Preacher (TV seriál)

Kazatel

(neoficiální název)

Preacher

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2016–2019, 34 h 45 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe, Ian Colletti, Derek Wilson, Miles Wartes, Thomas Barbusca, Tom Brooke, Anatol Yusef, Jackie Earle Haley, Irungu Mutu, Allan Gaitirira, Miriam Fease, Elias Hanlon, Andrei Lapionak, Matt Peterson, Judith Rane, Kristen Loree, Joseph Gallegos, Luke Gallegos, Madelyn Henderson, Tim Mikulecky, Crystal Martinez, Isabella Martinez, Steven Davis, Ronnie Gomez, Travis Jenkins, Walter Johnson, David Miller, Yolanda Aragon, Euphrates Arthur, Ashley Aufderheide, Isaac Barnes, Jetto Dorsainville, Edward A. Duran, Graham McTavish, Bonita Friedericy, Gianna LePera, Frances Lee McCain, Boots Southerland, Richard Barela, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Catherine Haun, Miguel Martinez, Jason E. Hill, Grizelda Quintana, Jack Burning, Sarah Minnich, Trine Christensen, Maria Bethke, Alex Knight, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Sherri Eakin, Julie Ann Emery, Sam Malone, Noah Taylor, Pip Torrens, Michael Beasley, Vik Sahay, Kim Collins, Lance Tafelski, Abbie Gayle, Ronald Guttman, David Brian Smith, Boyana Balta, Frankie Muniz, Mark Harelik, Justin Prentice, Paul Ben-Victor, Sean Boyd, Stella Allen, James Kyson, Sewell Whitney, Fredric Lehne, Blake Cooper Griffin, Kelly Lind, Sam Medina, Nathan Darrow, Rey Hernandez, Teri Wyble, Dean J. West, Glenn Morshower, Robert Catrini, Rutherford Cravens, Malcolm Barrett, Amy Hill, Lucky Johnson, James Hiroyuki Liao, Reginal Varice, Summer Selby, Bryan Murphy, John Ales, Hawn Tran, John L. Armijo, Oscar Gale, Dane Rhodes, Mike Mayhall, Tyson Ritter, David St. James, Carrie Lazar, Finch Nissen, Peggy Walton-Walker, Jamie Bernstein, Clint James, Sharon Garrison, Taylor Murphy, Jordan Salloum, Barbie Robertson, Desmin Borges, Marty Lindsey, Cailey Fleming, Tim Ransom, Betsy Holt, Doris Hargrave, Betty Buckley, Colin Cunningham, Jeremy Childs, Dave Allen, Lucy Faust, Liz McGeever, Shawn Halliday, Randy Austin, Johnny Ray Gibbs, Robbie Tann, Jason Edwards, Long Nguyen, Charles Green, Grayson Berry, Creek Wilson, Jason Douglas, Charley Vance, Phi Vu, Jonny Coyne, Adam Croasdell, Stephanie Dunnam, Biff Yeager, Lachy Hulme, Virginia Gay, Ditch Davey, Kaan Guldur, Lani John Tupu, Simon Elrahi, Beth Burvant, Justice Leak, Tenea Intriago, Robert Aberdeen, Marie Wagenman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (148)

Po prvních dvou dílech jsem sice ze seriálu stále poněkud zmatená, ale věřím, že se do toho postupem času dostanu. Z nějakého důvodu se mi tahle podivná směska žánrů strašně líbí. Každopádně doufám, že se to v následujících epizodách už pořádně rozjede. První dva díly - 80% Pro mnohé bylo pomalé tempo nestravitelné, s tím já naštěstí problém neměla. Horší je to s celkovou nevyvážeností série. Velmi rychle jsem se vzdala snahy pochopit, co se to přede mnou vlastně děje, ale občas tam bylo těch WTF momentů až příliš. A bohužel i dost zbytečné vaty, která škodí tempu seriálu. Preacher vás v jednu chvíli nějakou scénou nadchne, aby o pár minut později spadl do těžkého průměru. A tohle se děje prakticky celou sezónu, dokonalou ukázkou takových propadů je i samotné finále, které se po slibně rozjeté první polovině stalo bizarní fraškou. 1. série - 70% Druhá řada je o fous lepší než ta první i díky tomu, že jsme rovnou hozeni do víru dění. Nicméně stále trpí podobnými neduhy, takže výborné díly střídají ty slabší a výkyvy v kvalitě se objevují i v průběhu jednotlivých epizod. Celkově jsem si ji ale užila o dost víc, na čemž má zasluhu skvělý Pip Torrens v roli Herr Starra. 2. série - 80%(7.6.2016)

Neznat komiks, po třech dílech to balím, protože máloco odvážně vezme tak divácky nepříznivou vyprávěcí strukturu, aby s ní pracovalo skrze deset epizod, aby se až v závěru slilo ve funkčně vystavěnou, epickou a osobitou adaptaci, která vsadila na události, které se staly dříve, než Dillon začal kreslit, ale přitom vzala v potaz vše, na co Ennis při psaní myslel. Rogen & Goldberg mají můj obdiv, že si nevybrali nejjednodušší postup, ale načrtnuli cestu k promyšlené adaptaci, která může svůj potenciál uplatnit v nevídané šíři, která se odvážně nabídla na velkém plátně snad jen u Watchmenů.(4.8.2016)

• DaViD´82

Předloha je ve své podstatě nášlápnutou nahláškovanou neo westernovou road-movie, která nejde pro nějaký ten vyhřezlý mozkomíšní mok, odhalené ňadro či urážku všeho svatého nikdy daleko. A je vrcholným dílem Gartha „Tarantina komiksu“ Ennise z dob, kdy ještě nebyl směšnou parodií sebe sama jakou je dnes. Ovšem pod rouškou vší té zdánlivě (skutečně pouze zdánlivě) prvoplánové kontroverznosti, laciného sexu a samoúčelného násilí ukazoval všem náboženstvím mohutné vztyčené prostředníčky a rozvíjel po několik let komplexní příběh s nosnými mnohavrstevnými charaktery o krizi víry a pokrytectví v každém z nás. A proto je do značné míry odvážné přijít se značně umírněnější adaptací, která má být v první sezóně pouze prequelem událostí z úvodního dílu předlohy a bude se celá odehrávat v Texasu. Každopádně se zdá, že je to pojaté sice velmi volně na motivy komiksu, ale v jádru naprosto věrně duchu předlohy. A to je nejdůležitější. Hlášky i černočerný humor fungují, akce sympaticky fyzická, znatelná umírněnost oproti předloze vlastně i vítaná (přeci jen co fungovalo na stránkách devadesátkového komiksu se stylizovanou kresbou nemusí nutně stejně působit v realistické hrané podobě o dvě dekády později) a je si to plně vědomo, že to celé navzdory lákavému pozlátku bude stát a padat především na postavách čili vyloženě potěší naprosto sednoucí obsazení... Potenciál tedy nezměrný a díky časovému odstupu by se mohly napravit i nešvary předlohy (především pak přepálené utržení se ze řetězů v pozdějších dílech v podobě nebeských anabází či celosvětových spiknutí skrytých uvnitř jiných spiknutí), autoři na to koule evidentně mají a rýsuje se tu adaptace jdoucí si svou vlastní cestou, která by potenciálně mohla být i lepší své dnes již právem kultovní předlohy.(24.5.2016)

V tomhle bodě jsme měli být tak po dvou epizodách. Ne po deseti!(1.8.2016)

• LIVINGDEAD

Když mne nezaujme pilotní díl, tak další díly už nezvládám. A tohle je ztráta času. Prvních 5 minut zajímavých a pak levný shit!(14.6.2016)

Preacher má potenciál stát se letošní jedničkou mezi seriály, otázkou je, jak přehnané budou Sci-fi prvky? Co se týká akce je velmi nápaditá i slušně tvrdá, hned první díl nabídne tři solidní souboje v třech skvělých lokacích ( letadlo, auto, hospoda), ale rozhodně mohly být štavnatěji brutálnější. Samotný Kněz mě sice nechal po prvním díle chladným, za to Cassidy a Tulip se jeví jako skvělé zvířáta, které by mohly táhnout seriál. 80%(25.5.2016)

První díl je vynikající. Chcete-li si Preachera uchovat v paměti jako něco skvělého, ukončete sledování seriálu hned po zhlédnutí pilotu. Aspoň pak nebudete litovat.(19.3.2017)

Pilot: Seriálového Preachera nelze brát jako regulérní převyprávění komiksu o naštvaném knězi Jessiem Custerovi, který jednoho dne zjistí, že se Bůh na lidstvo vybodl a odkráčel z nebe neznámo kam. Skrz cigaretu procedí něco o zodpovědnosti za naše stvoření a vydá se mu nakopat prdel a donutit ho starat se o nás, jako dřív. Tady máme zatím prostě spíš chlapa uklizeného na kněžský post, utíkajícího před svou minulostí (v komiksu je to spíš naopak). Irský upír Cassidy, který mu na cestě dělá parťáka se asi své předloze podobá nejvíc. Gilgun je dokonale obsazený a jeho představovačka je asi nejlepším momentem celého úvodu. Je asi i hlavním důvodem proč chci koukat dál. Tulip ach Tulip, to je jiná písnička. Že změnila barvu a z krásné blond bělošky máme tuctovou čokoládu bych ještě přežil. Co ale chybí je chemie mezi ní a Jessiem. Uznávám, že zatím neměli moc prostoru, ale nesedí mi to. Jak se s tím tvůrci dál poperou jsem zvědav. Pro neznalce komiksu je to svěží vánek v seriálové tvorbě. Jo a postrádám květnatou mluvu předlohy. Irské klení je zatím naštěstí povoleno.(25.5.2016)

• SNCIS

Pouze Série 1: Komiks jsem nečetl, seriál jsem viděl. Mohu říct, že toto je nejhorší DC seriál co jsem zatím viděl. Nesympatičti herci (Ruth Negga nejvíc nesympatická.), scénář rádoby originálni, ale přitom strašně nudný a přeplácaný. Je tam páté přes deváté - andělé, pistolník z divokého západu, upír, bůh, prdelman atd. - Takovej gulášek. Není tam žádná akce jako třeba v Arrowi nebo Flashovi to jsou top DC seriály. Ubohosti - Konkrétně třeba to když andělé vytahovali z kazatele sílu do plechovky pomocí písničky a neznámého hracího stroje, nebo ta část s bohem... To byl vrchol trapnosti. Po vizuální stránce rozhodně. Asi jediný to hodnotím objektivně. Nemohou dát víc hvězd - SORRY JAKO.(24.11.2019)

Jako komiksem nepolíbený jsem neměl příliš velká očekávání, tak trošku jsem si myslel, že to bude hezky po Rogenovsku/Goldbergovsku prvoplánová jatka s mnoha wtf momenty. Pilot se v hodnocení poměrně vyšvihl i když mě osobně ničím příliš nenadchl a od té doby servíroval lepší či průměrné díly a jen jeden perfektní. Na rozdíl od jiných jsem ale nikdy nebyl proti samotnému Preacherovi Cooperovi, takže v tomhle směru v pohodě, ovšem absolutně nejvíc jsem fandil Tulip, která se stala mojí nejoblíbenější postavou. V podstatě po celou dobu konání seriálu jsem pořád nechápal o čem vlastně pojednává hlavní linka aproč nějak moc děj přešlapuje na místě a nikam se neposouvá. I přesto se však trojka vytáhla v řadu vůbec nejlepší, v jejíž druhé polovině jsem se vyloženě skvěle bavil a pokaždé mě překvapilo, jak moc se tvůrci utrhli ze řetězu a jak moc je to divné. V poslední sérii se utrhl ze řetězu definitivně a tvůrci si to vymýšlení absurdit nepochybně dost užívali. Celkově jsem s koncem a celým seriálem poměrně spokojený a další sezónu bych už ani nechtěl. Jestli sem ale něco musím dát, tak je přesně takhle luxusní bitka.(26.10.2019)

1st SEASON BINGE-WATCH: Svatá dobroto! Úplně vidím Setha Rogena a zbytek tvůrčího týmu, jak si u AMC zuby nehty dlouho prosazovali uvolnění všech epizod najednou. A dokážu si tudíž i celkem živě představit jejich následné zklamání, když k tomuto kroku nakonec neústupná kabelovka nesvolila. V po týdnu rozkouskovaných částech totiž nemohla nikdy naplno vyniknout ona spanilá, úctyhodná osmihodinová pocta Coenům a Tarantinovi, to se na mě vážně nezlobte. Takhle napínavý černo-humorný mysteriózní seriál tu snad ještě nikdy nebyl, je to jako kdyby se v televizním zpracování potkalo Smithovo Dogma s kultovníma Sedmi statečnejma, a udělali si spolu všemi opovrhované dítě. Konečně světu někdo s mozkem v palicích ukázal, jak má vypadat duvtiplné a doopravdy legrační vtipkování na tabuizovaný účet náboženské problematiky. Já smekám. AMC holt po Better Call Saul zase jednou dokazuje, že má pomalé dávkování opalizujicím dějem v malíku, čekání na dalších třináct epizod za rok bude velice, velice bolestivé.(18.9.2016)

Netradiční, ale perfektní! Dokonalý casting. Za mě 88%(20.1.2017)

Southen gothic a k tomu hodně nekorektního a všeobecně ujetého humoru, co si na paškál bere náboženství a všechny stereotypy s tím spojené. Z toho nějakým způsobem dokázali tvůrci vykřesat nadpřirozené drama, které působí jako mix Supernatural a True Blood a to vše v krvavém obalu od kabelovky. Ruth Negga jako Tulip kraluje a já se nemůžu dočkat 2. řady!(10.8.2016)

Je tu komixová adaptace od Setha Rogena na AMC. Hrubost a násilí tomu vážně nechybí. V předloze je to snad ještě drsnější. Dominic Cooper je pro roli Kazatele velmi dobrou volbou. Ani ostatní postavy nezaostávají, jako například upír Rudy z Misfits nebo záhadná drsňačka Tulipv podání Ruth Neggy. Kazatel má za sebou dost temnou historii. Většina děje se odehrává v Novém Mexiku. Silné momenty střídají slabé. Třeba rvačka v letadle je naprosto úžasná, i ta v hospodě není špatná. Kazatel má své problém a řeší si je po svém. Ve městě moc oblíbený není, protože na svou práci kašle. Lidé mu ale stále naslouchají. Časem se mu věci trochu vymknou z rukou a on získá zvláštní schopnosti. S těmi pak nakládá podle svého. Má to docela slušné finále. :) Ve 2. sérii se stane spousta věcí. Herr Starr vstupuje na scénu a naši hrdinové prchají pře Svatým zabijákem. Cassidy se setká se svým synem a dozvíme se spoustu věcí o Řádu. Ve 3. série nahlédneme do Jessieho minulosti. Objeví se dost nových postav a děj se posune, slušná série. 4. řada skončila a s ní i celý seriál. Vše se uzavřelo, a tak nějak začalo dávat smysl. Škoda, že už nebude další. "Proč jsi udělal dinosaury?" :D(27.5.2016)

// Jako nepolíbený komiksem můžu říct, že tímhle pilotem si mě AMC naprosto získalo na svou stranu. Představení postav bylo výborné, příběh byl dávkovaný s citem, ale i s koulema, bitka v letadle zase připomínala ty lepší časy v Banshee a humor, který celou tu úvodní hodinku zdobil, si asi většina lidí instantně zamiluje. A pokud ne, pořád je šance, že vás alespoň vezme ta v jádru vlastně docela komorní story o tom, že lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou zlí, ještě nutně nemusí skončit v pekle. A s takovouhle vírou já jsem v osmi případech z deseti spokojen.(23.5.2016)

Dominic Cooper nesklamal, postavu mu verím a na Kazateľa je rozhodne tou najlepšou voľbou, len sa ešte musel trochu rozohrať. Zato Tulip je sklamanie, ako herecky, tak i tým ako je napísaná. V komikse bola úplne skvelá, tu bohužiaľ nie. V Pilote sa vlastne nič nestalo, ale zoznámenie sa s postavami bolo skvelé a naozaj vo veľkom štýle. Prvá séria Preachera bola síce fajn, ale strašne sa vliekla a nič zaujímavého neukázala, naozaj som z nej nebol príliš nadšený. Jej posledný diel vo mne ale prebudil nádej v to, že by tá druhá mohla byť dobrá. A bola. Zatiaľ čo na tú prvú som pozeral vlastne tak nejako zo záujmu a zvedavosti, tá druhá ma úplne pohltila už od prvej minúty a ja som z nej úplne nadšený. Tretia ešte lepšia a tak môžem len s nadšením očakávať sériu štvrtú.(21.12.2019)

Pejsek a kočička (Rogen a Goldberg), nejspíš na plech zhulení, navařili totální dada pankový dort, kde se střídají všemožné žánry i scény naprosto geniální, scény úplně dementní a scény zoufale natahované, nudné (těch je bohužel nejvíc). Doteď jsem něpochopil, jak dokázali zařídit, že jim na to dal někdo peníze. S polovičním počtem epizod by to bylo docela fajn, takhle pro mně bylo hrozně náročný se tím prokousat a závěr byl vyloženě na pěst (telemost v poslední epizodě je totální WTF). Nad vodou to drží Joseph "Rudy" Gilgun a jestli dám ještě šanci druhý sérii, tak jenom kvůli němu... 59 %(5.8.2016)

Jak se blížil konec seriálu, moje spokojenost neustále stoupala. Od ušmudlané trojky po nablýskanou čtyřku. Pár dílů mi prostě trvalo, než jsem zvykl na tu nekorektnost, kterou jsem si posléze prachobyčejne zamiloval. Jessie, Tulip, upír a spousta dalších obyvatel tohoto šíleného městečka, to je přesně ta sestava , kterou budu zase příští roky netrpělivě vyhlížet.(1.6.2016)

Mohl by se kněz kamarádit s upírem? Asi ne, ale nápad je to vtipný. Jako začátek seriálu, který si nebere servítky a předkládá krvelačnému zraku diváků městečko, kde nikdo z obyvatel není bez viny. A ti, kteří tak na první pohled vypadají, se později odhalí v tom nejčernějším světle. ___ Popravdě, seriál neklade velký důraz na inteligenci, ale na drsnou zábavu. Jenomže v posledních dílech mu to už sklouzává do pořádných haluzí, jako by scenáristi vyměnili matroš za mnohem silnější model. A musím se ptát filmařů, v souvislosti s vlnou kvalitních seriálů, které se snaží zaujmout i vytříbeným obrazem a barevností: „Fakt to musí bejt tak vyblitý, abyste si připadali, že točíte něco uměleckýho?!“ /26. 6. 2017/(26.6.2017)

• anderson

Neuveriteľná zhovadilosť, ktorá musí byť určite jedným z neklamných znamení toho, že ľudstvo už totálne morálne a evolučne zdegenerovalo. Ale ako neznalec údajne kvalitnej komiksovej predlohy aspoň oceňujem absolútnu nepredvídateľnosť ďalšieho deja. (2.8.2016)(2.8.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8