Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evilmind
  **

  K Damienovi jsem přistupoval bez předsudků, jelikož na rozdíl od ortodoxních fanoušků nepovažuji nic za dostatečně svaté (možná v tomhle případě nesvaté), aby z toho nemohla být dobrá TV show, a je mi úplně jedno, jak moc skvělý film byl The Omen. Na stejné televizní stanici běží i Bates Motel, seriálový prequel Psycho, který se mi dost líbí, a na kterém je vidět, že takový koncept může fungovat, a že se dá vyprávět relativně zajímavý příběh o postavách z kultovních klasik. A to je navíc prequel, kde divák ví, jak to v nějakém bodě skončí, určitě těžší scénáristicky vystavět, než sequel, kde se fantazii meze nekladou. Damien v show vystupuje jako třicetiletý válečný fotograf, co objíždí s kamerou konflikty po celém světě. Na všechno, co se stalo na konci The Omen, úspěšně zapomněl - když tu náhle, kde se vzala tu se vzala, tajemná stařena přistoupí k němu v Sýrii, a zašeptá mu stejná slova, která vyřkla jeho chůva při skoku z okna (flashbacky z původního filmu). To rozpoutá řetězec událostí, odhalující, jak hrozně moc je ten celý příběh děravý. Tak za prvé, základní premisa, že se nestalo nic, co jsme viděli ve třech následujících filmech, o remaku nemluvě, rozhodně neplatí, protože při vzpomínání na svou minulost se fakticky potvrzuje i děj druhého filmu. Byť jsou to jen náznaky, dospívání v Bílém domě, vojenská škola, archeolog, atd. Už vůbec nedává smysl, že Daniel si až do 30 nepamatuje vůbec nic špatného, co se stalo v dětství, a současně ho nechají celou dobu na pokoji i všechny frakce, které příchod Antikrista buď vítají, nebo ho chtějí zabít (a které se najednou vyrojí). Navíc se tuším v osmé episodě ukáže, že Damien byl i na škole tak trochu jako pekelná svině, takže ztráta paměti a jeho aktuální sluníčkové vystupování nedává prostě vůbec smysl. Nesmyslnou slušňáckou image ještě navíc posiluje, že mám jeho představitele zafixovaného jako Artuš z televizního Merlina, a nepřijde mi, že by tady hrál něco jiného . Groteskní nehody kolem něj dějí nejen bez jeho přičinění, a občas až proti jeho vůli, což vyvolává pochybnost o tom, jak by jako ta temná síla v pozadí měla vlastně fungovat. Pasivní představitel čirého zla fungoval jako malé dítě, symbol nevinnosti, coby svalnatý kolohnát prostě už ne. Damien tak, ač ví, že má být Antikrist, se jen potácí od jednoho groteskního úmrtí ke druhému, vůbec netuší, co a proč se vlastně děje, lidé kolem něj náhodně vykřikují kryptovaná proroctví a biblické citáty, a do toho pořád duní asi dvacetivteřinová smyčka s parodií na chorál Jerry Goldsmithe. Atmosféra nula, a už někdy po třetí episodě jsem si říkal, že úplně nejlíp by to fungovalo, kdyby v hlavní roli byla ta smečka neustále se zjevujících rotvajlerů, co by sledovala celý děj s vypnutým zvukem. Každopádně Damienovi musím přičíst i nějaké kladné body - především za to, že všechna pokračování Omenu rázem vypadají jako mistrovská díla. 2/10(3.5.2016)

 • Morholt
  ***

  Předně je potřeba se oprostit od toho, že znáte původní Omeny, protože ačkoliv si Damien hraje na přímé pokračování, dohromady s původními dvěma filmy nedává moc smysl. Bohužel to moc nejde, protože tvůrci se tu až příliš často k omenovské klasice hlásí. Ale i když se to daří ignorovat, zůstává seriál na průměru. Určitě se tu najde dost solidních hororových okamžiků a nijak zvlášť se mi nevadilo ani obsazení, ale také je fakt, že některé díly se nehorázně táhnou, linka s mocenským bojem uprostřed tajné organizace mi přišla naprosto zbytečná a stejně tak mil lezlo na nervy to nekonečné Damienovo přesvědčování o tom, že je ďábel. O nehodách, které se kolem něj neustále a nesmyslně dějou, ani nemluvě. Koukat se na to sice dá, ale další řada by byla v tomto případě zbytečná. 50%(11.5.2016)

 • Filatov
  **

  Nenene, tohle nebude ono. Filmy a věci okolo exorcismu mám rád, ale tenhle seriál jsem opravdu nedokoukal. První díl mi dal naději, že to bude skvělý seriál, protože měl atmosféru a vše, co bych od téhle tématiky čekal, ale od dalších dílů přišlo zklamání, až jsem sledování vzdal. Velká škoda, protože pro mě to byl promarněný potenciál. Vydržel jsem asi čtyři díly.(20.1.2018)

 • maddy
  **

  Tak tomu hovorím premárnený potenciál a doslovná urážka originálu. Ten kto doteraz nadával na priemerné seriály typu Twelve Monkeys, Scream a pár iných, ktoré iba využívali slávneho filmového mená, ale kvalitu originálov nedosiahli ani náhodou, ten nech si pustí Damiena a bude vďačný aj za tie. Osobne mi síce ani pôvodný The Omen z roku 1976 ako horor neprirástol veľmi k srdcu a zo sedemdesiatich rokov mám radšej iné hororovú kúsky, no to čo v pilote predviedol seriálový Damien sa inak ako absolútnou neschopnosťou nazvať nedá. Takmer to vyzerá ako jedna z tých "teenagerských telenoviel“ na CW, z Damiena tu je mladý fešák (podotýkam, že oproti pôvodnému filmu je z neho dobráčisko!), bez akejkoľvek charizmy a keby sa nevolal Damien, tak asi by nikoho ani vo sne nenapadlo, že to môže mať niečo spoločné s pôvodným filmom. Síce sa tu úplne scestne vyskytne pár flashbackov z The Omen, ale tie sú pre tento seriál nepodstatné a viac menej ich tu vložili iba z povinnosti, aby aspoň niečo odkazovalo na pôvodný film. Inak totiž nemajú z aktuálnym dejom nič spoločné a o horor sa v prípade seriálového Damiena nejedná ani len náznakom. Takýmto hlúpym spôsobom pokračovať s príbehom pri takom kulte ako je The Omen je na facku všetkým ktorí sa na tomto podieľali. Ako som písal, pôvodný The Omen síce nijako neadorujem, ale v tomto prípade budem radšej predstierať, že Damien neexistuje. Keby sa to volalo akokoľvek inak, tak iba mávnem rukou nad ďalším zbytočným seriálom, ale takto przniť klasiku? To už aj ten remake z 2006 bol lepší a to je čo povedať. PILOT: 1,5* (3/10) ... a viac vidieť nechcem!(18.3.2016)

 • Romix003
  ****

  Tady na tom mizerném hodnocení je vidět, že lidé nemají trpělivost a vzdali to moc brzo. Ono to totiž stojí za vidění, jen musíte přečkat první dva díly :) Ale stejnou trpělivost měli bohužel i američtí diváci, protože kvůli mizerné sledovanosti končí seriál první sérií a končí opravdu úžasně, o to větší škoda to je.(3.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace