Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Jarosh66

Jeden z mála malička vtipných a dobrých pořadů na našich obrazovkách. Nezapomenutelné díly s K. Jacques a Evou a Vaškem. ()

e-pilot

Ironie a jízlivost jest Krausovo druhé jméno. Inteligentní humor se vším všudy. Rád podotýkám, že u těchto "povídacích šou" obzvláště hodně záleží na výběru hostů. I neznámé tváře mohou vyvolat pořádnou salvu smíchu. Viz. díly s Pokondry a Miss mokré tričko, nebo v poslední době Krausův nově nalezený syn, anebo sličná meteoroložka Dáša Honsová, těšící se na každý "neobvyklý meteoroligický jev"... ()

schindler

Ať si kdo chce co chce říká nejlepší talk-show co kdy u nás byla. U jiných podobných pořadech vše závisí na tom, jak moc budou hosté vtipní, kdežto tady pod salvou chytře položených otázek od Jana Krause se stává show vtipná i v případě nudnějšího hosta (např. nějakého politika). ()

Naby

Nekdy je to sranda k popukani a jindy zase strasna nuda. Nejaky sikovny prumer si to udrzi, ale stahnout z TV ho nechteji jen tak pro nic za nic, ze na nej kouka moc lidi, ze ;-)? ()

sidthekid

Pane Krause obdivuji. Lehkost, s jakou se dokáže vypořádat s jakýmkoliv hostem. Inteligentní, neurážející humor, schopnost zajímavě podávat i málo zajímavé věci. Tento pořad jsem si od prvního dílu oblíbil, a proto mě mrzí odchod pana Krause k Primě... ()

Biges odpad!

Jan Kraus je bohužel jen hrubián. Samotný pořad je předtočený a sestříhaný, protože na přímý přenos nemá, a jeho "vtipnost" je založena převážně na hrubém humoru. ()

Lucka07

Humor a projev Jana Krause je pro mě natolik otravný a nepříjemný, že si raději přepnu telku na jiný program. ()

R.E.M.

Kdybych hodnotila prvních 20, možná 30 dílů, dala bych asi 4*, Formát dobrý, moderátor Kraus zpočátku dobrý, často vtipný a svižně ironický, ALE postupem času se vtip změnil v trapnost, hrubost a neomalenost. Kolikrát mě zajímal host, ale moderátor mu nedal prostor, manipuloval ho do odpovědí, otravně opakoval pořád jedno a totéž téma, které si vybral, až jsem znechuceně pořad vypla. Potom už jsem sem tam viděla kousky dílů a ověřila si, že už to opravdu není pořad pro mě. A hudební složka pořadu - skupina kolem mladého Krause - děs a hrůza. Vždy jsem musela přepnout a čekat, až "dozpívají". ()

kotrlak odpad!

'Late night show' je franchise, kterej se jednou musel dostat i do CZ. V US jsem miloval Jay Leno, to byl prostě mistr vtipu. Tenhle českej odvar je trapka, ale Kraus si na tom určitě dobře mázne kapsu. ()

Eseter

Hodně nevyrovnané, nejspíš záleží na hostech, nedokážu se rozhodnout, jaký se mi Kraus vlastně zdá. Někdy je ta jeho urýpanost už dost otravná, jindy ale jako moderátor pobaví. Lepší než Všechnopárty. Ale jen trochu. ()

Tumbik

Takovej volnej pokec, občas se i zasmějete. Dobrý humor, zábavní a stále noví hosté, nic monotónního. Skvělý pořad. 90% ()

Neubauten

Nikdy nekončiace debaty bez zámeru len so zabitím času... Vývar sa bude tak dlho variť, až ostane len čistá prevarená voda. ()

Ondr4H

Mám rádši všechnopárty!Víte proč?Protože Kraus se v rámci zábavního pořadu snaží politicky agitovat a rád si z vás udělá srandu, pokuď mu nejdete na ruku.Odešel z ČT 1 protože i na ně to bylo moc, no a na Primě už měl také incident, ale tam takhle nevyváděl a rychle na to zapomněl, protože už by ho jinde nechtěli a to Krausovo ego by neuneslo. ()

Boban_23

Dle mého nejvíc zábavná show ke shlédnutí v danou hodinu a daný den. Rozhodně 100x lepší než Suchan s Geňou (nic proti Suchošovi) ()