Fin Shepard (Ian Ziering) bojoval se žraloky po celém světě, ale nyní musí svůj boj přenést na zcela nové místo – zpátky v čase, do období druhohor, kde to vše začalo. Tam je jeho úkolem zastavit vznik úplně prvního Žralokonáda v historii světa. Podaří se mu a jeho kamarádům vše vrátit do normálních kolejí a jednou provždy vymazat Žralokonáda z povrchu zemského? (Israha)

salfa72

Bohužel vtipnost pětky se nějak vytratila (i když pár narážek na jiné filmy se tam objevilo) a zůstalo jen dlouhé a nudné čekání na dlouho očekávaný happy end, které bylo občas protkané nutnou dávkou vlasteneckého patosu (Bůh žehnej Americe, komu jinému). Snad je to doopravdy poslední díl, protože jinak nevím, co dalšího by se v této sérii mohlo ještě stát. Tvůrci podojili tuto sérii více, než si vůbec dovedli představit a snad už nikoho nenapadne, že by se dalo natočit ještě jedno pokračování. ()

lykan9

Jako rozloučení to musím hodnotit pozitivně. Kruh se uzavřel a Ian Ziering a Tara Reid mohou být vděční za to, že jejich vyhaslé hvězdy byly vzkříšené v originálně stupidním projektu, který překvapivě zkultovněl. I když se názory na tuto sérii různí, tak všichni musí uznat, že Žralokonádo se zapsalo do hororové síně a již tam zůstane. ()

Melios

Po 6 rokoch sa Sharknado dočkalo svojho ukončenia ,ktoré sa rovnako ako minulé diely nebojí ukázať svoju šialenosť. Nebudem hovoriť o všetkom ,čo sa vo filme udialo ,lebo to by som spoileroval a ja chcem aby si túto debilinu pozrel každý zvlášť! Za "Planet of Aprils" a totálne gýčovú finálnu fight scénu uďeľujem filmu titul čistého guilty pleasure a 5* Škoda ,že už je tejto šialenosti koniec...Alebo nie!? ()

sedm.1

Poslední Sharknado jsem zdárně přežil, uff, no byla to už ale zhruba od čtyřky vážně dřina. Právě kolem čtvrtého pokračování této ,,slavné,, série se totiž silně začala projevovat únava látky, respektive toho ztřeštěného nápadu kolem žraločích tornád a už to prostě přestala být ta správná sranda, postupně zmizelo ono kouzlo totálně ujeté debility, a tak zatímco i ty nejšílenější tvůrčí bláznovství v prvních dílech působili i přes svou ultra lacinost a amatérismus ještě fakt zábavně a vlastně svým způsobem i originálně, tak v dalších pokračováních se to celé měnilo v již jen neúnosná zoufalství, která už nemohl kousat snad ani ten nejtolerantnější žraločí fanatik pod sluncem. Pravda tedy je, že právě v šestce ještě došlo k jistému oživené díky zápletce v podobě cestování v čase, na druhou stranu to zde ale zas zazdili veškeré přítomné dialogy, vysvětlování, chování postav a hlavně celé to zpracování, takovým způsobem, že musím jen zopakovat, zaplať pánbůh, že se jedná už o poslední díl. Každopádně upřímně mohu nakonec ale přeci jen konstatovat, že na tuto sérii asi nikdy nezapomenu, na veškeré efekty, na herecké výkony, na postavy, na dialogy, na zápletky, ale především na veškeré ty nápady kolem žralokonád, to vše bylo prostě tak absolutně mimo veškeré mantinely, že právem lze těchto šest dílů označit za dokonalý brakový kult. ()

iXtr3m3

Beverly Hills 90210 meets American Pie meets WTF? - Časť šiesta. WTF? Oni to stále točia? A ja to stále pozerám? :) ()

borec999

Nakoniec som aj rád, že to skončilo. Last Sharknado je totiž lepšie ako posledné 2 diely, dejovo všetko pekne uzavrelo a rozlúčilo sa aspoň trochu na úrovni. Prekvapením je, že z dejového hľadiska je to celkom hutné, ale vzhľadom na posledný diel, ktorý celú situáciu značne skomplikoval a položil množstvo otázok, je to asi pochopiteľné. V poslednej časti cestujeme v čase, pričom pobaví najmä úvod s dinosaurami alebo obdobie americkej občianskej vojny. V druhej polovici tomu mierne dochádza dych, našťastie film predtým ako začne nudiť skončí. Každopádne, to že takýto film mal premiéru na červenom koberci(kto neverí nech si vygoogli) len podčiarkuje fakt, že Sharknado sa stalo v kruhoch béčkových šialeností kultom. Ian Ziering a Tara Reid vďaka nemu obnovili na čas svoju zašlú slávu a Anthony Ferrante sa navždy zapísal do pamäte niektorých ľudí a tiež už asi nič známejšie nenatočí. Poprosím žiadne sequely ani rebooty v dohľadnej dobe. Úprimne si myslím, že séria by nemala čo ponúknuť a je už absolútne vyčerpaná. Medzi 2* a 3*, ale keď je to teda naposledy, tak tomuto skvostu trocha prilepším. 50% ()

tom.nosek

Je to tu, poslední žraločí rodeo je za námi. První polovina jde určitě ve šlépějích lichých dílů, které byly vždy kvalitnější. Mám takový pocit, že ty dinosaury snad úmyslně udělali zlé. Gil a jeho helma, pomrkávání po historických postavách, Divoký západ. To všechno se daří poslednímu Sharknadu parodovat, přestože Sharknado tam už očividně prim dávno nehraje. Zhruba v 55. minutě, kdy se začne opravovat Novina minulost, se ovšem začínají zdivočelé vody uklidňovat a děj upadne to nudné splácaniny. Planet of the Aprils (kromě jména, to bylo fajn) nestojí za nic, a Steve už řeší totální hovadiny opravdu o ničem. Ve výsledku jde tedy o takové semi-dobré zakončení, s dobrými i zlými momenty. Určitě nepřekonává třetí Sharknado, které je jednoznačně nejlepší, ale určitě překonává ty z horších Sharknádích dílů. Závěrem Sharknádí žebříček: 3, 1, 5, 6, 4, 2. ()

Sygauras odpad!

Běželo to v TV když jsem byla na návštěvě u mámy. Na otázku proč se dívá zrovna na tohle, mi odpověděla že to je tak ujetá kravina, že se u toho musí smát. Je to jeden z těch mála případů kdy s ní nemůžu souhlasit. ()

Cement73

Väčšiu kravinu som snáď ani nevidel. Zámerom ani nebolo urobiť dobrý horor… to proste mala byť kravina s primitívnymi efektami a nezmyselným dejom. Bol to zámer kua! A za to dám 1 hviezdu 🤣 ()

Israha

Žralokonádo se svým šestým dílem po vzoru mýtického hada Ouroborose zakouslo do vlastního ocasu, uzavřelo kruh...a k lehkému zklamání také tak trochu sežralo samo sebe. Dokud se dějová linka držela standardního "dostat se z bodu (nebo spíše období) A do období B a udělat co nejvíc blbostí, co jde", jde o svým způsobem zvráceně geniální záležitost, která přináší dokonalá camea a absolutně nic jí není svaté (Neil deGrasse Tyson jako Merlin bojuje v temném středověku vědou proti magii, Dee Snider coby westernový šerif řve "I'm not gonna take it anymore!" a kosí žraloky výstřely z koltu, Alaska Thunderfuck coby transsexuální Morgana kouzly vytváří drakožraloky chrlící oheň, The Offspring jako britští námořní důstojníci ostřelují žraloky americké vojáky ve válce o nezávislost), do toho v křídových žralokonádech lítají megalodoni, protagonisté letí na obřím pteranodonovi jménem Tara; Ziering se v postapo světě roku 20013 ptá, v kterém díle Deadpoola to jsou a Tori Spelling v roli jeho matky z alternativní časové linie se ptá, jestli spolu nechodili na střední. Ultimátní nářez, takhle nějak jsem si poslední Žralokonádo představoval...ovšem pak přichází zásadní ALE. V posledních cca dvacet minutách náhle režiséra a scénáristu napadlo, že postavy v rámci zakončení série potřebují něco jako "katarzi", a rodinná linka si zasluhuje patřičně dojemný konec - a tady se vytratí veškerá lehkost a sebeironie, zmizí pokleslý humor a v úporné snaze uzavřít bizarní příběh o cestování v čase do alespoň navenek smysluplného (pokud tohle slovo lze u Sharknada vůbec použít) a pokud možno šťastného konce vyznívá ten závěrečný chaos, co nastane, příliš na sílu a nepříjemně zdlouhavě. A v tornádu vířící Kleopatra, Hitler a Muhammad Ali to už nezachrání, protože pak se zbaběle resetuje timeline. Jakoby Ferrante a spol. na úplný závěr nesebrali odvahu na nějaký totální fuck off všem a všemu, což by tomuhle šest filmů trvajícímu magorskému nápadu slušelo, a tak nějak přiznali, že se za to boření veškerých zásad dobrého filmového vkusu přeci jen trochu stydí. A právě tady ti v tornádu vířící žraloci tak nějak pomyslně začali žrát sami sebe. Takže jen za čtyři...i navzdory dojemné závěrečné meteo vsuvce o tom, že podobně krásné počasí jako dnes se už zřejmě nikdy nebude opakovat. ()

Bozvav

Nápad na uzavření celé série nebyl úplně mimo, ale předlouhá stopáž a ofláknuté dialogy a scény aúděsný konec to definitivně zabily. Jako hlášku filmu považuji rozhovor "Donny se Stevenem": "Neznáme s z střední? Ne to bych si pamatoval". Za mne jedna žraločí chudinka. ()

inutihar

Když se Tori Spelling zeptala Iana Zieringa jestli spolu nechodili na střední, tak jsem se fakt zasmál. Musím přiznat, že to bylo lepší, než jsem po děsivém pátém díle čekal a dokonce si to dovedlo udělat ze sebe srandu výrazně lépe, než v mnoha minulých dílech. Konec dobrý, všechno dobré? ()

anatheman odpad!

Tímto dílem se smutně loučíme s koncem jedné éry. Éry tvůrčí svobody a alternativních vizionářských přístupů. Tato slova byla synonymní k pojmu Sharknado. Ačkoli první filmy této série měly svůj originální námět, pozdější kousky se snažily plout na vlnách popkulturních odkazů. A oba tyto přístupy určitě splnily svůj účel. Díl od dílu totiž intenzita absurdit stoupala, a proto byla série svým způsobem nepředvídatelná. Nicméně se musím přiznat, že jsem proměny alespoň rámcově odhadl. Bylo totiž zřejmé, že se po návštěvě vesmíru ve třetím díle dočkáme i teleportace a cestování časem, není-liž pravda? Poslední Sharknado se právě zaměřuje na posledně jmenovaný aspekt, jež je vypiplán do posledního detailu. Cestování časem pomocí timenados se dotkne několika historických... teda dobře - "historických" epoch včetně daleké budoucnosti. Nechci příliš vyzrazovat, neboť vás nechci připravit o zážitek, nicméně musím upozornit na na několik momentů. Tím prvním je zajímavé cameo Neila deGrasse Tysona, dále zde máme pozoruhodný odkaz na jeden nejmenovaný bájný meč, no a v neposlední řadě musím čtenáře připravit na široké využití Tary Reid/April. A ano, závěrečné finále také stojí za to. Tam jsou totiž vizionářské vizuální efekty série nasazeny na maximum. No nic. Už nečtěte můj komentář a zapněte si tento film. Musím říct, že mi série bude chybět. Poslední léta byla díky ní o něco světlejší. ()

Rathalos odpad!

Sieste Sharknado a tak ako piaty diel je to hrozna katastrofa,to je zbytocne rozoberat,este sa da ako tak pozerat na Iana Zieringa,ale zostatok hercov je mega-odpad a po zhliadnuti na Tori Spelling som sa normalne zlakol,to co sa jej stalo,no nic musim si dat pol deci a pre istotu aj dve...:-) ()

gazogazo

Tak. Když tu sérii máme prý za sebou, je čas přehodnotit kvalitu všech dílů . Na začátek musím říct, že poslední součástka , tedy last Sharknado, značně převyšuje předchozí díl a kdyby se dělala soutěž "3 nejlepší díly Sharknado serie " tento by byl jistě mezi nimi . ()

MarekPlachky

Jsem vnitřně i na venek víc rozpolcen než Ludvík XVI. po jeho poslední návštěvě kadeřníka podle poslední francouzské módy doktora Guillotina a Maxmiliana Robespierra. Jedna moje část se veze na kolotoči drog, alkoholu a horečnatých snů způsobených tímto přečinem proti Ženevským konvencím jako na horské dráze bez pásu, buď to bude nejadrenalinovější zážitek vašeho života, nebo umřete v krutých bolestech. Má druhá část však zmírá nad zjištěním, co se z tak legendární značky jako je Žralokonádo stalo. V jednom z hlušších míst v ději skákajícím jako hopík na kofeinu si smutně uvědomuji, že Hurikán se žraloky se vydal cestou většiny dnes již známých značek, ale někde během této poutě k branám nebeským jsem si uvědomil, že tyto schody vedli rovnou do pekel. Žralokonádo již není to staré dobré Žralokonádo se srdíčkem postavené na základech, které jeho předci krví, potem a slzami vydobyli, to Žralokonádo, do kterého jsem se před tolika lety zamilovat. V čem tkví celkový problém, pane mistře recenzente? Již vás slyším ptát se. Inu, usedněte na můj klín a já vás zavedu do historie Žraločích tornád a povím vám, co dělalo tuto sérii tak skvělou a vyzrálou jak poctivý eidam zapomenutý půl roku v bočním šuplíku ledničky... Precizně a umělecky vytvořená série Tornádožrakolů se nikdy nebrala smrtelně vážně, jak by taky mohla s takovou neotřelou a skoro až geniální premisou. První díl však měl své kouzlo, byl tak nevtipný až se stal vtipným. Tvůrci se domnívali, že jejich film je kvalitní (alespoň v rámci možností snímku, kde se zástupci paryb vyskytnou v rychle točícím se větru), skutečnost, že jejich snímek je špatný ve všech ohledech, jim unikala, přesto se snažili a šlo to vidět. Tato snaha u posledního dílu chybí a je to více než smutné. Vír žraloků už není family-friendly zábava pro celou rodinu s dětmi a babičkou, nyní je to CGI bordel, kde není místo na drama mezi hlavními postavami, jen opiové opojení, houbičky a děj nezpomalující, ani kdyby před ním přecházela zkřehlá stařenka přes přechod. Ale pane mistře recenzente, Parybí větrník byla přece vždycky šílená komedie, můžete namítat s respektem a obdivem v hlase. Na to mám já jednu odpověď: První Žralokotornádo je Horor a Sci-fi, poslední díl však přibral i nálepku Akční a Komedie. Můžete s klidem duše říct, že první díl byl skutečně zamýšlen jako komedie? NE, jedno hlasité a rázné NE, takže, prosím, nevyrušujte, jinak půjdete na hanbu. Tento kvalitativní pokles je více než smutný. Děj se proto snaží letět tempem japonského pilota proti americkému křižníku, aby si divák již otupěný veškerou sodomou gomorou na obrazovce neuvědomil, jak hluboko celý Žralokonádo mnohovesmír klesnul. Na konci si nebudete jistí, zda to nebyl jen sen způsobený horečkou, či zda jste to nepřebrali v noci s okenou. Z komediálního zlata na úrovni Premiéra se stává komediální zlato na úrovni Blbýho a ještě blbějšího. Mé zklamání je nezměrné, proto musím Poslední žraločí tornádo, které je o čase hodnotit o 50% hůře než zakladatele celé série. Srdce mi puká, ovšem povinnost si to vyžaduje. Tento díl získává jen jednu hvězdičku. () (méně) (více)

Likan7 odpad!

Šílenost, ve které se "tvůrci" už totálně vykašlali na něco jako příběh a pouští nám ty nejšílenější scény, které nevymyslíte ani po noci strávené s koksem a trávou. Ziering jezdící po ocasu dinosaura, planeta plná robotických April, skákání v čase od pravěku po 20 000 let vzdálenou budoucnost. Totální šílenost, ve které ale chybí vtip. Pomrknutí Tori a Iana na Beverly Hills bylo fajn, ale to je celé. Budiž mi k dobru přisouzeno, že jsem poctivě dokázal shlédnout všech 6 dílů téhle fantasmagorie. ()

Zewett

Po shlédnutí předchozích dílů už tuhle prasečinu (respektive žraločinu) nemůže vidět náhodný divák ,ale maximálně bytosti trpící tornádofílií ,nádorem na mozku o velikosti žraločí ploutve ,fanda Beverly Hills 90210 a nebo člověk s nepřekonatelnou touhou sebetrýznění.Všechno! dialogy, efekty, "děj" je tak stupidní ,že člověk vyloženě očekává kdy se "herci" přiznají ,že to prostě dělají jen pro peníze a slíbí ,že už se na to vyserou.Pokud už jste si na tohle všechno ,ale zvykli v předchozích dílech a umíte selský rozum s částí nadbytečného IQ (máte-li ho k dispozici) zavřít na WC a spláchnout, je dost možné ,že se budete bavit! Já už se nemůžu dočkat ,až naporcuju vánočního kapra motorovou pilou ... ()

GameboyNES

Tak tu máme poslední žralokonádo, které si bere zase na paškál milion57. filmů počínaje Návratem do budouctnosti, přes průřez amerických filmů od roku 1918. Kdo ty jejich filmy pro pamětníky nemá nalítaný, nezasměje se a dá filmu odpad. Já byl spokojenej a vstřebal hromadu těch šíleností, nicméně budu muset udět ještě minimálně jeden či dva maratony všech dílů, abych vstřebal více vtípků :) 79% ()