86. Annual Academy Awards (TV pořad)

The 86th Annual Academy Awards

The Oscars

Publicistický

USA, 2014, 175 min

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres, Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington, Pharrell Williams, Samuel L. Jackson, Naomi Watts, Michael Wilkinson, William Chang, Catherine Martin, Michael O'Connor, Patricia Norris, Harrison Ford, Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon, Robbie Brenner, Rachel Winter, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Channing Tatum, Kim Novak, Matthew McConaughey, Daniel Sousa, Dan Golden, Lauren MacMullan, Laurent Witz, Šúhei Morita, Max Lang, Jan Lachauer, Chris Sanders, Kirk De Micco, Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri, Benjamin Renner, Didier Brunner, Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho, Hajao Mijazaki, Sally Field, Emma Watson, Joseph Gordon-Levitt, Roger Guyett, Zac Efron, Ezra Koenig, Kate Hudson, Jason Sudeikis, Esteban Crespo, Xavier Legrand, Alexandre Gavras, Anders Walter, Selma Vilhunen, Kirsikka Saari, Mark Gill, Jeffrey Karoff, Jason Cohen, Sara Ishaq, Malcolm Clarke, Nick Reed, Edgar Barens, Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen, Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher, Rick Rowley, Jehane Noujaim, Morgan Neville, Gil Friesen, Caitrin Rogers, Kevin Spacey, Tom Hanks, Steve Martin, Geoffrey Rush, Angela Lansbury, Jeffrey Kurland, Piero Tosi, Claudia Cardinale, George Lucas, Angelina Jolie, Ewan McGregor, Viola Davis, Felix Van Groeningen, Paolo Sorrentino, Thomas Vinterberg, Rithy Panh, Hany Abu-Assad, Tyler Perry, Albert Berger, Ron Yerxa, Spike Jonze, Alfonso Cuarón, David Heyman, Brad Pitt, Michael B. Jordan, Kristen Bell, Christopher Nolan, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Chris Munro, Christoph Waltz, Sally Hawkins, Jennifer Lawrence, Lupita Nyong'o, Julia Roberts, June Squibb, Amy Adams, Bill Murray, Christian Bale, Idina Menzel, Cate Blanchett, Sandra Bullock, Meryl Streep, Chiwetel Ejiofor, Ethan Hawke, David O. Russell, Steve McQueen, Judi Dench, Bruce Dern, Julie Delpy, Alexander Payne, Miori Takimoto, P!nk, Dylan O'Brien, Bono, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Anna Kendrick, John Travolta, Will Smith, Robert De Niro, Jessica Biel, Jennifer Garner, Penélope Cruz, Andrew Garfield, Steve Carell, Jamie Foxx, Bette Midler, Liza Minnelli, Whoopi Goldberg, Lady Gaga, Goldie Hawn, Glenn Close, Chris Evans, Gabourey Sidibe, Daniel Day-Lewis, Gabrielle Tana, Melanie Lewis, Martin Pensa, Jeremy Kleiner, Dede Gardner, Tracey Seaward, Tošio Suzuki, Dana Brunetti, Emma Tillinger Koskoff, Philip Seymour Hoffman, Joel Harlow, Will Butler, Mark Taylor

Jared Leto překvapil, jak to má v hlavě (vzhledem k povolání) srovnané. Dokonce zmínil Ukrajinu a vyslovil ji správně (!). Matthew McConaughey dojal svou třídílnou děkovačkou, kterou asi doma musel promýšlet, ale působila nesmírně opravdově, upřímně a jímavě. Lupita jakožto debutantka mluvila překotně, emotivně, a to docela dlouze, ale naštěstí nás nezahlcovala ohranými frázemi a byla na ní vidět zdravá míra pokory./// Písničky z nominovaných filmů poněkud nudily a ovace ve stoje mě tedy zcela míjely. Příště by stačily jen ukázky. Hrdinství, motiv ceremoniálu, tvořil kromě promluv zejména skvělý sestřih, v němž potěšil Neo, přemíra komiksových panáků méně. Pocta zemřelým byla decentní, no de facto jako celý večer./// 12 let v řetězech (hlavně svým tématem) až trochu nezdravě dojímalo celé divadlo. Gravitace po zásluze bodovala v technických kategoriích, Vlk očekávaně ostrouhal, ale Grande bellezza vyhrála, takže spokojenost. Jim Carrey a Jamie Foxx svými výstupy pobavili, celkově však chybělo jakékoliv výraznější číslo./// Moderátorka Ellen: Inu, co může být modernější (a pro mládež zábavnější) než 56letá lesbička v kvádru s teniskami, co tweetuje, na chvíli Twitter shodí selfie s těmi největšími hvězdami, kterým pak rozdává sýrovou pizzu. Její úvodní řeč měla grády, poté už to bylo slabší a ani kostým čarodějnice Glindy příliš nepomohl. Róba však měla úspěch stejně jako vystoupení Pink (song Somewhere Over the Rainbow), což mě jen znovu utvrdilo v tom, jak obrovsky populární stále Oz je./// Módní koutek: Klasické bílé smokingy jsou opět trendy, a to v kombinaci s černými kalhotami. Na Oscarech bodovaly zejména dva francouzské módní domy. Herec McC dokázal tradiční kousek Dolce & Gabbana elegantního střihu posunout na vyšší úroveň stylovou černou vestou. Mladší kolega Jared Leto model oživil karmínovým motýlkem z hedvábí značky Saint Laurent. Gabourey Sidibe v róbě Theia na zakázku byla díky… orchidejové barvě šatů s ručně šitými okvětními lístky zcela nepřehlédnutelnou. Polovinu své výbavy by však s klidem mohla darovat Lupitě, která vypadala, jak kdyby si odběhla z plantáže po ročním hladovění./// Co měly znamenat ty kýčovité a neustále se opakující růže v pozadí, které absolutně nesouvisely s proslovy předávajících? To byl zrovna Valentýn?/// P.S. Officially in love with Matthew McConaughey. "Amen. Alright, Alright, Alright. Keep on livin’." [Záznam bez reklam](3.3.2014)

Mňa to tento rok sklamalo. Ellen aj atmosféra celkovo, parádne uvolnené, rovnako ako baviace sa celebrity (Jennifer mi prišla skoro ako puberťáčka) .. sledovať to spolu s bodohoničmi na čsfd párty, možno by som dal tri.. Ale sledoval som to doma a mrzol mi stream, čo ma pripravilo o to najlepšie - rozlúčku so zosnulými, z ktorej som videl našťastie aspoň ten záver s Hoffmanom a Bette Midler (pfff). Navyše ma sklamali hudobné vystúpenia; Midlerku neznášam, Pink ma výnimočne nebavila a song čo dostal oscara, považujem za najhorší z nominovaných (režúci uši a pokazil mi už Frozen). Najviac sa mi páčil Moon Song, Pharell sa tiež dal; pekné ďakovačky mali francúzi a Matthew McConaughey a to je tak všetko. Reklamy hodne iritujúce (hlavne tá s Tinou Fey, stále dokola) a takmer nič nedopadlo ako som dúfal. Aspoň ten Jonze... a Cate. A DiCaprio pravdepodobne bude musieť predčasne umrieť, aby mu ho tí suchari niekedy dali .. Edit: Asi to zvýšim. S pár dňovým odstupom nervozita opadá a tá fotka zo smartfónu, ma prenasleduje na každom kroku :)(3.3.2014)

Leoš zase utřel, Marty taky, alespoň, že ten plešoun za hlavní roli přistál v těch správných rukou. Zavirovaný McConaughey rozhodně obstál na výbornou. Jinak žádné překvapení, vesmírný technologický majstrštyk posbíral co se dalo, na oceněnou sci-fi romanci Spikea Jonzeho se těším jako malé dítě, Cate Blanchett moc hezky poděkovala a i ti Taliáni slavili zaslouženě. Do toho sem tam slušné špeky z moderátorských úst Ellen DeGeneres, fotomomentka, pizzaguy… zkrátka další povedený večer ve společnosti hollywoodské smetánky.(18.3.2014)

Na Ellen slabé 2007 byl pro ní lepší ročník. Možná měla Ellen svázané ruce co se komedie v jejích výstupech týče za což by si lidé na vyšších postech měli dát facku. Kdo ví. Rozhodně jsem od Ellen nečekal humor Tiny & Amy - Ellen chce být přeci se všemi zadobře - ale tohle spíš vypadalo jako nepovedené improvizační stand up. Celkově to jinak šlo, vystoupení mi nevadila - až na některé - ale jinak dobré.(3.3.2014)

Ellen se ukázala jako velmi kvalitní i zábavný host, její úvodní řeč byla vyloženě bombová, ovšem 3 hodiny jsou 3 hodiny, navíc drtivá většina děkovných řečí byla na jedno brdo, tak se muselo hodně přeskakovat. Na druhou stranu Jared Leto předvedl jednu z nejlepších řečí, co jsem kdy na Oscarech, či Glóbech slyšel. Mezi udělenými cenami příjemně překvapil úspěch Gravitace, ale trošku zamrzelo přehlédnutí Vlka z Wall Street a to zejména v kategorii nejlepší film, kde se bohužel naplnil jeden z vtipů Ellen... 6/10(3.3.2014)

• - Leonardo DICaprio ani napočtvrté svou nominaci na Oscara neproměnil. (Spiker01)

• - Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)

• - Legendární filmový skladatel John Williams byl v tomto ročníku nominovaný na oscara již po dvaačtyřicáté. Celkem za hudbu získal již 5 Oscarů. (Spiker01)