Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

rusty09

Hodně dobře koukatelná pohádka, která je v něčem i inovativní. Nemůžu jít na 4 hvězdy, páč filmů s dobrym koncem je habaděj. ()

Platom

Není to žádný zázrak, to je pravda. Na druhou stranu to není ani žádný průšvih, který by diváka vyloženě nudil, urážel, atd.. Ano, dalo se z toho vytěžit více a celý film provází X nelogických momentů, ale to by se dalo omluvit tím, že je to prostě jen naivně hloupá "pohádka", což jsem si tak nějak opakoval v průběhu celého filmu, což se odrazí i v hodnocení - jinak by to bylo asi slabší. ()

Matli

Parádní podívaná, dokonale zpracovaná jednoduchá pohádka, nic příběhově přeplácanýho a děj krásně utíká. Žádný zbytečný keci a hudba, které si člověk lehce všimne. Efekty jsou na hodně dobré úrovni, lépe bych si to už nepředstavoval.....ale furt je to jen pohádka :-) Ewan McGregor válí, herecký výkon na hodne dobré úrovni. Konec mě hezky překvapil, pěkný nástřel dvojky v moderním kabátě, kde se dá utratit spousta peněz :-) 80% ()

grerar

Dobrý :). Celkem jsem se bavil. Nadsázka, drsnost, neobvyklé věci, neobvyklá linka. Slušné výkony. Spíš televizní výprava, ale co už. za to taky jen 4 hvězdy. Může za to taky scénář, protože k dokonalosti by vedla předloha zpracovaná nějakým majstrem v oboru fantasy (tip: že by třeba fazolku zasadili obři u sebe, a vylezli až nahoru... kam? no tak se podívejte, proč si myslím, že tam prostě něco chybí... imho pak by ta jedna fazolka v kapse měla objevnější využití, než superkvalitní hydroponie...). Ale co bych radil tvůrcům, že? ()

Saur.us

Film, který ač vychází z pohádky, servíruje slušnou fantasy, která je navíc (i přes PG-13) nezvykle brutální i bez kapky krve. Ale kdyby se tvůrci eRka nebáli, tak by Jack a obři získali úplně jiným rozměr. A hlavně úplně jiné hodnocení. ()

Brousitch

"Existují příběhy, ze kterých se během tisíců let stanou pohádky na dobrou noc a z mých dosavadních filmů aspiruje nejlépe na pohádku před spaním právě Jack a obři, jelikož je tak nějak nejsnazší na pochopení. Nejhorší by asi byli Obvyklí podezřelí... Vlastně ti by byli úplně nejlepší, protože by to dítě zmatením okamžitě vytuhlo." - Bryan Singer ()

Jocker94

Vizuelně skvěle zvládnutá pohádka, která vás zaručeně pobaví. Příjemným překvapením byly nadprůměrné herecké výkony v čele se Stanley Tuccim v roli hlavního záporáka (jak jinak). ()

Hapretor

Dobrá pohádka pro dospělé, které vyloženě uškodí tuctový a úplně zbytečný konec, který až moc okatě tlačí na pilu - k dalšímu pokračování. Kde pravděpodobně budou obři útočit na Big Ben a Tower. Chci taky kouzelnou fazoli. ()

Hopkins

70% procent. Efekty a pár celkem kokatelných scén jinak jako celek to stálo za nic dalo se z toho vymáčknout více. Rozhodně po druhé na to koukat nebudu. Když to porovám s jiným Fantasy tak tohle mě teda ze židle nezvedlo. ()

GOREGASM

Netuctová pohádková fantasy v režii zatraceně náročného Singera, který z námětu doluje maximum a oněch 114 minut uteče dřív než bych sám chtěl. Snímek od první klíčící fazole nabere pekelně svižné tempo a díky Singerovi a výborným trikům je neustále na co koukat. Interakce živých herců s obry probíhá na jedničku a to, nad čím jsme v trilogii Pána Prstenů žasli, je tady samozřejmostí. Celá vizuální stránka svou přirozeností a vynalézavostí téměř zastiňuje všechny britské herecké bohatýry (Nicolas Hoult mě bohužel opět nebavil) i samotnou zápletku a ono je to vlastně jenom dobře, protože cílem Singera bylo hlavně bavit. Kdyby celkové rozuzlení nabídlo méně pohádkovou koncovku, a nemyslím tím nutně unhappy end, šel bych ještě výš. 80% ()

Wewerush

Filmy posledních 5ti let jsou pro mě jen opakováním stále stejných vzorců-film Jack a obři bohužel není vyjímkou. Ano, Ewan McGregor je vtipnej, ano, sem tam se objeví opravdu dobrá pasáž, ale jinak velký prd. ()

lasonic

Film ma dynamiku, skvelu hudbu, pekny pribeh, proste viac pozitiv, ako negativ. Zasadny problem pre mna tkvie v trikoch. Pre mna su az prilis digitalne, umele, preto len 3*. ()

sadlokan

Ó Jacku,Jacku,cos učinil s tou fazulí?Ti obři byli pouzí zlobři a vlastně jenom hladoví,Tebe však,i s tim Tvým ksichtem,milerád kopnul bych do kulí. ()

Octane

Hezká dospělácká pohádka se šťastným koncem. Nebylo to nijak dlouhý, takže jsem se ani nenudil. Jen by těch obrů mohl Jack zabít víc. Parádní zpracování obrů to jo, to se jim povedlo. Ale jak je téma pohádek už docela okoukaný, tak to nic moc novýho nepřineslo. ()

agassi68

Po dlhom čase som si pozrel nejakú rozprávku a nebol som sklamaný. Singer vie ako na to. Britské hradné kulisy, špičkové efekty, boje, záchrana princeznej, herecké obsadenie a čerešnička na torte - hudba Johna Ottmana. Treba vidieť na veľkom plátne. 80% ()

WillyMarks

Po všech těch krveprolití, co jsem nedávno viděl a dokoukal různé seriály, mi ve finále tato opravdu hezká "pohádka" přišla vhod. S úsměvem na tváři proti obrům a zloduchům, tak se na to má. Pěkně zpracované, hezky zahrané.... 78% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica