86. Annual Academy Awards (TV pořad)

86th Annual Academy Awards, The

The Oscars

Publicistický

USA, 2014, 175 min

Hamish Hamilton

Ellen DeGeneres, Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington, Pharrell Williams, Samuel L. Jackson, Naomi Watts, Michael Wilkinson, William Chang, Catherine Martin, Michael O'Connor, Patricia Norris, Harrison Ford, Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon, Robbie Brenner, Rachel Winter, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Channing Tatum, Kim Novak, Matthew McConaughey, Daniel Sousa, Dan Golden, Lauren MacMullan, Laurent Witz, Šúhei Morita, Max Lang, Jan Lachauer, Chris Sanders, Kirk De Micco, Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri, Benjamin Renner, Didier Brunner, Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho, Hajao Mijazaki, Sally Field, Emma Watson, Joseph Gordon-Levitt, Roger Guyett, Zac Efron, Ezra Koenig, Kate Hudson, Jason Sudeikis, Esteban Crespo, Xavier Legrand, Alexandre Gavras, Anders Walter, Selma Vilhunen, Kirsikka Saari, Mark Gill, Jeffrey Karoff, Jason Cohen, Sara Ishaq, Malcolm Clarke, Nick Reed, Edgar Barens, Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen, Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher, Rick Rowley, Jehane Noujaim, Morgan Neville, Gil Friesen, Caitrin Rogers, Kevin Spacey, Tom Hanks (a.z.), Steve Martin (a.z.), Geoffrey Rush (a.z.), Angela Lansbury (a.z.), Jeffrey Kurland (a.z.), Piero Tosi (a.z.), Claudia Cardinale (a.z.), George Lucas (a.z.), Angelina Jolie, Ewan McGregor, Viola Davis, Felix Van Groeningen, Paolo Sorrentino, Thomas Vinterberg, Rithy Panh, Hany Abu-Assad, Tyler Perry, Albert Berger, Ron Yerxa, Spike Jonze, Alfonso Cuarón, David Heyman, Brad Pitt, Michael B. Jordan, Kristen Bell, Christopher Nolan, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Chris Munro, Christoph Waltz, Sally Hawkins, Jennifer Lawrence, Lupita Nyong'o, Julia Roberts, June Squibb, Amy Adams, Bill Murray, Christian Bale, Idina Menzel, Cate Blanchett, Sandra Bullock, Meryl Streep, Chiwetel Ejiofor, Ethan Hawke, David O. Russell, Steve McQueen, Judi Dench, Bruce Dern, Julie Delpy, Alexander Payne, Miori Takimoto, P!nk, Dylan O'Brien, Bono, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Anna Kendrick, John Travolta, Will Smith, Robert De Niro, Jessica Biel, Jennifer Garner, Penélope Cruz, Andrew Garfield, Steve Carell, Jamie Foxx, Bette Midler, Liza Minnelli, Whoopi Goldberg, Lady Gaga, Goldie Hawn, Glenn Close, Chris Evans, Gabourey Sidibe, Daniel Day-Lewis, Gabrielle Tana, Melanie Lewis, Martin Pensa, Jeremy Kleiner, Dede Gardner, Tracey Seaward, Tošio Suzuki, Dana Brunetti, Emma Tillinger Koskoff, Philip Seymour Hoffman (a.z.)
  • MikeCool

TV-pořáad. Jsem moc rád, že se můj nejoblíbenější režisér Alfonso Cuarón konečně dočkal oskarového ocenění za film Gravitace, který získal sedm ocenění, přesně tolik kolik jsem tipoval (ale v malinko jiném pořadí, ale číslo mi vyšlo). Také mě potěšilo ocenění fenomenálního Velkého Gatsbyho s oskarovým smolařem v hlavní roli, Leonardo DiCapriem. Trošku zklamán jsem z příliš přeceněného filmu 12 let v řetězech, který podle byl z té nabídky osmi nominovaných filmů jeden z těch "nejslabších". Rozporuplným by se též mohlo zdát ocenění Matthew McConaughey-ho, jehož porota ocenila v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Co se týče výkonů, Leonardo DiCaprio, předvedl ve Vlku z Wall Street daleko strhující a více náročnější výkon (viz. zhulenecká scéna, která vzejde do historie!) než oceněný kolega McConaughey. Ovšem porota udělala Matthewovi jakýsi kompromis za ty kila, které musel kvůli Klubu poslední naděje shodit (15 kg).(3.3.2014)

• 5150

Moderátorka Ellen DeGeneres byla příjemná změna, slušelo jí to, ale ne úplně všechny její výstupy se povedly. Z těch několika málo hudebních čísel mě zaujala nejvíc Bette Midler, o které jsem vůbec netušil, že umí tak skvěle zpívat. Kolem a kolem se jednalo o průměrný ceremoniál, ze kterého vyšel Leo opět naprázdno !!!(3.3.2014)

Celkový vítěz se dal předpokládat, přesto jsem do poslední chvíle doufal, že tomu bude jinak. Nestalo se, a tak neobjektivně zvítězilo stále se trápící černé svědomí Ameriky oproti faktickému filmovému umění, ale jinak zábava od začátku do konce, za vrchol považuji zpěv Bona (i když U2 jinak vůbec nežeru) a děkovačku McConaugeyho (kterýho žeru čím dál víc).(3.3.2014)

Mňa to tento rok sklamalo. Ellen aj atmosféra celkovo, parádne uvolnené, rovnako ako baviace sa celebrity (Jennifer mi prišla skoro ako puberťáčka) .. sledovať to spolu s bodohoničmi na čsfd párty, možno by som dal tri.. Ale sledoval som to doma a mrzol mi stream, čo ma pripravilo o to najlepšie - rozlúčku so zosnulými, z ktorej som videl našťastie aspoň ten záver s Hoffmanom a Bette Midler (pfff). Navyše ma sklamali hudobné vystúpenia; Midlerku neznášam, Pink ma výnimočne nebavila a song čo dostal oscara, považujem za najhorší z nominovaných (režúci uši a pokazil mi už Frozen). Najviac sa mi páčil Moon Song, Pharell sa tiež dal; pekné ďakovačky mali francúzi a Matthew McConaughey a to je tak všetko. Reklamy hodne iritujúce (hlavne tá s Tinou Fey, stále dokola) a takmer nič nedopadlo ako som dúfal. Aspoň ten Jonze... a Cate. A DiCaprio pravdepodobne bude musieť predčasne umrieť, aby mu ho tí suchari niekedy dali .. Edit: Asi to zvýšim. S pár dňovým odstupom nervozita opadá a tá fotka zo smartfónu, ma prenasleduje na každom kroku :)(3.3.2014)

• bouncer

Filmově jeden z lepších ročníků, oscarová noc bohužel jedna z nejslabších. Šetříš, šetřím, šetříme a tak to jen okecáme, lidem to stačí. Ellen DeGeneres se snaží držet to nad vodou a její humor sedí. Ovšem i jí ke konci dochází dech a člověk má pocit, že trocha humoru ve stylu její show není úplně to pravé ořechové pro předávání cen akademie. Předávající a prezentující ve velké většině tragédie. Ale co mě hlavně mrzelo - žádná přidaná hodnota. Zajímavé vystoupení, taneční či muzikálové, nic. Jen pár sestřihů, které byly - a) špatné, b) k ničemu. Jared Leto a Matthew McConaughey - palec nahoru. Pizza a tip 20k dolarů - zajímavé. Úvodní řeč Ellen - super. Zbytek ztráta času.(5.3.2014)

• - Ellen DeGeneres se přiznala, že scénář večera měnila v drobnostech ještě pár hodin před začátkem ceremoniálu. (Gypaetus)

• - Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)

• - Legendární filmový skladatel John Williams byl v tomto ročníku nominovaný na oscara již po dvaačtyřicáté. Celkem za hudbu získal již 5 Oscarů. (Spiker01)