Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

holub109

Martin Scorsese prostě umí. Gangy jsou velmi dobrým filmem s parádním hereckým obsazením v čele s Danielem Day-Lewisem a Leonardem DiCapriem. Příběh o newyorkských gangách 19. století mě hodně bavil, navíc byl doplněn o parádní výpravu a kameru. Jen by to chtělo trochu zkrátit. 85% ()

Likan7

Gangů jsem se hodně dlouho vyhýbal. Bál jsem se, že se mi jednoduše nebude líbit. A i když jsem se snažil, prostě to nešlo. Šíleně dlouhý (pocitově ještě o hodinu delší), sice s krásnou výpravou, ale nudným scénářem skoro bez příběhu, s fůrou známých dobrých i méně dobrých herců, mladým (a ještě nudným) DiCapriem a s rutinní, ničím nepřekvapující režií jinde jistého Scorseseho. Tohle bylo pro mě vyloženě peklo a modlil jsem se, aby byl brzo konec. ()

ER

I po letech se na film dobře dívá, byť etalonem žánru se nestane a hlavně Di Caprio tu ani nemusel hrát, protože vedle Daniela Day-Lewise vypadá až moc "dětinsky". ()

Hellknight12

Skvelé krimi dráma, ktoré môžem odporučiť. Casting je bezchybný, herci idú na 100%. Skvelý scenár, hudba, efekty a kamera. No proste nie je, čo vytknúť. Niekomu môže prísť dĺžka 160 min nesmierne natiahnutá a zbytočná, keďže teoreticky základný príbeh sa dá skrátiť aj na polovicu času ale režisér sa rozhodol vziať viac tém ako len jednu, či už je to súboj ganzgov, pomsta, láska alebo vykreslenie histórie Ameriky. Nechýbajú tu ani nadávky a ani poriadne bitky, kde je cítiť tie súboje a tiež nechýba ani krv. Počas tejto dĺžky je veľmi dobre vykreslená každá postava, či už hlavná alebo vedľajšia. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné historické drámy a neprekáža mu trochu prepletený dej, ktorý sa snaží vyrozprávať niekoľko tém naraz a neprekáža mu trochu dlhšia stopáž. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. Tých 5% dávam dole len pretože, za mňa to mohlo byť o niečo brutálnejšie. ()

src

Misty dosti brutalni a misty dosti zdlouhavy film o takrka neuveritelnych udalostech probehnuvsich v New Yorku za valky Severu proti Jihu. Koncepci podobne westernu, pouze z chudinskeho mestskeho prostredi. Ale to neni az tak zajimave, to nejzajimavejsi na celem filmu je naprosto famozni vykon Daniela Day-Lewise. Uz jenom kvuli nemu se vyplati snimek shlednout. ()

Bukiet

Moc jsem tomuto filmu nevěřil a nezmýlil jsem se. Citově jsem zůstal neangažován. To už mám radši filmy, které mě naštvou, tenhle mne nechal lhostejným. ()

Tiiso

Pravdou dozajista je ta skutečnost, že režisér má za sebou filmy, ke kterým se vracím častěji než jednou za rok. Tento počin k této skutečnosti nepatří. Výpravně a stylově je takřka bezchybný. Ovšem dějově mě drobet rozčarovával při sledování, až mě na konci filmu zklamal. A vinu nenesou výkony herců, to v žádném případě. Spíše samotná pointa v druhé půli děje, které se mě více více hůře dařilo věřit. A to je velká škoda. ()

Gromit

Byl-li tento film opravdu Scorseseho dlouholetým snem, pak je jedině dobře, že se mu jej podařilo realizovat. Gangy New Yorku jsou něčím mezi Mafiány a Věkem nevinnosti - říznou gangsterkou v líbivém historickém kabátku. Nebojí se otevřeně politizovat (politická korektnost, co to je?) ani ukazovat dekadentní stránku tehdejší Ameriky a Američanů. A celé to ještě zdobí famózní výkon Daniela Day-Lewise a nezapomenutelný song od U2. Znamenitý film, opravdu znamenitý! ()

e.Boďo

Z názvu som si vyvodil,že si gangstry budú dávať každých pet minút na hubu,no okrem prvého fajtíku nič vážne..išlo tam skorej o opis toho prostredia ,jak sa žilo.škoda ()

qVitek

Bezduchej a prázdnej film.Kýč. Nevěřím hercům. Postavy nemají žádnou hloubku, je mi jedno co se s nimi děje, úvodní scéna naprosté klišé.Máme litovat toho kluka či tátu, když k nim nemáme žádný vztah? Postava hlavního lotra řezník? Působí spíš k smíchu, než aby z něj šel strach, ani scény plné krve tu frašku nezachrání. Nudné a moc dlouhé. Působí to naprosto nereálně. Nesmyslný, hloupý děj a chování postav. Jedna hvězda za hezkou hudbu a kostýmy. Jinak je to zabitej čas. Na primitivní američany to ale může zapůsobit. Občas jsem měl podezření, že tento film je recese a že to autor nemyslí vážně, v nějakých vážných scénách jsem se musel usmívat, jak je to nevěrohodné. Ale autor to bohužel asi vážně myslel.. ()

Rodin

Ne že by nuda byla přímo absolutní, ovšem ze Scorceseho nezůstalo vůbec nic a nebýt Daniela Day-Lewise, bylo by to snad úplně k nekoukání. Přestože jeho postava byla napsána tak trochu komiksově a i z ní se sypaly drtiny. Leonardo Di Caprio mě ještě v žádné své roli nepřesvědčil o tom, že by měl být špičkovým hercem, a tímto výkonem se v mých očích úplně zazdil. Snad jedině překvapivě obsazená Cameron Diaz a její překvapivý výkon snesou přísnější měřítko. Zajímalo by mě, kolik dostal za svou několikaminutovou etydu Liam Neeson. Ta bitva, v níž přišel hned na počátku o život, byla neuvěřitelně pitomá. Pro mě tak asi 45%. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Bill the Butcher (Daniel Day - Lewis) ... Tohle ano! Jeden z nejlepších konců, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Leo s Cameron, odcházející ze záběru někde v místech dnešního Empire - Fulton Ferry a pak už jen měnící se panoráma Manhattanu v průběhu času. Nezapomenutelná atmosféra, kterou ještě podtrhuje skladba "The Hands That Built America" od U2. Paráda. New York znám osobně a mám ho rád, takže mě tenhle film opravdu udělal radost. Konec je sice to nejlepší, ale i v průběhu těch 160 minut je na co se dívat. Výprava je vskutku monumentální a stejně tak herecké výkony všech zúčastněných. Vyzdvihnout Daniela Day - Lewise se ale přesto sluší a patří. ()

fruity

Asi můj nejoblíbenější Scorseseho film. Velmi mě zaujala surová doba New Yorku 19. století. D. D. Lewis byl excelentní. ()

godspeed

neskutečný výkon daniel day - lewis a leonardo dicaprio! oni jsou schopni utáhnout 166 minut filmu, který má naprosto neskutečně mizerně vyprávěný a rozvleklý děj. shame on you scorsese, shame on you. ()

Izz

Pro mě osobně obrovské divácké zklamání a dost možná vůbec nejslabší Scorseseho film.Přehnaně ambiciózní freska,která by ráda znázorňovala Ameriku 19. století,ještě raději by pak byla komplexní sondou do tématu tehdejších přistěhovalců,ale na to prostě ani 160 minut nestačí,takže se tvůrci měli rozhodnout,zda chtějí natočit celovečerní příběh Amsterdama Vallona nebo televizní minisérii,která by vše,co se zde děje,zachycovala obšírněji a kompexněji.A Leo tady ještě byl spíš krasavcem než hercem a je to znát. ()

singone

Popravdě se mi do tohohle kousku moc nechtělo, ale nakonec jsem se překonal a Scorsese mě znovu nezklamal. Tentokráte zasazeno do jiné doby - 19. století, aneb tak jak Manhattan zná jistě málokdo. DiCa, Diaz a Danny Day prostě super, hlavně třetí jmenovaný, podle mně mu ta role jednookého záporáka prostě suprově sedla. Je to tak 4 a půl, ale to je dle matiky 5 takže 5*..... ()

markyzgero

gangbangy new yorku. old fashioned style gangstas. zapomeňte na současný niggas a vraťte se k základu. k irskejm přistěhovalcům, který byli, jsou a budou magoři. bratrstvo kočičí pracky v undergroundu. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)