Reklama

Reklama

86. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (více)
Rozhovor 1
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Rozhovor 1

Recenze (101)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Jared Leto překvapil, jak to má v hlavě (vzhledem k povolání) srovnané. Dokonce zmínil Ukrajinu a vyslovil ji správně (!). Matthew McConaughey dojal svou třídílnou děkovačkou, kterou asi doma musel promýšlet, ale působila nesmírně opravdově, upřímně a jímavě. Lupita jakožto debutantka mluvila překotně, emotivně, a to docela dlouze, ale naštěstí nás nezahlcovala ohranými frázemi a byla na ní vidět zdravá míra pokory./// Písničky z nominovaných filmů poněkud nudily a ovace ve stoje mě tedy zcela míjely. Příště by stačily jen ukázky. Hrdinství, motiv ceremoniálu, tvořil kromě promluv zejména skvělý sestřih, v němž potěšil Neo, přemíra komiksových panáků méně. Pocta zemřelým byla decentní, no de facto jako celý večer./// 12 let v řetězech (hlavně svým tématem) až trochu nezdravě dojímalo celé divadlo. Gravitace po zásluze bodovala v technických kategoriích, Vlk očekávaně ostrouhal, ale Grande bellezza vyhrála, takže spokojenost. Jim Carrey a Jamie Foxx svými výstupy pobavili, celkově však chybělo jakékoliv výraznější číslo./// Moderátorka Ellen: Inu, co může být modernější (a pro mládež zábavnější) než 56letá lesbička v kvádru s teniskami, co tweetuje, na chvíli Twitter shodí selfie s těmi největšími hvězdami, kterým pak rozdává sýrovou pizzu. Její úvodní řeč měla grády, poté už to bylo slabší a ani kostým čarodějnice Glindy příliš nepomohl. Róba však měla úspěch stejně jako vystoupení Pink (song Somewhere Over the Rainbow), což mě jen znovu utvrdilo v tom, jak obrovsky populární stále Oz je./// Módní koutek: Klasické bílé smokingy jsou opět trendy, a to v kombinaci s černými kalhotami. Na Oscarech bodovaly zejména dva francouzské módní domy. Herec McC dokázal tradiční kousek Dolce & Gabbana elegantního střihu posunout na vyšší úroveň stylovou černou vestou. Mladší kolega Jared Leto model oživil karmínovým motýlkem z hedvábí značky Saint Laurent. Gabourey Sidibe v róbě Theia na zakázku byla díky… orchidejové barvě šatů s ručně šitými okvětními lístky zcela nepřehlédnutelnou. Polovinu své výbavy by však s klidem mohla darovat Lupitě, která vypadala, jak kdyby si odběhla z plantáže po ročním hladovění./// Co měly znamenat ty kýčovité a neustále se opakující růže v pozadí, které absolutně nesouvisely s proslovy předávajících? To byl zrovna Valentýn?/// P.S. Officially in love with Matthew McConaughey. "Amen. Alright, Alright, Alright. Keep on livin’." [Záznam bez reklam] ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak zase po roce jsem si zadělal na spánkový deficit a přijal pozvaní HBO na nejslavnější filmovou párty na světě a nebudu chodit kolem horké kaše, tohle filmové mejdlo bylo jedno z nejvydařenějších co jsem zažil. Ellen je neskutečně vtipná od objednávky pizzy, přes výběr peněz (chudák Brad :-) ) až po focení. Ovšem některé vtipy by nemohli bejt vtipama, kdyby je nevzalo za své i hvězdné publikum. Živě jsem si předstovoval otravený ksicht Bohdalky v publiku Českýho lva a srovnával ho s vysmátou Meryl Streep (to se jí to smálo, když za ní pizzu zacáloval Brad ). Co se mě líbilo nejvíc, byli animace jednotlivých nominací, to bylo fakt nádherný. Z hudebních vkládaček se mě nejvíc líbil - The Moon Song, ale i Pink zabodovala, in memories bylo opět uděláno s úctou k umělcům, který loni a vlastně i letos zemřeli. Pokud jde o ženský, tak hrozně to slušelo samozřejmě všem, ale oči jsem nejvíc lepil na Kate Hudson a samozřejmě "mou" Emičku. Kdo mě velmi příjemně překvapil byli český komentátoři od předminula si vzali mou kritiku k srdci a tentokrát se věnovali těm , kterým byl tento večer určen, tedy nejlepším filmovým umělcům loňskýho roku, snad jen opakované kecy o Albertu mohli minimalizovat, ale to je fakt jediný co bych vyčet. Tenhle ročník se poved, nebyl ani pompézní, ani trapnej, prostě byl filmovej, sestřihy hrdinů - to bylo prostě nádherný. Normálně se k vítězům nevyjadřuju, protože to pro mě není podstatný, ale zlatého pána přeju Mattovi, tenhle rok je prostě jeho. Ještě jedna věc, když jsem viděl neanglický nominace, Velká nádhera, Hon,,,, fakt jste museli posílat akademikům Donšajny ?? Copak nejsme ve světě díky našim politikům už trapný dost ? Co nominujeme příště ? Babovřesky 2 ? Takže zase příští rok nashle, moji kámoši ze stříbrnýho plátna se zlatým plešounkem. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

V pořadí druhé mnou viděné udělování Cen akademie (hned po 80. ročníku) na mě zapůsobilo nadprůměrným dojmem. Ellen DeGeneres je jako moderátorka dobrá a zábavná, občas jí něco ujelo, ale ve výsledku převládala pozitiva. Některé jiné celebrity, které se také na pódiu mihly, mě vždy tolik neoslovily, jak bylo asi původně míněno (namátkově Jim Carrey, který byl více trapný než vtipný). Inovativní nápady v podobě hromadné fotky na Twitter, či rozvoz pizzy mě zaujaly a osvěžily dlouhou stopáž. Musím se přiznat, že jsem nesledoval bedlivě všechny děkovačky, protože tam stejně většina opakovala dokola stále to samé. Co se týká vítězů, tak jsem byl spokojený, protože si na své přišly snímky jako Gravitace, Ledové království a Velký Gatsby, kterým jsem fandil. Rovněž herecké ceny putovaly do správných rukou (i když vedlejší herečku posoudit nemohu, protože jsem ji neviděl "v akci"). ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Leoš zase utřel, Marty taky, alespoň, že ten plešoun za hlavní roli přistál v těch správných rukou. Zavirovaný McConaughey rozhodně obstál na výbornou. Jinak žádné překvapení, vesmírný technologický majstrštyk posbíral co se dalo, na oceněnou sci-fi romanci Spikea Jonzeho se těším jako malé dítě, Cate Blanchett moc hezky poděkovala a i ti Taliáni slavili zaslouženě. Do toho sem tam slušné špeky z moderátorských úst Ellen DeGeneres, fotomomentka, pizzaguy… zkrátka další povedený večer ve společnosti hollywoodské smetánky. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Událost okázalá zejména svou délkou (přes tři a půl hodiny včetně reklam). Bez velkých trapasů nebo překvapení, ale také bez potřebného švihu či okamžiku, který by v paměti setrval do rozbřesku. Volbu hrdinství za leitmotiv večera (Ellen vyjádřená potřeba hrdinů, hrdinové animovaní, skuteční a smyšlení v sestřizích, mimo scénář také McCounaugheyho děkovačka) si lze vzhledem k absenci konkrétních narážek na světové dění vykládat lecjak, především jde ale o univerzální, neurážlivé téma. Podobně neurážlivý byl v souhrnu také humor někdy poněkud rozpačitých a na přeřeknutí nezvykle bohatých Elleniných vstupů. Její snahy o interakci s publikem v sále i s diváky na internetu večer spíše zbytečně natahovaly, než aby jej oživily. Soudě ale z výrazů tváří v sále přítomných (nebo z jejich spontánní reakce na píseň "Happy"), podařilo se moderátorce navodit uvolněnější atmosféru bez toho, aby sahala k laciným vtipům nebo se snažila být vtipná za každou cenu. Letošní Oscaři prostě vypadali přesně a pouze tak, jak by důstojný ceremoniál, který má být zároveň poctou filmařům i šou, vypadat měl. Nic navíc. Z ocenění trochu překvapil jen Oscar pro spolutvůrce Jackass, ale chápu, že Woody letos vyhrát nemohl. S rozdělením ostatních hlavních cen jsem byl po delší době naprosto spokojen. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Ellen DeGeneres se přiznala, že scénář večera měnila v drobnostech ještě pár hodin před začátkem ceremoniálu. (Gypaetus)
  • Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)
  • 86. ročník udeľovania Oscarov odmoderovala Ellen DeGeneres. Celebritám v prvých radoch, medzi nimi napríklad Harrisonu Fordovi, rozdávala pizzu a dokonca ich požiadala o spoločnú fotografiu, ktorú jej telefónom zhotovil Bradley Cooper. Hviezdnu momentku moderátorka zavesila na Twitter, pričom vyzvala na jej zdieľanie. Krátko po tom vyšlo najavo, že tým webstránku na chvíľu vyradila z prevádzky, keď jej fotografia za menej ako hodinu od zverejnenia zaznamenala viac než 1,2 milióna "retweetov". Prekonala tak rekord, ktorý dovtedy patril americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. Jeho fotografia, ako objíma manželku Michelle po volebnej noci v roku 2012, zaznamenala niečo vyše 780 tisíc zdieľaní. (Sufferer)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama