Americký gangster

• USA American Gangster (více)
USA / Velká Británie, 2007, 157 min (Special Edition: 176 min, Alternativní 151 min)

Režie:

Ridley Scott

Předloha:

Mark Jacobson (kniha)

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Harris Savides

Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Lymari Nadal, Ted Levine, Roger Guenveur Smith, John Hawkes, RZA, Yul Vazquez (více)

Franka Lucase (Denzel Washington), nenápadného řidiče jednoho z předních černošských zločineckých bossů, si dříve nikdo nevšímal. Když však jeho šéf náhle zemře, Frank využije vzniklé díry v mocenské struktuře k vybudování vlastního impéria a stvoření vlastní verze amerického snu. Díky své odvaze, vynalézavosti a inteligenci dokáže záhy zaplavit ulice New Yorku bezkonkurečně nejlepší a přitom nejlevnější drogou. Richie Roberts (Russell Crowe) je bílou vránou mezi policisty, který má k ulicím dostatečně blízko na to, aby zaznamenal změnu ve zdejších mafiánských strukturách ovládajících drogové podsvětí. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. Z té konfrontace však může vyjít jako vítěz jenom jeden. (Cinemax)

jojoping

2,5 hodiny napätia, bez najmenšej možnosti si odskočiť na kávičku. Tento film ma dostal! Vynikajúce herecké výkony ústrednej dvojice. Excelentný scénar, hudba, réžia. Pokiaľ sa neobjaví niečo lepšie tak Amerického gangstra čaká na udeľovaní Oscarov poriadna žatva. ()

kaapaa

Stejně, jako zde Pawlishman silně podhodnocuje tento film, nemohu, než ho na protest a zároveň popud nadšení, vyzdvihnout. (ano, určitě to je 5* film). Jedná se jasně o gangsterský film s výbornou klasickou drogovou zápletkou. Skvělí Crowe a Washington, perfektní dialogy. Plus tak propojenou mafii s policií ve smyslu korupce a případného zisku jen tak jinde neuvidíte! Jsem skutečně velmi překvapen s Pawlishmanova roztrpčení...Vzkaz Ridleyemu: Jen tak dál a houšť! ()

Andrew159

Bravo!! Bravo!! Bravo!! tento film se Ridley Scottovi skutečně vydařil uchvacujíci příběh s úžasnými dějovými zvraty, kdo by veřil že když jednou poruší zásady tak mu to může pokazit celý život, jako jediný pouhý činčilí kožich. Famózní výkon na všech frontách. ()

Bonavita

Možná nejlepší gangsterský film co jsem zatím viděl. S těch novějších určitě, vzhledem k tomu že Skrytá identita mě neohromila a největší trháky jako je kmotr či mafiáni v mém žebříčku taky zaostávaj. Denzel Washington byl skvělej! ()

glide4ever

Tohle je souboj dvou velikánů, kteří ve filmu odvedli výbornou práci. Frank Lucas (Denzel Washington), jakožto nejmocnější muž New Yorku, kterého někteří milují a jiní k smrti nenávidí, stojí proti vytrvalému detektivovy Richie Robertsovy (Russell Crowe), který je asi poslední čestný svého druhu. ... Celé dvě a půl hodiny jsem takřka nehybně sledoval dění na plátně a ani na minutku jsem se nenudil. FILM ROKU je asi trochu předčasný přívlastek, ale v mých očích se na "bedně" objeví určitě. "You gonna shoot me in front of everybody? Huh? Come on..." ...Shit... "There you go. Twenty percent." ()

Pai-Mei

Výborný film, kde Denzel opäť ukázal, že vie skvelo zahrať zápornú postavu podobne ako v Training Day. Mysliím, že nominácia na Oscara ho neminie. ()

Prankster

Výborný film ALE na Kmotra teda nemá ani omylem - tohle je zase příběh "polda VS zlý hoch". Trošlku mě překvapuje jeho hodnocení... ()

epoh

Ridley Scott v plné síle. Jak jsem doteď jeho titul Sir při vyprávění o něj opomíjel, odteď už to nikdy neudělám. Ten chlap je neuvěřitelnej machr. Gangster mě dokonale odzbrojil a nasypal mi olovo rovnou do komory. Půl dne jsem nemluvil o ničem jiným než o tomhle filmu ()

DJ Kritik

Celý film veľmi uťahaný, niekedy sa človek stráca v detailoch, ale zlom nastáva, keď skončí vojna vo Vietname. Svižné tempo, hustá atmosféra a pekný strih. ()

Cortesz

Vůbec mi to nepřišlo jako mafiánský nebo gangsterský film, protože to nemělo vůbec tu známou atmosféru tolikrát zmiňovaného a s gangsterem srovnávaného kmotra nebo ostatních stejně laděných film a ani to nemělo tu správnou šťávu, kterou oplývají ostatní filmy, ale i tak jde o nadprůměrný film o pašování, prodeji drog se současně nejlepšími herci Holywoodu. Washington válí tak jako všude a Crowe mu sekunduje taky na výbornou. Ale jinak mi to přišlo dlouhé, natahované a občas i nudné je sice pravda, že je to podle skutečných událostí, ale i tak se mi zdá, že je to hodně přeceňovaný film, ale i tak skvělý. ()

Exix

Hodně lidem se Americký gangster líbíl, ja jsem ho zhlédl na druhy den potom co jsem se dodíval na trilogii kmotr a byl jsem boužel zklamán.Čekal jsem krapet něco jiného, proto jen 4*. ()

Fanak

Ridley Scott je nepochybně chopný režisér a hlavní představitelé jsou vynikající herci, takže když dostali do rukou solidní scénář, navíc podle skutečnosti, mohlo diváctvo jásat. A myslím, že vcelku oprávněně. Protože patřím k těm ignorantům, kteří neviděli ani Skrytou identitu a dockonce ani Kmotra, nemohu narozdíl od mnoha jiných srovnávat. Zbude tedy jen "pouhá" spokojenost nad výborně odvyprávěným příběhem (trošku kratší stopáž by pravda nezaškodila). Režisérova hra s divákem, která spočívá v okatém předkládání titulního (anti)hrdiny - drogového magnáta jako vcelku sympatického chlapíka, vybízí (dost možná nechtěně) k zajímavým otázkám nad relativitou dobra a zla v dnešní společnosti. ()

Bigfuckman

Hezky zfilmovaný příběh o vzestupu a pádu velikého drogového bosse. Danzel Washington i Russel Vrána :) zde podávají velmi působivé výkony. ()

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

18.12.2011

Plány studia Sony natočit celovečerní film na motivy akčního seriálu z 80. let The Equalizer nejsou žádnou novinkou. Prvním kandidátem na hlavní roli byl Russell Crowe, ale momentálně jej jeho… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz