Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

DH3Factor

Nejnovější adaptace Růženy od šípku nadchne především digitálními prostocviky a sexy sarkastickou Angelinou s rohy, které by záviděl i rudý fešák Hellboy. V porovnání s naším pohádkovým velmistrem Troškou je to geniální, takže pokud stojíte o pikantnější návrat do dětských let, Malefiftycent je pro Vás jako stvořená. ()

Helo

Nejpohádkovější a nejvíc nejneameričtější (až na ten akční závěr) americká pohádka za dost dlouho. Dokonce i ta trojice dementních víl občas připomínala Troškovu tvorbu. Rozhodně Angelinina nejlepší role ( z těch, co jsem viděl), a Sharlto Copley s tím přízvukem je prostě cápek. Btw: všimli jste si dřevěného Balroga? ()

..Lucas..

Takhle si představuju pohádku. Angelina jako Maleficent je skvostná a bez ní by byl film poloviční. Elle je taky skvěle vybrána. Doufám, že další zpracování klasických pohádek bude vypadat nějak podobně. ()

italka63

Předesílám, že pohádky miluju. A tak mě vůbec nevadilo, že jsem se chvilkami dotkla krásy hor Avataru, zahlédla bratrance Stromovouse, v poletujícím chmýří a květinami mezi vílami čekala jednorožce z nedoceněné Legendy a v tónech melodie občas zaslechla smutek Edwarda, protože to všechno dohromady byla jedna úžasná fantazie. Pak dospěla Zloba a tahle zchrtlá žena si bez milosti vzala všechnu moji pozornost jen pro sebe. Co bych vytkla? Asi jen metrouše prince Filipa, jinak nic veledůležitého. Možná že děj byl chvilkami ušit horkou jehlou, ale to nic nemění na tom, že ve fantazii tvůrců byl tím nejlepším a tak nám byl předestřen. To není málo. Jak pravila moje dcera při bitvě, ty děti aby se z toho strachem po... A já odpověděla - tak ať :-) ()

salalala

Klasická ukázka toho, o čem jsou hrané disneyovky posledních let. Ať už je točí režiséři zkušení, nebo debutující, o nějaké osobitosti nemůže být ani řeč a hlavní je, aby to bylo pro celou rodinu, nebylo tam pořádné zlo, bylo tam hodně lásky a mělo to pokud možno drahou výpravu. Maleficent je přesně taková. Je znát, že debutující Stromberg je původní profesí trikař, protože jakmile se film stává přehlídkou efektů (a že je to až nepříjemně často), je alespoň na co se dívat, a ačkoli triky nejsou úplně dokonalé a jejich digitální původ je na některých hodně znát, pořád jde o jasný nadprůměr a oceňuji fantazii, s jakou si tvůrce vyhrál s různými příšerkami a celkovým prostředím tajemných Hvozdů. Problém nastává, když se má vyprávět příběh. Ten totiž nedává moc smysl, je v něm plno nesmyslů a nelogičností a mám velké obavy, že výsledná podoba je hodně sestříhaná, protože některé věci se dějí, aniž by měly nějaké racionální odůvodnění (král chce svou dceru ochránit tím, že ji na šestnáct let nechá odvést do lesa, kde se o ní mají starat víly, které absolutně netuší, jak se to dělá, a on je navíc nechodí navštěvovat) a všechno vypadá hodně zmateně. Angelina Jolie je velmi dobrá, ale nemá moc co hrát, ostatní už tu jsou do počtu (včetně unylého a snad poprvé nezajímavého Sharlta Copleyho), protože jejich postavy jsou vesměs zbytečné. I když je hlavní hrdinka avizována jako ryze záporná, realita je trochu jiná a pořádný záporák filmu citelně chybí. Začátek je sice nadějně rozehraný, ale s přibývajícím časem vše upadá do stereotypu, chaosu a občasné nudy. Na sotva průměrné hladině film drží snad jen slušná kamera, Angelina Jolie a působivá hudba Jamese Newtona Howarda. 50% ()

