86. Annual Academy Awards (TV pořad)

86th Annual Academy Awards, The

The Oscars

Publicistický

USA, 2014, 175 min

Hamish Hamilton

Ellen DeGeneres, Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington, Pharrell Williams, Samuel L. Jackson, Naomi Watts, Michael Wilkinson, William Chang, Catherine Martin, Michael O'Connor, Patricia Norris, Harrison Ford, Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon, Robbie Brenner, Rachel Winter, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Channing Tatum, Kim Novak, Matthew McConaughey, Daniel Sousa, Dan Golden, Lauren MacMullan, Laurent Witz, Šúhei Morita, Max Lang, Jan Lachauer, Chris Sanders, Kirk De Micco, Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri, Benjamin Renner, Didier Brunner, Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho, Hajao Mijazaki, Sally Field, Emma Watson, Joseph Gordon-Levitt, Roger Guyett, Zac Efron, Ezra Koenig, Kate Hudson, Jason Sudeikis, Esteban Crespo, Xavier Legrand, Alexandre Gavras, Anders Walter, Selma Vilhunen, Kirsikka Saari, Mark Gill, Jeffrey Karoff, Jason Cohen, Sara Ishaq, Malcolm Clarke, Nick Reed, Edgar Barens, Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen, Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher, Rick Rowley, Jehane Noujaim, Morgan Neville, Gil Friesen, Caitrin Rogers, Kevin Spacey, Tom Hanks (a.z.), Steve Martin (a.z.), Geoffrey Rush (a.z.), Angela Lansbury (a.z.), Jeffrey Kurland (a.z.), Piero Tosi (a.z.), Claudia Cardinale (a.z.), George Lucas (a.z.), Angelina Jolie, Ewan McGregor, Viola Davis, Felix Van Groeningen, Paolo Sorrentino, Thomas Vinterberg, Rithy Panh, Hany Abu-Assad, Tyler Perry, Albert Berger, Ron Yerxa, Spike Jonze, Alfonso Cuarón, David Heyman, Brad Pitt, Michael B. Jordan, Kristen Bell, Christopher Nolan, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Chris Munro, Christoph Waltz, Sally Hawkins, Jennifer Lawrence, Lupita Nyong'o, Julia Roberts, June Squibb, Amy Adams, Bill Murray, Christian Bale, Idina Menzel, Cate Blanchett, Sandra Bullock, Meryl Streep, Chiwetel Ejiofor, Ethan Hawke, David O. Russell, Steve McQueen, Judi Dench, Bruce Dern, Julie Delpy, Alexander Payne, Miori Takimoto, P!nk, Dylan O'Brien, Bono, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Anna Kendrick, John Travolta, Will Smith, Robert De Niro, Jessica Biel, Jennifer Garner, Penélope Cruz, Andrew Garfield, Steve Carell, Jamie Foxx, Bette Midler, Liza Minnelli, Whoopi Goldberg, Lady Gaga, Goldie Hawn, Glenn Close, Chris Evans, Gabourey Sidibe, Daniel Day-Lewis, Gabrielle Tana, Melanie Lewis, Martin Pensa, Jeremy Kleiner, Dede Gardner, Tracey Seaward, Tošio Suzuki, Dana Brunetti, Emma Tillinger Koskoff, Philip Seymour Hoffman (a.z.)
  • 5150

Moderátorka Ellen DeGeneres byla příjemná změna, slušelo jí to, ale ne úplně všechny její výstupy se povedly. Z těch několika málo hudebních čísel mě zaujala nejvíc Bette Midler, o které jsem vůbec netušil, že umí tak skvěle zpívat. Kolem a kolem se jednalo o průměrný ceremoniál, ze kterého vyšel Leo opět naprázdno !!!(3.3.2014)

S Oscary jsem spokojený. Přenos se trefil do mého vkusu, Ellen absolutně v pohodě (rozdávání pizzy ftv!), se sedmi soškami pro Gravitaci jsem původně vůbec nepočítal, soška pro nejlepší film je samozřejmě pochopitelná. Bylo to hodně dobré a tímto také děkuji všem, kteří mi ve Světozoru dělali společnost. Mimochodem, nejkrásnější róbu měla Sandra Bullock.(3.3.2014)

"No, Ellen, my víme, že jsi jako vtipná a všechno, ale víš co.. tohle jsou prostě Oscaři. My jako chceme, aby to bylo co nejvíc, jak se říká "cool", ale kdybys to mohla trošku krotit, žádný vysavače a nic moc šílenýho, fakt bychom to ocenili. Víš co, přece jen jsou to Oscaři a chtělo by to nějakou úroveň, rozumíš, úctu a pokoru. Výsledky už máme tam, kde jsme chtěli, tam nebude žádný překvapení, tak drž partu, jo?"(3.3.2014)

V poradku. Predavaci porady sly tento rok nejak do sebe, nejprve nejlepsi Grammy za posledni roky a ted neskutecne prijemni a bezproblemovi Oscari. Zabavna hostitelka (pizza vyborna) a hlavne na Oscary nezvykle kvalitni selekce vystoupeni nominovanych songu, ktere to cele povznesly na vyssi umelectejsi uroven, akusticti U2, Karen O, Pink, Pharell Williams, to jsou hodne silna esa, takze jen tak dal akademici pri vyberu kvalitnich pisnicek. 7/10(7.3.2014)

• MikeCool

TV-pořáad. Jsem moc rád, že se můj nejoblíbenější režisér Alfonso Cuarón konečně dočkal oskarového ocenění za film Gravitace, který získal sedm ocenění, přesně tolik kolik jsem tipoval (ale v malinko jiném pořadí, ale číslo mi vyšlo). Také mě potěšilo ocenění fenomenálního Velkého Gatsbyho s oskarovým smolařem v hlavní roli, Leonardo DiCapriem. Trošku zklamán jsem z příliš přeceněného filmu 12 let v řetězech, který podle byl z té nabídky osmi nominovaných filmů jeden z těch "nejslabších". Rozporuplným by se též mohlo zdát ocenění Matthew McConaughey-ho, jehož porota ocenila v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Co se týče výkonů, Leonardo DiCaprio, předvedl ve Vlku z Wall Street daleko strhující a více náročnější výkon (viz. zhulenecká scéna, která vzejde do historie!) než oceněný kolega McConaughey. Ovšem porota udělala Matthewovi jakýsi kompromis za ty kila, které musel kvůli Klubu poslední naděje shodit (15 kg).(3.3.2014)

• - 86. ročník udeľovania Oscarov odmoderovala Ellen DeGeneres. Celebritám v prvých radoch, medzi nimi napríklad Harrisonu Fordovi, rozdávala pizzu a dokonca ich požiadala o spoločnú fotografiu, ktorú jej telefónom zhotovil Bradley Cooper. Hviezdnu momentku moderátorka zavesila na Twitter, pričom vyzvala na jej zdieľanie. Krátko po tom vyšlo najavo, že tým webstránku na chvíľu vyradila z prevádzky, keď jej fotografia za menej ako hodinu od zverejnenia zaznamenala viac než 1,2 milióna "retweetov". Prekonala tak rekord, ktorý dovtedy patril americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. Jeho fotografia, ako objíma manželku Michelle po volebnej noci v roku 2012, zaznamenala niečo vyše 780 tisíc zdieľaní. (Sufferer)

• - Jennifer Lawrence se v 23 letech stala nejmladší osobou, která získala 3. nominaci. (Nathanielmon)

• - Poslíček, který moderátorce Ellen DeGeneres doručil pizzu během večera až na pódium, dostal tuzér v přepočtu 20 000 korun. (Lembi4)