Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

iamek odpad!

Co to jako je ? Tenhle Halloween nemá nic společného s legendární sérií o Michelovi Myersovi. I když jsem se to snažil brát jako jimný film i tak mu musím dát odpad. Špatný námět, špatně zahrané. Tady se nepovedlo nic ! ()

SeBig odpad!

Co tohle má proboha společnýho se sérií o Michaelu Myersovi? Mě se sice předchozí díly moc nelibili ale tohle je totální kravina! Film je nudnější než pytel mouky. ()

klerik

Mysteriózny sci-fi triler pôsobí vo vyvražďovacej sérii ako päsť na oko. Aj napriek tomu, že sa snaží o atmosféru i solídne budovanie napätia. Neznámi chlapi v oblekoch, ktorí sa neštítia vraždiť vŕtačkou, ani šialený keltský záporák ma však nezaujali natoľko, aby som film hodnotil lepšie aj ako samostatný film... ()

jojinecko

V kontexte Halloweenovskej série je tretie pokračovanie nepochopiteľný počin a čudujem sa producentovi Carpenterovi, že sa podpísal pod tento sajrajt. Absentuje Myers, absentuje atmosféra, ...absentuje všetko pre čo prvé dva diely patria k hororovým skvostom. Suverénne najslabší diel, hraničiaci s trápnosťou. ()

Oktavianus

Halloween bez Haddonfieldu, Myerse a jeho svědomí Loomise nemohl fungovat - a taky nefungoval. Vnímat tento film jako následníka H2, je to na odpad - jako samostatný film s jiným názvem by to bylo na slabší tři, je to vesměs blbina. Průměrem se dostaneme k dvěma hvězdám, když přičteme ještě několik bonbonků (o nichž dále). - Tolik k hodnocení. Film fungovat nemohl, když místo slasherové legendy divák dostal naservírovanej thriller jen jemně řízlej hororem. Hlavní hrdina, který jako kdyby z oka vypadl Tomu Selleckovi, hrál velice toporně a představení nezachránil, o hereckých výkonech ostatních se ani nedá mluvit, nejlíp se nakonec předvedli jen mlčenliví "muži v černém", protože jim scénář přikazoval nic nehrát. Problém spočívá i v hlavním padouchovi, keltskej rádobyčaroděj není ani děsivej, ani hrůzostrašnej...ale trapnej. Přesto tam pár zajímavých nápadů opravdu bylo, ať už odporně vlezlá reklama, promyšlenej závěr v továrně i potom na benzince, smrt (a někdy opravdová chuťovka) nesympatických postav... Zajímavé také je, že zatímco v H1 postavy koukají na klasickou The Thing a v H2 na Night of the Living Dead, tady běží v televizi upoutávky na první Carpenterův Halloween. Na tyto televizní bonbonky pak tvůrci navázali až v H6. Přesto šlo o suverénně nejslabší Halloween - do doby, než se objevil Zombie. ()

MontyBrogan

Že by to bol až taký trash, ako som čakal, to sa nedá povedať. Na začiatku by som atmosféru potemnelej nemocnice a jej okolia nevedel moc odlíšiť od tej z dvojky. Je ale fakt, že pár scén bolo strašne odfláknutých, až smiešnych. Napríklad hneď prvá vražda. Alebo zblíženie dvoch hlavných postáv. Ale záver s telefónom a obrazovkou bol v pohode. Aj Carpenterova hudba, prirodzene, aj keď mimo filmu by som ju asi nepočúval. Bola totiž správne neurotická. K 21%nému hodnoteniu by som povedal len toľko, že fanúšikovia Mikea a Laurie boli sklamaní, že tu nevideli Mikea a Laurie. Myslím si, že keby sa z názvu vypustil "Halloween", bolo by tu omnoho vyššie hodnotenie. Ja sám by som si zaspeakoval, že for me takých 49%. ()

jonyyy

Tento horor není taková katastrofa, aby si zasloužil 19%, jen, jak už tu píšou jiní, má tu smůlu, že se považuje za pokračování Halloweenu. Což jsem teda naprosto nechápal, až zajímavosti mi to vysvětlily. Postavy nejsou nijak sympatické, Tom Atkins se vůbec nehodil na roli doktora a celkově to je celkem tragéd, ale na druhou stranu ta melodie měla opět v sobě něco magického a děsivého. Takže jako celek 40% ()

