Mladá a krásná Anna je manželkou vysoce postaveného carského úředníka Karenina, se kterým má syna. Je oddanou manželkou a milující matkou, žije poklidným, i když trochu nudným životem. Poté, co dostane dopis od svého záletného bratra Oblonského, ve kterém ji žádá, aby mu přijela pomoci zachránit manželství s Dolly, odjíždí Anna do Moskvy. Na cestě se seznámí s hraběnkou Vronskou, na kterou na nádraží čeká její syn, charismatický důstojník jezdectva. Anna se do něj bezhlavě zamiluje a stane se jeho milenkou. Vášnivá aféra vyvolá v petrohradské společnosti skandál. Karenin se zpočátku snaží zachovat dekorum, Anninu nevěru však bere jako obrovské osobní ponížení. Hrdá Anna je přesvědčená, že má právo svou lásku neskrývat, zachází stále dál a dál... (TV Nova)

Hoyt

Výborné střídání kulis, úžasná choreografie, kostýmy, kamera, hudba a podmanivá atmosféra Ruska. To všechno obsahuje tento film. A ani přes tyto úžasně zvládnuté věci nemůžu hodnotit nadprůměrně a to kvůli emocím, nic neříkajícím postavám a celkově neatrktivně odvyprávěnému příběhu. Jsou to velmi silné 3* ale je mi líto, že nemůžu jít výš, protože potenciál tu byl. Zatím nejslabší Wrightův film co jsem viděl a to myslím i Hannu, která měla silnější duši a celkově větší spád. ()

Ajinka126

Já už proč jsem to na střední odmítla číst jako svou povinnost četbu! Ovšem pochybuji o tom, že knižní dílo je tak uječené, netrpělivé a uuuuaaaa hrozné!! To nebylo o lásce, to bylo jen o lidské pýše, nemravnosti, rádoby ctnosti a já nevím co ještě. Nebylo to příjemné, myslela jsem, že mi to každou chvíli utrhne uši a já si svého sluhu vážím! ()

F.man

Tady jsem prostě neobjektivní. Když mi totiž řeknete že jde o film Wrighta s Keirou a Judem tak prostě pod 3 hvězdy nepůjdu. No a když mi k tomu dodáte, že jde o Annu Kareninu tak jsou 4 hvězdy jasné. I kdyby dvě hodiny seděli herci naproti sobě a jen na sebe mrkali... Na druhou stranu mám čisté svědomí, protože v téhle stylizaci mě to prostě bavilo. Takhle "poLuhmanovsku" bych prosím chtěl zpracovat všechny ruské klasiky. Vyřiďte to někomu v Hollywoodu. Pac a pusu. I am not ashamed of who I am or what I've done. ()

