DwayneJohnson

Ve své podstatě mnohem lepší, než jsem čekal. Sice furt hrozný béčko, ale ta místy humorná stránka, to je přesně to, co Stathamovi sedí. ()

mil@n.fanatik

Slušný filmek o podmořské potvoře. Docela napínavé, toť z pohledu z kina. Každopádně musím vyzdvihnout skvělého Stathama, který zahrál famozně! 70%. ()

Geralt z Rivie

Točit film se žralokem, kde není skoro žádná krev, mi přijde trošku nefér k pravěkému žraloku o velikosti jachty, ale peníze jsou peníze, takže nakonec chápu i rating PG-12. Co mi ale vadí je pomalá akce (tedy spíš skoro žádná) v první hodině filmu a když už čekáte, že se to konečně rozjede, tak se to rozjede tak nějak na půl a všechno zachraňuje Jason. A sem tam nějaký ten dobrý joke. Mám rád filmy se žraloky, viz Útok z hlubin, který je o třídu lepší a je tam i lepší obsazení na béčkový film, ale to charisma výborného Stathama tam chybí. ()

Campbell

Meg by se mi líbil více kdyby vyšel tak před 10-15 lety. Neříkám že je to vyloženě špatný film, bavil jsem se prakticky od začátku do konce. Ale v době kdy vychází každý měsíc nějaký film se žraločí tématikou už moc nenabídne. O tohmle filmu jsem četl už kdysi dávno že má vzniknout a těšil jsem se jak malej, bohužel vznikl příliš pozdě. Jinak se jedná o klasické schéma kde někdo něco objevý a pak to loví. Není to žádný trhák ale je to solidní zábava která má šíleně moc klišé, ale zároveň se klišé snaží i vyhnout(no tak kdo čekal po tom jak se MEG potopil že půjde po té helikoptéře, a nakonec se nestalo). Dále mě lehce zklamalo absence gore, jen aby film byl přístupnější, mohlo to dopadnout jako parádní Piraně 3D. 1* navíc dávám čistě kvůli tématice, žraločích filmů v kinech je zoufale málo. ()

Eawy

Po dopozeraní filmu, podobne ako pri Kong The skull island, neviem, či sa autori snažili natočiť vážny a seriózny film alebo komédiu. Pokiaľ bolo účelom filmu zparodovať všetky shark-based filmy, tak sa im to celkom statočne podarilo. Ak ale producenti myslia tento film úplne vážne, neviem, čo si o ňom myslieť. Príbeh predvídateľný, postavy ničím neprekvapia, hudba obstojná a pravdaže počítačové triky na výbornú. Filmu však absolútne chýba atmosféra, a aj tých niekoľko obstojných dramatických momentov narúša nepotrebná komická vložka. Zle pôsobí aj to ako sú vo filme predstavení všetci Azijati, mohli si tiež odpustiť tie sentimentálne momenty, ktoré sú skôr komické ako vážne. Jediné pozitívum, ktoré film drží nad vodou (doslova) je Jason Statham. Asi som zaujatá, ale jeho spôsob hrania je príjemný a nenútený. Tak asi toľko. 45% ()

Yoshitsune

Jak už sem psal v diskuzi, tohle je prostě něco, co vám zlepší náladu po nepodařené Mission: Impossible - Fallout. A jak už sem psal, film má tři části, první připomíná Čelisti, žraloček se schovává a dělá fóry, v druhé části, začne žraloček už pořádně blbnout, aby se pak ve finále nasral a zkoušel Statham sežrat. To že tohle, neni Příběh žraloka, vám dojde hned v úvodu, žralok je totiž mazaný, lstivý a má slušný apetit, takže ta úmrtnost je tady překvapivě velká. Gore mi tady ani nijak nechybělo, jelikož to celé dobře zpracované a navíc když žralok kousne, tak žádné gore ani neni zapotřebí. Navíc je to celé dobře nahláškované, je tu dost napínavých scén, a i Stathamovi jde docela o kejhák. Ale to už se opravdu opakuji, v diskuzi sem všechno vykecal a do komentu mi zbyla, jenom tahle žraločí polívka. ()

silentname

"The Meg" je nakoniec celkom uspokojivým akčným filmom. V štýle guilty pleasure, kde človek moc nerozoberá, čo sa reálne deje na scéne, len si užíva Jasona Stathama, ako bojuje s obrovským prehistorickým Megalodonom. A ak je to všetko, čo od filmu čakáte, tak budete spokojní. Efekty sú lepšie ako väčšina TV filmov, ktoré majú tento koncept, akcia je celkom dobrá a okrem toho vie byť aj film veľmi vtipný. Ako inak to povedať než slovami: "Just keep swimming, just keep swimming". Nemohol som sa prestať rehotať na tej scénke. Inak je to viac menej všetko čo očakávate od filmu. Vieme kto prežije, vieme zhruba kto umrie, vieme dokonca aj odhadnúť ako jednotlivé situácie dopadnú. Ale musím povedať, že ma bavilo sa na to dívať, má to jednu alebo 2 dobré ľakačky, má to celkom fajnú atmosféru a spád je tiež dobrý. Som rád, že som film videl, nebránil by som sa tomu, že by som si ho pozrel znovu a dokázalo ma to celkovo dobre uspokojiť. Takže v tomto smere hovorím, že to stojí za to. Nečakal by som žiadny výnimočný film, ale ako oddychovka je to určite super a aj také filmy občas treba. Nie? A Jason Statham vs Megalodon je presne ten typ filmu, na ktorý sa na to hodí. Hodnotenie: B ()

cukorek

J. Statham konečne zahral aj niečo iné ako gangstra. Treba pochváliť aj producentov, počnúc kamerou, pretože zopár záberov ozaj stálo zato a aj prekvapenie, že mega žralokov bolo viac prispelo k dobrému výsledku. Pobavila ma scéna keď malý tučný aziat vyjednával u svojej mamy, že chce ísť do mora a neskončilo sa to žiadnym hapy endom, takže za mňa slušných 70%. ()

PetrPan

Premisa je tak hloupá, že ani nemá cenu se jí příliš zabývat. Přežití obrovského predátora v relativně malém uzavřeném ekosystému po milióny let je prostě třeba vzít jako holý fakt a nad pascalovskou fyzikou se už raději vůbec nezamýšlet. Mount Everest nesmyslů jsem po těch letech sledování podobných filmových "zázraků" schopen odpustit a bez nějakých větších cavyků si užít bohapustou zábavu, ale... Žraločí film s mládežnickou přístupností, už to je samo o sobě docela průser, ale i to se dá překousnout podobně jako Megalodon velrybu, jsou-li si tvůrci této nepatřičnosti patřičně vědomi a nepouští se se žralokem do větších akcí stran ohrožování lidských životů. Vzhledem k onomu omezení je totiž všem jasné, že k ničemuž nedojde a ony scény pak působí naprosto zbytečně, zde pak přímo trapně. Ozubený velikán v klidu a se sluncem v duši proplouvající mezi vřískajícími Asiaty, aniž by prakticky jediného pozřel, a to stačilo otevřít tlamu jako plejtvák krmící se planktonem, byl opravdu tou nejtrapnější epizodou z celého filmu, byť měla býti zřejmě vrcholně napínavá, o čínsko-amerických klišovitých emocích se raději ani nezmiňuju. Od naprostého průseru Megalodona dělí jen Statham a jeho honění se za obludou, kde se místy daly najít i lehce adrenalinovější pasáže. Vratké dvě. ()

eLeR

Asi budem rozdavačná, a predsa len tomu dám tie tri hviezdy. Aj napriek tomu, že som bola často na pokraji výbuchu smiechu, že to bolo podľa šablóny na akčné žraločie filmy, že to bola taká pukancová blbina ... ale zase na druhej strane od začiatku do konca žiadna nuda. 2,5* ()

SeBig

Kdyby přidali KREV a trošku více humoru, mohlo to být přesně dle mého gusta. I tak jsem byl trošku zklamaný, ale film jsem si v celku užil na 4Dx, i když (trošku mimo téma) mohli by aspon mít ty zasraný křesla v kině každý svoje opěrátko, nenavidim když nemám svuj prostor!! ()

Chrustyn

Jason Statham vs. obří žralok a je z toho překvapení roku. Ne, nečekal jsem pecku a Jon Turteltaub rozhodně nepřekvapil (ačkoliv bych Meg hodnotil, jako jeho nejlepší film) ale film splňuje to co se od něj očekává a navíc poctivě. Chybí zde nějaká vyloženě skvělá scéna, výraznější napětí, nebo explozivnější akce, ale po celou dobu jsem se nestihl nudit a film neuvěřitelným tempem chvátá kupředu. Žraloka si užije divák dost, některé scény dokáží vyvolat příjemné napětí (ačkoliv můžete bez problému odhadnout, kdo zemře, takže překvapení jaké měl svého času "Útok z hlubin" se nekoná) a Statham je prostě tahoun a právě on přidává tu čtvrtou hvězdu a bez něj by film skončil na čistém "trojkovém" průměru, ne-li níž. Jako letní "vypínak" se jedná o výbornou záležitost a je to o fous lepší, než ukazují trailery. ()

Arsenal83

Sci fi možno, horor vôbec, na také monštrá sa chodili pozerať ľudia v osemdesiatych rokoch. Statham je frajer, ale robia z neho už Chucka Norrisa, k čomu sa pridávajú nevydarené komediálne prvky. Keby tam ale on nehral, film ma hodnotenie do 30%. ()

korbitch22

Jedině Jason Statham si to prostě může rovnou na férovku rozdat s dvacetimetrovým žralokem a vyhrát. Ultimátní a úderné béčko které cílí hlavně na Asijský trh a já mu to ani nemám moc za zlé. Film se nebere vážně a střídá žánry dobrodružnýho thrilleru s komedií aby evidentně natvrdlý příběh odlehčil, na druhou stránku to je paradoxně věc, která mi vadila asi nejvíc. Vynechal bych naprosto otravnou postavu ukecaného černocha, vynechal bych postavu bývalé manželky protože představa že někdo jde proti žralokovi s bývalou manželkou a u utoho navíc vzniká nový vztah s jinou buchtou je totálně mino i na tenhle mega splácaný multižánr nesmyslů. Mám rád žraločí filmy, mám rád monster filmy a kdyby byl film víc thriller než komedie, možná bych se i víc bavil, na druhou stránku by asi film nevydělal takový ranec. Čekal jsem od toho jednoduchou zábavu a taky jsem jí více či méně dostal a třeba takový začátek, kdy se jen hledá dno příkopu a připravuje záchranná mise je skvělý, jakmile přijde na řadu humor už to jde z kopce a konec je parodie. I tak bych pokračování asi uvítal, do kina ovšem ani tentokrát ne é. 60%. ()

Marze

Velký starodávný žralok rovná se velká hloupá zábava. The Meg je ale podivně okouzlující, jako sci-fi zasazené do 50. let. Ale celkově je tento velkorozpočtový hlubokomořský thriller jen bezkrevný letní trhák. Čelisti jsou stokrát zlověstnější, čím je žralok větší, tím uměleji a dokonce směšněji působí. Režisér odevzdal počítačovou hru bez osobnosti, emocí a nadsázky. Koprodukce s Čínou kouká okatě. Je to etnicky vyvážený prefabrikát. Obrazovou složku tvoří malebné akvárium s výkřiky "co to bylo". Snímek je pěkně přímočarý, ale s králem žraločích filmů s Čelistmi od Stevena Spielberga soutěžit nemůže. Je trochu brakově přihlouplý. Tvrdý Statham se stejným výrazem popíjí pivko v Thajsku nebo zabodává harpunu do oka žraloka dvacet metrů nad mořskou hladinou. ()

ainny

V popisku mi chybí jeden žánr a to komedie. Nebo to nebyla? Já se už dlouho tak nepobavila. Absurdnosti se meze nekladou a za namasírování bránice přidávám jednu hvězdu. ()

classic

„Meg” je odvodeninou Megalodona, čo v gréčtine znamená: „Veľký zub” , bezpochyby výstižné pomenovanie, keďže jeho poriadne dlhé zubiská dosahovali astronomickej dĺžky viac, než 18 centimetrov, a tak mohol v naprostom kľude prehryznúť i takú veľrybu, ktorú si podával, ako takú úplne bežnú, olovrantovú delikatesu, že z krásy mu určite neubudlo, ba práve naopak, robilo ho to nesmierne šťastným, sa tak vždy pekne dosýta napráskať, veď by predsa nebol taký dlhý, ako týždeň pred výplatou, keď narástol do dĺžky 16-25 metrov, pričom jeho hmotnosť bývala väčšia, ako 35 ton, čiže v žiadnom prípade sa nejedná iba o nejakú, obyčajnú »žubrienku« , plávajúcu v nízkych vodách, ale o totálne opozitum, spočívajúce v obrovskom prehistorickom žralokovi, ktorý vraj pred niekoľkými miliónmi rokov vyhynul, čo asi nie je úplne stopercentná pravda, pretože podmorskí výskumníci z Výskumnej stanice Mana One, vzdialenej 322 km od pobrežia Číny, sa na vlastné oči presvedčia o tom, že očividne v tých hlbokých vodách Mariánskej priekopy, akýmsi nevysvetliteľným zázrakom prežil až do dnešných dní... V úvodnej sekvencii sa najprv zoznamujem zo záchranným potápačom Jonasom Taylorom, ktorý prichádza na pomoc uviaznutej, jadrovej ponorke, kedy táto záchranná akcia zrovna nevychádza podľa jeho predstáv... Strih. O 5 rokov neskôr spoznávam "ďalšieho" extravagantného miliardára Jacka Morrisa, ktorý jednak nielenže financuje tento ambiciózny projekt, ale zároveň tiež prebieha i ponorná misia, kde opäť dôjde ku kolízii, a tak prevádzkový manažér James „Mac“ Mackreides, včas zatiahne ručnú brzdu, keď zavolá na pomoc starého priateľa Taylora, ktorý ale ostal v nemilosti u niektorých ľudí z minulosti, asi najviac pri Dr. Hellerovi, a tak nie je dva krát nadšený z tejto návštevy. I napriek tomu túto výzvu prijíma. Medzitým simultánne Zhangova dcéra, oceánografka Suyin, nájde vlastný spôsob pokusu o vyslobodenie týchto troch zakliesnených, ale ani to sa bohužiaľ nestretáva s pozitívnym účinkom, i keď je od nich sotva, čo by kameňom dohodila, už sa to »žraločisko« jedno nepodarené, smrtonosne závratnou rýchlosťou blíži ! Dejisko je riadne prehustené, až sa mi z neho (ne)normálne zatočila hlava. Skrátka, to je už aj na koňa veľa ! Čochvíľa začne robiť veľkú neplechu a bude to ešte veľmi zaujímavé. / Filmári sa vyznačujú prostým heslom: „Zväčšiť a znásobiť” , až aby to bolo maximálne velikánske. Čím väčšie, tým zákonite lepšie ? Čítal som, že mal naozaj takéto šialené rozmery, i keď s tou váhou, je to už vskutku abnormálne. Je to neuveriteľne hlúpučké, až naivné, ale dá sa to zniesť aj so všetkými svojími neduhami. Režiséra Turteltauba, síce vnímam za ledva priemerného rutinéra, ale za doprovodu niekdajšieho dvorného kameramana Clinta Eastwooda, Toma Sterna, v podstate títo dvaja borci za kamerou, dokážu celkom obstojne zaujať, t. j. držať diváka v napätí. Výčitka predovšetkým smeruje k dôkladnejšej surovosti a brutálnosti, ktorá väčšinou absentovala, mohlo to byť o čosi viac krvavejšie, než bolo. Filmový rating spadal do hodnotenia PG-13, a tak tým pádom sme boli všetci ukrátení o tie všetky božské scény, ktoré si tu v skutočnosti zaslúžili byť. Filmové obsadenie mi neprekážalo, u Jasona Stathama, je možné prakticky všetko. Pozrite si to, ak máte chuť, ale extra viac od toho ani radšej dopredu nič (ne)čakajte, potom sa možno dobre pobavíte... ?! () (méně) (více)

VenDulin85

ČSFD filmový víkend v Boskovicích 2018. Film, kterého jsem se obávala z celé šestky nejvíc a kterého se i POMO a strifer obávali tak moc, že při každé zmínce o něm se snažili zapůsobit na diváky, aby mu dali za pět, aby se tak poznali ti, co na něj byli v letním kině v Boskovicích... No za plný počet nedám, ale možná i z absence spánku vidím samu sebe, jak uděluji tři hvězdy. Nevím, jestli mi totiž něco bude schopno vymazat z paměti chvíli, kdy pořadatelé museli stopnout film skoro na začátku, když bylo třeba utnout/zpacifikovat/vyvést na šrot opilého strejdu, přičemž promítač bravurně pauznul film v momentě, kdy většinu plátna zabírá tvář Jasona Stathama s jeho pověstným pohledem ala "I will end you". Druhá hvězda je za Stathama, třetí za Meg- opravdu jsem nečekala, že se budu tak často guilty pleasure smát. ()

heyda

Měl jsem trochu vyšší očekávání, postavy nejsou příliš dobře vykreslené, příběh mohl jít mnohem víc do hloubky, ale natočené je to dobře. Celkově velmi rozporuplné pocity. 55% ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident