Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Rawar

Pro mě naprosto dokonalé znázornění života severských jezdců na dlouhých lodích. Pohanská atmosféra prastarých germánských legend, mému srdci velice blízké odkazy na severskou mytologii a neskutečně věrně zahrané postavy. Ta geniální, mystická atmosféra, kterou k dokonalosti dovádí perfektní čistá kamera, je jeden z nejsilnějších taháků. Sledovat osudy Ragnara Lothbroka, při jeho cestě na výsluní je neuvěřitelně poutavá a záživná záležitost, dočkáme se spousty perfektně zpracovaných bitev, ať se Sasy, nebo v rámci intrik a zrádných zvratů mezi samotnými Vikingy. Do toho samozřejmě nebude chybět parádně zpracovaná stránka vztahů mezi charaktery a v neposlední řadě mnoho zajímavých setkání a magických míst k nahlédnutí. První série je sama o sobě dokonalost v rámci žánru a druhá série nezůstává v ničem pozadu. Ani jeden díl není vyloženě slabší a všechny si drží perfektní tempo, kdy je tak možné zhltnout obě série během několika dnů. Nemůžu se dočkat až se vrátí v plné síle u dalších dílů. Pro mě, jako pohana každým coulem, je to jako vlhký sen, opravdu bez kompromisu 100% Nějaké historické nesouvislosti mě nezajímají, od toho máte knížky ;) A Floki je největší pán !!! ()

Shaleman

Dnes dokoukána druhá série a s čistým svědomím mohu Vikings označit za jeden z nejlepších seriálů všech dob. Nejenom, že vás táhne svým dobovým uvěřitelným pojetím a skvělými hereckými výkony, kdy herci hrají i jen svými hravými pohledy, ale hlavní devízou seriálu je bezesporu geniální scénář a precizně vystavěný scénář co pokaždé překvapí. Jak v první, tak i druhé sérii nic není jak se zdá a diváka čeká jedno překvapení za druhým. Nevím, jestli Ragnar Lothbrok žil nebo ne, ale pokud ano, doufám, že jsem jeho potomkem :). 1.Série **** 2.série **** 3.série ***** 4.série *** ()

Mira90

Od tvůrce The Tudors - čekejte kýble krve (často neuvidíte nic než krev), švédské trojky (v značně nedostatečném počtu), povedený příběh. Tudorovci jsou po čase nuda - stále to stejné pořád dokola. Což by se dalo říct i o Vikinzích, ti ale prostě baví víc. Nikdo není zcela kladný hrdina, vikingové jako celek jsou pak banda hrdlořezů, která by se nejradši vymlátila mezi sebou. To ale taky podporuje zajímavost příběhu, který se v závěru druhé řady mění až v detektivku :-) K tomu soundtrack jak z Batmana a boží titulní song od Fever Ray, zcela vystihující náladu celého seriálu. ()

danny_21

První série Vikingů má skvělou atmosféru, švih a kouzlo a samozřejmě Travise, který jakožto Ragnar svým charismem táhne Seveřany bez problémů jednotlivými epizodami a společně s pohanským rituálem v Uppsale rozhodně ukázal seriál, že má v sobě potenciál, jen by na můj vkus nebylo na škodu trošku víc zabarbařit :-) S01-75%. Druhá série už nebyla tak povedená, celé se to točí kolem hlavní čtyřky, je to trochu statické, nicméně žádanou větši krvavost jsem dostal, přesto si seriál drží svou mírně nadprůměrnou kvalitu. Třetí série rozhodne, jestli budu pokračovat - S02-70 %. ()

ER

Platí pro I.sérii......Historický kanál má taky svůj seriál, takže bych čekal trochu jiný přístup-více "historický" tj.věrný. Co se výpravy týče,tak se tak stalo,ale co se postav týče, jsem na pochybách. Jednání,mluva...je to nějaké uhlazené,tvůrci zachází až k sentimentu (plačící otec-bojovník-jarl). V podstatě jakoby se před námi odvíjel příběh 21.století,jen s postavami,oděných do prostých šatů, bydlících v chýších, které se občas vraždí. Pokud nad tím mávnete rukou, pak herci dokáží vykouzlit solidní atmosféru (především parádní Travis Fimmel) a seriál se stává nadprůměrným. Platí pro II.sérii......Jednoznačně lepší, jak dramaturgicky, tak dynamičtějšími scénami a propracovanější choreografií. Tím se druhá řada řadí k tomu nejlepšímu, co lze zhlédnout. Platí pro III.sérii.....Ta pokračuje v kvalitě předchozí série a začíná se více "nořit" do vody mystiky, potažmo víry. Ta začíná hrát čím dál důležitější roli a vztahy začínají být temně napjaté. IV.série...že by docházely nápady? Některé díly jsou jednoznačně natahované. Tohle je začátek konce, obzvlášť bez Ragnara. ()

vodnicka

1. série - 90 %, 2. série - 100 %, 3. 90 % Trailery na čtvrtou sérii vypadají zatraceně dobře! EDIT: Po opětovném zhlédnutí třetí série hodnocení vracím na 100 %. :):) ()

dessa

Po třech sériích si konečně dovolím napsat komentář k tomuto vpravdě výpravnému seriálu History Channelu. Krásný seriál z dob raného středověku podaný netradičním způsobem z pohledu pohanů útočících na křesťanské državy. První dvě série mě opravdu bavily, protože jsou plné zajímavých zvratů, třetí série byla už poněkud vlažnější, ale poslední twist to trochu napravil, takže zatím je seriál na maximálním bodování. Bojím se však, že klesající tendence bude pokračovat a já budu muset časem nějakou tu hvězdičku odebrat. ()

onlavu

Po prvních 2 sériích musím říct, že mě to opravdu baví a drží. Výborné postavy, akční, nepředvídatelné, prostě paráda. ()