curunir

,,MANŽELSTVO JE AKO NOŠA NA CHRBTE. UVOĽNÍ TI RUKY NA STÚPANIE PO REBRÍKU, ALE VZŤAH S VYDATOU ŽENOU JE AKOBY SI NOŠU NIESOL V RUKÁCH." __ Na začiatku som bol ohúrený štylizovanou výtvarnou stránkou a postupne som odkrýval jej dômyselnosť založenú na forme veľkej divadelnej scény ako je predvedená hneď v úvodných titulkoch. Wrightovi pomohol tento nápad znížiť rozpočet bez toho aby pôsobil lacno a stal sa najväčším tromfom celého filmu (nedalo mi nespomenúť si na filmy Karla Zemana). V tomto smere som bol zvedavý na scénu dostihov umne spracovanú spojením štúdiových i exteriérových záberov, v ktorej tiež nechýba veľký dôraz na choreografiu postáv, ktorá sa vo svojím rozhýbaným i meravým stvárnením vinie celým filmom. Inak je svojim spracovaním ,,Anna Karenina" prednostne zameraná na ženské publikum, ale mňa osobne zaujala predovšetkým šťavnato napísanými dialógmi a dobre plynúcim príbehom. Ten je rozdelený do niekoľkých línií, pričom tie vedľajšie pôsobia niekedy zbytočne, keďže im na oklieštenej stopáži nie je venovaného toľko priestoru načo doplacajú slabo využité herecké osobnosti Emily Watson alebo Matthew Macfadyen, ktorý už ku koncu nemá čo hrať. Napr. línia postupne sa rodiacej čistej lásky medzi Kitty (ktorú dievčinu mi len Alicia Vikander pripomína?) a Nikolajom je v tomto filmovom spracovaní pre ústredný príbeh prakticky nepodstatná a slúži iba ako kontrast ku ľahkomyseľnému milostnému vzplanutiu medzi Annou a Vronským. Keira Knightley nepôsobí rušivo, ale jej postupné hysterické správanie aj istá strnulosť poslednej tretiny filmu vo mne čoraz väčšmi vyvolávalo myšlienku nato, aby sa už šmarila pod vlak a hotovo. ,,Anna Karenina" je v mnohých ohľadoch nezabudnuteľný film vhodný aj na opakované pozretie, kde sa môže ešte väčšmi oceniť jeho nápaditosť a kde najväčšou hereckou hviezdou nie je jeho hlavná predstaviteľka, ale výborný Jude Law. (12 832. hodnotenie, 710. komentár k filmu) ()

faana21

Pohlazení po duši, pro oči i pro uši... (když navíc po boku se slečnou vonící po Vánocích...), to máte smyslně smyslový nářez jako ze škatulky. Funf, bitte! ()

baribal

Přesně takové jaké jsem čekal. Už jen kvůli zpracování to stojí za vidění, Joe Wright zvolil správnou notu a povedlo se mu na ní skvěle zahrát. Myslím, že se velmi dobře podařilo trefit atmosféru tehdejší doby a psycho samotné Anny působilo také dosti opravdově (i když samozřejmě díky tomu neskutečnému množství postav, které s touto psychologií Keira hrála, už nejspíš ani moc hrát nemusí). Výprava zkrátka úžasná a film jí zdatně sekunduje. Bavil jsem se. ()

Alqarin

To nejlepší z Wrighta na druhou. Divadelní kulisy a až luhrmanovská stylizace Anně sluší, akorát psychologie trochu zaostává zavalená hromadou drahých mundůrů. Přesto je Karenina poutavá a citově strhující, což je vlastně to, co po ní každý fanda chtěl.. Nebo aspoň já. ()

kobejn

Zdařilá adaptace...i když v druhé polovině už se to poměrně vleče a oproti svižné první půlhodině až hodině sem si najednou začal říkat, no jo, hrdinka trpí, je to furt dokola...ona ta historka je fakt jak z červený knihovny, alespoň ve filmu to tak vždycky vypadá, co v knize tak neprudí, ve filmu naopak na sebe upozorňuje a působí to otravně...přesto to považuju za, z těch adaptací co jsem viděl (pár jich bylo), k těm lepším. ()

Tayen

Krásná, ale prázdná nuda. Forma zabila obsah. Nádherné kostýmy, hudba, choreografie, kulisy, scény berou dech. Ale berou dech takovým způsobem jako obrazy v galerii. Možná méně, protože obrazy i když jsou také krásné,cítíte z nich kus duše a snažíte se odhalit jejich tajemství. Film Anna Karenina je také přehlídkou obrazů, krásných, ale bez tajemství, protože to, co odhalilo, byla jen snaha ohromit. Ale protože jsem od filmu moc neočekávala, byla jsem spokojená a ráda, že jsem film viděla. Jedná se o ambiciózní počin a jakýkoliv pokus o inovaci a snahu dělat věci jinak, vítám. Měla jsem ale problém s hlavní romantickou dvojici - chemie mezi Vronským a Annou nefungovala. O to zajímavější mi přišel příběh Kitty a Levina. Kdykoliv se ti dva objevili na scéně, byla radost se na ně dívat. Jejich úsporné a o to přirozenější herectví kontrastovalo s Keiřinou melodramatičností a něčím, co bych pomalu označila za křečovitost. Bohužel jsem neviděla postavu Annu Kareninu, ale zase jen Keiru v další kostýmní roli, ve stejné poloze, jakou už předvedla například ve vévodkyni. A Aaron Taylor-Johnson, hezký a neokoukaný bohužel svým charismatem se ani vzdáleně neblížil k Judu Lawovi jako Kareninovi. Moje sympatie tak byly namířeny na úplně jiné postavy, než asi tvůrci zamýšleli. Pocit z nové adaptace Anny Kareniny je asi takový: je dobře, že jsem ji viděla, ale nic ve mně nezůstalo. Bylo to jako velký ples se spousty zrcadel, barev a světel, ale když všechna ta cingrlátka odstraníte, moc toho nezbude. ()

ivishka

Působivé divadelní prolínání jehož náležitě složitou přípravu si nedokáži ani v nejmenším představit. Jedno ale pochopit nedokážu, že Joe Wright má preferovanou herečku Keiru, která si již "zahrála" dohromady ve třech jeho filmech. Nejen obsazení do nešťastné a podivnými pohledy raněné laně sužované Anny Kareniny bylo neuvážené - role Juda Lawa jakoby symbolizovala suchého a nesympatického chlapa téměř v rozkladu a neuvědomuji si, že by tomu snad tak bylo...volba Anny Kareniny nemá být jednoduchá je to o tom, že si ona sama vybírá mezi něčím hříšným a lákavým (Vronskij) a něčím co do nedávné doby považovala za správné a při nejmenším dostačující. Také si neuvědomuji přílišné rozdíly v rysech ani v celkovém vzhledu mezi Alicii Vikader a Keirou Knightley - tyhle dvě herečky dělí pouze věkový rozdíl tří let přičemž obě mají být tak trochu více rozlišné jak jsem si do nedávna myslela. Jenže já se naučila "herectví" Keiry tak trošku ignorovat, takže mnohem větším škůdcem byla podle mě herečka s kachním výrazem a bez jakéhokoliv náznaku obočí - Ruth Wilson. Postavu Vronského jsem si představovala naprosto jinak a přestože jsem ráda, že místo zvažovaného Pattinsona dostal roli někdo jako je Aaron Taylor-Johnson, tak se obávám, že budu muset říct, že pana Vronského jsem si při čtení knihy od Tolstoje představovala takto - má to být statný a chrabrý chlapák s nezdolným charismatem. Místo toho nás čeká namelírovaný odrostlý "puboš"(vypadá tak, tak se na mě nezlobte) s vizáží barokního andělíčka jehož se bojíte chytit za paži, aby se nerozpadl. Konečná scéna mohla být maličko propracovanější...Velká přemíra mých vlastních rozpaků zda přežiji či nějak doklepu do konce ještě tu zdlouhavou a trochu i nudnou polovinu filmu mě donutila udělit 3/5. ()

katasta

Ačkoli nelze popřít kvality literární předlohy, toto filmové zpracování mi tak úplně nesedlo. Je zajímavé sledovat charaktery jednotlivých postav a jejich vývoj napříč časem a událostmi, ve výsledku to na mě ale nijak moc nezapůsobilo a divadelní kulisy mi přišly docela rušivé. ()

