Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

R1CH1E

Scorseseho nejslabší film, který jsem viděl. To ale nic nemění na tom, že záběry kamery, kulisy, herci i atmosféra byli úžasní. Hodně se mi líbí Scorseseho pomalejší styl vyprávění děje, ale tady to bohužel po polovině tak nějak ztrácí tempo a je to spíš na škodu. Proto dávám 4*. ()

Taio

Celý film čakám, kedy si Bill Butcher konečné drbne rízek na tu vymastenú hlavu, vyjde na slnko a vypraží ho tam... Nesklamalo ma len to ale aj úvodná 90 minútovka, kde pre mňa minúty boli ako sekundy, ale prežil som to bez ujmi na zdraví! Po Butcherovom a Jennynom vystúpení to nabralo konečne gule a vynahradilo všetko. Píšťaľku zo soundtracku by som trošku zredukoval, lebo fakt to miestami rezalo uši. Už nikdy nespravím chybu s veľkým očakávaním, lebo potom by boli všetky filmy na riť padnuté. PS: Ending song bol pre mňa balzam na srdce, krása. OST♫ 3/5 Príbeh 3/5 Výkony 5/5 Napätie 3/5 Humor nebol ... 75% ()

vyfuk

Trochu jiný Scorseseho kalibr. Začátek mi spíše přišel jako 300 a konec jako Habermannův mlýn. Lewis mě uvedl do příjemného stavu, kdy předvedl úžasný výkon. Toto není Scorseseho nejlepší výko (původně jsem očekával, že půjde o majsterstick v podání 50. let a války mezi gangy a nakonec se stalo to samé, akorát trochu v jiném časovém pásmu. I tak to bylo hezké, ale mohlo to být lepší. ()

Magniel

To je snad první film co jsem viděl, který se odehrává v New Yorku a zároveň je tak násilný. Jenom nechápu, proč má zůstat krev na čepeli? Díky poslední scéně jsem mu téměř chtěl dát pět hvězd. ()

Autogram

New York ako ho nepoznáme. Woody Allen by ho z tohto pohľadu nevidel rád, tu New York nie je to romantické kozmopolitné mesto ako miesto vhodné pre život úplne každého bez rozdielu. V tomto filme je to špinavá diera napohľad niekde medzi divokým západom a getom, plná zabijákov a prisťahovaleckej írskej spodiny, kde by sa neodvážil vstúpiť ani Dobrý, zlý a škaredý. Akokoľvek je Leonardo sympatická postava, najlepšie zahraný je řezník, ktorý film vypiplal na celej čiare a aj Cameron Diaz tu nie je iba ozdobným doplnkom, ako býva v iných filmoch. Keď sa ku koncu mení podstata filmu z osobnej pomsty na politiku a občiansku vojnu, už je to trochu iná káva, ale stále to vidím na štyri hviezdy. –––– Nejpodobnější masu člověka je v přírodê maso prasete. –––– Dnes jsme pohřbili spoustu voličů. ()

Gallagher

První polovina snímku je jak z jiného vesmíru. Absolutní nadfilm, dokonalá výprava, snový casting, všechno jak má být. Ale postupem času se to kouzlo krásných kulis a dobové atmosféry začne ztrácet pod obyčejným příběhem bez nějaké zásadní pointy. Konec vyšumí do ztracena. Škoda. Ale krásně se na to kouká, to zase jo. Daniel Day-Lewis je ďábel. ()

Almásy

ja si nemozem pomoct ale pre mna je to jeden zo scorseseho najlepsich. ano, ten zaver je trosicku roztrzity ale ked sa rozoznie Shorova hudba a zaverecne Brooklyn Heights, katarzia je na dohlad. ako povedala premiere: od majstra sa dalo cakat viac ()

Styxos

Mám rád filmy pana Scorseseho, ale v poslední době to s tímhle režisérem jde nějak z kopce. A ani tohle mě bohužel nějak moc neoslovilo. ()

jenik71

Čekal jsem od toho více. Myslím, že se z tohoto filmu dělá více, než si zaslouží. Pro mě jeden z méně kvalitních filmů režiséra Scorseseho, jehož filmy mám jinak rád. Celkový dojem zachraňuje alespoň výprava. Možná, že tomuto snímku škodí také jeho přehnaná délka. Být tak o půl hodiny kratší, možná bych hodnotil výše. ()

weselow

Jako má smysl podobný filmy ještě tolik kritizovat kvůli filmařský stránce, i když i o ní by se dalo úspěšně polemizovat? Když nerozumíte, když nepřemýšlíte, když necejtíte, tak jsou pro vás tyhle filmy házení perel sviním :/ A pak můžeme dávat na první místa Foresty Gumpy. ()

IMPAIRED

Nepřišlo mi to vůbec nudné nebo natahované.. Kdyby ubylo těch patetických částí, bylo by to za pět pane, ano pane. ()

Jello Biafra

Praktiky organizovaného zločinu, paktovanie sa politikov s mafiou a rozdeľovanie moci naplno fungovali už v 19. storočí. Slávny režisér Martin Scorsese nám zobrazuje New York v období americkej občianskej vojny, kedy eskalovalo napätie medzi prisťahovalcami a starousadlíkmi. Írskí a holandskí imigranti sa združovali do gangov aby chránili svoje ghettá. Práve o tejto pohnutej kapitole dejín New Yorku pojednáva tento film. Scorsese natočil Gangy New Yorku svojím typickým precíznym spôsobom a obdaril film úžasnou atmosférou. Z hereckých výkonov najviac chválim Daniela Day-Lewisa, ktorý si tu strihol úlohu mafiánského kápa Butchera. ()

venca163

Scorseseho mafiánovky většinou vypadají dost cool, ale tady byla stylizace tak divoká, že místy připomínala peklo z českých pohádek =). Ale teď vážně - amíci jsou tak nějak zvláštně hrdí na to, že mají krvavou historii, což je chybně hned ze 2 důvodů. Jednak si vůbec neuvědomují, že tady v evropě (a vůbec všude na světě) to nebylo jiný, jednak to zrovna neni věc která by měla vzbuzovat buhvíjaký pocity národní hrdosti. To teda k myšlence. Jinak mě hrozně mrzelo neohlídání komparzu v ohromnym množství scén (hlavně bitvy), z mýho pohledu obrovská (a zbytečná) vada na kráse. Scorseseho představa New Yorku za občanský války je možná v něčem poučná, ale občas zbytečně přehání aby šokoval =). Každopádně co říct, 2 týdny a pořád mi to leží v hlavě, takže něco na tom určitě je. A Daniel Day-Lewisovo Mr. Cutting je prostě bomba! Nejlepší scéna: Řezník se mstí! Rozum říká 3, ale instinkt dává 4 hvězdy =). Po druhym zhlídnutí zvedam malinko hodnocení. Nedovedu přesně definovat proč, ale ten film je hrozně osobitej, i když daný události ukazuje trochu fantasticky a nijak přehledně. (80%) ()

Smileface

Leonardo DiCaprio a Daniel Day-Lewis mírně excelují v krvavé gangsterské řeži Martina Scorseseho.Když se nad tím ale zamyslíte,příběh je dosti jednoduchý a nezajímavý.Nebýt toho posledního záběru rostoucího New Yorku dal bych bez problémů ***,takhle je to horších ***1/2!!! ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)