Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

Kroupa

Zcela souhlasím s názorem Limy - film je brilantní ve své víceznačnosti, která je bohužel v závěru opuštěna. Na druhou stranu nám tím režisér ulehčil od hodin přemítání o tom, co to všechno mělo znamenat. Osobně jsem se těšil, že Rose v nestřeženém okamžiku popadne dítě a skočí s ním z budovy a la Terry - dívka umřelá v úvodu. Nemuseli jsme se dozvědět, jestli se Rose stala obětí skutečného Satana, nebo jen příslušníků obskurní sekty. Takto se film z roviny osobní psychologie a sociálního chování dostal do mytologicko-kosmických výšin. Btw Jelikož je Andymu letos čtyřicet, tak doufám, ŽE TO KONEČNĚ ROZBALÍ a uvrhne svět do chaosu. Teda vzhledem k tomu, že Satan tu byl celkem černej, nebylo by od věci přezkoumat původ BARACKA OBAMY :) ()

chalp

Nadčasové dielo s nepopísateľnou atmosférou a krásnou Miou Farrow, ktoré som prvý krát videl keď som mal približne 5-6 rokov a včera po takmer patnástich rokoch som si dal reprízu a bol som opať unesený, možno viac ako pred tým :) Vrcholné dielo Romana Polanského, ktorým si nastavil laťku pekelne vysoko a v mojich očiach ju už nikdy neprekonal. ()

zdenur

Čekal jsem něco jiného - víc hororové atmosféry a nějaké psychárny, ale jsem spokojený. Napětí a atmosféra houstne s každou minutou, závěr mě trošku zklamal. Melodii, která všechno podkreslovala nikdy nezapomenu. ()

bolan

I když ve filmu není skoro nic, kromě jednoho bytu a mladé ženy toužící po dítěti, je to hustý a tajemný film a na svoji dobu určitě jeden z vrcholů hororové tvorby. ()

crozet

Perla žánru satanské filmové tématiky, jehož pokračování je ve vývoji kinematografie spíše vyrovnáváním se s tímto výkopem, nemluvě o tom, že Rosemary své následovníky dle mého dodnes převyšuje. Bez ohledu na tento žánrový kontext pak platí, že film samotný je unikátním dílem, které diváka absolutně vtáhne do děje, přičemž prostředky využité za tímto účelem jsou vpravdě minimální. Polanski je mistr dramatu, který používá ty nejobyčejnější a proto účinné prostředky, a diváka se postupně zcela zmocní. Kamera Williama Frakera totálně přidává na autenticitě a napětí (detail dýmu, který se při pohledu Rosemary z kuchyně zlověstně rozptyluje ve ztichlém obývacím pokoji, kde předtím nakrátko osaměl její manžel se záhadným sousedem), dynamice (babizna sousedka, která se se svou suitou s napřaženýma rukama jak infikovaný skalpel přibližuje dlouhou chodbou interiéru k Rosemary a prochází při tom jejími ztemnělými úseky) a zjevně o dekády předbíhá dobu (v některých momentech připomínala styl Dogmatu '95, ovšem bez příslušného marketingového balastu). V neposlední řadě je snímek sociologizujícím dokumentem amerického povrchního středostavovského novomanželského páru své doby a jeho reálií. Zakončil jsem to nudně? Pak si zasloužím rozmáznutí mečem jezdce z montypythonského Svatého grálu, podobně jako onen zbytečný historik. ()

Mortemiss

Příběh povedený, chvílemi mi přišly postavy až moc ukecané, začala mě kvůli nim bolet hlava. Efekty a kvalita obrazu na tehdejší dobu mě velmi překvapily, ne že bych čekala černo bílou pantomimu. Klub seniorů stál opravdu za to, je vidět že i v pokročilém věku máte hodně zvrhlé praktiky a choutky, nevyjímaje uctívání satana. Trošku mě překvapil manžel hlavní hrdinky, tomu se říká láska až za hrob, když vás jednoduše zaprodá a skamarádí se s partou oživlých mrtvol. Jinak se mi film líbil ;) ()

Jaroslaf

Nějak sem tady vůbec nezachytil atmosféru ani nic podobného. Filmy Polanskiho normálně žeru, ale tohle se mne vůbec nedotklo. Asi špatná konstelace hvězd. ()

Olaf7

Člověk kouká jak chleba z tašky a nestačí se divit, co ten Polanski dal dohromady. Jeden z nejpřísnějších snímků, které mé oko vidělo. ()

Tunri

Hodně kvalitní. Asi bych našla pár momentů, co mě tam štvaly, ale s dnešním hororem se to nedá srovnat. Na rozdíl od dnešních hororů totiž tento film není založený na ohlušujících zvukových efektech a odporně nechutných scénách. Opravdu kvalitní drama a ke konci horor. Skvělá atmosféra po celou dobu a gradace. Proč už se takové věci netočí? Edit: Polańského manželka Sharon Tate byla v roce 1969 zavražděna Charlesem Mansonem v osmém měsíci těhotenství. - z toho mrazí ()

ashtangi

Jedno velké ZKLAMÁNÍ !!! Nejprve jsem si přečetl knihu (asi tak před třema roky) a doporučuji to všem, protože je mnohem mrazivější a strhující než film! Ten na mě působil chladně a zklamáním pro mě byl i výkon Mii Forrow. Kniha mě oslovila, četl jsem ji se zatajeným dechem a musel jsem nad ní ještě dlouho přemýšlet. To se u filmu nestalo, i když jde o přesnou kopii knihy. Chápu, že se film může hodně líbit těm, kteří knihu nečetli. Takovýto film u mě v souboji s Vymítačem ďábla bohužel neobstál. ()

KOZEL84

Výborný film podle výborné knihy,které je hodně věrný.Je dobře že už nikdo nenatočil sequel podle Levinova pokračování Rosmery a její syn,protože to už je debilita vycucaná z prstu. ()

Kvítek

Po dlouhé době adaptace literárního díla, která se úspěšně vyrovnává vynikající předloze. Zdařilá Polanského verze je dokonalá téměř v každém ohledu. Rozvláčnejší stopáž v tomto případě díky zručné režii téměř ani nezaznamenáte. Příjemné jsou i výkony ženských hrdinek, vedle Rosemary v přesvědčivém podání Mii Farrow pak zvláště Minnie Cassavetové, jejíž neustálé zvědavé nájezdy přináší do okultního díla komediální rozměr. Zaskočilo mě Polanského vykreslení Guye, jenž na mě z knihy vůbec nedýchal tak panovačným dojmem. Dabing byl snad jediným rušivým elementem, zejména pak Rosemary vyznívající jako hloupoučká pipinka. Film oproti knize neztrácí nic ze své tajuplné atmosféry, kterou podtrhuje estetickým nasycením diváka. Já jak vidím tyhle šedesátkový interiéry a módu, jsem prostě jasná. ()

Petrus1

Je mi líto, ale prostě nemůžu jinak. Mě to nějak zvlášť nezasáhlo. Zdálo se mi to zbytečně dlouhé, málo napínavé a rozhodně mi to nepřipadalo jako horor a s tím já do toho šla. Jistě, že to své kvality má (i s ohledem na rok výroby a režiséra), ale já prostě nejsem filmový kritik a hodnotím subjektivně a pro mě to prostě bylo málo - možná je to tím, že jsem zrovna dočetla dvě naprosto úžasné knížky - Exorcista a Omen - tak snad i částečně proto. Bohužel knižní předlohu pro tento film jsem nečetla, tak nemůžu porovnávat. Zkusím to napravit a pak dát filmu ještě šanci, zatím pouze 3*. Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

adussh

Mrazivá hudba, neuvěřitelně napínavý děj a na závěr obrovský konflikt: síla mateřské lásky versus pevně zakořeněné hodnoty současné společnosti. Mia Farrow mě naprosto okouzlila. Brilantní film! ()

edie sedgwic

Naivna Rosemary sa ocitne v moci satanistickej sekty, ktora uzavrela dohodu s jej vlastnym manzelom. Smutne. Zaroven na mna film cely cas posobil vysmesnym dojmom a akosi som jeho caru nepodlahla. ()

Helldo

Možná že až příliš zdlouhavé... ale vynikající atmosféra vše vynahrazuje. Navíc skvělý herecký výkon Mii Farrow. Klasika ()

Yarwen

Snímek se relativně dobře drží knižní předlohy, Polanski si zde však netroufl posílit atmosféru odvážnějšími záběry - ať už se jedná o narozené dítě, sabat, obrazy - všude zůstává v polovině cesty a utápí skvělý potenciál v šedi průměrnosti. Teprve Donnerův The Omen, vzniknuvší o pár let později, skvěle ukázal způsob budování napětí a strachu - stavební kameny dobrého hororu. Nemám rád krváky - "rádobyhorory", ale tady stačilo jen maličko šlápnout na plyn... ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)