Pýcha a předsudek

• Velká Británie Pride & Prejudice (více)

Pán a paní Bennetovi mají pět dcer, které by jejich prostomyslná a přímočará matka ráda viděla pod čepcem. Když se na velké sídlo Netherfield v sousedství přistěhuje bohatý, mladý a svobodný pan Bingley, začne činorodá paní Bennetová spřádat nadějeplné plány. Zdá se, že nejstarší z dcer, půvabná Jane, mladíka zaujlala a že zásnuby na sebe nedají dlouho čekat. Pan Bingley má bohatého přítele Darcyho, mezi nímž a druhorozenou dcerou Elizabeth Bennetovou vzniká zvláštní, rozporuplný vztah... Slavný román anglické spisovatelky Jane Austenové (1775–1817) Pýcha a předsudek (1813) byl na filmové plátno poprvé převeden Robertem Z. Leonardem v roce 1940 s Laurencem Olivierem a Greer Garsonovou v hlavních rolích. Dočkal se i několika televizních zpracování a inspiroval nejen proslavený Deník Bridget Jonesové (2001), ale zejména romantický muzikál Moje velká indická svatba (2004). V roce 2005 se dalšího filmového zpracování režijně chopil debutující Joe Wright. Společně se scenáristkou Deborah Moggachovou k románové předloze přistupovali s pokorou a úctou. Podařila se jim tak téměř doslovná adaptace románu, včetně věrohodného zachycení obrazu doby a vykreslení jednotlivých postav. (Česká televize)

andiek05

Tohle je film, na který můžu koukat pořád dokola, a nikdy mě neomrzí. Krásný, jemný, historický, mně se prostě líbí! ()

Estrellita

Krásná předloha, nejlepší zpracování! Keira do tohoto prostředí krásně zapadá, je úchvatná jako vždy a Matthew MacFadyen dokáže být k sežrání, když mu člověk přijde na chuť. Atmosféra by se dala krájet, hudba je nádherná... Po shlédnutí snad každý naivně zatouží po takovém čistém a silném citu, který se vyskytuje obvykle jenom v pohádkách a knihách Jane Austenové. ()

UhLee

(7/10). Romantika není žánr, který bych osobně úplně vyhledával. Jelikož jsem byl v sobotu večer doma jenom já a mamka, tak jsem jí nechal vybrat z mého watch listu na co by se chtěla podívat. Volba padla na Pýchu a předsudek. Od prvních minut mě zaujala krásná hudba, která se nesla celým filmem a získávala si mě čím dál víc a víc. Ke konci filmu mi z každým jejím tónem plesalo srdce. Nejintenzivnější to bylo asi u této scény. Celkově tam bylo plno překrásných záběrů, kde hlavní roli hrála příroda. Je zajímavé porovnávat způsoby, jak se seznamovali lidé v tomto filmu a v tomto období s tím, jak to funguje dnes. Úcta představovala velmi zásadní aspekt, který lidé ctili. K obsazení nemám co bych vytknul. Známé tváře pěti dcer mi pomohlo si k nim najít okamžitě cestu a bylo překvapující vidět mladičkou a neznámou Carey Mulligan. Mužský prostor si pro sebe ukradl Matthew Macfadyen, který byl ve své roli neuvěřitelně přesný. Historické dobové drama, které vám připomene, jak byla minulost v mnoha ohledech jiné, ale zároveň hrozně kouzelná. ()

Magneto

Romantický film podľa románu Jane Austinovej je perfektným príkladom feelgood snímku,ktorý aj napriek dlhej stopáži nenudí a rozveselí.Atmosféra vidieku toho obdobia je nastolená na jednotku a zábery prírody mi párkrát vyrazili dych,pretože u tohoto žánru som to nečakal...Nevidel som predchádzajúce adaptácie,takže nemožem porovnávať,ale toto je pecka!!! PS:Keira je v pohode milučká,ale ten jej dekolt je na zaplakanie :-((( ()

senor

Jo. Tohle mohlo dopadnout velice blbě, kdyby se toho chytli šílenci z továrny na sny. Naštěstí mají Briti natolik v úctě své úžásné literáty, že to udělali velmi dobře a ta Austenová z toho přímo čiší. Keira není sice žádná sláva (ne že by vypadala špatně), ale ani nevadí. Ostatní herci v čele s VYNIKAJÍCÍM Donaldem Sutherlandem jsou velmi dobře vybráni. Velmi povedený žánrový kousek. Dal bych tomu 4*, ale jsem fanda Austenové. ()

Charlizee

Lepší než Rozum a cit, ale ze začátku trochu zmatené (možná to dělá to množství postav) a pořád trochu jinde, než literární texty Jane Austen (podrobněji komentář u zmíněného Rozumu a citu). Co mě dostávalo nejvíc, bylo ponižování Elizabeth ze strany matky, že jí sice byl dán do vínku bystrý rozum, ale krásy bohužel moc nepobrala... Ne že by mi to bylo proti mysli vůči samotné hrdince - tu když ale hraje Keira Knightley, tak tyto poznámky působí směšně. Nejen že zastiňuje svou "krásněnjší" starší sestru, ale je obecně jednou z nejkrásnějších současných mladých hereček. Nebo snad špatně vidím? To by pro nás, obyčejné smrtelnice, znamenalo téměř pohromu:-) ()

Sfinkter

Celý snímek precizní, výkon Knightley výborný. Sestry Bennetovy jsou seskupeny dokonale, Sofia Coppola by mohla závidět. ()

Kikania

Krásné...Romantika ako sa patrí, Anglicko 18. storočie, Keira Knightley, presne niečo pre mňa:D Znova som vyplavila prebytok slz:) ()

lucieK

Asi nikdy nepochopím jak někdo může mít tento film rád.Pro mě je to dokonale zkažené dílo Jane Austenové. Herecké výkony jsou strnulé a samotný děj, nejen že je ochuzený o spoustu důležitých momentů knihy, ale je nesouvislý a nudný. Pokud by jste chtěli vidět opravdu kvalitně zfilmovaný román Jane Austenové tak doporučuji Rozum a cit nebo Northangerské opatsví. 3 hvězdičky jen protože mam tak strašně moc ráda knižku, se kterou se to nedá vůbec srovnat.... ()

plechulka

Přestože dílo Jane Austenové mě nikdy v knižní podobě nezaujalo a "Rozum a cit" ani ve filmové, tohle bylo příjemné překvapení. Hlavním hrdinou tohoto filmu pro mne není ani nádherná Kiera, ani tajnosnubný pan Darcy, ale poněkud zmatená postava otce -Donalda Sutherlanda, protože vyvdat pět dcer bez pořádného věna, to muselo dát tehdy fušku! ()

Wall-E

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů? :-)..... Jedna hvězda a to jen díky Donaldu Sutherlandovi. ()

2mig1

sakra, už vim, co znamená toužit po panu darcym... i když on by mi stačil i pan bingley,, ne.. můžu mít oba? ()

Tyny

Velké zklamání. Seriál Pride and Prejudice stokrát záživnější a lépe pojatý než tento supr moderní remakeblemovie. Bohužel jsem od Knightley čekala lepší výkon, než utlačované stoleté emoce. ()

lennyd

Klidné (i přes všechny snahy matky Bennetové provdat všechny své dcery) vody rodiny Bennetů rozproudí jejich noví sousedé. Na blízký zámek se přistěhuje mladý pan Bingley (Simon Woods) se svým přítelem panem Darcym (Matthew Macfadyen), což mladé dívky samozřejmě nenechaji bez povšimnutí. Hned na nejbližším plese se nejstarší Jane (Rosamund Pike) zamiluje do pana Bingleyho (a nutno říct, že i on do ní). Na druhé straně vznikne vztah mezi Elizabeth (Keira Knightley) a panem Darcym - i když k lásce tento vztah má velmi daleko, jde o čirou nenávist. Ale láska má k nenávisti velmi blízko ..... Tato milá romance mi velmi připomínala film Malé ženy, z roku 1984 (Možná i Keira zde má něco z akční Winnony Ryderové v Malých ženách). Z přímého srovnání ale vychází Pýcha a předsudek daleko lépe, možná i díky chladnému panu Darcymu. I když je od prvních minut jasné, jak to celé dopadne (aby tak ne), tak v celých dvou hodinách držíte hlavnímu páru palce, aby k sobě cestu nakonec našli. Jen by mě zajímalo, co k tomu všemu pak řekla lady Catherine. Film hýří hvězdnými jmény, kde opravdu skvěle ční Keira Knightley (ta holka je úžasná :) A také potěší skvělý Donald Sutherland, svoji roli si viditelně užíval :) ()

Pajj

Vtipné dialogy a moc příjemný výkon Keiry Knightley. Joe Wrightovi se podařilo nádherně vykreslit atmosféru, hudba Daria Marinelliho je přesně taková, aby snímek perfektně doplňovala. A Matthew MacFayden v roli pana Darcyho? K nakousnutí…90% ()

Zdeňka

Moje srdcová záležitost. To je prostě něco tak neuvěřitelného, úžasného, krásného a celkově dokonalého až je mi do pláče jaká je to nádhera. Po mnoha reprízovaných shlédnutí jsem stále nenašla na tomto skvostu chybu. Klaním se a tiše tleskám. ()

Playman

Tento film je perfektním příkladem toho, co neuznávám. Souzení podle majetku, vzhledu, vzdělání. Tento film vám ukáže, že tak to nemá být, že se lidi musí nejdříve lépe poznat, aby se mohli navzájem soudit. Tento film vám ukáže, jak se můžete v někom šeredně zmýlit, ale co potom, někdy to nejde vrátit zpět... Nenazval bych ho epochálním veledílem, jen spíše takovým vodítkem, které ukáže lidem cestu a to se mi líbí, moc se mi to líbí. Najdu v něm prakticky veškerou svou filozofii o vnímání světa. A můžu pak takovému snímku dát jiné hodnocení než 5*? Jasně že ne... A když k tomu připočtu nádhernou kameru a excelentní režii, je vám jasné, že tento film je (alespoň pro mě) dokonalý. ()

sallyann

Řadím se k fanynkám Jane Austenové a jejich románů (o čemž by mohla vyprávět moje knihovna :o)) Film jsem poprvé viděla v kině, kam jsme šli se školou, takže jsem z něj pochopitelně nic neměla. Navíc moje angličtinářka, která je J.A. posedlá ještě víc, toto ztvárnění poté velmi zkritizovala. Verze s Colinem Firthem je prý daleko lepší (patrně to bude tím, že ho zbožňuje)....nicméně mně se film velmi líbil. Ale abych jen nechválila - představitelka Lydie mi byla v roli nesympatická a paní Bennetová až moc ukňouraná. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

My Complicated Lady

My Complicated Lady

04.12.2009

Nová verze muzikálu My Fair Lady studia Sony/Columbia je dalším z projektů, které střídají jména na tvůrčích a hereckých postech jako ponožky. Dejme si stručný souhrn: Původně se o režii zajímal… (více)