Pítrs85

No do psí prdele, co to jako mělo být?! Halloween trojka nefunguje ani jako pokračování dvou skvělých předchozích dílů, ale ani jako samostatný horor (protože buďme upřímní- tohle horor fakt není). Začátek ještě jakž takž ujde, jenže pak se film rozplizne do něčeho těžce neuchopitelného, jako kdyby honil až moc zajíců naráz, kteří se mu však úspěšně rozprchli. Vyjít to jako bonusový materiál k nějakému opravdovému Halloweenu, jako nějaký fanmade, tak budiž, ale jako regulérní pokračování se to těžce minulo účinkem. A opravdu ne- Michaela Myerse se tady vážně nedočkáte, což, myslím, mluví za vše... ()

SOLOM.

Na rozdíl od většiny lidí co tento film viděli, jím nejsem zas až tak moc zhnusený. Určitě ne proto, že jej jeho tvůrci zasadili do kultovní Halloweenské série. Samozřejmě, že šlo o (nepříliš) chytrý reklamní tah, ale tvůrce původního Halloweenu John Carpenter se podílel na scénáři i toho filmu. Navíc jak sami prohlásili, šlo o pokus natočit několik filmů na motivy Halloweenu – v nichž by tento svátek hrál důležitou roli, nikoliv tolik opěvovaný Michael Myers. Jenže jejich nápad se rozhodně nesetkal s diváckou přízní a pochopením a tak od něj následně upustili. Takže jsem na tento film prostě pohlížel jako na kousek s halloweenskou tématikou, který neměl se slasherem nic společného. A musím říct, že až tak velké opovržení si rozhodně nezaslouží. Zas až tak špatný, tento film nebyl. Dá se v něm narazit na několik slušných scén i atmosférických momentů, krve je tu taky dost, gore nebylo taky hrozné. Jen ten příběh občas skřípal – zvláště pak v závěru filmu. Ani to mi však nezabránilo, abych se nedodíval až do samotného konce. Halloween jako svátek stejně neuznávám, neslavím a ani nikdy slavit nebudu – stejně jako nemám zrovna nadvakrát rád postavu Michaela Myerse, takže mi jeho absence vlastně ani nevadila. Stejně se tu objevil alespoň v televizním traileru na obrazovce. Malá reklama – taky reklama. Nápad s využitím Stonehengeských kamenů a smrtícími maskami byl sice dost přitažený za vlasy, ale to „roztavení“ ksichtu malého fakana, který mi pil krev, bylo velmi pěkně natočené. Navíc Tom Atkins podal celkem slušný výkon. Takže ve finále to sice vidím na podprůměrnou podívanou, ale vyložená katastrofa to tedy nebyla. 40% ()

JASON_X

Odbočka z hlavní Halloweenské trati na vedlejší slepou kolej. Jedná se o ryzího zástupce pokleslého béčkového žánru, jehož zápletka je tak uhozená, že je vlastně roztomilá a zábavná (hlavní roli v ní hraje jeden z kamenů ze Stonehenge). Já osobně mám tenhle filmový druh rád - obec nebo malé městečko, jejichž obyvatele ovládne mimozemský parazit, nebo posednou démoni, nebo jsou členy nějaké obskurní sekty, a proti nim několik "normálních" lidí, kteří se snaží zůstat normálními, nebo naživu... Ale tahle Halloweenská trojka mě nijak zvlášť nenadchla. Hlavním důvodem jsou mizerné (a nebo směšné) herecké výkony, tlama hlavního hrdiny (nepodařený klon komisaře Schimanskiho) a k tomu několik neskutečně pitomých a přehnaně zkarikovaných postav (rodinka na exkurzi). Ale je tam pár zábavných scén i efektů - sebevražda ohněm, lidské loutky, laborantka zamyšleně zkoumající zvonek od bicyklu (což měla být součástka z robota), trhání hlav, nechtěně(?) vtipný souboj s androidkou na konci... Vlastně je to celé tak příšerné, až je to svou příšerností velice zábavné, ovšem právě že nechtěně. A nebo se pletu a jedná se o rafinovaného předchůdce kultovního Birdemicu?? A jelikož je zde navíc dobrá (opět) hudba s chytlavou znělkou Silver Shamrock, nezatracuju to příliš mnoho, bavil jsem se vcelku uspokojivě, jen mám zkrátka raději Michaela Myerse. ()

ancientone

Na Halloweene III je najkrajší ten WTF moment. Celý film pôsobí ako nezaká paranoidná fantázia z 50. rokov, ktorá sa z neznámych dôvodov zatúlala a zrealizovala v rokoch 80-tych. Ako nejaký súdržný dramatický celok je to až dojímavo tristné, ako nejaký sled jednotlivých, viac či menej podarených (alebo zbabraných) obrazov, podfarebených skvelým soundtrackom Johna Carpentera, ktorý improvizuje na motívy pôvodnej halloweenskej témy je to veľmi solídny film. Tiež sa to dá chápať ako úplne uletená dekonštrukcia pôvodnej myšlienky Halloweenu. je škoda to odsúdiť a prehliadnuť. Halloween III sám ponúka viaceré zaujímavé kľúče a cesty, ako ho sledovať. ()

oLí

Jít do toho s nadšením, že uvidím pokračování dvou kultovních horrorových věcí, nejspíš bych Season of the Witch vytočeně odstřelil k jedný hvězdě. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení ( 19% v březnu 2010 ) jsem čekal o poznání horší film. Jako horror s Halloweenským tématem je to dobré hlavně díky ucházející atmosféře, která mi dost připomínala první filmové Kukuřičné děti. Noční scény ( s hudbou místy jak vystřiženou z částí soundtracku ke Carpenterově THE THING ) byly docela strašidelný. Celkový dojem je mezi 2-3 hvězdičkama, ale když vidím těch napařenejch odpadů, přikloním se ke třem, i když si za to mizerný celkový hodnocení mohou tvůrci hlavně sami tím nepochopitelným a drzým názvem. [5.5/10 březen 2010] ()

Lucasion odpad!

Docela chápu, proč Carpenter ve stejném roce raději točí The Thing. Mohl bych překouknout fakt, že tohle pokračování je spíše spin-off než navazující pokračování, protože hádejte co - Nevyskytuje se tu Michael Myerse. Udělat Halloween bez Myerse je asi takové jako udělat Pátek třináctého bez Jasona... Moment, to jim vlastně prošlo. Tak stejný jako byste chtěli udělat Vetřelce bez slintajícího xenomorfa. Jednoduše - neuděláte. Leda tomu dát silnou atmosféru, horor, dobrý příběh a... A tohle vlastně nemá ani jedno z toho. Nejvíc béčkové snad dopadly napsané postavy. Doktor, který aby byl s dětmi, raději jede vyšetřovat záhadu do jiného státu? Dcera, které zemřel otec, tak místo aby truchlila, tak si na výlet vezme sexy prádlo a první co udělá je, že hupne s cizím chlapem do postele? Vážně, neumíte nic lepšího? Chlápci v kvádrech, co se chovají jako terminátoři a střeží továrnu na masky. Asi je toho víc než bych si připustil. Ikonického vraha vystřihnout můžete, ale ikonickou hudbu už ne. Narvat místo ní televizní reklamu, co hraje desetkrát, není adekvátní náhrada. Tohle bylo po dějový, charakterový a hudební stránce hrůza. Nerozumím tomuhle počinu. (10 %) ()

Terva odpad!

Scénář: Tommy Lee Wallace a Nigel Kneale. Kamera : Dean Cundey. Hudba : John Carpenter a Alan Howarth. Tak tohle byl odpadovej úlet. ()

Nick Tow

Ale no tak...keby sa to nevolalo Halloween III a keby väčšina užívateľov nemala pocit, že im niekto sprznil ich "značku", asi by hodnotenie nedopadlo až takto. Jasnačka, je to čajové béčko a tá čiernoočka hrá akoby bola pod taktovkou samotného Eda Wooda... Ale za prvú polhodinu si to zaslúži aspoň tie dve hviezdičky. ()

liquido26

Hlavním problémem tohoto filmu není to, že je v členěn do série Halloween, přestože s ní nemá tématicky nic společného, ani to, že tu není žádný Michael Myers, ale to, že se v tomhle filmu v podstatě vůbec nic nestane a docela dost nudí. Dubing byl otřesný. ty děti, co mluví jako dospělý, co se snaží mluvit jako děti, to bylo skoro až nechutný. ()