Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

corpsy

Aj keď na konci druhého dielu Michael Myers zomrel (?), rozhodol sa John Carpenter točiť ´´halloweenovské´´ filmy ďalej. Tentokrát s tým, že každý rok sa natočí HALLOWEEN, ktorý bude stále o niečom inom. Ono vcelku to vyšlo, ale zámer sa pravdepodobne nepochopil. A snímok prepadol a veľké plány zmaril. Film netreba teda vnímať ako pokračovanie ako také, ale ako samostatný film, ktorý sa dokonca neodohráva ani v rovnakom svete, ako prvé dve časti ( prvý HALLOWEEN je tu vysielaní v televízii ) a ktorý ale urobil chybu v tom, že si dal za názov číslovku, resp., že je v názve samotný výraz ,,halloween,, ktorý mýli. Je to priemerný fantasy horor s nadpriemernými ľakačkami a make up trikmi. Za pozornosť ešte stojí geniálna hudba od Johna Carpentera a Alana Howartha ( niekoľko hudobných pasáží silno pripomenie TERMINÁTORA, má Brad Fiedel čisté svedomie? ), tentoraz ale bez známej melódie. ()

spaceboyCZ odpad!

Vse, v cem prvni a druhy dil vynikal, zde bylo zmuchlano, pokaleno a zahozeno na hnojiste. Kdo nechce byt zklaman, at se tomuto dilu vyhne obrovskym obloukem. ()

Kryton

Oproti skvělým předchozím dílu je tu sračkovitý třetí díl, který nemá nic společného s Halloweenem. Tady mi snad připadalo, že si veškerý peníze rozebrali už producenti a zbytek se natočil, aby se neřeklo. Doposud nevím oč v tomhle díle šlo. ()

Andersis

Ten film má tu smůlů, že se jmenuje Halloween 3. Kdyby se film jmenoval jinak věřím, že by tak nízké hodnocení neměl. Hudby jde znát, je temná a depresivní, ale pravda se scénařem už to není tak svaté. ()

schizmo

Jeden velký omyl celé série, který sice nijak nevybočuje z "B" nebo "C" standardu tehdejší hororové škatule, ale krom absence logiky příběhu, se celý díl vlastně vymyká z celé ságy a je tak trnem v oku všem fanouškům, což se není čemu divit... ()

Zayl odpad!

I kdybych to bral jako samostatně stojící snímek, přesto bych nenacházel nějaká pozitiva. S Halloweenem to má společný leda tak název. Neúčast M. Myerse, namísto toho je tam banda blbých robotů. Hm. ()

fcreading odpad!

"Prečo Wallace nenapodobil Carpentera a nerozhodol sa znovuzrodit Michaela Myersa?" Tak to som si dnes hovoril ked som plný očakávaní išiel pozrieť Halloween 3 (bez Myersa). Už od úvodnej minúty mi bolo jasné, že od filmu nemôžem očakávat zázrak (ale ono že by ten zázrak prišiel?). Pravdupovediac nie. Celý čas sa film velmi naťahuje, sem tam sa nieco povie, vybafne reklama s maskami a Atkins nám ukáže pravý zmysel po pátraní nebohého starca. To je akurát všetko, co si do polovici filmu pamätám. Druhá polovica sa mi už tak zprotivila, ze som to musel vypnúť. PS: Film by sa zišiel zkrátit o takých dvadsať-tridsať minút, lebo takto to nezaujme nikoho. Odpad! ()

PKD

Haha! Jasne, 22% (v době, kdy to píši) O 2 roky později, již 23%,hahaha!!! Další důkaz, ze čsfd je komunita lidí, kteří hodnotí, aniž by rozuměli. Film,který tu téměř nikdo nepochopil (a na světě taky ne) a očividně si nezjistil informace o tom, co tím Carpenter a spol.myslel. Naprosto originální námět a jako jediný!!! film ze série,který se opravdu zabývá samotným svátkem a ne jen tím (byť s geniální atmosférou), kdo na tento svátek pravidelně a kreativně vraždí. Kapitolou samu pro sebe je mistrovská hudba, která překoná v klídku i to, co Carpenter složil pro 1 a 2. Cílem totiž bylo (vy chytrolíni) vytvořit povídkovou antologii, kterou ale téměř nikdo v té době nechtěl a neuměl ocenit. Což ale není chyba tvůrců, ale důsledek spotřebního/konzumního ´´vkusu´´ většinového diváka (příčí se mi jim tak říkat), ježto přímo chorobný (jak by to nazval velký HPL) stav, trvá vlastně dodnes. Já sám, jsem před 22 lety z tohoto dílu též nebyl zrovna odvařen, ale i tak mě zaujal natolik, že jsem si 15 let počkal, pak sehnal, koukl znova a zjistil, že tento film zraje jak kvalitní víno a který má naprosto geniální konec, u kterého si vždy řeknu, sakra!!! proč není pokračování, logicky se nesoucí v apocalyptickém duchu. Anebo v nepravděpodobném př.happyend. Na tenhle film by se mělo dnes navázat. Jenže už je pozdě, v době všech těch Válek Z, Walking Deadů apod. Tohle není odpad. Odpad je film/sračka. Toto je film, který jste téměř nikdo nepochopil a to je sakra velký rozdíl. A ne, opravdu se stále domnívám, že Michael Myers (přesto že jsem fanda jeho sériového vraždění) není nutný pro H sérii. Jenže to se už dnes nikdo znovu neodváží riskovat. Jedinou a dle mého zásadní chybou bylo to, že autoři tento díl očíslovali. Pokud by totiž zůstal jen název Halloween: season of the witch, nebyl by problém. Ale jelikož tu máme film Halloween II (a dnes satanžel již 2x) tak každý logicky čeká, že film Halloween III, bude navazovat. Jenže ono prd. Tím pádem rozhořčení dokážu pochopit (já byl ve své době, též), ale odpad? Tak to ´´dámy´´ a pánové, ani náhodou. P. p. s. mé poděkování a uznalé kývnutí, směřuje tentokrát k Flipnicovi, který to vystihl NAPROSTO přesně. Ta 4.hvězda je za tu brilantní hudbu a její jednotlivé geniální motivy. Možná, že časem půjdu i na 5. Čus a běžte se raději koukat na Zombieho filmové onanie, které dokázaly téměř tuto značku zabít tak, jak by to nedokázal ani pan Myers. OST 30000% A když si vezmu rozpočet vs výdělek, tak se jedná o úspěch. Takže...smůla. ()

Žralok odpad!

Co to kurva bylo ?! Věděl jsem že tady není Michael. Ale nějak jsem doufal že zdejší hodnocení je ovlivněný právě absencí kultovního vraha z předchozích dvou dílů. Bohužel jsem se mýlil a je to nebetyčná blbost. Naštěstí další díly, opět s M Myersem jsou o třídu lepší. A to i pro mě nejslabší Halloween - Prokletí Michaela Myerse. ()

kaylin

„Halloween 3“ je zklamání, pokud čekáte, že to bude zase něco jako „Halloween“. Prostě není. Má to mnohem blíže k ulítlejším filmům 80. let, někdy si ani nejste jisti, jestli je to celé zamýšleno vážně, či nikoli. Tommy Lee Wallace natočil něco, co nezapadá do série, ale zároveň něco, co ani příliš nenadchne jako samostatný film. Nečekané zvraty jsou spíše k neprospěchu věci, protože se celkem těžko přijímají. ()

K.I.N.G. odpad!

Začalo to tak slibně a později se to pořád víc a víc měnilo na noční můru, nikoliv však pro hlavní hrdiny, ale pro diváky. Je odporné takovýto nepodarek označit za 3. díl tak kultovní a úžasné série, jako je Halloween. Je tam jen několik málo zajímavých momentů, po kterých si člověk řekne "zkusím to ještě chvíli vydržet", ale když jsem viděl scénu, kde se hlavnímu hrdinovi podaří hodit masku tak, že zakryje kameru, která ho snímá, musel jsem to vypnout. Nedoporučuju nikomu se na tento film dívat. ()

raimi

Halloween bez Michaela Myerse? To je asi hlavní příčinou drasticky nízkého hodnocení Halloweenu 3. Jinak se jedná o trochu(?) švihlé béčko s pěknou kamerou, kterou stejně jako u předchozích dvou pokračování, má na starosti slavný Dean Cundey. Dobrá je taky hudba Johna Carpentera a Alana Howartha. V rámci série ovšem bizzar... ()

Gorehound

Tak trošku neprávom podceňovaná klasika, ale každý máme svoj názor, a tak to má byť. Môj je ten, že s jedná o halloweensku 80´s pecku, prešpikovanú krásne zimomriavkovou atmosférou, skvelým príbehom, ktorý ale nemusí sadnúť každému, výbornou Carpentenerovskou minimalistickou, ale efektívnou hudbou (vrátane nákazlivej halloweenskej znelky), miestami skvelým gore a výborným Tomom Atkinsom v hlavnej úlohe. ()

stration

Jednoznačně nejhorší díl celé kultovní a jinak vcelku povedené série. Některé mordy malinko potěší. Proč se ale nakonec nevynoří Michael Myers a nepodřeže scénáristu s režisérem, to netuším. ()

Derek

jednak je to hovadina využívajúca slávu mena michaela myersa a inak je to totálna stupidita. takže nič iné ako odpad si to nezaslúži. ()

AlistairMir odpad!

Člověka, co pojmenoval tuhle hrůzu (která nemá se sérií společného vůbec nic) jako Halloween 3, měl navštívit Michael Myers osobně. ()

JohnMiller

Rozhodne to nebol najhorší horror aký som kedy videl, no krok vedľa v sérií Halloween to bol riadny. Tvorcovia sa pokúsili dostať sériu niekam inam, chceli nakrútiť každý jeden nasledujúci film z novým príbehom ktorý sa bude točiť okolo halloweenu, no ich plán zlyhal. Rozpočet malý nebol, no celé to padá na nedotiahnutom scenári ktorý pláva medzi slasherom a hard sci-fi, no nie a nie sa rozhodnúť kam sa vydať. Takže tu máme miš-maš ako remeň. Nie je to úplná katastrofa, predsa len išlo o kvalitný štáb žiadny amatéri, no dejovo katastrofa. ()