Lamiczka

Pro tolikrát zpracovaný námět se jen těžko hledá nějaké další nové, neotřelé ztvárnění. Dobový příběh z carského Ruska v minulosti okouzlil a i nadále vábí mnoho generací čtenářů, posluchačů a diváků. Poslední filmový pokus se o něco neobvyklého a neokoukaného pokusil. A tím u mě bohužel celkem tvrdě narazil. Nepochopila jsem totiž, proč se celý děj odehrává v divadle. A to nejen na jevišti, ale i v zákulisí, v hledišti, provazišti a v dalších, jistě v jiných situacích zajímavých divadelních prostorách. Pointa mě širokým obloukem minula a rozhodně nijak nevylepšila mínění o zbytku epického snímku. A hned vedle nápadu s jevištními scénami se do řady provinilců může postavit ústřední „milenecká“ dvojice. Slovo milenecká je v uvozovkách naprosto správně a hlavně schválně, protože tihle dva (Keira Knightley a Aaron Taylor-Johnson) hráli divadlo nejspíše pro úplně jiné diváky. Jestli mezi nimi došlo k nějaké vášni, tak to můj, romantickými dojáky nabitý, zrak nepochytil, jinak si to nedokážu vysvětlit. Prostě nudááá. To už i zavilý pohled Juda Lawa, alias pravověrného ruského mocnáře, skýtal víc emocí než celá milostná aféra. Škoda. Jediné, v čem se kreativní tým naplno projevil a nad čím mé srdce zaplesalo, byly snad nejúžasnější kostýmy ať už pánské nebo pro dámy. Netuším, kolik kilo látky na sobě vychrtlá Keira musela mít, ale cokoliv si na sebe oblékla, bylo úchvatné, bombastické a udělalo to z ní konečně hezkou babu. Jedny jediné mít šatníku, ach! Závěrem – shlédnutí vám díru do hlavy nevypálí, na druhou stranu tam možná něco málo zanechá. Např. pár příjemných a zajímavých detailů jako byly Aaronovy nebesky modré oči, Keiřiny plesové šaty, Judův nový módní vlasový sestřih a vůbec - vlastní konec stojí taky za to! ()

Riddick77

Nápaditý "divadelní" vizuál, krásná výprava, kostýmy a solidní herecké osazenstvo, leč emocionálně slabé, plné neprocítěných vztahů a především zdlouhavé. Jistě, látky ke zpracování bylo mnoho, přičemž Wright si poradil geniálně s přechody mezi exteriéry a interiéry, avšak ani to nemění nic na faktu, že druhá polovina je vláčnou a chladnou záležitostí. Prostě mě to neoslovilo tak, jak bych si představoval a nebyl jsem asi sám, kdo posledních 30 minut čekal na vysvobozující "vlak"... Recenze zde. 6/10! [28.11.2013_novinářská projekce_kino Lucerna] ()

nirvanafan

Keira Knightley je božská a to nejenom svým půvabem. Hereckým výkonem mě nezklamala v žádném filmu, ale pro roli Anny Kareniny se snad vážně narodila. Způsob, jakým ztvárnila ženu zmítanou svými city a ochotnou postavit se proti měřítku tehdejší společnosti, hodně hlasitě volá po zlatém plešounkovi a já bych jí ho z celého srdce přála. Jude Law jí zdatně sekunduje a transformace jindy pohledného muže do zcela asexuálního Karenina proběhla vskutku dokonale. Dokonce ani Aaron Johnson, který vypadá spíše slizce nežli sexy, tak vedle něj nepůsobí jako pěst naoko. Johnson sice jako jediný trochu herecky zaostává, ale jakmile se přestane snažit o osudové pohledy, tak je docela v pohodě. Celý film je neskutečně podmanivý a vtažení do děje pro mne tentokrát fungovalo na sto procent, protože jsem celé dvě hodiny neodtrhla oči od plátna. Zároveň se musím přiznat, že takhle mocně jsem se nenechala dojmout snad od Moulin Rouge. V kině se nebrečí, takže se těším na to, až si to znova pustím doma a šíleně to na závěr ořvu. ()

O.Peta

To pohrávání si s kulisami je sice efektní, ale slabě podaný příběh toto zastiňuje. Neviděl jsem žádnou z mnoha předchozích verzí Anny Karenniny, takže nemám s čím srovnávat, natož kritizovat, jestli je příběh špatně odvyprávěn, ale celkově mi to na tu obsahovou složku přišlo strašně chudé. Když dokážu shrnout film do dvou vět bez toho, abych něco podstatného opomněl, tak mi nepřijde, že je vše ok. Keira Knightley je strašně přeceňovaná herečka. Víc potěšily v menších rolích Kelly Macdonald a Ruth Wilson. Na Oscarech leda kostýmy, víc ani ťuk. [Kino 2012] 65% ()

GodComplex

Joe Wright mel u me zatim velmi pozitivni score, az doted. Tohle je katastrofa po vsech smerech, nudna story, neromanticka romantika, otravne postavy, nesympaticti herci, priserna divadelnost, ktera do filmoveho formatu zasadne nepatri... nuda, nuda. nuda. Tohle nezachrani ani Dario Marianelli. 1/10 ()

elizabeth_ba

Mám pocit, že jeden film, v němž se prolíná divadlo se skutečností, jednou týdně bohatě stačí. A zatím co v případě Schikanederovy divadelní společnosti, která se při svém nuceném pobytu v zapadlé vsi nedaleko Salzburku přimotá do stávky místních horníků, mi to připadalo milé a vtipné, tak při převedení klasiky Lva Nikolajeviče Tolstého na plátno, to na mě působilo, mírně řečeno, divně a spíše rušivě. A je to škoda, protože jinak to nebylo (zas až tak) špatné, zvláště když připočtemě, že Vronský má krásné oči, Levin je sympatický, Stiva perfektně zahraný a Karenin pokračuje v řadě výborných výkonů, které předvedli jeho předchůdci, počínaje Rathbonem ve verzi s Gretou Garbo, Kitty je sladká a ačkoli ve mně Anna v případě Keiry, na rozdíl od ostatních verzí, nevzbuzuje ani lítost, přece jen i ona jistou úroveň má, ač tedy zejména co se týče hysterie, dramatičnosti a teatrálnosti. A jelikož je titulní i hlavní postavou filmu odpovídá tomu i můj celkový dojem z něj. ()

MikO_NR_1909

Obsahová pódpasovka v krásnom obrazovom ponímaní a s prekrásnymi kostýmami (človek by si bol myslel, že v tom mal prsty tím na čele s Luhrmannom). Scenár a herecké prejavy už ale ani zďaleka nemajú na tie, ktoré boli písané majstrom Tolstojom. Taký hollywoodsky konzum pre ženy. ()

Laxik

FIlm, ve kterém mi je Keira Knightley svým slovutným rejstříkem výrazů otravná už po první minutě, to už musí být dělo. OPONA. Stejně tak jsem ještě nikdy nebyl tak ohromen tak otravnou obrazovou stránkou díla. OPONA. Už jsem se zmínil, jak strašně mě otravuje divadlo? OPONA. Naivní vousáč tlačí, romantická osmnáctka zadržuje prdy, hysterická Karenina má střevní křeče, zamrzlý Karenin zácpu, šarmantní Vronský palec v zadku. Pouze poživačník Oblonsky krade rohlíky v krámě a evidentně to má blahodárný vliv na jeho zažívání, protože jako jediný netrpí průjmem stupidních výrazů obličeje. OPONA. Ještě nikdy jsem se tak moc a nekonečně dlouho netěšil na příjezd vlaku, a to jím jezdím dvakrát týdně, s Českými drahami. OPONA. Nikdy bych nečekal, že mě takhle otravná adaptace přiměje chtít si konečně přečíst Tolstého. ()

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)

Cruise vyměnil špionáž za... jinou špionáž

Cruise vyměnil špionáž za... jinou špionáž

27.05.2013

Dlouho plánovaný celovečerní remake stařičkého špionážního seriálu The Man From U.N.C.L.E. se od začátku potýkal s problémy. Původně jej chtěl režírovat Steven Soderbergh s Georgem Clooneym v hlavní… (více)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Oscars 2013 - výsledky