Spartakus

TV spot 7
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Mishqo

Fucking amazing! Úvidím čo mi povedia ostatné série ale prvá ma dostala. Nahota, krv, brutalita, vrstevnaté postavy, a vôbec nie povrchný príbeh ale množstvo zvratov a intríg. K poslednému dielu poviem asi len toľko, že takto by malo vyzerať finále akejkoľvek série akéhokoľvek seriálu....2. a 3. séria si ako tak držia pôvodnú úroveň, ale bez Andyho nie je Spartacus to čo bol a aj preto znižujem hodnotenie o jednu hviezdu ()

philip.j.fry

Ježiš,já místo historického seriálu omylem kliknul na porno.No co,to se občas stává.Že i v péčku můžou stříkat litry digitálního kečupu,i to se občas stává.Akční / Drama / Dobrodružný / Historický jak nám zde prezentuje čéséfédé,má jednu chybu,kterou ale nelze tolerovat,a tou chybou je chybějicí žánr,který je podstatný.Erotický,dámy a pánové,to chybí!To jste nečekali,co?Ve filmovém počinu se totiž píchá ostošest,píchá se všude-v posteli,na zemi,ve vaně,na balkoně...Výběr je vskutku pestrý,račte si vybrat!Usuzuji,že tento seriál je určen výhradně pro muže,jelikož píchací scény ani epické bojové scény by si ženy asi neužily(I když...)S čistým svědovím prostě nemůžu dát seriálu pět ani čtyři hvězdičky,kvůli prostě sorry,je to průměr.,,Já jsem Spartakus!''Zvolal hlavní hrdina(jménem Spartakus-jak překvapivé,že?) a otočil se aby epicky zpomaleně vykuchal protivníka.Kečup,uhaha,kečup uhaha!Vlastně krev. ()

Eleanor05

Pokud Spartaka neberete skoro vůbec vážně a jako historický seriál teprve ne, je to vlastně ve své přehnané brakovitosti docela zábava. Všichni "Římané" vypadají vesměs jako herci z porna (někteří asi i jsou ;-) s perfektně vyvinutými a osvalenými postavami, které nikdy neváhají znovu a znovu odhalit v celé své "přirozené" kráse a ukázat je v akci. Dějová linka v podstatě perfektně vystihuje neskutečnou povrchnost a jednoduchost dnešního konzumního diváka, protože se na obrazovce nesouloží jen ve chvíli, kdy se zúčastnění dopouštějí krvavých řežeb a naopak. Hádám, že v rámci stupňování tohoto trendu se už herci za pár let nebudou muset ani učit otravné scénáře, jejichž pronášení prakticky jenom zpomaluje příval sexu a násilí. ()

J-o-k-e-r

1. série - 95%. 2. série - 90%. 3. série 95%. Tak mi končí nejlepší seriál za poslední roky, který jsem hltal díl co díl. Akce, hudba, postavy a řekl bych, že i ta historická osa - hlavní body úspěchu. Finále sice nepřekonalo geniální zakončení Gods of the arena, přesto došlo jak na mrazení (epic fight, Spartacus vs. Crassus), i na lítost (Gannicus :(, nejoblíbenější postava, jež nebyla v boji poražena - si snad zasloužila lepší osud), a závěrečné titulky, ve kterých se objevily všechny důležité postavy celého kompletu seriálu se symbolickým zakončením Andyho Whitfielda! Seriál, který nemá momentálně obdoby. ()

NoFiction

Život gladiátora ve stylu filmu 300, spousta krve, nahých žen a mužů, tak jak to asi kdysi vypadalo. Každopádně se na to docela slušně kouká. ()

Jacob23

Serial mi dava presne to co jsem od neho ocekaval..a pocitam ze zaver bude jeste lepsi=je to tak posledni dil 1. serie drsnych 5* RIP Andy Whitfield-nemoc dokaze skolit i ocelove muze :I ()

Ravi

Po prvních dvou dílech jsem si říkal, že tohle vidět nepotřebuju, nicméně mě zajímalo, co se bude dít dál. K mému překvapení seriál nabral takové obrátky, že si ode mě zaslouží vychválit do nebe. Pokud jde o audiovizuální fazónu podobnou filmu "300", myslím, že sem přesně sedne (i když někoho třeba štve), protože snaha zaujmout ve stylu seriálu "Řím" by Spartaka pohřbila už předem, ALE musím hned dodat, že audiovizuální stránka je jen doplňkem k skvěle vymyšlené zápletce, která se neustále víc zamotává a každý díl se stane něco zásadního, zlomového. Každý díl dokáže pobavit i nadchnout. A to je přesně to, co od seriálu očekávám. Herci se někdy snaží moc, ale dejme tomu, kamera je velmi dobrá. Zdálo by se, že újmou jsou snad jen tři čtyry místa, kde se seriál odehrává, ale vzhledem k tomu, že koukáme na gladiátory (zápasníky zůstávající jen nacvičišti a na bojišti), tak nelze očekávat o mnoho více. Nechápu jak byste si někteří představovali příběh o vzpouře gladiátorů ve stylu "Říma" - to by byla hovadina. Nadšeně dávám 90% = 5/5 ()

