Agatha

Po tragických recenzích všeznalých filmových kritiků (nejen těch tuzemských v čele s paní Spáčilovou), jsem čekal zklamání, ale tady přibýval jeden pochvalný komentář za druhým, takže čím se řídit? Nakonec to rozsekla Kim Basinger, protože tu jsem si nemohl nechat po 8 letech kinostrádání ujít:-) A výsledek nečekaný! Lehká, svižná a hlavně vtipná komedie, která funguje na celé čáře! Herecký ansábl neskutečný, hlavně mě mile překvapil Sylvestr Stallone. Jeho filmy nevyhledávám, ale musím uznat, že tady hrál skvěle. A spolu s Kim Basinger, která je krásná jako nic na světě, jim to slušelo. Alan Arkin je kapitola sama pro sebe, jednoznačně na Oscara za vedlejší roli. Robert De Niro, ač též starý, tak velmi dobrý. Všechna čest, zamakali na sobě se Sylvstrem pořádně. Jsem nadšený a s chutí byt na to zašel znova. Režisér se scénáristou odvedli poctivou práci a špatné recenze nechápu. Objektivně bych dal 4*, ale jelikož nad tím neustále přemýšlím a mám chuť to vidět znova, dávám zasloužených 5*. A navíc, ač bylo kino plné tak z jedné třetiny, řvalo nefalšovaným smíchem... a to o něčem svědčí... ()

cjmafia

Pro mě jako velikého fanouška Rockyho je něco úžasného vidět Slye opět v ringu. Určitě od toho, ale dalšího Rockyho, nebo Raging Bulla nečekejte to by byla chyba. Tento snímek je skvělá komedie s nádechem dramatu. Dočkáme se i nějakého menšího tréninku a jednoho skvělého odkazu ( zmrzlé maso ). Konečný boxerský souboj potěší. 8/10. ()

JohnCZ

Čekal jsem to víc vyblázněné a ona je to k mému překvapení vkusná a přesto hodně vtipná komedie, která má i řadu dobrých dramatických momentů. A oba dva velikáni to navzdory svému věku táhnou nejen po stránce humoru, ale i po stránce bojové, na což jsem hlavně u De Nira docela čuměl. Parádní retro a příjemná feel-good oddychovka v jednom. ()

villon17

Páprdové, co se pořád nemaj za co styděj a pár fakt dobrejch hlášek stačej, abych se dobře pobavila a strávila příjemnejch 113 minut s mejma oblíbencema :). ()

Zeebonk

Chápu, že kdekomu ucmrndne kapičky lásky už ze samotné vidiny dvou těžce frajerských, hereckých pantátů s náběhem na sedmdesátku v ringu blyštivém od neutuchajících spršek stařešinského potu. To ovšem neznamená, že ten snímek nemůže být ukázková sračka. Všem, kteří nevidí tu vypočítavou šablonovitost a všudypřítomné slzopudné hovnaření, bych doporučil, aby si z bulv vytrhli ona neposedná růžová sklíčka, ve finálním součtu je totiž Grudge Match vlastně patlanina nejhrubšího zrna. Na druhou stranu však nejeden dialog zajiskří vtipem a samotné sledování nebylo nikterak nepříjemné, takže když si všechny klady a zápory zaobcují v hromadě proprděných boxerským trenýrek, tak se jako výsledek jejich počínání vykutálí tři průměrné hvězdy. ()

Kevin 3171

Podle mě, naprosto povedený! Líbilo se mi to, je to vtipný a obdivuji Stalloneho s De Nirem, že se do toho na starý kolena vůbec ještě pustili:) 85% ()

corpsy

Toto mohlo dopadnúť na jedničku. Nebyť...nebyť zlého načasovania? Sám neviem. Ale som rád, že sa Stallone opäť pochlapil a dokázal, že v dnešnej dobe patrí už iba do takto komicky ladených úloh, a s výnimkou THE EXPENDABLES by sa mal na akčný žáner vykašľať ( Arnie detto ). Vtipné hlášky ( hlavne Slyova kombinácia s De Nirom ), patričné emócie, box. Je jasné, že tento akčný macher už nikdy (?) nenatočí kasový trhák, ale ak nás bude obšťastňovať takýmito perličkami ( a bude do nich ťahať iné vyslúžilé hviezdy ) myslím, že nebude núdza o divákov. Aj keď, už len nás prívržencov. ()

liquido26

Setkání legend boxerských osmedesátkových filmů dopadlo skvěle. Vylezl z toho pěkný a vtipný civilně natočený snímek, který nepůsobí pateticky, nesnaží se vhánět slzy do očí dojímavými zpomalenými záběry a občas trošku přihodí nějaký zbytečně trapný vtípek. Nicméně celkový dojem je víc než dobrý. ()

salisbury

Setkání čtyř boxerských rukavic dvou filmových legend Rockyho a Zuřícího býka v jednom ringu jsem si nemohl nechat z nostalgických důvodů ujít ač zde šlo o postavy, které s původní slávou neměly nic společného krom hereckých představitelů čímž je Sylvester Stallone a Robert De Niro(Rocky Balboa vs. Jake LaMotta). Mé očekávání bylo vcelku neveliké a já byl rád, že hned v úvodu jsem byl probrán tvrdým direktem pravého háku, který zbystřil mé smysly a já se bavil pln dojetí nebo mi možná jen slzelo oko od té nečekané rány. Kim Basinger je stále sexy, že bych i přes její věk byl velmi rád za to, kdyby se kolem mě obtočila jak břečťan a Alan Arkin mě opravdu hodně pobavil. V určitých momentech jsem měl co dělat, abych udržel v sobě smích zataženou hrdelní opratí. ()

ConanVJ

Všude jsem četl, jak tenhe film bude parodovat Rockyho, jak to bude nudný a trapný. Opak je pravdou a jsem za to rád. Odkazy na Rockyho tu jsou, ale to i na zuřícího býka (hlavně na začátku kdy jsou vzpomínkové fotky vybrané z jmenovaných filmů) V průběhu filmu je to ještě párkrát během vtipných scén, ale jinak si film jde svou vlastní cestou, kdy je to místy komedie a místy sportovní drama. Vztahy mezi hlavními hrdiny a i jejich pomocníky apříbuznými jsou nenásilně rozvedené a přitom baví a jsou plné emocí. Jako komedie to funguje a zároveň i jako parádní sportovní drama. Příběh je jednoduchý, ale mě chytil a hrozně rychle utekl. Sly je zde opět borec, kterej je uvěřitelnej a skvěle mu role sedla. De Niro jako Slyho sok perlí vtipnými hláškami (stejně jako Arnie v Plánu útěku), ale má i pěkné emotivní momenty. Zbytek postav je taky pěkně vybraných. Hudební doprovod filmu je parádní. Co mě trošku vadilo byl až moc vlezlej pořadatel zápasu, kterej měl být asi vtipnej, ale podle mě to moc přehrával. Celkově je to ale jen malá vada na parádně rozjetém filmu. Já jsem hodně spokojenej a dodám jen Slyi jen tak dál!!!!!!! 100% :) ()

PauloZ

Velmi milé překvápko. Pánové se do toho pěkne obuli. Hlaškují na vlastní trikot a tím si mě získali. Velmi příjemně zahrané od obou a závěr je, vzhledem k věku aktérů, lehká pecička pro všechny fans Rockyho a Zuřivého býka. Možná je to chvilkama sentimentálnější než muselo, ale je to rozhodně akceptovatelné. Parádně jsem se zasmál u nemála scén. Segel se s tím popral velmi dobře a naservíroval zábavnou odvetu starých borců. Palec hore. ()

DEXTER099

Parádní nostalgický film,co víc si přát než Stallone proti De nirovi :-) Pro mě takový Rocky 7 :-),Je vidět,že Niro si opravdu zakládá na perfektním vyobrazení svých postav a aby byly co nejdůvěryhodnější...i zde jako v odlehčeném filmů co dal na svůj věk do parádní formy a to se cení.Splnilo to naprosto mé očekávání takže musím za plný počet. ()

Marsik

Student Agency (Fun Relax Bus) - Zábavné, příjemné, vtipné. Duo Sly&Niro mě nezklamalo. Škoda jen technického provedení nejdůležitější pasáže - finálového zápasu. Přesně jak jsou boxeři vyobrazeni na plakátu, tak jsou i po celý zápas, tzn. ruce pod bradou (někdy i níže) a vůbec se nekryjí!! Pro mě v boxerském filmu v 21. století naprosto nepochopitelné. Jinak Zpátky do ringu doporučuji s CZ dabingem, pak se pobavíte mnohem více. Pánové Rýmský a Pospíchal to nadabovali naprosto skvěle. 70% ()

FFilipCZ

Tak tohle se hodně povedlo. Dobrý příběh, skvělé herecké obsazení a především mraky hlášek, které mě dostávaly na kolena. Chtěl jsem dát s těžkým srdcem jen 4*, ale doplňkové scény po titulcích přidali tu poslední. ()

ledzepfan

V hollywoodu se někdo rozhodnul, že tentokrát zkusí vařit z vody trošku s nápadem a tak tu mámě zuřícího býka a italského hřebce po třiceti letech v jednom ringu.. No považte sami, není to tak trošku guilty pleasure? Jenomže, oba dva už jsou (hezky řečeno) za fyzickým zenitem a boxerská dramata jsou už ve svém klasickém formátu subžánr dost vyčerpaný (jak se ukázalo u nedávného Southpaw), tak co s tím aby to nevypadalo směšně? Nic, vždyť je to prdel. Navíc oba jsou špičkoví komici, tak proč se tvářit vážně jako hovno? Dva dědci si potřebujou dát dlouho odkládanou férovku aby si urovnali lajfy. Grudge match jde na celou věc správně od lesa. Daří se mu nadhazovat odkazy i bourat některé zavedené stereotypy boxérských dramat, ale jen tak aby to byla ještě pořád zároveň i jejich pocta. Ve výsledku to není film po kterém ráno vyrazíte běhat, ale je vkusně vtipný (což je dnes trochu vzácnost) a ve finále dokáže svým způsobem i dojmout. Z mého pohledu je 3 málo a 4 moc, tak si vyberte. ()

VojinRyan

Dvaja starí známi filmový boxery v jednom ringu. A vyplatilo sa. Tu sa jedná čisto o spomienky na mládenecké roky v podaní dvoch starých vyslúžilich boxerov. Sly a De Niro si dokážu robiť srandu sami zo seba a celkovo je film postavený na odľahčenej note. Pekne vidieť, ako obidve postavy prejdú vývojom počas celého filmu. Zo začiatku som mal obavy, ako to dopadne. Či to nebude až trápne, že sa zase tlačia do ringu. Ale nebolo. Práve toho využili a Segal urobil tú pravú nostalgicky založenú žánrovku. Tieto spomienky na roky minulé ma nikdy neprestanú baviť. Hlavne keď to rozpráva špecialista Sly. 89% - 4*. ()

maddy

Raging Bull VS Rocky present Geriatric Match. OK, to je trocha sarkastické označenie, ale v tomto prípade je len dobre, že rovnako vážne sa neberie ani samotný film. Priznávam, že séria s Rockym mi nikdy neučarovala, zato Scorseseho Zúriaci býk je iná káva a Grudge Match skvelo využíva obidva tieto filmy. Prečo využíva? On totiž bez potreby rôznych licenčných práv na konkrétne snímky alebo mená postáv šikovne spracováva dvoch najznámejších filmových boxerov, bez toho aby sa muselo jednať o ďalší sequel ktoréhokoľvek tohto filmu. Berie si len inšpiráciu v postavách, resp. hercoch, ktoré tieto dve ikony stvárnili a ich vzájomne nijako nesúvisiace filmy spája do akého si jedného univerza – príbehu, ktorý prezentuje ako spoločné udalosti o 30 years later. Rozhodne skvelý a ojedinelý nápad na filmovom poli. Scenár si ctí obidve tieto legendy a odkazuje na konkrétne situácie z daných filmov (napr. Rocky v mäsiarstve: Kedy začneme? Tu si ideme len kúpiť mäso, nie trénovať!). Nechýbajú v ňom ani úprimné ľudské dialógy „zo života“. Jedná sa v podstate o športovú komédiu, ale neskutočne nabitú fungujúcimi hláškami, odľahčeným feelingom, uvoľnenými hercami, ktoré si role užívajú. Čo viac od takéhoto niečo chcieť? Síce nanajvýš stereotypný, ale úprimne jednoduchý, nanajvýš pozitívny good-feeling movie s veľkým srdcom o dvoch časom poznačených boxeroch. Jednoducho old-school záležitosť a najpodarenejšie retro za posledných pár rokov. Dojem kazí akurát otravná postava ukecaného černocha Kevina Harta a trocha aj očakávané boxerské finále, kedy sa proti sebe do ringu po tých rokoch konečne postavia tieto dva kulty. Chýba mu potrebný drive a údernosť, ale pri veku 60+ rokov oboch hercov by už asi o niečo vážnejšie poňatie pôsobilo nanajvýš nepatrične. A konečne som si po tých rokoch obľúbil Stalloneho - takéto úlohy, ktoré ctia jeho predošlú akčnú kariéru, ale pri tom sa neberú smrteľne vážne mu sadnú rozhodne viac ako kvázi drsňáci, napríklad v Bullet to the Head. Grudge Match síce prišiel o nejakých 20 rokov (a 20 kíl) neskôr akoby si ktokoľvek želal, ale predsa! CELKOVO: 3,5* (7/10) a to na mňa ani nefungovala tá nostalgia, keďže dekáda obidvoch boxerských filmov ma podstatne minula a dohnal som ich až oveľa neskôr (popravde len nedávno v roku 2013) v rámci postupného zoznamovania sa so staršími filmovými klasikami. ()

Adasin

Celkem ucházející komedie o boxerech, dalo se to vydržet bez úhony. Je to sice film plný věcí, které už jsme viděli, ale na rozdíl od podobných filmů, většinou trapných pokusů, tady některé vtipy i fungují. Jednoduše šedivý průměr, na který pár hodin po shlédnutí zapomenete. Rocky mi sedl víc. 5/10 ()

MartinezZ

Sračka. Ne, fakt je to sračka. Asi to byl špatnej nápad, protože sám Rocky mi přijde jako hodně laciná věc, mlácení se do držky, a že Robert taky kdysi hrál boxera jsem ani nevěděl. Pár rádoby vtipných odkazů na jejich starší filmy a dva ex-akční dědci jsou tak tím maximem, na co se tu dá koukat. Cokoliv dalšího je ale kuwa mimo. Řešení nějakých vztahů je zcela nesmyslné do takového filmu a jen to rozmělňuje všechno ostatní, Robertovo selhání co by dědečka a Slyovo selhání coby... asi manžela či co, tuhle linku jsem moc nesledoval, bylo fakt trapné. Kde se tam nachomýtla Kin netuším a Alan měl asi být vtipnou postavou, nebo co. Ve chvíli, kdy tam tomu černochovi (kterého jsem si spletl s ksichtem z Cop Out - tady mě iritoval tenhle velmi podobně) Alan po několikáté hlásí, že Sly boxovat nebude, jsem to vypnul a přál si, aby je ten černoch zažaloval, donutil je všechno prodat a všichni tři chcípli hlady a zimou schouleni k sobě někde pod mostem nedaleko odtoku splašků do řeky. Tak skvělé myšlenky a pocit jsem z dosavadního koukání na film získal. Jedna hvězdička za to, že tři ústřední herci nedostali mrtvici nebo infarkt během natáčení - bod felčarovi štábu. ()

SaNcHeZ_cz

Souhlasím s názorem uživatele s.e.p.p, že asi nejvtipnější scénka z celého filmu, je titulková konverzace Evana Holyfielda a Mikea Tysona. A to je docela smutné, když ve filmu figurují dvě legendy filmového boxu. Problém ovšem je, že ve třech čtvrtinách filmu, postavy naprosto nefungují a jejich dialogy působí jen jako strunlé repliky z jiného filmu. Arkin je sice fajn, i když si projíždí v podstatě tu samou mentorskou postavu, jakou v posledních letech hrál již několikrát ale největším vítězem je tady Kim Basinger, která i v šedesáti dokáže skrze plátno zapůsobit svojí ženskostí a sex appealem. Ve výsledku je tak Zpátky do ringu souhrnem hloupých klišé, špatného scénáře a docela zbytečně natahovaného příběhu, který končí takovým nijakým finále. Zápas obou legend sice vypadá celkej fajn ale to nezachrání jinak nuzné téměř dvě hodiny. ()

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012