stration

Dlouho jsem Zlobu odkládal, protože jsem si myslel, že budu zklamán, že mě to nebude bavit, že to bude další ze zprzněných pohádek Holywoodem. Musím říct, že jsem se velice obstojně bavil, celý příběh byl sice značně pozměněn, ale do přijatelných mezí a celé to bylo zabaleno do úchvatného digitálního vizuálu. Po skončení jsem si oddechl a řekl si, že to mohlo dopadnout daleko hůř a dokonce jsem se přistihl, že se mi to líbilo. ()

kajas

Ač Angelina nepatří mezi moje oblíbenkyně, na film jsem se po trailerech upřímně těšila. Vizuál je opravdu nádherný (a věřím, že 3D promítání musí na diváka opravdu hodně zapůsobit). Další pozitiva ale hledám velmi těžko. Ani po druhém zhlédnutí jsem se nedokázala ztotožnit s takovou úpravou slavné pohádky, která ukazuje Růženčina otce jako egoistického parchanta a ve které dostává polibek z pravé lásky nový rozměr. Angelina si pro sebe, jak se ostatně dalo čekat, krade celý film, je skvělá a zadupává do země ostatní už tak dost nevýrazné a chabé herecké výkony (kde tu Růženku vyhrabali?). Chemie mezi Růženkou a princem veškerá žádná, víly sudičky neskutečně otravné, bez Angeliny by to byla opravdu slabota. Klasický hraný remake původní disneyovky by mne potěšil mnohem víc. ()

Lucjen

Diera vo svete filmu bola vyplnená :) A tak štýlovo, emotívne, ako som to vôbec nečakala. V lepšie sediacej úlohe som Angelinu ešte nevidela. Elle Fanning a Sam Riley dopĺňajú silné trio, aj keď záver pre seba celý zabrala Maleficent. Spolu s hudbou takmer perfektné fantasy, ktoré by si podľa mňa zaslúžilo vyššie hodnotenie. ()

runner85

Keď živý tvor z lásky odpustí dakomu kto si to nezaslúži, môže čakať, že to bude mať zlé následky. Dobrá víla Zloba ( cítite tu iróniu ? ) sa sklamala v láske a v jej srdci zavládlo zlo. Zlo ktoré môže obmäkčiť iba láska. Lenže láska je predsa děvka! Skutočná láska predsa neexistuje! A keď prídeš aj o poslednú radosť a to je radosť z lietania, tak potom už len treba stáť pevne nohami na zemi. Potom už len treba dúfať a čakať, že dakto rozdúcha ten plamienok, ktorý ešte nezhasol. Nakoniec mám ale zmiešané pocity. Angelina zase ten istý pohľad hádže, a pozerať naň takmer 100 minúť je otrava, ale tá detská herečka bola super, tej mohli dať teda viacej priestoru, namiesto tých troch otravných víl! ()

Falconica

Krásně zpracované, příliš doslovné. A protože to tu není popsáno jako pohádka, dovolím si i protestovat, že jsem čekala něco méně černobílého. ()

gegina31

Skvělá pohádka. Samozřejmě se vždycky najde kokůtek, který to musí zkritizovat a ukojit tím své ego. Ale podle mě to nemělo chybu. Takže jasných pět hvězdiček. ()

JohnMiller

Z môjho pohľadu sa jedná o zbytočný film. Nie je zlý ale samotný príbeh o zlej kráľovnej ktorá robila v rozprávke šípková Ruženka neplechu mi príde fakt nepotrebný. Čo sa týka hereckého obsadenia, trikových sekvencií a hudby nemôžem povedať ani krivého slova. No po strane scenáristickej rozhodne neohuruje. Táto rozprávka, tak trocha pre dospelých, zaujme síce aj vnútornou myšlienkou, ale viac menej ide o zabudnuteľnú vec. Peknú ale nič viac pre mňa. ()

Patw

Objektivně: 3,5 hvězdičky Film sice má fantastické momenty, naprosto skvělou atmosféru, sympatické obsazení a postavy, ale tak nějak zapomněli na to, že Maleficent má být zlá. To je jediný mínus tohoto filmu. I když ano, skvělé momenty (míst až epické) kdy Maleficent začne kolem sebe černou magií doslova rozhazovat film obsahuje. Na filmu se mi líbilo, že Vás hned vtáhne do pohádkového světa. Můžete protestovat ale je to zbytečné. Atmosféra je prostě silná a kouzelná. Z traileru jsem si pořadí některých scén představoval jinak, bylo tedy překvapují vidět jiný děj než který jsem očekával. Co se povedlo jsou momenty, kdy Vám film vykouzlí chtěný úsměv na tváři nebo naopak touhu po pomstě či natěšené chvění diváka při dech beroucích scénách. Věřím Angelině, že natáčení této role si musela užívat. Maleficent je pestrá osoba/role, která má spoustu povahových vrstev, které zahrát muselo být opravdovou lahůdkou. Jde o filmovou pohádku pro malé i velké. Nenáročná podívaná. A proč jsem vlastně dal plný počet hvězdiček? Já jsem od filmu dostal to co jsem očekával - tedy pohádku. Svou návštěvu (i když u tohoto filmu krátkou) kina jsem si užil. Zlou & temnou Maleficent jsem si vychutnal a fandil jí. Film se mi trefil do nálady. Nakonec bych dodal, že celý film stojí zaručeně na bedrech Angeliny Jolie. A právě díky Angelině je to perfektní podívaná. (*Jinak malá Vivienne Jolie-Pitt své rodiče nezapře.) ()

L_O_U_S

Zhruba do tří čtvrtin filmu by to bylo za čtyři hvězdičky. Všechno sedí a lepí, Blata jsou ztvárněna excelentně, stejně tak vzájemný vztah Zloby a Růženky. Závěr je ale šitý horkou jehlou, přijde mi prostříhaný a potápí solidně rozjetou pohádku do vod průměru. (744., 2. VI. 2014) ()

TominoLa

Moc příjemný zážitek, který srážel dabing. Zatím 7/10, ale až uvidím v originále je šance, že půjdu v hodnocení výše. Ono slyšet geniální Angelinu v dabingu a v originále je zatracený rozdíl. ()

Dont

Celý film stojí na výkonu Angeliny Jolie, zajímalo by mě, jaké by bylo hodnocení bez ní. Její postava je hnacím motorem děje, beze zbytku využila temně laděnou roli zrazené královny, jediná její postava ale také dokázala vzbudit nějaké emoce. To už ovšem není až tak pozitivum… V kontrastu s Angelinou Jolie paradoxně vyniká nevýrazný výkon Sharlta Copleyho, ve většině scén na mě působil matně. ()

Colby Sawyer

Mám moc rád tyhle předělávky animáků do hraných fantasy. Angelina se mi v takovéto roli hrozně moc líbila a je škoda, že chce s herectvím skončit. Překrásný svět se mi líbil od prvního záběru, kdy nad ním přelétala kamera. Toto je skutečně opravdový příběh o Růžence a Zlobě. Angelina Jolie i Elle Fanning zahrály výborně a na obě se krásně dívalo. Věřím, že podobných překrásných fantasy příběhů bude čím dál víc. ()

evanka

Film jsem viděla ve 3D a byla jsem příjemně překvapena. Ač Angelinu nemusím, její výkon hodnotím kladně a do role seděla. Ostatní herce spíš zastínila nebo spíš ostatní herci toho moc nepředvedli. Ale v konečném výsledku palec nahoru, protože film vypadá vizuálně dobře, má fantazii (viz. zvířátka, obludky). Nejkladněji hodnotím asi příběh, který není černobílý a je vyprávěn jinak, než ho známe z knížek a jiných pohádek. ()

Aleee89

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec se kloním ke třem, protože aby to bylo na čtyři, ještě tomu něco scházelo. Angelinu Jolie v poslední době moc nemusím, ale tady se mi líbila. Zábavné to bylo, trikově skvělé, kvituji pohled na Šípkovou Růženku trochu z jiného úhlu, avšak pořád je to pohádka se všemi svými konvenčnostmi a neduhy. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek