• Tommassi3

Jakkoli se seriálový Damien může jevit jako čiré bláznovství, v A&E si zjevně řekli, že když to vyšlo s Batesovým motelem, který vlastně platí za seriálový prequel Hitchova legendárního Psycha, proč by nezaparazitovali na dalším kultu.. Tentokrát pro změnu v podobě sequelu pro ty, co neumí počítat..;) Glen Mazzara rozhodně neplatí za špatného scénáristu, navíc hororových sérií není nikdy dost, a tak jsem se zkrátka nechal zlákat !! Ovšem první dvě epizody ve mně nic víc než údiv a rozčarování vyvolat nedokázaly, zejména ty flashbacky stříhané z původního (!!) Donnerova bijáku, jemuž nesahají ani po koule, či samotný narativní koncept dávají tušit, že tohle bude průser.. Omen !! Totiž Amen !! Satan raději odchází..(19.2.2017)

Předně je potřeba se oprostit od toho, že znáte původní Omeny, protože ačkoliv si Damien hraje na přímé pokračování, dohromady s původními dvěma filmy nedává moc smysl. Bohužel to moc nejde, protože tvůrci se tu až příliš často k omenovské klasice hlásí. Ale i když se to daří ignorovat, zůstává seriál na průměru. Určitě se tu najde dost solidních hororových okamžiků a nijak zvlášť se mi nevadilo ani obsazení, ale také je fakt, že některé díly se nehorázně táhnou, linka s mocenským bojem uprostřed tajné organizace mi přišla naprosto zbytečná a stejně tak mil lezlo na nervy to nekonečné Damienovo přesvědčování o tom, že je ďábel. O nehodách, které se kolem něj neustále a nesmyslně dějou, ani nemluvě. Koukat se na to sice dá, ale další řada by byla v tomto případě zbytečná. 50%(11.5.2016)

• zekon

Na hranici odpadu pouze další průser co parazituje na geniální trilogii. Částečné odkazy na původní 2 filmy OK, nicméně převracení toho co se stalo, záměrné vynechávání historie, Damien je totální blb co si nic nepamatuje, spoustu věcí ignorují a navíc je to maglajz který vůbec nikam nevede a nemá vůbec žádný smysl. Po 3 dílech není vůbec vidět další, ten seriál vůbec nikam nespěje.(12.5.2017)

• Filatov

Nenene, tohle nebude ono. Filmy a věci okolo exorcismu mám rád, ale tenhle seriál jsem opravdu nedokoukal. První díl mi dal naději, že to bude skvělý seriál, protože měl atmosféru a vše, co bych od téhle tématiky čekal, ale od dalších dílů přišlo zklamání, až jsem sledování vzdal. Velká škoda, protože pro mě to byl promarněný potenciál. Vydržel jsem asi čtyři díly.(20.1.2018)

• maddy

Tak tomu hovorím premárnený potenciál a doslovná urážka originálu. Ten kto doteraz nadával na priemerné seriály typu Twelve Monkeys, Scream a pár iných, ktoré iba využívali slávneho filmového mená, ale kvalitu originálov nedosiahli ani náhodou, ten nech si pustí Damiena a bude vďačný aj za tie. Osobne mi síce ani pôvodný The Omen z roku 1976 ako horor neprirástol veľmi k srdcu a zo sedemdesiatich rokov mám radšej iné hororovú kúsky, no to čo v pilote predviedol seriálový Damien sa inak ako absolútnou neschopnosťou nazvať nedá. Takmer to vyzerá ako jedna z tých "teenagerských telenoviel“ na CW, z Damiena tu je mladý fešák (podotýkam, že oproti pôvodnému filmu je z neho dobráčisko!), bez akejkoľvek charizmy a keby sa nevolal Damien, tak asi by nikoho ani vo sne nenapadlo, že to môže mať niečo spoločné s pôvodným filmom. Síce sa tu úplne scestne vyskytne pár flashbackov z The Omen, ale tie sú pre tento seriál nepodstatné a viac menej ich tu vložili iba z povinnosti, aby aspoň niečo odkazovalo na pôvodný film. Inak totiž nemajú z aktuálnym dejom nič spoločné a o horor sa v prípade seriálového Damiena nejedná ani len náznakom. Takýmto hlúpym spôsobom pokračovať s príbehom pri takom kulte ako je The Omen je na facku všetkým ktorí sa na tomto podieľali. Ako som písal, pôvodný The Omen síce nijako neadorujem, ale v tomto prípade budem radšej predstierať, že Damien neexistuje. Keby sa to volalo akokoľvek inak, tak iba mávnem rukou nad ďalším zbytočným seriálom, ale takto przniť klasiku? To už aj ten remake z 2006 bol lepší a to je čo povedať. PILOT: 1,5* (3/10) ... a viac vidieť nechcem!(18.3.2016)

• - Herec Bradley James musel podstoupit nedlouhou dobu před zahájením natáčení tohoto seriálu plastickou operaci nosu, ne z pouhého rozmaru, jak si mysleli fanoušci, ale kvůli úrazu, který utrpěl při sportu. Operace i rychlá rekonvalescence se zdařila, a tak nebylo ohroženo ani natáčení. (Lynette)

• - Herec Bradley James uvedl, že považuje roli Damiena v tomto seriálu spolu s jeho dvěma dalšími seriálovými hlavními rolemi za ty, které má úplně nejraději a nejvíce pro něj znamenají v jeho dosavadní kariéře. Jedná se ještě o roli krále Artuše (Merlin, od r. 2008) a armádního kapitána Felixe Sparkse (Liberator: Operace Avalanche, od. r. 2020). (Lynette)

• - Tvůrce seriálu Glen Mazzara byl vždy velkým fanouškem filmů „o antikristovi Damienovi“, a tak se rozhodl, že napíše volné pokračování převedené do seriálové podoby, kdy je Damien již dospělý třicetiletý muž (toho hraje herec Bradley James). (Lynette)