Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

terunka003

Fazolové, obří, pohádkové, princeznovské, statečné × dlouhé, příliš nevtahující. Asi koukám na blbý filmy, nebo je tak strašný vedro, že se nedokážu vtáhnout do děje. Ale k věci. Pohádka hezká, grafika příjemně úměrná, hlavní hrdina je sympaťák, Ewan je k sežrání, pro děti strhující a plné napětí. Nejvíc se mi líbila poslední scéna ze současného Londýna, no, zlo prostě stále někde čeká až na něj zase přijde řada. ..a kde byla ta husa a zlatý vejce.. ()

Monoxid

Pro desetileté chlapečky jistě splněný sen, pro mě naprostá nuda, kterou jsem si ještě musela rozdělit nadvakrát, abych ji spořádala. A opravdu netuším, proč je v poslední době taková móda nahrazovat role hrdinů nanicovatými namyšlenými nesympatickými budižkničemu, co i přesto získají krásnou dívku a obdiv davů. Možná aby se ti desetiletí chlapečkové necítili méněcenní. Takhle vyplýtvat 200 miliónů dolarů a Ewana McGregora! ()

BoncheR

Milé je, že Singer udupal svoju pýchu a nehanbí sa za tento film, ktorý je očividne - pre deti. Dobrodružné, veselé, akčné a predvídateľné. Ničím extra výnimočná rozprávka, ale predsa, páči sa mi že aj tak veľmi dôležitý režisér ako Singer nemal nič proti takémuto filmu. 64% ()

drake31

Raz mám korunu ja, potom ty, potom on, nakoniec skončí u tamtoho. Ploché a nevýrazné CGI dobrodružstvo, Priznávam pár zábavných momentov tam s určitosťou je, lenže v dnešnej dobe som si asi až príliš navykol na fakt že tvorcovia pridajú niečo do týchto klasických príbehov čo ich diferencuje od originálu. Jack čo by zabijak obrov takúto zložku postráda (alebo ostala mnou nepovšimnutá), a dookola sa točí v predávaní všemocnej koruny až je jeden z toho otrávený (trošičku to možno zveličujem, ale myslím že chápete kam tým mierim). Človek si nemá prakticky ani čo poriadne užívať. Charaktery ? Nudné a nezaujímavé. Príbeh ? Príliš jednotvárny. Efekty ? Mám pocit že sme všetci videli aj lepšie. Akcia, humor ? Ani tadiaľ cesta nevedia. Jackove dobrodružstvo pod taktovkou TOHO Bryana Singera, mohlo dopadnúť lepšie. Trošku viacej originality, spraviť to viacej záživnejšie, a dodať tomu nejaký poriadny feeling fantasy. 3* aj keď si o nich nie som úplne istý ! P.S. Ewanove vlasy najlepšia vec na celom filme spolu s roztomilosťou Eleanor. ()

hroubek

Od Bryana Singera jsem čekal mnohem více.Být dítě, tak skáču radostí až ke stropu, jelikož v tom filmu je skoro všechno akce, dobrodružství, bitvy, velkolepé trikové scény, humor a krásná princezna.Jenže já už jsem trochu starší a nestačími hloupé pitvoření a herci, kteří vyloženě jedou na půl plynu.A nejen to.Nicholas Hoult mě jako hlavní hrdina moc nebere, jelikož celým příběh projde bez vývoje a všem mu doslava spadne do klína nebo do ruky.To Ewan McGregor je jiná kávička.Na něm je vyloženě vidět, že se neuvěřitelně baví a užívá si všechno co jde.Stanley Tucci je dostatečně charismatický, aby zahrál kvalitního záporáka, jenže tady z něho dělají jen druhořadého záporáka, jehož motivace(jestli tam nějaké jsou) a chování dokážete odhadnout několik minut dopředu.Akce je fajn, jelikož jí je dost a taky je zábavná, a díky tomu jí odpustíte občas slabší triky.Mile mě překvapil prolog, který dobře uvede do příběhu.A osvobozovaní princezny, taky nebylo k zahození.A kupodivu se mě hodně moc líbil epilog, který krásně uzavřel příběh.Přesto všechno, když se na to kouknu jako na celek, tak je bezkrevné, předvídatelné a naprosto bez napětí, které Singer umí budovat na výbornou.Proč tady chybí je pro mě záhadou.Jack a obři jsou fajn fantasy, která pobaví, ale že by jste si z toho odnesly něco více, tak to nečekejte. ()