1985lula

Aj napriek viacerým historickým nezrovnalostiam si tu musí každý milovník histórie prísť na svoje. Kopec nepredvídateľných vecí v deji robia z tohoto seriálu niečo výnimočné. Aspoň mňa seriál nechytil okamžite, ale niekedy v polovici 1. série a od tejto doby som sa viezla na pohanskej vlne a užívala si všetky tie krvavé praktiky ako "Krvavý orol" alebo výlet do chrámu v Uppsale. Obľúbené postavy: Athelstan, Rollo, Ecbert. ()

Aleix

Zatím nejlépe zpracovaný příběh o vikingských nájezdnících. Reálné postavy z historie a trochu toho fantastična v bozích a ranných křesťanských zjevení. První série byla fajn, drhá byla jízda s dobýváním Paříže ( ikdyž některé pasáže byly docela nafouknutý k většímu dramatičnu) celkově dobrej seroš z krásné drsné přírody a ještě drsnějších Vikingů ! ()

Liathfaol

Tak nějak mi to celý přišlo hodně přitažený za vlasy, nebo za vousy, jak chcete. Ono tak vlastně ani není problém v historické přesnosti, jako spíš v uvěřitelnosti příběhu a nepochopitelném jednání postav (já vím jsou to vikingové, ale předpokládám, že taky měli obě poloviny mozku). Jak jsem někde četl, jak The Last Kingdom, tak Vikings nabízí srovnání s Game of Thrones, a zcela souhlasím, že jsou slabým odvarem. Jako výplň před další sérií GoT doporučuji. ()

Navaran

Trochu váhám s hodnocením... první tři série byly hodně povedená, ale ta čtvrtá byla dílem krize scénáristy. Vymyslel si toho moc, řádně to zamotal, vyrobil gordický uzel a místo rozseknutí utekl. Posledním dílem čtvrté série jsem byla opravdu velmi zklamaná. Zůstávám na čtyřech hvězdách za předchozí série. ()

darjeeling

S další sérií se zvedá kvalita. Zajímá mě, kam to až tvůrci chtějí dotáhnout. Výborná muzika a hodně dobré obsazení. Nejlepší postavy král Ecbert (Miluju Linuse Roache s tímto image! ) a samozřejmě Ragnar. Rozhovory mezi těmito postavami jsou jedno z nejlepších, co seriál dosud nabídl. SPOILER: Po Ragnarově smrti doufám, že seriál neztratí kvalitu. 90% ()

deLaFere

Není to nic geniálního, ale jako odpočinková záležitost je to perfektní. Výborný casting, slušný scénář, perfektní atmosféra a dojem historičnosti, která je sice velmi volná, ale přijatelná. Bohužel, tak jak to bývá, kvalita přibývajících sérií klesá, už se trochu vaří z vody. ()

holub109

Výborná devítidílná jízda popisující příběh Ragnara Lothbroka, farmáře a vikingského válečníka, který se vydává na cesty do Anglie a získává čím dál tím větší vliv. Vizuál je skvělý a akce také. Postavy jsou relativně zajímavé a jako třešnička na dortu je zde poznávání vikingské kultury a života. 1. série - 90% / Druhá série mi přišla ještě o třídu lepší než ta předchozí. Rozjelo se to od prvního dílu a příběh byl po celou sérii stejně zajímavý. Pořád se něco dělo, a když došlo na akci, byl jsem naprosto uchvácený skvělou kamerou i bojovými choreografiemi. Finále lahůdkové. 2. série - 100% / Vůbec jsem nečekal, že by si mohla třetí série udržet kvalitu té předchozí, ale stalo se. Už od prvního dílu se něco dělo a vše co fungovalo ve druhé sérii jde zde také. Příběh, který se tentokrát točil kolem výpravy do Paříže byl dost zajímavý, s postavami se pracuje pořád stejně skvěle a akce je možná ještě lepší, než v minulé sérii. Navíc poslední tři díly byly naprostá lahůdka. 3. série - 100% Čtvrtá série nabízí dvakrát více epizod než řada předchozí a není to na škodu. Příběh je pořád opravdu zajímavý a postavy se stále posouvají kupředu a baví vás sledovat jejich další kroky. Pár epizod sice bylo trochu volnějších, ale i tak jsou Vikingové stálé špičkou na poli historických seriálů. 4. série - 90% ()

Hannibal1913

Dvě serie a dost... Proč to není více dokumentární? Pořád dokola se dívat na 4 borce a 1 borku, jak se mydlijou a jsou nesmrtelní... Nudná krávovina ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku