Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Hapretor

Nebýt stupidních, nevtipných, hodně se opakujících nadávek a totálního vykradení pojetí jako u 300:Bitva u Thermopyl dám klidně i hvězdy 4. Seriály sleduji jen náhodně, když mi "zavadí o oko", ale tenhle patří k těm, u kterých jsem zkrátka musel vědět, jak to dopadne a vžil jsem se do děje. A když mě seriál nutí shlížet další díly, tak to je důkaz, že se mi líbí. Osobitě pojaté dílo o cestě nejslavnějšího "otroka". ()

mala_kea

Nebudu-li brát v potaz, že ze Spartaca udělali nového terminátora, že historická fakta jsou brána snad z knížky ze základní školy a nebudu-li brát v potaz otřesnost děsně prokouknutelných digitálních scén (ovšem tolik krve se mi opravdu líbí), tak se seriál rozhodně nechá sledovat. Ale nebrat v potaz v tak vysokorozpočtovém snímku 3 základní fráze, je docela směšné. O hereckých výkonech se rozhodně zmiňovat nemusím, naprosto skvostné, bojové scény jsou zvládnuty na výbornou, ale neligočnost a zbytečná troufalost některých dílů mě celkem zklamala. 1. serie rozhodně silnější nad-nadprůměr, ale na 5 to prostě nemá, ikdyž se návykovost může projevit už po druhém díle. Uvidím, ale zároven se bojím další série, neboť nevím, čím by nás mohla překvapit. Spíše se bojím, že mě dostane do stavu nepříčetnosti a zhnusí se mi stejně jako Lost po 3.serii. ()

Luk Skywalker

Už dlouho jsem žádný seriál tak "nežral" jako tenhle. Po dvou dílech je každému jasné, proč to má podtitul "Krev a písek". Nebýt tam tolik erotiky a krve, tak bych to doporučil do hodin dějěpisu :-) Zpočátku se mi zdálo velmi zajímavé zpracování stříkání krve do kamery, na které jsem si zvykl. Doufám, že si seriál udrží kvalitu i do druhé řady a připravovaný prequel bude také stejně kvalitní. EDIT: Mít druhá řada vlastní hodnocení, tak dám 4 hvězdy. Přibylo dialogů na úkor akce a je to dost natáhlé, už vím, proč to mělo mít 5-7 řad (podle tvůrce), nakonec bude 3. řada poslední, takže tam to snad bude odsejpat. Ale i přesto se to dobře sleduje, už po pár minutách prvního dílu 2. řady víte, že sledujete (krvavého) Spartaka. Tak nakonec by to 4 řady sneslo, bo 3. řada ze začátku bere mnoho událostí rychle za sebou (vypadá to na týdny, ale byly to měsíce), ke konci se tempo zvolní. Kromě Ceasara, kterého nikdo ještě tak drzého a neomaleného neztvárnil, se mi třetí série líbila. Opět jsou tu historické nepřesnosti (jako v celém seriálu) a to dost zásadní, ale není to dokument a zájemce o historii bych odkázal na internet, kde najdou věrohodné a historicky podložené informace. Jinak zásadní události zde jsou, ale zpracované tak, jak se tvůrcům hodilo. ()

Páně

Spartacus: Blood & Sand je snad ten nejpokleslejší seriál, který jsem kdy měl možnost sledovat. Ať už se jedná o jeho kopírování čehokoliv, samoúčelnosti až hrůza, či jiných vydatných prasáren. Ovšem jako oddychovka je to skvost a já se povětšinou výborně bavil. Vždy, když někomu ve zkratce chci popsat o co se vlastně v tomto seriálu jedná, tak volím tuto větu: "Buď se tam rube, nebo jebe". A proto se to musí! ()

P.J.2

Kluci z okolí tohle sjížděli a všici říkali:Koukni na to,je to mrtě pecka ale já viděl první díl v angličtině a teda vubec mě nenadchl.Mno ale v době nemoci si každej projede filmy které má v počítači,a já se na Spartaka mrknul,ted už vím že jsem udělal strašnou chybu že jsem se nechal oklamat špatným prvním dílem protože ostatní díly byly otočka o 180 stupnů a mě se dostávalo akce,kvalitního příběhu,napětí atd. Někdo tu psal že po dlouhé době zkouknul seriál jedním dechem a já nemůžu jinak než přitakat...:-) ()

kkarx

2* po prvním díle (jenom za přijatelnou vizuální stránku). Představa Amíků o starověkém Římě... Kecací scény jsem po salvě stupidních dialogů raději přetáčel. ()

J. T. Kirk

Já bych to nazval spíš Spartakus: Krev a jebačky, protože hlavně těchto dvou věcí zde najdete opravdu hojně. Poměrně dlouhou dobu jsem Spartaka odkládal a myslel jsem si, že to bude o ničem, ale mýlil jsem se. První díl nasadil laťku až tak vysoko, že se mu ostatní díly prostě nedokázaly vyrovnat, ale téměř se mu vyrovnaly. Kdybych to měl popsat co nejjednodušeji, tak bych asi řekl, že je to 300: Bitva u Thermopyl jako seriál. Zpomalené záběry soubojů a stríkající krev, která je opravdu všude to je ten pravý Spartakus: Krev a písek. Osudy všech postav se v průběhu seriálu hodně protínají, ale na konci se to všechno hezky vyřešilo. Nezapomínejme na Xenu, jejíž poprsí jsme zde mohly mnohokrát vidět. Pokud jde o český dabing, tak jsem si zvyknul. Takže jen tak dál, už se těším na další sérii. Nyní se chystám na Spartakus: Bohové arény, tak doufám, že to bude alespoň tak dobré jako krev a písek. ()

Gismo.kv

Spartacus! Spartacus! Spartacus! Co jen tak o něm napsat? Začal jsem se na něj dívat z nudy na HBO, když se mi rozbil noťas a každým dílem jsem ten seriál hltal více a více. V celém příběhu mě nejdříve zaujmuly boje a sexuální scény, později si ovšem zamilujete ty jednotlivé postavy. Lucy Lawless ukazuje, že i přes svůj věk je stále kočka a Jonh Hannah v roli lstivého Batiáta byl dokonalý, budou mi v pokračování hodně chybět... ()

Mortishka

Po troch dieloch veľký potlesk. U niektorých nízke hodnotenie čo som veľmi prekvapená a to kvôli erotickému nádychu hmm pretože mňa to naopak veľmi zaujalo a hlavne neurazilo .Nevadí mi ani veľa sexu, ani veľa krvi, ani veľa násilia , pretože na takejto téme si rada pochutnávam. Nekompromisne 4 * za hlavného hrdinu ktorý má veľký šarm + očarujúcu Lucy Lawles ktorú odmalička obdivujem , je to nádherná žena. Palec hore a teším sa na ďalšie diely plná očakávania. ()

hororwatch

Všeobecně shrnuto asi takto: Herecké výkony až na pár světlých vyjímek 0-Nutno dodat, že po nich nejspíš nebyly ani požadovány.Scénář a jeho podání velmi kolísavé 70%- rozdělil bych to na bojové scény(95%) a komorně laděné(55%-které patří z hl. části prvním dvoum sériím).HBO nám stručně řečeno naservírovala přesně to, co se po ní čekalo- vyšperkované, vizuálně načančané boje až po finální epickou Spartako- Crasso řežbu, což je velký klad. To, čím se občas musel člověk prokousat trhajíc si nehty,škubouce si vlasy,zacpávajíc si uši, nervní třasavky v ukazováčku spočívajíc pár cm nad časovým posuvníkem přehrávače bylo sousto, se kterým se nejspíš každý popral po svém. Z čeho jsem měl opravdu nervy a kroutil jsem hlavou( ale jde o čistokrevnou subjektivní poznámku) bylo, jak dokázali Nae'vii, která byla ztvárněna fyzicky přitažlivou bytostí, zaměnit( a vůbec do toho netahám nějakej rasismus) za takovou obludu s nafouklejma rtama, jejíž postavu jsem si tak znelíbil,až mi nakonec bylo líto, že jsem ji viděl umírat tak rychle. A tím bych chtěl vyhlásit vítěze nejkamennějšího a nejhoršího hereckého páru- Crixus ( kterej mi byl nesympatický po všech stránkách- i těch ne-hereckých) a jeho Nae'vie, kterou v dolech nezměrněkráte opíchalo takové množství etnik a savců všeobecně, až i samotná Nae'via dostala zřejmě hormonální šok, nebo jí negr narušil svým 3m nářadíčkem DNA- výsledek katastrofální. Abych pravdu řekl, tohle už je dle mého xÁtý přešlap HBO při zaměňování herců v rolích( narážím na Hry), ale tahle rozhodně nejfatálnější. Ale abych se vrátil k sériím. V prvních dvou se ještě můžeme bavit o nějaké zápletce, která se točí kolem intrik Batiata,což sice bylo vystřižené jak z laciné telenovely, ale zajímavé a jeho hodná zvířátka bojovala pokorně v aréně. Obě dvě tyto série měly něco co je táhlo. Bohové arény,sice nejkratší, zato bych řekl nejlepší série, je tažena charakterní postavou Gannica.Obě první série byly nejzábavnější ale z toho důvodu, že měly spád, ať už akce, nebo komornější zápletky. To se bohužel říct nedá o dvou zbývajících. Vzpoura proběhla, otroků přibylo a obavy ze smrti při každém souboji hl. hrdiny-oblíbence, naprosto vymizela. Už zbyla pouze zvědavost, kdy nastoupí na scénu a v jaké podobě ten či tamten a jak vážnou sehraje roli oproti dějepisu. Ale už mě to hudrování štve tak to shrnu. Sériál natočen výhradně za účelem ukázat divákovi prvotřídní boje a obrazovou lahůdku čehokoliv, co se na obrazovce(vyjma Nae'vie) objeví, trpí svou vlastní délkou stopáže a zásadně začne trpět od Pomsty až po konec Války zatracených. Protože kdykoliv se objeví ve scénáři díra, která je zaplácnuta buďto vedlejšími dialogy nebo HBO erotickým patosem, klesá seriál na hodnotě. Vedlejší dialogy jsou dětské až dementní a co se týče toho druhého, to asi každého psychicky zdravého člověka přestane bavit sledovat po nějaké chvíli- stejně jako by přestal bavit samotný seriál, kdyby byl ještě o kus delší. Za Blood and Sand lepší 4*. Gods of arena 5* Vengeance- hodně slabé 4*, WoD-čisté 4*¨ AD- ještě k bojům. Ty také začnou ztrácet na kráse jak se strhnou od arén na bitevní pole, protože dle mého krása konceptu 300 bojů spočívá ve sledování jednotlivců a jednotlivých bojů, což se na velká bitevní pole pro diváka a milovníka kontaktních starověkých a středověkých masivních bitev nehodí. () (méně) (více)

Eluin

Rovnou se přiznám, že jsem viděl jen asi polovinu prvního dílu. Dál se dívat nebudu, nějak mě to nezaujalo, což je má chyba, neboť jsem čekal něco trochu (respektive zcela) jiného. Ponechávám tedy logicky bez hodnocení. ()

Romeo5

Nejdřív jsem měl pocit že se dívám na směšnou frašku díky spomaleným scénám a stříkající krvi ale ještě v prvním dílu jsem si musel uvědomit jak hodně se pletu..Je to ušité na míru přesně tak co diváka uzemní a donutí ho koukat se až do konce..Je to fantastická atmosféra,strhující,dokonalé..Podle mě tento seriál v daném žánru spolu se "Spartakus bohové arény" a Římem nemají konkurenci.. ()

char_t

Po prvním díle nechápu okolní nadšení. Spartacus je v obličeji zarostlý voják s vyholeným hrudníkem, který většinu času jen tak sedí a tváří se jak když nadloube, aby následně vstal, s patosem pronesl dvě věty, levou rukou pobil 20 nepřátel, zatímco pravou zároveň uspokojí svou ženu, která přitom zvládne dobíjet raněné. To vše nad naklíčovanými pozadími, které zřejmě grafici kreslili v malování. K tomu necháme zpomaleně lítat krev (cca 4 litry na osobu) a na konci ukážeme sex a prsa, bez toho by se zřejmě seriál na HBO nedostal. Podobným seriálům z produkce HBO (Řím, Game of Thrones...) nesahá tenhle zatím ani po kotníky. ()

JakeG

Násilí, krev a sex! Jak příznačný odraz dnešní doby, že? Pamatuje si vůbec někdo, jak to se společností na těchto základech založených dopadlo? ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)