Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

dj_kure

Je to zajímavý. Lidi se chovali doslova jako zvířata, rasismus až k výšinám, tolerance nulová, ale politici? Pořád stejný. Město se hroutilo před očima, lidi se zabíjeli a je zajímali dvě věci. Prachy a aby měli dostatek voličů. Příběh je tradičně ve Scorseseho režii skvělý. Navzdory poněkud delší stopáži utekl film až neuvěřitelně rychle. Na závěr bych jen doplnil opět bezchybného Lewise, DiCaprio ještě jako mladý kuře vedle něj vypadal skoro jak neherec a v některých akčních scénách působil dost nejistě a tak nějak nepohyblivě, ale což, teď už je to stará písnička a Daniel mu v New Yorku dal tu nejlepší školu. 78% ()

LudkovaLevaRuka

Smíšené pocity. Zástupem charismatických postav a herců se bezradně a nerozhodně prodírá podlý DiCaprio a nesympatická Cameron Diaz. Otázkou zůstává, jestli by si někdo za vůdce gangů zvolil slabocha a zbabělce jenom kvůli památce na jeho otce. ()

winnita

Gangy začaly perfektně. Úvodní bitva králíků s usedlíky slibovala strhující podívanou. A třetina až zhruba polovina filmu tomu odpovídala. Leo přichází na Five Points hledat pomstu a možná i něco víc a nám se představuje New York poloviny 19. století v celé své bídě, zmítáný sociálními rozdíly, politickými taškařicemi a přílivem Irů. Vykreslení dobové atmosféry se podařilo bravurně, stejně jako obsazení havních postav (lewis byl démonický). Nicméně druhá polovina se začala zbytečně natahovat a ze skvělého začátku zůstala jen pachuť. Místo svižných soubojů zůstaly jen prázdné řeči. Postava Amsterdama směřovala odnikud nikam a závěrečné střetnutí bylo v porovnáním s tím počátečním opravdu k smíchu. I když mě to mrzí, sahám k nižšímu hodnocení, hlavně kvůli nevyužitému potenciálu, který zde jistě byl. ()

Ashnobe

Před puštěním Gangs of New York jsem nečetl obsah, protože jsem se chtěl vyvarovat spoilerů a pořádně si film užít. Podle názvu jsem si říkal, že by to mohlo být něco ve stylu The Departed, "... vždyť to přece taky natočil Scorsese, žejo." Asi si umíte představit ten "Dafuq?" moment během prvních několika minut, když se zjevil Liam někde v jeskyni s krucifixem - tipoval jsem to na středověkou Anglii a začal usilovně přemýšlet nad tím, jestli jsem nepustil něco jinýho :). Moc se nevyjasnilo ani při pochodu Liamova kmene mrtvýho králíka (nebo jak se jmenovali) na bojiště. Docvaklo mi to až po chvíli. Sice mi téma není nejbližší, ale to mě neodradilo od sledování. Natočený je to dobře, o tom žádná, ale jinak je to naprosto příšerná slátanina s neúměrnou délkou. Tvůrci dohromady splácali osobní pomstu, love story, občanskou válku, přistěhovalectví, zrod americké demokracie, pouliční bouře v New Yorku (atd., atd.) a výsledek je taková... no... rozplizlá kejda, která se příšerně táhne. Nemůžu si pomoct, ale po většinu filmu se mi vybavoval Vodní svět, asi kvůli velkoleposti výpravy. Tohle je sice kvalitativně lepší, ale nuda podobná. Slušná byla sekvence na začátku a pak promlouvající Daniel Day-Lewis zahalený do americké vlajky. Soundtrack taky ušel. ()

DaveSmith

Ze tří na čtyři hvězdy to vytáh naprosto geniální Daniel Day-Lewis. Klobouk dolů. Jinak výprava a kostýmy to je paráda. Dějově je film bohužel poněkud slabší a občas působí trochu chaoticky. Co se dá dělat. ()

dj.coffee

Mnoho povyku pro nic. Pekna vyprava, to ano. Zajimave je, kam az to ten narod hrdlorezu a kriminalniku za tech cca 250 let dotahl. ()

papadoce

Výborná prvá bojová scéna, kedy mal film našliapnuté, ale potom to ostalo verné Martinovim tradíciám, čiže dlhé, nudné, nelogické, málo uveriteľné, nemastné, neslané, proste také Scorseseovské. Martin Scorsese ostane v mojich očiach režisér dlhých nudných preceňovaných filmov a Casina. To jediné ma bavilo v celej svojej kráse. ()

Stanix

Film stojí na reprodukci dějin, jež jsou pro drtivou většinu Evropanů nepříliš známé, tudíž historický přínos nemá u nás takovou váhu jakou patrně měl a má v zámoří (a co teprve pro New Yorčany že?). Dramatičnost scén, potažmo celého děje je v obvyklých mantinelech a sem tam místy i dost násilně a krkolomně pojatá, jinými slovy nikdo z toho nepadne na zadek, ale funguje to. Poslední přívlastek, kterým je film produkcí charakterizován, tedy krimi, tak ten bych vypustil úplně. Ve výsledku to tedy vychází na průměrný film, je tu však jedno obrovské positivum, které je nepřehlédnutelné, a sice dechberoucí herecký výkon Daniela Day-Lewise, který snímek neuvěřitelně vyzdvihuje. ()

Shitonit

Zradil mě už začátek..podivně divná podivnost. Nebyl to úplně můj šálek čaje.. Asi nejposranější Caprisonovina. ()

Knor

Asi to nejslabší od mistra Scorseseho, co jsem zatím viděl. Na první pohled je všechno super, obsazení nemá chybu. Chápu, že američani a zvlášť newyorčani si tenhle film můžou pouštět při zvláštních oslavách a já jim to neberu. Já v tom vidím jen předlouhou cestu za pomstou, která je sice brilantně natočená, ale šíleně natahovaná. Čtyři hvězdy, ale jen tak tak. ()

ANTYCHRYST

Neskutečnej bijak... Herecký obsazení naprosto dokonalé! Skvělej Leo, půvabná Cameron a Levis jako zaporak .. naprosto geniální. Jestli bych nechtěl v nějaké době žít..tak tohle je přesně ta doba. Parádní kamera, výprava, hudba.. Páchnoucí čtvrti New Yourku city...Celé to jede Nonstop..žádné hluché místo... 100% tohle je filmový koncert a lahůdka :) Celé Vás to vtáhne do děje ..že se člověk nezmůže na nic jiného..nežli zírat s otevřenou pusou.. :) ()

milwaukee

Klasická ukázka, jak udělat film od devíti k pěti. Ta úvodní mlátička ve Five points byla hodně dobrá, a tak jsem čekal, že výkon půjde ještě výš. Hlavní padouch ještě stihl téměř vykostit Cameron Diaz a řeznickým nožem ji provést potrat. Ale od půlky jsem se už jen nudil. A závěr, ten se vůbec nepovedl. A bohužel film ani Leonardo nezachránil. ()

Gekon

Zbytečně dlouhý a neuvěřitelně nudný film s naprosto předvídatelným dějem, prostě film, který stačí vidět jednou. ()

R.O.man

Neviem, ako by som tento film skomentoval. Je to z časti dráma, historický, krimi....no proste z každého rožku trošku. Prehnané sa mi zdalo to množstvo krvi a gangov. Pripadalo mi to, ako by sa v New Yorku zišli všetky kriminálne živly. Leonardo DiCaprio a Cameron Diaz vynikajúco zapadli svojími výkonmi do scenérie New Yorku 19. storočia. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 2: Režie, píseň U2 - The Hands That Built America. Nominace 3 : Film, Herec Daniel Day-Lewis, herečka vedl. role Cameron Diaz.........Bafta 1: Herec Daniel Day-Lewis. Nominace 11: Hudba, Vyzuální efekty, Kamera, Kostými, Střih, Film, Masly, Výprava, Scénář, Zvuk, Režie. ()

migele

Hmmm... Film se mě nijak nedotkl a živě si vzpomínám jak jsem ho vypínal v polovině. Nejspíš byl nudný, ano nudný. Samozřejmě DiCaprio opět skvěle, ale to nestačí, kdepak. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)