Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

blekekeke

Kraus je pohotový řečník a neviděl jsem nikoho, kdo by Krause umyl. Zato Kraus omejvá všechny a opravdu nikoho nešetří :o) ()

Mukl007

Bývaly časy, kdy se člověk smál skoro celý pořad a Kraus ho bavil. Tyto doby jsou však již pryč a pořad ztrácí na kvalitě. Samozřejmě je potřeba brát v potaz "kvalitu" hostů, ale i Honza Krausů u není ten Honza, co býval a snaží se dělat humor prostě tím, že své hosty ztrapní, to může fungovat chvíli, ale ne pořád. Je to škoda, ale v současné době si radši zapnu Šípa. ()

MorraEddie

Jan Kraus je geniální bavič,který si nebere servítky s nikým a s ničím. Jediná škoda je,že do Talk-show protlačuje rádoby umělce a syna v jedné osobě Davida Krause,který svým vystoupením vždy udělá šrám na celkovém dojmu. ()

zigy

Pořad, který mě zaručeně vždy uvolní, a to rozhodně není málo:). Jan Kraus je vtipný a v porovnání s Karlem Šípem ze sousedního pořadu je daleko útočnější. Nejvíc mě na pořadu baví, že ty otázky, které Honza pokládá, jsou přesně ty, které bych položil i já, kdybych měl tu možnost. ()

Merenre odpad!

Kraus umí díky své prořízlé tlamě dokonale předstírat inteligenci, přestože nejspíš žádnou takovou schopností nedisponuje. Pořad založený na tom, že se rád poslouchá a hosty nepustí ke slovu. Jeho naprostá nepřipravenost a neschopnost se dokonale projevuje ve chvílích, kdy je nějakým způsobem zbaven možnosti klaunovat a bavit se vlastními stupidními vtipy a musí položit opravdovou otázku. Nehledě na to, že si tam zve každého bezďáka - ale kdo pořádný by do takové pakárny nakonec vlezl. ()

Formanka

Tenhle pořad není o hostech, ale o Janu Krausovi. Dřív mi to vyhovovalo, teď už mi to občas připadá neuctivý, nevhodný a sem tam i otravný. A navíc mi Kraus připomíná brouka Pytlíka - všechno zná, všechno ví, všude byl dvakrát a kdo nesouhlasí s jeho názory, je blbec. ()

Camp_nou

A uvolněte se, prosím ! Poslední slova pana Krause na závěr každého dílu. O tom, že mluvím o jedničce českých talk show určitě není pochyb. Tohle je pořad, který vždy bude patřit k tomu nejlepšímu co kdy na České televizi běželo. Tenhle lidský a zároveň inteligentní humor snad prorazil u každého, kdo má aspoň malý smysl pro dobrou a hlavně uvolněnou legraci. Jen hudba skupiny Davida Krause mě jaksi nudí a nic mi neříká. Jinak je vše perfektní a já doufám že Uvolněte se, prosím zažije ještě hodně zábavných, ale i zajímavých dílů. ()

Jirka1111

Pane Krausi, mám vás a váš humor rád, ale už konečně pochopte, že váš syn zpívá tak odporně, že musím vždy přepnout na jiný kanál. ()

mikul

Původně jsem chtěl dát za pět, ale nakonec musím dát hvězdičky čtyři, protože to pomalu, ale jistě ztrácí vtip a zábavnost- to se taky dalo čekat. Ale na druhou stranu je to pořád hodně nadprůměrný zábavný pořad se SKVĚLÝM moderátorem, zajímavými hosty (většinou), který si stále drží sledovanost, co se týká české televize na prvním místě. Když ,,zpívá" David, tak přestávám na pár minut vnímat, ale to už je krátkodobý detail. ()

Cycake

Výborná show především díky třetímu hostu, který mne většinou pobaví nejvíce. O jednu hvězdu méně za Davídka (znovu zpíval Zuzanu, což už je úplně mimo rovinu dobrého vkusu, a taťka se příliš snaží spravit mu reputaci, snad to hošan zvládne sám), a další za málo propojení s kapelou a za populistickou stylizaci do chudáka občana a "blbou náladu", která příliš lacině kupuje jednoduššího diváka. Tak ať Vám to vydrží, pane Krausi... ()

Kašák

Určitě jedna z nejkvalitnějších a nejvtipnějších talk-show na tuzemských obrazovkách, ale přeci jen Všechnopráty Karla Šípa je mi humorem a tak celkově o něco blíž. ()

Lukaaasek

Koukatelnost pořadu se výrazně liší díl od dílu. A to nejen z důvodu kolísající kvality jednotlivých hostů, ale především kvůli rozdílnému přístupu Jana Krause k nim. Není třeba moc dlouho uvažovat nad tím, proč tento pán některé pozvané jen lehoučce pohladí a jiné se pokouší (mnohdy úspěšně) ztrapnit tak, aby radši celý následující měsíc nevylézali ze svých domovů. O protekčním vystupování syna raději nemluvím. ()

matracak42

Tento pořad - takzvaná talk show je naprosto perfektní pokud lze považovat hosty za vhodné a to, že občas tam sedí nějaký ten lidský odpad je jen dobře aby člověk viděl co za hnusy lidi máme v ČR ()

Naranyan

Co taky člověk na čsfd neobjeví :). Viděl jsem pár dílů a ty mě hodně pobavily, co by pravdy nebylo. Sice už to nějak víc nesleduju, ale za těch pár potrhaných bránic si dovolím udělit hodnocení a to poctivé 4 hvězdičky. ()

Agent008 odpad!

Nejhorší pořad v ČR s protivným a namyšleným J.Krausem který se szaží každého svého hosta jenom ztrapnit. Plus si do pořadu natahal celou svou "povedenou" rodinku včetně obzvlášť "milého" synka Davida. ()

POETA.KNO

Jan Kraus sedící za stolem. Červená pohovka a v ní zpravidla tři hosté. Živá kapela v čele s Davidem Krausem (syn Jana Krause). Od roku 2004 do teď (2009) má tento pořad přes 200 dílů! ()