Spartakus

TV spot 7
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

BeaVV

Seriál sa rozbieha pomaly a postupne vás vtahuje do deja a ako postupuje čast po časti vy zistíte , že už vás má v svojej moci. Charizmatickí herci, ktorým kraluje ako inak Andy, ktorý sa snad pre rolu Spartaka narodil. Naj čast 10- aj slza mi ukapla. ()

Hannynko

Zo začiatku som mal pochybnosti ale tie sa vytratili po asi 3 diely. Konečne ďalší seriál ktorý ma naozaj baví. Dávam 90 %. Dnes som začal s pozeraním Gods of the Arena som zvedaví či ma nesklame a udrží si moju priazeň. ()

Peenugirl

Nechcela som vynášať rozsudok pred dopozeraním celej série, ale už je dokonané a nech sa pred nami zachveje samotný Rím. Napätie aké zažívam zriedkakedy tak dlho počas jedného seriálu, vlastne celkovo pri filme je neopísatelné. Každá časť by prešla aj ako samostatný snímok do kín. Množstvo úderov a krvi ach tej krvi je nereálny a predsa vyvoláva prudké emócie. Časté šukanice a dokonalé telá hneď po prvej časti predznačili silný nárez do zhýrených čias zbastardneného Ríma počas najväčšej slávy tohto mesta. Ludus je len pre rozmar zhýčkaného ľudu zábavka a možnosť stať sa na chvíľu Bohom, čo rozhoduje o živote a smrti, pre otrokov je to nutné zlo kde sa búrajú medziľudské vzťahy a šliape sa po ich slobode. Efekty neopísatelne skvelé. Hlboký dojem. Hold 99%. ()

FAxPR

brutalita dobrá, ale co mě překvapilo byly otevřený erotický scéný. mile překvapilo ;) jinak je to trochu vykrádačka 300, Říma a Xeny, haha.. ale cocks up! ()

novi74

naprostá spokojenost, vykresluje to historii trochu jiným způsobem, hodně surově, spousta intrik a sexu, ale vůbec to není na škodu, líbilo se mi mnohem víc než prequel Spartakus:Bohové arény . Představitel Spartaka Andy Whitfield zahrál životní roli, bohužel nás 12.9.2011 opustil navždy ..... ()

Serjoza

Od začátku do konce brutální krvavej komiksovej nářez, kterej si nebere servítky a jede a jede a likviduje jednu postavu za druhou. Střeva a hlavy lítaj vzduchem, na každým kroku je nějakej ten šuk a do toho se tu odehrává souboj mezi "čestnými" občany Říma a jejich manželkami, prošpikovanej intrikami a zradou. A tyhle zrady se všechny hezky naskládaj a ve finále to vytvoří ten nejlepší masakr, jakej kdy římská republika spatřila!... 19. 4. 2012 Druhá série mě hodně potěšila. V těch deseti dílech se nic zbytečně neuspěchávalo a po výsledku je jasné, že nás ještě pár sérií čeká, a to je jenom dobře. Tupec Glaber se nakonec ukázal v pravým světle jako správnej prevít a tím úspěšně přestoupil ze skupinky Římanů-pitomců do dlouhé řady zlých, intrikujících a nepředvídatelných Římanů-záporáků, a sledovat jeho vyvíjející se linii s Ilithyií a Lucretií mě kromě mordovaček a šukání bavilo snad nejvíc. Když se ale podívám na zdejší hodnocení, který od posledně o pár procent pokleslo, musím se chytat za hlavu a zoufat si, jak musí být těžký uspokojit průměrnýho českýho diváka a jakej může mít průměrnej českej divák zkaženej vkus. Otevřete oči, proboha! Ženský se tu promenádujou před kamerou nahatý klidně i po čtveřicích, za každým rohem najdete perfektně koukatelnou šukačku a krev lítá všude kolem... lidi, co chcete sakra víc?!! 100% A CHCI DALŠÍ! TOHLE JE PŘESNĚ ONO!! Btw hrozně mě potěšil návrat boha arény! Oblíbené postavy: Gannicus, Batiatus, Mira, Spartacus 1. série: 95%; 2. série: 85%; 3. série: 95% ()

Sathine

Musím říct, že na tento seriál jsem slyšela názory pouze toho typu, že je to hlavně o sexu. Sice tam milostné scény byly, dokonce jsme si pohledu na nahé mužské tělo užily i my ženy, zas tak přehnaně sexuální tento seriál nebyl. Zato krve, krvavých a bojových scén udělaných ve stylu 300 zde bylo habaděj (však aby ne) a vypadalo to velmi efektně. Myslím, že kdyby udělali bojové scény normálním způsobem, tak by seriál nebyl tak zajímavý a určitě bych se nevydržela dívat až do konce. Sice historii Spartaka celkem znám, ale nepamatovala jsem si, jak to bylo přesně, tak pro mě byl konec i trochu překvapením, ale určitě příjemným. V dnešní nepřeberné sbírce sitcomů a seriálů o ničem je tento velmi dobrá výjimka. ()

desnik

PECKA!!!! Vůbec nevadí, že tvůrci čerpali z Gladiátora a Třístovky....proč by mělo?! Naopak!! Byly to nadmíru úspěšný filmy a dlouho se ve filmovým světě nic srovnatelnýho nebo alespoň podobnýho nevyskytlo. Tak proč by se historie nemohla opakovat? Romantický komedie jsou v podstatě taky na jedno brdo....pořád do kola a lidi se na ně s nadšením koukaji. Avatar je to samý jako Tanec s vlky akorát celý v modrým a na počítači...a je to taky PECKA! Tohle bylo po hóóóódně dlouhý době dílo, kde jsem se ani na okamžik neotočil od obrazovky a nešlo neznát konec.....za dva dny jsem se probral do reality a těším se, co bude dá!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Fracek

Kupodivu tu ani o ten sex a krev nejde, protože je jaksi součástí lidové poezie té doby. Jde jen o to, že tady nikdo nic neskrývá, divák do starého Říma spadne rovnýma nohama a svíjí se hrůzou a nadšením z toho, že je u toho a zároveň se mu nemůže nic stát (tedy pokud ho neklepne pepka vzrušením a nebo mu nezaskočí brambůrek špatně zapitý light colou). Odsoudit tento seriál jako apriori plný krve a násilí smíšený se sexem je příliš zlehčující neb tento seriál o krvi, násilí a sexu je což si odporuje s tím, jak jsem napsal že tu o tohleto vlastně ani nejde. A proto je ten serál tak dobrý, popisuje to co je tak, že o to už vlastně ani nakonec nejde...:-))Tudíž se tomu nelze vyhnout a točit to stylem jako Spartaka s Kirkem Douglasem by bylo jen opakováním něčeho, co už tu bylo a asi by nás to nijak nenadchlo. Nedávno se nějaký takový podobný Spartakus natočil a nic moc tedy. Já jsem si po ukončení Blood and Sand toho Spartaka s KD pustil a začal jsem zívat nudou (a to jsem ten film dříve přímo miloval), co s člověkem udělá digitál, achjo...Jde tedy o celkový dojem a pocit, který v nás tento seriál vyvolá a domnívám se, že se mu to podařilo ... kdo to odsuzuje, tak je jisté, že na to nemá mandle a měl by si raději pustit husitskou revoluční trilogii, tam je sice také hodně násilí, ale je to podáno tak nějak humánněji (zřejmě nebyla velká úroda rajčat) ()

Mort09

Přesnější název by měl, být Spartakus: krev a kozy. Sexu a „koz“ je v každém dílu více, než v mnoha současných erotických filmech americké produkce. Hojně se pak vyskytuje i krev, která stříká na všechny strany ve stylu 300: Bitva u Thermophyl, a její vizualizace je podržena častými zpomalovačkami. To vše v kombinaci s příběhem, který si v intrikách nezadá s Římem nebo Borgii,vytváří velmi koukatelnou směs, která vás vtáhne do děje a nepustí. ()

happy.lenulka

Naprosto, naprosto nechápu vysoké hodnocení. Já hodnotím slovem "humus"... nevím... moc krve, moc nechutný, přehnanost na místech, kde se to nehodí. Do toho skoro porno scény... no nevím ... mě se to vůbec nelíbí ()

kaito

Vcera jsem dokoukal poslni dil . Nemam co dadat nez to ue to bylo vynikajici .Rozhodne doporucuji shlenout je to skvelich 13 hodin (cca1h na dil) . A rozhodne se nudit nebudete!5* ()

Pickardino

..nebyla to laska na prvni pohled, ale s narustajicim poctem epizod jsem tomuto narcisistne fatalistickemu eposu propadal cim dal vic. Dle meho nazoru nadstandardni herecke vykony (obzvlast John Hannah, Andy Whitfield to zachranuje charismatem, ale, prekvapive, i vetsina tech svalovcu jaksi hraji), a vyborna scenaristicka prace (nektere sceny a dialogy v nich opravdu mrazi). Jedna * dolu za obcas samoucelne nasili a soulozeni, na druhou stranu, co si budeme nalhavat, uplne bez toho by to take nebylo ono, ze. Lid si totiz krev a sex zada. ()

Radoušek

Inspirace 300 je do očí bijící a proto mě tenhle seriál zaujal a abych pravdu řekl po první díle jsem z toho byl v rozpacích je hodně vidět, že je to studiový počin, ale po pár dílech si zvyknete a pak už je to jízda plná intrik, násilí, krve a sexu, kromě toho je Spartacus i scénáristicky velice dobře zvládnutý počin. Herci jsou slušní (vyčnívá mezi nimi duo Lucy Lawless a John Hannah). Jsem velice zvědav jestli si Spartak udrží úroveň i v dalších řadách. ()

OziRaziel

První serie (jak už to bývá, neboť prahnutí po vytěžení všeho cenného je silnější než dobrý pocit z dobře odvedené práce) je zajímavá,napínavá, dobře kopiruje "naší" milovanou třístovku a i na herce se příjemně kouká. Co bylo natočeno potom je už brak... ()

Lukkyn

Taky jste si říkali jak by vypadalo porno který má dobrej příběh??tak je to tady :-) Spartacus nabízí spousty nahej prcinek, koziček, prdelek, ptáků (bohužel). Jenže tím to nekončí dál nabízí dobrý příběh plný intrik a sraček které provázely římské imperium, dále nespočet soubojů, skvělý vizual, a také nabušenou muziku!!!!!Skvělá zábava , která hodlá ukázat snad všechno a dopřát tak dívákovi intenzivní zážitek!!Dnes jsem dokoukal krev a písek jsem zvědav na další díly!!!!!!! ()

aciss odpad!

Nutnost pro všechny komu imponují odlétající končetiny, tuny krve a na každym druhym kroku dobrý den kozy ven. Dík, ale z tohodle jsem v 15 vyrostl. ()

schindler

Na první díl jsem koukal trochu nedůvěřivě, ze všeho koukal nedostatek peněz, souboje mě přišly divně natočené. Ale dal jsem tomu šanci a po zkouknutí několika dalších dílů jsem rád že jsem setrval. Jasně, exteriéry či digitální pozadí vypadají lehce odbytě, ale třeba právě ty souboje je právě to na co se těším ze všeho nejvíc. Zpomalené či skoro zastavené efektní záběry s hektolitry stříkající digitální krve si vždy vychutnám. Zajímavý je i příběh který je absolutně nepředvídatelný. No a nakonec je tady ta všudepřítomná nahota, prakticky všechny ženy co zde hrají se nám ukážou ve své kráse a to včetně Lucy Lawless alias Xeny. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)