Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Mistr_Moon

1. série mě velmi bavila ale po opuštění Batiatova domu už to bylo furt na jedno brdo. Na druhou sérii si prakticky nepamatuju a tu třetí už jsem dodíval jenom pro to, abych viděl jak to skončí. Jinak děje po skrovnu, vždycky ňáký ten souboj, píchačka a další díl nanovo jak přes kopírák. Imho to mělo být podstatně kratší, páč to zabřehlo do nudy a šedi (ač to bylo prakticky furt rudé). A ten homosex si taky mohli odpustit... ()

Viper86-V1

Člověk rozkouká poslední řadu seriálového Spartaka, kde na něj s armádou táhne dlouhovlasý blonďatý Julius Caesar s vizáří rockové hvězdy a nediví se už vůbec ničemu :D Tiberius je zde veden jako syn Marca Crassa a objeví se zde i mystická věštkyně Sybila za mlada. Dějepis zas jednou dostal pořádný testosteronový kopanec do úsměvu a tak jako moje generace měla Xenu a Herkula (kteří se jako antičtí Řekové byli schopni v jednom díle potkat s Římany a Hannibalem naráz :), dnešní smradi sledují digitální krví a soft pornem napěchovanou televizní verzi evropských dějin. Ale je to ukrutně zábavné guilty pleasure, to se musí nechat :) ()

Wooke

Milujem antické obdobie a všetko s ním späté. Ale niekedy ma v tomto seriáli hnevali či už krvavé škvrny alebo zbytočná nahota, ale tak čo čakať od HBO...a ľudia to žerú, len ja nie som ten typ. ()

victt

Spartacus: Blood and Sand Krv, brutalita, násilie, intrigy! Skvelých 13 epizód ktoré majú toto všetko v sebe. Po celý čas na nás pôsobí vynikajúca atmosféra ktorú dopĺňajú rôzne spomalovačky a dotvára ju komiksový štýl. Každá časť série je o niečom inom a má v sebe množstvo zvratov. Hlavný hrdina Sparkatus je nevypočítateľný. Zakončenie série je samozrejme poriadne brutálne. Spartacus: Vengeance Pre mňa je táto séria miernim sklamaním. Neviem či bolo obsadenie nového Spartaka tým najlepším nápadom. Ale mimo toho si séria stále udržuje svoju kvalitu a na nové postavy si po čase zvykám. Aréna sa tu vyskytuje čoraz menej, no stále sa môžeme tešiť na poriadne krvavé súboje a brutalitu ktorej nikdy nie je dosť! Spartacus: War of Damned ?? ()

64B

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Nebýt BoB, tak by byl u mě na prvním místě. Občasné dialogy, hlavně před koncem seriálu nudily, ale akce to parádně vždy smázla. Vlastně, ještě jedno mírné minus musím vyčíst - že McIntyre není a nikdy nebude Andy! R.I.P. Andy Whitfield :(. ()

MartinTerran

Tento seriál je super! Úvodem musím říct, že období Spartakova povstání je moje oblíbené. Seriál se sice úplně nedrží historických pramenů, ale tolik to zas nevadí. První řada je o výcviku a o tom jak se stane gladiátorem. O tomto období se ohledně Spartaka nic moc neví, ale v seriálů je to zpracované pěkně a docela i uvěřitelně. V seriálů je dost krve a erotiky, ale na to už jsem si u HBO zvykl. Druhá řada se mi zdála nejhorší a moc rozvleklá. Zato třetí řada je nabušená a dost akční a závěrečná epická bitva je dechberoucí. Hodnocení: 1.řada: 92/100, 2 řada: 85/100, 3.řada: 96/100, Celkem: 91/100. ()

rezistence

Nedostatků až po loket. Příšerný filosofování. Nevím jestli se na tento seriál dívají nějaké dívky, ale naleštěné prdele galdiátorů oželel. Vývoj postav byl dost prkený, zejména u galdiátorů. Andy Whitfield byl sympaťák. John Hannah rozjížděl dobré párty, jeho žena, milý pár. Je to jiný. A já se bavil. Co by asi na ty všudypřitomné kozy říkaly postavy typu J. R. z let 80. "It's not porn. It's HBO." 75% ()

Daryl.Dixon

Když se v seriálu nebojuje a necákají hektolitry krve, tak se souloží, ale i to patří k římským dějinám, kde homosexuální hrátky a řada fílií jsou popisovány v soudobých pramenech. Komiksový způsob zpracování je vhodně zvolený a soubojům přidává na efektivnosti. Škoda jen, že hlavní představitel Andy Whitfield tak nečekaně odešel, kdy jeho náhradník již postrádal jeho charisma. ()

Brano

Najlepší historický seriál aký som videl. Vizuálne na veľmi dobrej úrovni. Seriál s výbornou atmosférou,dejom, hudbou a charizmatickými postavami akými sú: Andy Whitfield, Manu Bennett, Johna Hannah a Lucy Lawless. Seriál plný nahoty, efektných spomalených záberov, skvelých bojových scén a krvi ma proste dostal hneď po prvom zhliadnutí. Okrem pôvodného dabingu sa mi veľmi páčil slovenský. Najviac ma mrzí Andy Whitfield, ktorý stvárnil úlohu Spartakusa na výbornú. Veľmi charizmatický človek, ktorého kariéra bola na vzostupe. Náhrada zaňho bola veľmi slabá v podobe McIntyre. 1. Krv a Piesok: /90%/, 2. Pomsta: /70%/, 3. Vojna zatratených: /60%/. ()

subic

Seriál má 3 řady, v první hraje Australan Andy Whitfield, vytvořil kult a podle toho hodnotím. Nezastírám, že seriál měl oproti poslední řadě podstatně horší grafiku a dialogy, ale za to měl spoustu zajímavých postav. Ve 2. a 3. řadě potom další Australan Liam McIntyre už měl velmi těžkou pozici navázat na úspěch Andyho Whitfielda a skoro by se mu to i povedlo, kdyby tvůrci 3. řadu tak náhle neutnuli, trochu více se drželi historie a udělali třeba ještě i další řadu nebo 2, což bych jen uvítal. Takže 1. řada Spartacus: Blood and Sand (Spartakus: Krev a písek, 2010) ***** , 2. řada Spartacus: Vengeance (Spartakus: Pomsta, 2012) *** , 3. řada Spartacus: War of Damned (Spartakus: Válka zatracených, 2013) *** . Na 1. řadu se rád podívám znovu, na ty další 2 už asi moc ne. ()

Syna.1990

Strhující tempo po dobu celého seriálu, výborně ukončené díly, že se člověk nemůže dočkat dalšího, tak to je Spartakus! Žral jsem to od prvního dílu až po poslední!! Ale hlavně ty zpomalené záběry, krev, sex a nářezový songy!!! Seriál u kterého se vždy nádherně odreaguju!!! ()

DassemUltor

Bohovina naprostá. Jakékoli hodnocení pod 4 hvězdy je pouhou smrdutou hovnovitou kaší linoucí se z vašeho ubohého zadku, Crixus by vám odšukal hlavu od krku a inseminoval otvor vaší krční tepny, stříkající krev ve vašem posledním povyku zoufalství. ()

DoNotCross

Asi k málokterému projektu jsem měl větší předsudky. Nechal jsem se zblbnout řečmi, že jde o mix porna a snyderovského kýče a automaticky nad ním zlomil hůl. A na konec by to byla zatracená chyba! Jasně, poprsí si člověk prohlédne více, než ve hře o trůny a akce je opravdu taková, jaká byla avizována, ale někdo si taky zatraceně vyhrál se scénářem. Tady je třeba pochválit a vyzdvihnout především první sérii, která vrhá velký stín na zbylé dvě. Rubaček vlastně zase tolik není, primárně jde o postavy a práci s nimi. A ta je ukázková. Závěrečná epizoda pak patří mezi to nejsilnější, co můžete v telce vůbec potkat. Bohužel, od tohoto stylu se postupně opouští v druhé sérii, která je o něco slabší, přesto však pořád zatraceně dobrá. Problém je, že s ním se základní konflikt v podstatě uzavírá a třetí série pak stojí dost sama o sobě a na postavy už nezbývá čas. Celkový zážitek pak bohužel tahne povážlivě dolů. Ale stejně tahle sranda stojí za hřích. ()

Ivuska91 odpad!

S priateľom sme si vybrali spoločný seriál, ktorý by mohol baviť jeho aj mňa. Voľba bola moja, že pozrime si Spartakus. Historické seriály milujem a Rím hlavne. Čo však prišlo pri prvom zhliadnutí. Hneď ako som to zapla som začala ľutovať. Prostredie počítačové, čiže nereálne. Posobilo to moderne namiesto historicky. Ďalšia prišla animovaná krv. Čo to je :D, nejaká počítačová hra? Pokračujeme. Romantika, ktorá sa zmenila na doslova porno. Podotýkam, mám rada romantiku a intímne zábery v historických seriáloch ako Tudors, Game of Thrones, ale tu mi to prišlo extrémne umelé. Asi aby pritiahli divákov. Pustili sme si ešte druhú epizódu, ale všetko ostalo na úrovni odpadu (podľa mňa) a ďalšiu šancu seriálu nedám. ()

LeChouan

Čekám – a určitě marně – až někdo natočí Spartakovo povstání z pohledu Říma a za hlavní postavu si vezme Marca Licina Crassa. Tento seriál - fantazie. Fantazie vycházející vstříc obecné představě o gladiátorských utkáních. Nebyla by to pro diváka taková zábava, kdyby gladiátoři nebyli zobrazeni jako ultra-muskulatorní postavy, ale spíše jako tučnější chlapíci (žádné vyrýsované břišní svalstvo, ale velká břicha a hodně, hodně tuku, chránícího před vážnějším poraněním). Nebyla by to pro diváka taková zábava, kdyby se předváděla pravděpodobnější realita gladiátorských zápasů, žádné hektolitry krve, odletující končetiny, ale souboje s jasnými pravidly, jejichž cílem nebylo druhého zabít, ale porazit. Gladiátorské zápasy nebyly, alespoň v době republiky, žádným brutálním masakrem, šlo o umění boje. Někteří gladiátoři měli těžší podmínky života - pokud byli problémoví, byli zařazeni do škol s tuhým režimem. A takový problémový parchant byl i tolik obdivovaný Spartakus, podle některých původem Thrák, námezdný voják, zařazený do pomocných vojenských sborů, podle jiných Italik s římským občanstvím a římský voják. Ať byl jeho původ jakýkoli, v řadách římských legií nevydržel – dezertoval – a skončil jako gladiátor. Tolik k legendě, která oslavuje o milovanou ženu připraveného, čestného muže, z první série. Druhé dvě série adorují hrdinný (jaký jiný než hrdinný) boj proti "prohnilému" Římu. Boj zprvu úspěšný – to nelze popřít – koneckonců stáli proti sobě po dlouhou dobu na jedné straně Spartakovci, částečně uprchlí otroci, ale hlavně zkušení veteránští italičtí vojáci (Samnité), dobře znalí římského způsobu boje a proti nim římské legie, tvořené mladičkými zelenáči. I když seriál celou druhou sérii věnuje tomu, jak se tvoří nebo znovu shledávají milenecké dvojice ze Spartakovy tlupy a na vlastní boje se soustředí až třetí série. Ta mj. mírně naznačí, že Spartakova tlupa (velká tlupa), dobývala a plenila města v Itálii, že přitom vraždila netřeba dodávat. Ve třetí sérii se konečně objevuje postava Spartakova protivníka - Marca Licina Crassa, kterého tvůrci seriálu udělali rozhodně pohlednějšího než byl v realitě, a ponechali mu jeho nepopiratelnou inteligenci a pevnou vůli. A Crassus je Spartakova zkáza. Nedávám odpad, ale dvě hvězdy, a to za postavu Crassa, za zobrazení rozdrcení Crixovy odloučené tlupy a za konečnou porážka zbytku Sportovců. (Mimochodem - seriálové zobrazení osobnosti Gaia Julia Caesara – vrchol stupidity.) ()

ACDCKL

Po opětovném shlédnutí tohoto seriálu si musím uchovat dané hodnocení. Ano, může to být pro někoho naprosto přehnané, ale inspirace komiksy Franka Millera je zde více jak patrná a jede to v podobném duchu. Úprava některých historických událostí už bývá u zahraničních seriálů vcelku normální a zde to ani moc nevadí, jelikož o daném povstání se toho stejně moc nedochovalo, základní historické linie se však zachovali. Člověk si i musí zvyknout na notnou dávku přehánění ve stylu nahoty, násilí apod. První série patří mezi to nejlepší, co seriál nabízí, hlavně i později zemřelý Andy předvedl velmi dobrý výkon. I nastoupivší Liam je velmi dobrý, ale Andy je jenom jeden. Druhá série je to nejslabší, co seriál má, ale třetí to vrátí se vší pompézností a velkými bitvami a dojemným koncem. 5*. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)