Pump

Nekomplikovaná pohádka pro dospělé. 4Tou hvězdu dávám za úžasný konec, myslím ten úplný závěr... ()

harryy

Jack a obri je zaujímavá fantasy, aká sa dnes nerobí. Postupné objavovanie niečoho nevídaného a potom kľúčový zlom v mytológii, keď Singer vypustí absolútnu nálož trikov a vytrieska 200-miliónový rozpočet.Akcia je energická a má parádne tempo.Obri sú fantastický ich svet i prevedenie plné mýtov vhodne zapadnú do diania. Každý záber na obrovské rozhýbané zoskupenia skál, ktorým režisér vdýchol život, berie dych. 80% ()

Timak

Je to pohádka a taky to hodnotím jako pohádku. A musím říct, že to je sakra dobrá pohádka. Jsem velmi mile překvapen. A nutno dodat, že na tom má obrovský podíl herci - neskutečně dobrá práce. ()

Trustme

Velké filmové překvapení a kolosální podívaná nečekaného zážitku. Počáteční pohádkový úvod i hlavní "hrdina" odradí mnohého zhrublého fantastu, ale jakmile se objeví OBŘI začíná úchvatná drtivá demolice Lid vs. Giganti. Po všech těch nedávných pokusech s klasickými pohádkovými příběhy se snahou zařadit je ve filmu k vážnější, krvavější poloze u mě na plné čáře vyhrává Jack the Giant Slayer. Poráží v mém diváckém žaludku i Hobbita (2012), který prostě neměl pořádné fazole. ()

majkl44

Příjemná podívaná. Pohádka byla trochu akčnější a přeci jen v ní zůstalo dost pohádkové naivity. Nicholas Hoult si zahrál už lepší role, ale tím nemyslím, že by Jack byl nějak vyloženě špatný. Ian McShale a Eleanor Tomlinson si hezky zahráli rodinku statečných vládců.. Ewan McGregor byl taková třešnička na dortu. Nejvíc jsem se s ním pobavil, když zúročil svůj jediovský výcvik v akčních scénách ;-) ()

Wade

Sakra jak já chci vidět tenhle film s pořádným gore a litry krve!!!! Bohužel Jack a obři jsou jen pohádka pro děti o fazolích a obrech přesně jak to znají. Kdybych na film koukal sám dal bych 2*,ale jelikož jsem nekoukal sám a nasmáli jsme se šíleně moc tak dam 3*. Pro děti super pro nás starší nuda. PS: Ewan McGregor a jeho vlasy=jedny z nej scén v celým filmu. 46% ()

VanTom

Taková fádní, mdlá a nevtahující fantasy pohádka, sotva se držící na úrovni např. Narnií. Majestátními trikovými scenériemi a monumentální hudbou se sice nešetří, ale celková stylizace nevypadá zrovna vábně, především u špinavých, prdících a v nose se šťourajících obrů, kteří mají naprosto nelogicky fungovat jako komické figurky i hrůzu nahánějící monstra. A natáčet kvanta zabití a velkou bitvu bez kapky krve zdá se mi býti poněkud pokrytecké. 5/10 ()

Sany33

Príbeh, ktorý pozná každý z nás o Jackovi a stonke fazule, ktorá siaha až do krajiny obrov v trocha modernejšom efektnejšom a hlavne akčnejšom prevedení. Keby to nebol remake, ktorý poznám od čias kedy som za sebou ešte ťahal káčera tak by tomu letela rovno 5*. Ale popravde tento film vôbec nepotreboval réžiu ani scenár, pretože tie existujú už vyše 50 rokov. Ale zas na druhú stranu ľudia cez špeciálne efekty sa namakali aj za nic a za mňa teda kvalitných 73%. ()

VasaX

Fantasy založené na pohádce, které je rozeklané jako stonek fazole. Spoustu rozeklaných šlahounů nápadů a pěkných věcí, ale celek je takový rozhádaný. Primárně Jack nenadchne a ač princezna má své kouzlo, dohromady je dávají spíš okolnosti a záliba v pohádce co nakonec není pohádkou, než potřebné souznění. Místy moc natahované, nedotažené a celé se to kývá jako ten stonek fazole, od zaujetí k nezaujetí a zpět. Každopádně finální bitva s obry, které vede generál s bonusovou hlavou Gluma na rameni, stojí za to. Ale i tak si myslím, že dvě hodiny si to nezasloužilo a pravděpodobně to funguje lépe pro 3D a vizuální stránku než pro fantasy příběh a film jako takový. Škoda, protože to vypadá dobře, dá se na to dívat a neurazí to ale starší děti u toho třeba vydrží a rodiče nebudou vysedět bezduchou infantilní slátaninu, jak už tomu u některých filmových kousků, u dětí úspěšných, bývá. ()

Mishqo

Čakal som váááác. A aj keď to nebol žiadny prúser, nebolo to ani moc spešl. Páči sa mi, že oprášili tento rozprávkový námet, aj herci fajne obsadení i hudba sa dala. Ale scenár príliš obyčajný a vizualizácia obrov sa mi ale vôbec nepáčila. ()

zdenny

Film přímo vyzýval k příjemnému prožití rodinného víkendového odpoledne. Jenže jen tak prošuměl a nezanechal po sobě ani stopy. Dnešní americký kinematografie se chce vézt na úspěšné vlně fantasy filmů. Jenže bohužel dokáže v tom množství zplodit i nicneříkající nemastně-neslanou podívanou. ()

TionMedon

"Something behind me, isnt that?" Mě se to zamlouvalo. Pěkně to odsejpalo, i když to všechno bylo očividný, teda kromě těch korunovačních klenot. Jůen skvělej jako dycky a Eddý, tedy jenom chvilku, taky. Dávám čtyři hvězdičky Whirpool z pěti, značka vítězů. ()

Aven

Neředěná digitální nuda bez jakékoli chemie mezi hlavní mileneckou dvojicí, bez nadsázky a bez humoru. To bych od Singera nečekal. ()

lykan9

Divím se, že film má jen 66%. Z počátku jsem totiž uvažoval nad 4 hvězdami. Rozmyslel jsem si to až na základě momentů, které většinou jiným nevadí. Filmu bych jinak vytknul hlavně jednu chybu. Nevím totiž jestli byl záměr vytvořit pohádku, u které vydrží i dospělí nebo slabší film jen pro dospělé. Protože jako pohádka pro děti by byl film velmi vydařený, jen nevím, jestli chci, aby se moje děti dívali na ukusování hlav... Jinak musím vyzdvihnout výkon Ewana. Vyloženě zastínil výkon Nicholase Houlta a přetáhl na sebe pozici hlavního hrdiny. ()

Roseinka

Pro mě osobně je jedinou chybou tohoto filmu to, že to je směřované do pohádky. Kdyby to bylo víc vážné, třeba jako pán prstenů, tak bych byla na sto procent spokojená. Nagelované vlasy Ewana po celý film mě docela pobavily a stejně tak kostým krále a brnění princezny. Když opomenu tyhle pohádkoviny, tak grafika byla perfektní, obři se mi strašně moc líbily a vyprávění bylo excelentní, hezky od začátku, nic rychlého hop sem hop tam, takže mi to dokonce přišlo delší než to bylo - ale v dobrém slova smyslu. Takových filmů více. :) ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica