25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Botič

Parodie na Vřískot. Pokud to měl být hlavní motiv pátého dílu, tak se to povedlo na výbornou a nasypejte si tomu klidně další dvě hvězdičky. Hodinu se tu řeší, kdo je čí příbuzný. Pak se na chvilku staví stará parta a končíme. Dost nevýrazný návrat do Woodsboro. ()

Hitman_47

Prvně bych chtěl říct, že to jsou hodně dobré 3 hvězdičky, nebýt finálního rozuzlení, které při mnoha vraždách bohužel nedává absolutně smysl, tak dám 4. Kdybych se měl rozepsat, tak by to byl i beze jmen těžký spoiler, jen řeknu ... vemte si první "vraždu", jak byla provedená ... a kdo je vrah. ()

NinadeL

#5 Scream. Pauzu mezi čtvrtým a "pátým" dílem pomohl vyplnit seriál z MTV, ale ten se bohužel nepovedl. Takže po dlouhých 11 letech je tu další skvělý Scream. Hlavní trojice je zpět, Neve Campbell, David Arquette a Courteney Cox jsou na svých místech, ze čtyřky se vrátila i Marley Shelton (a několik dalších castingových překvapení). Aktuálním tématem jsou requely, legacy sequely a elevated horrory. Z nových tváří zabodovaly herečky Jenna Ortega, Melissa Barrera, Mikey Madison (ta holka má ve filmografii Once Upon a Time in Hollywood i The Addams Family, neskutečný) a Jasmin Savoy Brown. Hodně jsem si to užila taky mmj. díky dokonalé atmosféře a doprovodnému programu v Edisonu. ()

Spiker01

První Vřískot byl originální tím, že si dělal srandu z hororové šablonovitosti a sebe sama, ten pátý (jež nepochopitelně nemá v názvu číslo, zatímco ten šestý ano 🤷🏻‍♂️) to docela umně replikuje a poměrně chytře se snaží znovu mást diváka, i když jasně poukazuje, jak se věci mají. Jenže, já evidentně nejsem cílovka, slashery nakoukávám jen sporadicky, 2-4 jsem neviděl a i přesto mi loňský díl přijde vyčpělý a moc mě nebavil, i když jak řikám má poměrně chytře napsaný scénář. Jen se bojím, co si tvůrci přinesli do 6, tam už to chtělo změnit směr. Také mě fascinovalo, jak zbytečně jsou tu zakombinovány starší postavy a že se objeví jen v poslední třetině, návrat Neve Campbell mě ještě celkem potěšil, ale dívat se na napíchanou tvář (kvůli plastickým operacím) Courteney Cox bylo vážně otravné. Šestce ještě pokus dám a zbytek už opustím, předpokládám, že úspěch v kině se po takové době dostavil pouze dočasně. ()

Nevka

Paráda. Slashery mám v rámci hororových žánrů asi nejraději a návrat ke kořenům se v tomto případě povedl na jedničku. I když jsou herecké výkony občas slabší a plastiky Courteney Cox člověka vyděsí, jedná se o skvělou zábavu. Vraždy sice nejsou nijak převratné a kreativní, ale hra s očekáváními tady funguje výborně, takže mi to vůbec nevadí. Zatímco poslední Halloween pro mě sérii pohřbil, Scream vrací původní látku v plné síle. Na konci už se několik menších připomínek najde a Sidney s Gale jsou dost zbytečné, ale jinak milovníkům Woodsboro jednoznačně doporučuji. ()

castor

„I'm Sidney fucking Prescott. Of course I have a gun.“ Vrah v ikonické masce je zpět. Otázkou zůstává, zda jsme o to stáli. První dva díly miluju. Tehdy se ve videopůjčovnách neohřály, Wes Craven si dělal, co chtěl, v rozporu s očekáváním odkrouhl hlavní hereckou hvězdu hned v úvodu, byl nápaditý, přichystal řadu naschválů, sehnal snaživé herce a předložil šťavnaté scény i svižné dialogy. Duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett ovšem jen převařuje dobře známé motivy a schémata, a ač pomrkávají na diváky a znovu si utahujeme z pravidel hororového žánru i z všemožných filmových pokračování, pořád tomu něco chybí. Každopádně děvče z úvodu je držák, schytala toho dost, ale přežila, což je dostatečný důvod pro její starší sestru se po letech vrátit domů. Záhy se dozvíme i kus z její minulosti a tedy důvod, proč se k téhle značce měli vrátit i diváci. A statistický úřad v městečku Woodsboro bude muset zase pár obyvatel vyškrtat. Což nenechá spát několika starým známým (herecky mě bavil zejména David Arquette), kteří nakráčí do několika známých lokací (ale přiznejme si, že jejich účast je poněkud nadbytečná). Kamera postupně umírající omladinu zabírá z ideálního úhlu (zavírání dvířek nebo lednice) a hra odkud bubák vyskočí může začít. Potud je to fajn. Jenže pak začne naskakovat množství nesrovnalostí (prázdná nemocnice, postřelený Ghostface je druhý den jako rybička, nesedí, že by měl tolik síly – pochopíte po odhalení), feeling z druhé poloviny devadesátých let je pryč a ani ta hra na hádání, která z postav je vrah, nebaví (určitě uhádnete brzy). Docela mizerné je to s napětím, i střet lidského masa s velkým kuchyňským nožem se drží až nečekaně hodně (výjimky jsou) při zemi. A hlavně tři hvězdy dávám kvůli závěrečnému nenápaditému zúčtování v domě Stu Marchera (z jedničky). Pětka je asi lepší než číslo 3 a 4, ale na staré dobré časy rozhodně nemá. Tehdy se totiž Craven rozhodl, že nás nejen vyděsí, ale i pobaví. Natočil poctu žánru, plnou odkazů a stylových hlášek. Režisérské duo rovněž natočilo jistou poctu plnou odkazů, ale má jeden velký problém – nedokáže překvapit. Divák by čekal/přál si, že promažou jeho závity a začnou přepisovat hororovou historii, ale oni vlastně jen opisují to, co jsme milovali v roce 1996. ()

*CARNIFEX*

Na mňa to už proste nefunguje. Je mi ľúto, no sto krát povedaný vtip už proste nie je vtipom, pričom miestami som mal naozaj pocit, že sledujem komédiu :) Neviem prečo, Ja keď pozerám Vreskot, stále mám pred očami "Scary Movie" jednotku :D Ja určite nemôžem napísať, že je nový "Scream" špatnou záležitosťou, fanúšikov si udrží, nových možno aj získa, no taká tá temná stránka je úplne mimo .. ()

JAn

Uctivé pokračování, které vzdává hold nejen Wesu Cravenovi, ale i všem fanouškům originálu. Chytré, hravé a zatraceně zábavné. Filmový odkaz žije i pro další generaci. ()

Wacoslav1

Tak to bohužel neklaplo. Mým problémem asi je, že nejsem úplně ortodoxním fanouškem této série až na skvělou jedničku a potíž tohohle filmu je, že se naprosto otrocky drží všech pravidel série a tak nemá čím překvapit a co nabídnout. Ani smrt jednoho z nesmrtelné ústřední trojice není zrovna tím wow momentem a stará parta se tu jenom mihne aby ukázali, že jsou už fakt staří a moc se tím zrovna nebaví. Tak jako tak vydělává to prachy takže louhování série bude asi i nadále pokračovat.40% ()

Big_Boss

Takže po 11ti letech se vrací král meta slasherů, ale tentokrát bohužel bez režiséra Wese Cravena, kterej nám umřel v roce 2015. Samozřejmě jsem měl obavy, protože Wes doteď režíroval všechny díly a nevěřil jsem, že někdo dokáže navázat na jeho práci, ale překvapivě se to novejm režisérům, kteří nám dodali Krvavou nevěstu fakt povedlo. A co víc, kdybych nevěděl, že Wes umřel, tak bych klidně věřil, že natočil i tenhle aktuální díl. Myslim si, že by bylo teda dobrý vidět všechny předchozí filmy z týhle série, než se pustíte do tohohle nejnovějšího kousku, ale pokud vás tlačí čas, tak by měl první a čtvrtej díl bohatě  stačit. Doufám, že tohle nebudete považovat za spoiler, když řeknu, že stejně jako všechny předchozí díly je i tenhle dost meta, což je v poslední době oblíbený slovo, ale kam se na tenhle film hrabe Matrix Resurrections. Stejně jako se první díl vysmýval hororovým klišé, dvojka zase zbytečným pokračováním, trojka trilogiím a čtyřka remakům… tak si pětka zas utahuje z takzvaných requelů, což je sice slovo, který jsem nikdy předtím neslyšel, ale označuje to přesně ty pokračování už tak dlouho zdímanejch frančíž, kerý úplně ztratily svoje kouzlo. Takže nebojte, ani pátej díl se nedrží zkrátka a i u tohohle slasheru se párkrát zasmějete, jak je to už u týhle série zvykem. Z příběhu tady nebudu moc prozrazovat, ale řeknu, že jsem byl fakt rád, že není opět středobodem děje Sidney, ale nová parta teenagerů z Woodsboro, což film aspoň za mě trochu oživilo – za mě byla nejlepší dvojice z Odessy. Jako Sidney se samozřejmě taky dočkáte, ale ta vstoupí do děje trochu později. A přestože je hrdinka téhle série v tomhle filmu vedlejší postavou, tak její vtažení do děje mi přišlo rozhodně přirozenější než v předchozích dílech. No a když mluvim o Sidney, tak se vrací i staří známí jako Gale Weathersová a Dewey Riley. David Arquette mi přišel z téhle navrátilší trojice překvapivě nejzajímavější postavou, což bych nevěřil že kdy řeknu. Dál tu pochválím vraždící řádění Ghostface, ale rovnou vás schladim, když řeknu, že ty vraždy nejsou tak super jak je zahraniční recenze hajpovaly. Je to prostě klasický vraždění nožem v Ghostface stylu - nic moc inovativního jsem v tomhle filmu oproti ostatním neviděl. Nový maso na porážku je jako fajn, ale pořád to nepřekonalo postavy z prvního a čtvrtýho dílu, kde mi na nich fakt záleželo – tady mi bylo fakt jedno, kdo umře jako první. A když nad tim tak přemejšlim, tak zrovna série Vřískot má hodně udržitelnou kvalitu, což z ní dělá nejlepší slasher sérii za poslední skoro tři dekády. A i když třeba pořád považuju třetí díl za nejslabší, kvůli novému scénáristovi a událostech ve světě, tak to pořád není taková katastrofa jako třeba Halloween: Vzkříšení, Poslední Pátek – Jason jde do pekla nebo Freddyho smrt – Poslední noční můra. A ano, chápu, že se to dá odůvodnit tím, že tyhle slashery už tu jsou dýl a mají taky víc pokračování, ale v tom je to kouzlo Vřískotu, protože vyjde vždycky novej díl jenom když má co novýho říct o současnym Hollywoodu. Takže je vlastně ta 11tiletá pauza mezi čtvrtym a pátym dílem opodstatněná. Pokud by tímhle dílem série Vřískot navždy skončila, byl bych spokojenej. () (méně) (více)

pepo

Podarilo sa. Chcelo by to vsak uz trochu zmenu konceptu alebo nabrat viac odvahy ist trochu inym smerom. Je to super natocene, napinave, uvedomele a obcas vylozene super (natahovanie jednej sceny je mega). Bohuzial, piatykrat to iste. Ale keby bola kazda 5ka kvalitna a drzala uroven, bol by svet hned krajsi 7/10 ()

Xmilden

Je přímo vražedné zkusit si dát 5 Vřískotů za sebou. Motá se mě z té překombinovanosti hlava. Neustále tvůrci zkoušení meta hrátky, hádání kdo bude vrahem, další a další pravidla. Rovněž je vždy s podivem, že zatímco tajemný duch srší velkou silou po sundání masky jeho síla a schopnosti jsou náhle sotva poloviční. Bojím se že tvůrci se chystají jednu obrovskou chybu, na kterou doplatil nedávno Halloween a tou je zvýšení kadence dílů. Co si budeme povídat, je fajn, když jednou za deset se vrátí oblíbené postavy, tvůrci dostanou moře prostoru pro navázání na předchozí události a vlastně to docela funguje. 4. díl byl docela fajn po špatné Trojce. Stejně tak tahle Pětka strčí do kapsy solidní Čtyřku. Ale chystaná Šestka, která půjde za chvilku do kin podle mě pohoří. Ty nápady tam prostě nebudou. Je osvěžující když restart/reboot nebo co vlastně neobsahuje mraky mrtvol, které se vrší bez ladu a skladu a jede se na atmosféře. Tohle přesně nabídla tahle Pětka, ale jestli si tvůrci řeknou, že je potřeba přidat na obětech, tak se jim to zase celé akorát tak rozpadne. Takže na závěr pochválím, že mě poprvé vyloženě potěšil Dewey a celé to vřískání bylo v rámci žánru docela fajn. 70% ()

darkrobyk

Je až neuvěřitelné, jak snímek perfektně navazuje na původní sérii. Samozřejmě, je to slasher, tudíž by divák neměl čekat nic jiného, než krvavou vybíjenou. A tu zde má, včetně hry na kočku a myš, hry s divákem, který je záměrně voděn za nos, než zabiják udeří, odkazy na klasické série s masovými vrahy (Halloween, Pátek 13.) i další filmy (Babadook), vtip (tedy s tím se dost šetří, což vůbec nevadí) a napětí. A když má člověk pocit, že zahrozí nuda, hned dojde ke zvratu a smrt si brousí kosu, tedy nůž. Nu a práce s nožem je excelentní - proniká krkem, tváří, dlaní, nesčetněkrát se vnoří do těl nebohých obětí, a tak technici nestačí běhat s vědry krve, aby scény byly dosti šťavnaté. Uvítal jsem návrat starých známých, kteří zde dostali slušný prostor. Neve Campbellová je i ve svých letech šťabajzna! A pokud někdo tvrdí, že už podle otvírací scény znal vraha, tak jednoduše kecá. Jistě, není to intelektuální zábava, ba ani promyšlená psychologická hra. Jenže to by snad ani soudný divák nechtěl, anžto od toho jsou zcela jiné filmy. Snad jen mohlo zaznít více rockové muziky, ale i tak Nick Cave potěšil. Výborný je i nadhled, kdy se sice obáváte, ale současně vnímáte, že autoři se neberou až tak vážně. Ovšem útoky zabijáka jsou fakt brutální. Finále výživné a přesně v duchu hororových pravidel. ()

filmfanouch

Wes Craven nejdříve v roce 1984 představil světu Freddyho Kruegera v Noční můře v Elm Street a světu tak nadělil jednoho z nejznámějších slasherových zabijáků. V roce 1996 poté Craven nakopl novou vlnu zájmu o slashery, kdy se chopil snímku Vřískot, který si z velké míry utahoval z hororových klišé a právě díky sebeuvědomění pravidel žánru a vyspělosti šlo o kritický a především divácký hit, který se dočkal celkem tří pokračování, které pokračovali směrem utahování si z klišé a především klišé v rámci slasherových pokračování. Wes Craven měl poté v plánu chopit se i pátého Vřískotu, v roce 2015 ovšem opustil svět a Vřískot 4 z roku 2011 tak zůstal jeho posledním celovečerním filmem. Po dekádě se nicméně série Vřískot opět vrací, kdy se režie chopila dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett zodpovědná za snímek Ready or Not/Krvavá nevěsta. Stojí návrat za Vřískotu za pozornost nebo má Wes Craven důvod k obracení se v hrobě?   Pátý Vřískot pracuje s tím, že od posledního Vřískotu uplynula celá dekáda a s tím si v jisté formě prošel vývojem hororový žánr. Zdrojový kód zůstává víceméně zachován a nový Vřískot dokáže vyvolat pocit, že přesně takhle nějak by ho natočil samotný Wes Craven. Betinelli-Olpin a Gillett Cravenův odkaz ctí a servírují nejspíš přesně to, co se dá od Vřískotu očekávat. Nebál bych se ovšem pátý Vřískot označit za nejchytřejší díl série právě od původního filmu a díky tomu i celkově nejlepší. Předchozí pokračování totiž prakticky s metahumorem již neznali míru a většinu času vlastně až příliš sázeli na to, že mohou být blbými filmy, protože si pořád tak trochu uvědomují, že spadají do kategorie blbých filmů. Nový Vřískot ovšem přichází s částečně čistým štítem, kdy sice sází na návrat staré známé trojice Dewey-Gale Weathers-Sidney Prescott, pozornost tu ovšem má především moderní generace teenagerů, která na horory pochopitelně pohlíží z tak trochu jiného úhlu než hrdinové v původním filmu.   I pátý Vřískot tak zůstává věrný odkazování na ostatní horory či přístupu Hollywoodu k slavným značkám. Dojde tak na řešení toho, že jsou jistá pokračování až přímo odkloněna od originálu, že jisté filmy radši ignorují filmy předchozí a také na to, že posedlost originálem může být někdy až nebezpečná. Pod slupkou typického hloupého slasheru se tak schovává další sofistikovaný horor, který odkazuje na Riana Johnsona, Jordana Peleea či horory s přesahem. A tím nový Vřískot bezpochyby je.   Původní čtveřice filmů se v podstatě točila kolem tří ústředních hrdinů, kdy o takové Neve Campbell v roli Sydney Prescott šlo snadno říci, že již od druhého Vřískotu nemá co hrát. Vztah reportérky Gale a policisty Deweyho poté v podstatě pořád fungoval na úrovni kolovrátku a o charakterním posunu těchto tří ústředních postav vlastně toho vlastně nebylo mnoho co říct , ani když se Vřískot v roce 2011 vrátil po 11 let dlouhé pauze. Ani páté řádění maniaka s Ghostface maskou se bez stálic série neobejde, protože je pro ně řádění tohoto maskovaného zabijáka pořád až příliš osobní (a nejzajímavější postavou ze staré gardy je ve finále Dewey, který má v rámci pátého Vřískotu nejlepší charakterní oblouk), pátý Vřískot se ovšem věnuje zcela novým postavám z generace Z. I nová generace má poté svého odborníky na horory, možná až očividně podezřelé osoby a především nové ústřední postavy, které zároveň rozšiřují mytologii. Rodinné historie či stěžejní pojítka jsou přitom zapojena smysluplně a přitom vlastně pořád následují stopy typických WTF zvratů v rámci žánru.   I pátý Vřískot dokáže obstát jako vyložený slasher, zároveň lehká mysteriózní detektivka a také i jako satirický komentář. Divák, který bude chtít čistou hororovou řezničinu se dočká, protože nový zabiják v masce Ghostface se na svých obětech umí vyřádit. Ošizen ovšem nezůstane ani ten divák, který chce i něco víc. Přesně něco jako původní Vřískot. Je zvláštní si uvědomit, že má pátý Vřískot k tomu prvnímu nejblíž ze všech pokračování a to i přes to, že se režijní židle vyměnila až popáté. Svěží přístup je ovšem poznat a především se ukázalo, že byla rozumná volba s dalším Vřískotem počkat dekádu. A možná by se vyplatilo, aby se Vřískot vždy vracel v obdobích, kdy si žánr projde tak razantním vývojem.   Nový Vřískot dokáže pracovat s napětím a i z něj si v jistých momentech utahovat neskutečně chytrým způsobem. Stejně jako po vzoru původního Vřískotu se dokáže pracovat s očekáváním ohledně toho, kdo přesně se vlastně pod maskou skrývá a až do posledních chvil dokáže Vřískot za pochodu šokovat. V jistých momentech sice dojde k momentům, kdy je opět hra s metahumorem a sázením na to, že jde o film držící se pravidel hloupých filmů na hraně, většinu času ovšem pátý Vřískot je skutečně chytrý a souboj s hranicí mezi utahováním si z blbých filmů a regulérně blbým filmem zvládá skutečně nejlépe ze všech pokračování Vřískotu.   Pátému Vřískotu možná dělá problém slabší rozjezd a zakomponování Gale a Sidney do scénáře Jamese Vanderbilta a Guye Busicka možná mohlo být tak trochu více sofistikovanější a rovnou bych si dovolil říct, že se mohl pátý Vřískot obejít bez původní Final Girl. Nové postavy totiž ve finále dokážou dostatečně obstát sami o sobě a jediný Dewey se skutečně dočkává nějakého alespoň trochu zajímavého charakterního archu. Noví herci jsou ve svých rolích velmi dobří, na poměry slasheru až nadstandardně dobří. V některých případech jsou sice nové postavy vyloženě variací na postavy jako Randy či právě Sidney a některé nejsou ve finále k ničemu jinému, než aby měl i tentokrát Ghostface tučné konto obětí, přesto Vřískot většinu času nelpí čistě na staré gardě a je to jen dobře.   Vřískot se po letech vrátil v podobě svěžího startu, který dokazuje, že dekáda je přesně ta ideální pauza, kterou tahle série potřebuje. I přes svěžest ovšem ctí odkaz Wese Cravena a je téměř chytrá, zábavná a šokující jako klasika z roku 1996. Dodává vlastně přesně to co se dalo od nového Vřískotu očekávat, ovšem skutečně v sympatické formě. Craven nemá důvod k tomu se v hrobě obracet, naopak se jeho duch nejspíš široce usmívá..... Viděno v kině: 3x () (méně) (více)

Shakers

Mám rád túto sériu, bavili ma všetky diely a nenudil som sa znova ani pri tomto piatom, aj keď nechápem prečo sa vola rovnako ako ten prvý, ale čo už. Určite je to lepšie ako nedávny Halloween, či Texasky masaker. V prvom rade ma potešilo, že sa išlo v duchu predošlých filmov a to znova s pôvodným obsadením, aj keď tu tak trošku hrajú druhé husle rovnako ako v štvorke, takže naháňačky a vraždy znova patria tínedžerom a finále a sladké zúčtovanie starej garde. Príbeh mi prišiel v pohode, taký štandard aj čo sa týka vrážd, akurát stretnutie po rokoch zo starou partou ma bavilo viac v predošlom diely ako tu. Škoda, že to netočil Wes, ale zas na druhu stranu, myslím, že by mu nevadilo takto pokračovať v jeho sérii. 70% - 3* ()

DJ_bart

"The fucking hand sanitizer?!" _____________ Neeeeee, neříkejte mi, že tvůrci měli tak velký koule na to, aby natočili něco tak meta.... Už od úvodní scény – která je prostě geniální [Jenna Ortega ftw!], co si budem – je zřejmý, že tady se sice pojede na jistotu, ale tak hravým, překvapivým a atraktivně (post)modernizovaným způsobem, že mi fakt stačilo málo k tomu, aby moje skepse, že tohle fakt nemůže za žádnou cenu fungovat, okamžitě zmizela. To, jak tvůrci nápaditě a přesto až sebeparodicky ohýbají žánrová klišé [scéna s dveřmi], archetypální charaktery, docela triviální premisu, popkulturní odkazy [hlavní postava se neironicky příjmením jmenuje Carpenter], divácké očekávání, a hlavně onen meta-hororový rozměr [viz. pomrkávání na fiktivní sérii Stab], se jen tak ze dne na den prostě nevidí. To vše jsou elementy a schémata, který byly, jsou a navždy budou nedílnou součástí a jakousi DNA prvního Scream [potažmo celé franšízy; ale pokud jste stejně jako já krom jedničky ostatní díly neviděli, vůbec to nevadí]. To vše však zároveň dělá i z pátého Scream neskutečně zábavnej výsměch fenoménu legacyquelů a extrémně uvědomělej meta-slasher, který se vymyká klasický béčkový škatulce, který vůči řadě letošních hororů nemá konkurenci [přestože jde spíš o komedii než horor], a u kterýho jsem se stěží nepochcal smíchy. Za mě fakt výborná satira, která nemilosrdně vráží kudlu do zad všem hororovým klišé..... Verdikt? Španělská vesnice pro diváky bez nadhledu; skvělá pocta kultu Wese Cravena; prvotřídní halloweenská podívaná. ()

JohnnyD

Skvelý návrat do formy, najlepší diel od dvojky a jednoznačne s najlepšie napísanými postavami od jednotky. Rovnako ako v trojke a štvorke sa už nie je na čo hrať a je to meta-meta paródia, ktorá reflektuje nielen hororový žáner, ale aj film ako fenomén i samotnú ságu Vreskot. Občas to má slabšie tempo (najmä prvé dejstvo, kým sa to poriadne rozbehne), vraždy sú brutálne, dialógy ostré ako v prvých dvoch dieloch, je tu množstvo inteligentného humoru (napr. hra s kamerou a zvukom pri príprave stolovania na sushi), meta rovina je fakt skvelo vystavaná a návraty starých známych potešia, i keď skôr sú tu doplnkom mladého ansámblu. Neviem si predstaviť, o čom bude šestka (spin-off?), ale teším sa. ()

Disk

Více jsem se bavil než bál, ale to k této sérii patří. Pátý Vřískot nedělá svým předchůdcům žádnou ostudu, naopak se hlásí ke svým kořenům, komentuje všelijaké rebooty, toxické fanboye a celé je zkrátka báječné. Wes Craven může být v nebi úplně v klidu, nový tvůrčí tým klasickou značku příjemně osvěžil. Asi nejlepší scéna je s Dylanem Minnettem, která odkazuje na jistou scénu v jistém filmu. Tomu říkám šponování napětí. :D ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám