Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

solskjaer

Problémem tohoto filmu je ten fakt, že to nejlepší co divákovi mohl nabídnout se odehraje v prvních 30 minutách filmu a musím uznat, že je na co se dívat. Bohužel po skončení této bitvy se začíná divák nudit a začíná čekat na monstrózní bitku , která by měla logicky následovat na závěr filmu, leč ovšem nic se neděje a o to víc naštve diváka ten příšerný konec, který bych přirovnal k PATRIOTOVI. Škoda přeškoda protože pár herců, kteří zde hráli byli neskuteční a zachraňovali ho svým bezchybným hereckým projevem. U herců mi nechybělo nic dokonce jsem se do nich vcítil a řekl bych, že byly i dobře napsané a ještě lépe zahrané. Chyba je ovšem jednoznačně v nedotaženém konci. ()

sedm.1

Spíše tedy ***1/2 8D!Jde o výpavný holywoodský spektákl,který je možná zbytečně dlouhý,ale rozhodně nenudí.Kdyby byl zkrácen o pár,podle mne zbytečných,scén,šlo by jistě o film nadprůměrný.V tom filmu se toho opravdu udá za tu dobu velmi mnoho,bohužel je to vylíčeno způsobem,který ne asi každého strhne.Herecké obsazení filmu jistě ostudu nedělá. ()

Anticque

Krásný průvod Gangama New Yorku, historie Ameriky, kde různé gangy válčili proti sobě, celekm slušný výkon Leonarda Di Capria, na to že film je celkem dost dlouhý (na což si nestěžuju) se člověk zrovna nenudí, vždy jsou zapeklité situace, které dokáží zabavit, a o krvavé situace zde také nejednou zavadíte. Nejlepší ta bitka na konci a ta bitka mezi dvěma gangy, která vlastě odstartuje příběh mladého kluka, který chce pomstít právě smrt jeho otce při té válce. ()

Arius

Martin Scorsese opat potvrdil ze je pan reziser a to najma i pre posobive herecke obsadenie ktore odviedlo svoju pracu. Surovost,krvilacnost a neohrabanost pocas priebehu filmu vo mne zanechalo hlboku stopu uzasu. ()

Hortenzia

možno miestami nuda,ale tento film má úžasnú atmosféru,ktorá na mňa pri záverečnej skladbe úplne doľahla...no a ešte má daniela day-lewisa =) ()

BMAJTZ

Pomalý rozjezd a slušný konec, toť vše co tenhle film může nabídnout. Kratší stopáž by tomu jedině prospěla. ()

DeLaMorte

Tento film má několik silných předností a tím je Martin Scorsese,Leonardo DiCaprio a obvzláště DanielDay-Lewis ,který v tomto filmu zahrál neskutečně dobře!Krásná výprava filmu! ()

Maynard.

Láska, zrada, závist, nenávist, pomsta a mnohé další se dá najít v tomto ohrommujícím kousku...Tandem Scorsese - DiCaprio opět válí na jedničku. Tentokrát ještě doplněn o nadlidsky hrajícího Daniela Day-Lewise, který v tomto kousku předvedl pro mě zatím svůj nejlepší herecký výkon. Těžko říct, jestli je to charismatickou postavou řezníka nebo jeho herectvím, ale já už dlouho neviděl takto strhující výkon. Akademici se opět s oskarem za hlavní mužskou roli krapet sekli. Scorsese zde používá velmi zvláštní a nejednoduchou hudbu, která ovšem perfektně sedí do ulic New Yorku. Tento velkolepý film ihned od začátku dává a dává fest, již od první bitky až do konce. Ano, Velkolepost, to je přesně to slovíčko, které Gangy New Yorku vystihuje nejlépe... ()

mohamedsfinger

Tohle Martinu Scorcesemu úplně nevyšlo. Vše je zde mistrně provedeno, každý detail témeř dokonalý, ale bohužel je tenhle film dost nudný a plochý, i když to je možná způsobeno hlavně přestřelenou délkou. O herecký výkonech ale není třeba pochybovat, protože Leonardo DiCaprio a hlavně Daniel Day-Lewis jsou mistry svého oboru, ale tady jakoby ani neměli co hrát. Velká škoda. ()

kenkaku

A je to venku... kombinace Scorsese - DiCaprio považuji za krajně nevhodnou protože nepamatuji film co "honosí" tato dvě jména pohromadě a dostal by u mě víc než 3 hvězdy. Jo... pamatuju si je, jo bylo to "zajímavý", ale že bych z toho udělal nadstandard a byl urvaneuj? Tak to tedy ani omylem... sorry folks. Co nejvíce ubíjí je ta hra na násilí - ne násilí (všichni se hrozně řežou a kamera se cudně dívá jinam). Všude je to samá polonahá šlapka a Cameron Diaz (ta samá sorta) neukáže víc než holý pupek. No a ve finále ta délka. Výpravnost nadevše. Ale po dvou hodinách si jeden říká "už to bude končit?". Film mi prostě nesedl a to ani viděno 3x. ()

OughJay

Opravdu netuším, kde pobraly Gangy New Yorku takovejch oscarovejch nominací. Jako by to ani netočil Scorsese. Jde ve všech ohledech o průměrnej film bez špetky děje, kde na mě díky plochosti herců nedejchla jediná emoce. Leonardo DiCaprio zahrál Ira asi tak, jako bych já zahrál Inda, a předvedl snad svůj nejhorší životní výkon. Mimo to byl film natočen tak neobratně a odpudivě, že veškerý scenérie a interiéry působěj jako papundeklový kulisy. Nuda, šeď a špína. Jedinej, kdo vyčníval a občas mě přinutil zbystřit, byl Daniel Day-Lewis. Jsou na světě i horší filmy, ale když si představim, že měl tenhle našlápnuto na film roku 2002, tak mě to nutí ho kritikou shodit co to jde. Bill: "Pistols?" Amsterdam Vallon: "No pistols." Bill: "Good boy." ()

Zemi11

Film jsem si pustil hlavně kvůli obsazení Liama Neesona. To jsem, pravda, kapičku pohoupal :D Ale famózní Daniel Day-Lewis mě zkrátka bavil. Cameron Diaz posílám na dálku pusu a celému filmu úctyhodné tři hvězdičky! ()

Lukoboss

Záležitost, která mě vůbec nezaujala. Na to, že to točil M. Scorsese a ani obsazení neměl zrovna špatný, to byla bezbřehá nuda, kterou jsem se doslova prokousával až do konce. O tom svědčí i to, že jsem celej film sledoval na třikrát. A tak by to asi být nemělo. Jedinou výraznou věcí, kterou můžu vyzvednout nad ostatní, je výprava, ta se skutečně povedla, o tom není pochyb. Jinak příběh/scénář takovej nijakej, žádný zásadní zvraty, překvapení, zápletky... nic. A celkově mě to nechalo naprosto chladným natolik, že mně bylo úplně jedno, co se hlavním postavám stane nebo jak to dopadne. Minimum zapamatovatelných scén a minimálně zapamatovatelnej film. ()

herr_carter

Kvalita filmu tkví především v jeho barevném zpracování, kostýmech a výpravě. Co ho naopak sráží k zemi, je jeho celková stopáž, které mohla být o poznání kratší..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Kelly2502

Gangy New Yorku sú po každej stránke veľkofilmom, sám Scorsese ho označil za film, ktorý je vrcholom jeho kariéry a film, ktorý plánoval natočiť hodne dlho. Nech je však akokoľvek zaujímavý a netradičný, niečo mi na ňom chýbalo a nedokážem ani presne povedať čo to bolo. Bol to však dosť silný filmový zážitok a je zaujímavé sledovať ako vyzeral New York koncom 60. rokov, len 50 rokov predtým ako sa z USA stala doslova svetová veľmoc a z New Yorku takzvané "hlavné mesto sveta". ()

Kanibal

No asi lehké zklamání, šel jsem do kina asi s přílišnými očekáváními. Ale rozhodně se jedná o skvělý film z poměrně neznámého prostředí. ()

PALINO

Martin Scorsese, film o New Yorku a vysoký rozpočet, na prvý pohľad ideálna kombinácia, ktorá ale zostala mierne dlžná svojmu potenciálu. To ale nič nemení na fakte, že GANGY NEW YORKU sú neobyčajným, fascinujúcim a nápaditým filmom, na ktorom je vidno, že bol robený s chuťou (aj napriek rýpaniu Harveyho Weinsteina) a ak niečím Gangy vynikajú najviac, je to výprava a DANIEL DAY-LEWIS, ktorý opäť raz dokázal, že je PÁN herec. Spočiatku som chcel dať Gangom skromných 60%, ale nakoniec som si uvedomil, že z pohľadu Scorseseho filmografie je to pre mňa zaslúžených 80%. ()

uzzi

Skvělá záležitost. Jeden z nejlepších hereckých vykonů jaké jsem kdy viděl tu předvádí Daniel Day-Lewis. Jeho řezník je geniální. Ostatní postavy, ať jsou sebelépe zahrány, krčí se pouze v režníkově stínu. To že nedostal Oscara je bez diskuze ostuda. Jinak se jedná o epické a skvělou atmosférou (ale i brutalitou) prostoupené dílo. ()

BlackTom

Nemám rád podobné filmy... Dokonca keď som to videl prvý raz, vôbec ma to nezaujalo. Možno to bolo preto, že som mal iný vkus, ktovie. No s odstupom času musím povedať, že niečo tak pôsobivé som ešte nevidel. Daniel Day-Lewis je tu ako Řezník Bill fenomenálny, neviem si predstaviť nikoho, kto by ho zahral tak dobre. Tie pohyby, to oblečenie, sklené oko s americkým orlom... Proste sa nedá neodporučiť, to musíte vidieť už len kvôli nemu. Plus zaujímavý dej a skvelé dobové kostýmy. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)