• Tommassi3

Jakkoli se seriálový Damien může jevit jako čiré bláznovství, v A&E si zjevně řekli, že když to vyšlo s Batesovým motelem, který vlastně platí za seriálový prequel Hitchova legendárního Psycha, proč by nezaparazitovali na dalším kultu.. Tentokrát pro změnu v podobě sequelu pro ty, co neumí počítat..;) Glen Mazzara rozhodně neplatí za špatného scénáristu, navíc hororových sérií není nikdy dost, a tak jsem se zkrátka nechal zlákat !! Ovšem první dvě epizody ve mně nic víc než údiv a rozčarování vyvolat nedokázaly, zejména ty flashbacky stříhané z původního (!!) Donnerova bijáku, jemuž nesahají ani po koule, či samotný narativní koncept dávají tušit, že tohle bude průser.. Omen !! Totiž Amen !! Satan raději odchází..(19.2.2017)

• evilmind

K Damienovi jsem přistupoval bez předsudků, jelikož na rozdíl od ortodoxních fanoušků nepovažuji nic za dostatečně svaté (možná v tomhle případě nesvaté), aby z toho nemohla být dobrá TV show, a je mi úplně jedno, jak moc skvělý film byl The Omen. Na stejné televizní stanici běží i Bates Motel, seriálový prequel Psycho, který se mi dost líbí, a na kterém je vidět, že takový koncept může fungovat, a že se dá vyprávět relativně zajímavý příběh o postavách z kultovních klasik. A to je navíc prequel, kde divák ví, jak to v nějakém bodě skončí, určitě těžší scénáristicky vystavět, než sequel, kde se fantazii meze nekladou. Damien v show vystupuje jako třicetiletý válečný fotograf, co objíždí s kamerou konflikty po celém světě. Na všechno, co se stalo na konci The Omen, úspěšně zapomněl - když tu náhle, kde se vzala tu se vzala, tajemná stařena přistoupí k němu v Sýrii, a zašeptá mu stejná slova, která vyřkla jeho chůva při skoku z okna (flashbacky z původního filmu). To rozpoutá řetězec událostí, odhalující, jak hrozně moc je ten celý příběh děravý. Tak za prvé, základní premisa, že se nestalo nic, co jsme viděli ve třech následujících filmech, o remaku nemluvě, rozhodně neplatí, protože při vzpomínání na svou minulost se fakticky potvrzuje i děj druhého filmu. Byť jsou to jen náznaky, dospívání v Bílém domě, vojenská škola, archeolog, atd. Už vůbec nedává smysl, že Daniel si až do 30 nepamatuje vůbec nic špatného, co se stalo v dětství, a současně ho nechají celou dobu na pokoji i všechny frakce, které příchod Antikrista buď vítají, nebo ho chtějí zabít (a které se najednou vyrojí). Navíc se tuším v osmé episodě ukáže, že Damien byl i na škole tak trochu jako pekelná svině, takže ztráta paměti a jeho aktuální sluníčkové vystupování nedává prostě vůbec smysl. Nesmyslnou slušňáckou image ještě navíc posiluje, že mám jeho představitele zafixovaného jako Artuš z televizního Merlina, a nepřijde mi, že by tady hrál něco jiného . Groteskní nehody kolem něj dějí nejen bez jeho přičinění, a občas až proti jeho vůli, což vyvolává pochybnost o tom, jak by jako ta temná síla v pozadí měla vlastně fungovat. Pasivní představitel čirého zla fungoval jako malé dítě, symbol nevinnosti, coby svalnatý kolohnát prostě už ne. Damien tak, ač ví, že má být Antikrist, se jen potácí od jednoho groteskního úmrtí ke druhému, vůbec netuší, co a proč se vlastně děje, lidé kolem něj náhodně vykřikují kryptovaná proroctví a biblické citáty, a do toho pořád duní asi dvacetivteřinová smyčka s parodií na chorál Jerry Goldsmithe. Atmosféra nula, a už někdy po třetí episodě jsem si říkal, že úplně nejlíp by to fungovalo, kdyby v hlavní roli byla ta smečka neustále se zjevujících rotvajlerů, co by sledovala celý děj s vypnutým zvukem. Každopádně Damienovi musím přičíst i nějaké kladné body - především za to, že všechna pokračování Omenu rázem vypadají jako mistrovská díla. 2/10(3.5.2016)

• Lockdown

Na Damiena jsem se jako fanoušek původních filmů velmi těšil. Bohužel i když je seriál pokračováním filmu The Omen, tak s filmem mnoho společného(až na pár záblesků z Damienovi minulosti) nemá. Navíc všechna ta nelogičnost,kdy se hlavní postavě do svých 30let nic neděje a poté se najednou spustí koloběh událostí kde začnou umírat jeho blízcí. No já ti nevím. Jako další problém bych viděl výběr hlavní postavy. Hezounek Bradley James se zde prostě nehodí a člověk by si představoval někoho temnějšího. Doufal jsem že seriál se bude více soustředit na hororovější žánr, což se nakonec nepotvrdilo. Zrušen po první sérii. A nejspíš oprávněně. Za mě 40%(22.5.2016)

• Vampirosa

Na Damiena jsem se velmi těšila a věřila, že bude aspoň z poloviny tak dobrý jako Bates Motel. Začátek mě oslovil, protože to bylo něco jiného. Bohužel, postupně tento seriál své kouzlo ztratil a sérii jsem dokoukala z pouhé zvědavosti. Pomalu žádná akce, samé kecání a finále, kdy už konečně začínaly být pořádně využívány temné síly, mi také přišlo jako ztráta času. Vůbec se nedivím, že se Damien 2. série nedočká, protože by to byla pouhá slátanina. Docela mě mrzí, že námět s tak skvělým potenciálem byl promarněn.(17.7.2016)

Tady na tom mizerném hodnocení je vidět, že lidé nemají trpělivost a vzdali to moc brzo. Ono to totiž stojí za vidění, jen musíte přečkat první dva díly :) Ale stejnou trpělivost měli bohužel i američtí diváci, protože kvůli mizerné sledovanosti končí seriál první sérií a končí opravdu úžasně, o to větší škoda to je.(3.8.2016)