Lukyn007

Přestože se stále mluvilo pouze o seriálu The Pacifik, jako o největší senzaci v televizi, tak tento Spartakus, si myslím, je ještě o třídu výše. Na The Pacifik jsem se těšil, ale nijak zvlášť mě nenadchnul, tak jako rota E. Naopak Spartakus mě zaujal už po prvních 10 minutách, a tak jsem celou sérii zhlédnul za 3 dny. Pravda, některé efekty bijí do očí, ale i s tak malým rozpočtem o proti Pacifiku, dokázali tvůrci Spartaka nemožné. Spartakus si mě získal hlavně svým příběhem, ten je vskutku brilantně promyšlený, od prvního dílu do posledního. Žádné tupé dialogy. Jediné, co tvůrci odkoukali od filmu 300:Bitva u Thermopyl, jsou zpomalená a zrychlená akce, a i ty cákance krve. Jinak se tvůrci inspirovali spíše Tudorovci a Římem, tj. zachytili tvrdou, krutou, ale přesnou realitu tehdejší doby. Dokonce i postavy pocházejí ze skutečných pramenů. Zkrátka Spartakus:Krev a Písek je u mě seriláem roku. ()

R´Hell

Ačkoliv jsem zhlédla jen jednu řadu, protože druhá v době psaní tohoto komentáře ještě není aktuální, nezbývá mi než chválit. Spartakus je fascinující, a to nejen vizuálně (zpomalovačky, prostředí), ale také svým dějem. Jistě se najdou kritici, kterým bude vadit přemíra krve, násilí a erotických scén, ale čert to vem, tohle Řím, ne Vatikán. Pro mě je to zatím velmi nadějné dílko. update: Je mi líto, že Andy Whitfield nenatočí další řadu, přesto doufám, že seriál bude pokračovat. ()

Kosmik 1

To je ono, na něco podobného jsem dlouhou chvíli čekal. Na pořádný mini-seriál, který se mi bude líbit, dokoukám ho do konce, uvidím perfektní bitvy a skvělou zápletku. Boje jsou udělány trochu netradičním způsobem, ale to mě vyhovuje, naprosto se v nich vyžívám, ikdyž občas vypadají dost nerealisticky a efekty jsou trochu mimo. Seriál mi nenabízí nic násilnou formou a to je něco pro mě. Bojů je zde dostatek, ale zase se netočí vše jen kolem nich. Na můj vkus možná příliš sexu, odhalených poprsí a vůbec všeho...bez toho by se to kldině obešlo, nebo by stačilo, aby toho bylo trochu v menší míře. Takže co Vám vlastně film nabídne? Mnoho krve, bojů, sexu, pěkných žen a někdo možná ocení i Lucy Lawless (Xena). :-) 85% ()

blackJag

Těžko v dnešní době hledat film (nebo seriál), který by lépe vystihoval poměry starověkého Říma (ne o mnoho starší, v postoji k zaniklé říši stejnojmenný, seriál z produkce HBO nevyjímaje). Brutální, zhýralé, nemilosrdné. Přesně takové podmínky, jaké v době povstání otroků panovaly (tedy předpokládejme). Žádná selanka, pouhá přirozená nekompromisnost, nekašírovaná potřebou vyhovující přístupnosti... Ve vizuální stylizaci bylo použito něco z postupů Snyderova sparťanského opusu 300: BITVA U THERMOPYL, ve snaze o přiblížení tisíciletí staré historie je ale taková stylizace více než případná. Podařil se také výběr hereckých představitelů, čítající všechny od hlavních rolí (překvapivě otevřená performance Lucy ´Xeny´ Lawlessové) až po ty nejvedlejší (představitelky otrokyň, gladiátorského komparsu). Poutavé a doslova hypnotizující k sledování epizody za epizodou... Herec (Craig Parker), který ztvárnil postavu legáta Glabera mi hned od první sekundy připadal nějak povědomý, až po 10. minutách mne to cvrnklo! Haldir z PÁNA PRSTENŮ a nemusel jsem ani googlit :-) Opravdu diametrálně odlišní hrdinové :-)) 2. sezóny: 1/13, 2/10. II 100% ()

Zagi20

Musím přiznat že z prvních dílů jsem moc nadšený nebyl, podivný komixový vizuál a drtivá většina scén natáčená před zeleným plátnem mě odrazovala, ale vydržel jsem a zhruba od třetí dílu se všechno otočilo k lepšímu. Stačilo málo a seriál mě absolutně pohltil. Tvůrci si nebrali žádné servítky a předhodily nám syrový pohled na tehdejší dobu ve vší své krvavé a obnažené kráse. Samotné finále mělo "koule" a skutečně mě zvedlo z židle. Přesto že Spartacus ve svém boji pokračuje, Andy Whitfield ten svůj bohužel prohrál. Je to velká ztráta. A jsem zvědavý jak se z touto těžkou situací porve jeho nástupce. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ: A se vzniklou situací se porvali více než důstojně. Na "novém" hlavním hrdinovy, snad kromě jeho hlasu, nenacházím nic co bych vytkl. Hned od samého začátku se neúprosným tempem rozjíždí příběh o Spartakově pomstě. Hodně krvavý příběh, ve finále s obrovským WTF momentem v podání Xeny, po kterém jsem ještě dlouho hledal čelist kdesi pod stolem. A to sem si myslel že tu mrchu už mám přečtenou :) No nic, teď už jenom zbývá si počkat na další řadu ... to bude dlouhé čekání :( ()

V.Silver

První sezóna se rozbíhala velice pomalu a zpočátku to vypadalo jenom jako velice efektivní reklama na umělou krev a nový fitness program "Fuck & Kill", ale tak od 6. dílu se nitky do té doby podivně spletených příběhů začaly rozplétat a Spartakus mě naprosto uchvátil. Prequel v podobě "Gods of the Arena" skvěle naladil a dokreslil spoustu detailů a plnokrevná druhá řada "Vengeance" velice rychla setřásla všechny pochybnosti o tom, jestli Liam McIntyre dovede nahradit Andy Whitfielda. Povedlo se mu to naprosto skvěle, ale především mě překvapilo, jak velice dobře si s touto sérií pohráli scénáristé. Poslední epizoda "Hněv bohů" byla jedním z nejlepších konců série, jaké jsem kdy viděl, ale především pro to, že Spartacus: Vengeance je jeden z mála seriálů, kde divák může sympatizovat - byť jen trochu - i s hlavními zápornými postavami. Update po finále poslední sezóny: done the impossible. Až do poslední chvíle mohl divák doufat, že z toho Spartacus vyklouzne, bylo to epické, správně patetické i akční. Pro mě velice příjemných 95%. ()

Dreadd

Filmařsky naprosto příšerná syntéza 300: Bitva u Thermopyl, Souboje Titánů, Gladiátora a Matrixu s nulovou historickou hodnotou představuje to nejhorší, co jsem zatím z produkce HBO viděl. Souboje mačo gladiátorů plné slow motion jsou kýčovité a komiksové v tom nejhorším slova smyslu, litry krve stříkají všude kolem, ale všichni jsou nesmrtelní dokud režisér neřekne jinak. Najdou se sice i světlejší momenty, zodpovědně se například přistupuje k hlavní postavě (a k ženským castingům), ale nic co by vyvážilo odporný vizuál. ()

R1CH1E

Úžasné pozlátko akčních krvavých scén a erotiky, za kterými se však skrývá propracovaný příběh, propracované postavy a celkově skvělý scénář. ()

Luksa

Už někdy v polovině prvního dílu mi bylo jasné, že tento seriál nemůžu brát vážně, jako člověk který má tu dobu rád jsem často problémy přijmout co je mi předkládáno. Ale jako nezávazná komedie to je dobré, od dalších dílů jsem se začal bavit, i přes hnusnou a mrtvolnou stylizaci. Celý seriál je postavený v podstatě na gore rubačkách a když neproudí krev a nelítají končetiny, tak zde máme spoustu souložení a perverzit, ultra-drsňáckých hlášek aby divák lačnící po nekorektnosti dostal co chtěl. Na druhou stranu se chci dozvědět jak se události vyvinou a co "ukážou" příště. Zábavná blbost. // Ale musím uznat, že seriál má vzestupnou tendenci, s takovou možná tu čtvrtou hvězdu dohodím, postavy, zvraty a děj mě zajímají čímdál víc... ()

Madlene

"Kill them all. Do it for me!" Další seriálová pecka! Vůbec mi nevadí, že je to v podstatě celé točené na pozadí, naopak! Schválně přebarvené scény a geniální krvelačné běsnění jsou přesně podle mého gusta. Když to sleduji, mám intenzivní pocit, že mi mezi zuby skřípe písek smíchaný s krví...:-) ()

Molir

První série: Začátek sice slabší, efekty, krev a sex na úkor propracování postav, ovšem kolem čtvrtého pátého dílu to nabere koule a ani krev, ani sex už nadále nejsou jen na efekt, ale přesně naopak skvěle zapadnou do děje, ve kterém se začne tkát síť intrik na každém kroku, postavy prochází dost drsným vývoje, a vše samozřejmě končí totálním masakrem. Tohle není HBO, tohle je Starz. :-) ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)