak Martin Scorsese tady zas moc nezazářil. Cpal toho tam moc. ()

Aven

DiCaprio jako vždy výborný, Day-Lewis maximálně přesvědčivý (proč nedostal Oscara za hlavní roli naprosto nechápu), Diaz mi v této roli vůbec neseděla. Souhlas - U2 měli dostat Oscara za nejlepší píseň, ale to je tak všechno. Vážně bylo nutné tenhle film roztahat skoro do 3 hodin, když jde jen o obyčejnou pomstu? Někdo možná zíral s otevřenou pusou na mistrně zvládnuté historické pozadí, popřípadě na pozadí Cameron Diaz, mě obojí omrzelo po první hodině. *** a hotovo. ()

Mihail123

DiCaprio, Scorsese, Day-Lewis. Herci hrajú a režisér režíruje. Pre mňa kombinácia, ktorá nemohla dopadnúť zle. Výprava, réžia, hudba, kamera, strih, herci, kostými. A k tomu perfektná pieseň "The Hands That Built America". ()

squader

Úchvatná atmosféra Ameriky předminulého století, tempo nasazené úvodní bitkou sice poté opadne, ale i tak film plynule běží. Film stojící na skvělých hereckých výkonech v čele Danielem Day-Lewisem. A vše dokresluje nádherná hudba. A proto nemohu jinak. ()

JohnSmith

Až na tu řekl bych přehnanou stopáž to bylo velice dobré. Day-Lewis byl naprosto nechutně odporný a hnusný,prostě jak má padouch být. DiCaprio velice příjemný a dobrý a kdo mě opravdu velice překvapil byla Cameron Diaz. Je vidět,že hrát umí a neuškodilo by jí,kdyby v charakterních rolích hrála častěji. ()

Brain-D

Scorsese opět potěšil. Hned na začátku vrhl nejlepší scénu z celé filmu a pak se film trochu nesl v duchu začátku. Dost mu dalo zabrat, aby se udržel, ale já se celkem bavil a se skvělým Danielem Day-Lewisem (řezníkem) to byla fakt řezba. Jinak na první setkání Scorseseho s DiCapriem povedené.) ()

Trustme

Další z režíjních prací upadajícího mistra posedlého New Yorkem a mafií... Nekonečná stopáž filmu a omílající se scény života pobudů v anarchii společenství a chaosu Mladé Ameriky. Monstrózní kostýmová výprava s epickými scénami bitev gangů a historické poučení pro cizince o tom, že New York byl již kdysi místem neřesti a násilí. Scorsese se tak natolik unesl velkolepostí, až zapomněl tvořit děj a krotit délku. Stejně tak skladatel hudby Howard Shore si zřejmě prohodil partitury a vloudila se mu tá z Pána prstenů... ()

Kicune

Skoro tři hodiny dlouhá a plytká nuda, dynamika na bodě mrazu, napětí žádné i ve scénách, kdy někomu hrozí nějaké nebezpečí. Surovost, chlad a odtažitost, násilí a jatka, nesmyslné boje, dlouhé konverzace, skvělá výprava a kostýmy, a neopakovatelný Daniel Day-Lewis zastiňující všechny okolo sebe. ()

zdenny

Martin Scorsese je další ze slavných režisérů, který mne svým dílem příliš neoslnuje. Tento film je dalším takovým případem a pro mne zklamáním. Moc nám toho nenabídl, jen že Cameron Diaz je děvka a Leonardo DiCaprio se nemá rád s Hugh Jackmanem. Obsazení super, film už tak ne. Když se ale člověk zamyslí, přece jen film něco ukázal (těm v historii méně zběhlým), že americká demokracie se zrodila z krve prolité mezi různými přistěhovaleckými skupinami, jejichž drtivou část zaujímali různí zločinci. Ale i přesto můžeme vidět, kde je Amerika dnes a kde jsou ostatní země, kterých obyvatelé chtějí USA kritizovat a leckdy i ponižovat. ()

Eleanor05

Se Scoresem mám vždycky ten samý problém - na jeho filmech je vidět technicky výborně odvedená práce (znamenitý střih, dobrá kamera, pěkná výprava) a taky vždy spolupracuje s výbornými herci, přesto z toho, co natočí, málokdy vyjde nadprůměrně dobrý snímek. Gangy New Yorku jsou přesně ten případ. Docela slušný nápad, herecky první liga, obrovská výprava, dobrý soundtrack, a přesto se nedaří z diváka vydolovat téměř žádné emoce. Leonardo DiCaprio je sice "papírově" v hlavní roli, ovšem Daniel Day-Lewis je ve skutečnosti ten, kdo filmu jasně vévodí od první chvíle, co se objeví. A Cameron Diaz hraje v jednom ze tří filmů své kariéry, který není trapný... Mimochodem, jestli New York skutečně formovali vrazi, zloději, podvodníci a děvky, nevím, jestli je na co být hrdý, milí Američané. ;-) ()

VanTom

Dokud se osnovala osobní pomsta, zadrhávající se na lidských slabostech ('Je zvláštní, když vás vezme pod křídlo drak. Hodně tam hřeje.'), a výbušnou "tavící pec" New Yorku Scorsese s gustem dotahoval pomalu do grotesky (viz rvačka konkurenčních hasičů před hořícím domem), ubíhala tato velkolepá podívaná naprosto svěže. Neúspěchem na výroční oslavě jí však došel dech a následné zkratkovité i zmatečné obnovování vlivu, politikaření a krvavé vyvrcholení přistěhovaleckých nepokojů už zdaleka tolik netáhly. ()

sskrblik

Nejsem nějaký vyznavač kultu Martina Scorseseho. Některé filmy od něj pro mě byly zklamáním a u některých jsem se dobře bavil. Nicméně určitě jeho filmy mají co říct a jsou lákavé svými tématy a zrovna Gangy Ňu Yorku se mě trefily do nálady. Ať už zasazením děje do doby minulé, tak zajímavým vykreslením místa kde se děj odehrává. Přičtu-li k tomu skvěle fungující hereckou dvojku   Leonardo DiCaprioDaniel Day-Lewis + sličná Cameron Diaz, pak dostávám slušnou porci zábavy. Byť je to třeba skoro tři hodiny dlouhé, nenudil jsem se. ()

Steve_Zissou

Po druhem shlednuti me tento film doslova nadchnul. Day-Lewis zde podava paradni vykon a je videt, ze si to radne uziva. Rozhodne nesouhlasim s tim, ze by byl film nudny. Gangy maji vynikajici atmosferu diky niz si tento film muzete pustit vicekrat a stale vas bude bavit. ()

ABCD Marta

Nad zbytečnou roztahaností děje naštěstí převažuje fascinující prostředí, nádherné kostýmy a úžasné herecké výkony v čele s Danielem Day-Lewisem v roli Billa řezníka. ()

smolicek04

Asi jeden rok som tu mal napísané že je to dosť dlhý film a že som sa v Scorseseovi sklamal, ale po znovuprezeraní jeho filmografií som toto dielo podcenil. Neviem čím to je ale Tá dĺžka ktorá mi predtým vadila asi najviac ma teraz uchvátila. Pretože dej a scenár je tak spracovaní že mi to pripadalo ako jedno-hodinový film. Vobrc som si neuvedomil že som presedel skoro 3 hodiny pri televízií, ale nevadilo mi to. Sledoval som až do úplného konca s otvorenými ústami. Trocha by som tam prijal viac hudby, ale to nieje všetko. ()

svobik

Martin Scorsese je velký filmař a úvodní scéna Gangů New Yorku je jednou z nejlepších "otevíraček", co jsem kdy viděl. Daniel Day-Lewis opět více než dokonalý, ale nemůžu si pomoct, že filmu ke konci dost dochází dech. ()

Scar

Scorsese vidí dobre aj cez tie dioptrie. Vizuál a farebnosť sú päťhviezdičkové, kostýmy rovnako svojské. Je to presne dôvod, prečo sa mi tak málo jeho filmov páči, pretože sa pozerá iba očami a málo srdcom. Kde sú emócie? ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)