Reklama

Reklama

1. MISE

(seriál)
Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Hrají:

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (více)
(další profese)

Epizody(42)

Obsahy(1)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

(více)

Recenze (14)

Gulde 

všechny recenze uživatele

Za mne to nebylo zdaleka tak marné. Asi za to může to mne blízké vojenské prostředí a docela sympatické postavy, včetně povedených hlášek Hofbauera (Marek Němec) a charismatického Hofmana (Jan Dolanský). I když ta předvídatelnost a naivita typická pro tenhle komerční seriálový formát TV Prima tam je všudypřítomná. Takové moje guilty pleasure, řekl bych. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Další typická seriálová zpotvořenina. 1)  Ach jo. Začalo to na dobrých třech hvězdičkách, v posledních dílech se dílo potácí někde kolem hvězdičky jediné._____ 2)  Nevadí mi, že jde o spin off Modrého kódu. Nevadí mi hraní na vojáčky, byť chvílemi dost směšné. Nevadí mi soup opera jako žánr. Neřeším věrohodnost děje a prostředí. Vadí mi mizerná úroveň řemesla a promarněná šance._____ 3)  Seriál drží nad vodou atraktivní prostředí i téma a samozřejmě pár charismatických nebo přitažlivých herců. Za ty první uvedu 43letého Jana Dolanského (šéf výcviku), za ty druhé silně přitažlivého 29letého Ondřeje Rychlého (lékař Prokop ve výcviku)._____ 4)  Věk protagonistů uvádím k prvnímu roku natáčení - 2021._____ 5)  Dát píseň Morituri te salutant jako podkladový song k titulkům mi přijde hodně, ale fakt hodně mimo mísu. Svědčí to o totálním nepochopení Krylova díla a odkazu, byť, musím připustit, že podání Václava Noida Bárty mi zlé nepřišlo. ()

Reklama

DK197 

všechny recenze uživatele

Válka na Ukrajině tomu hodně uškodila a já to chápu. Dost mě to ale mrzí, protože narozdíl od zdejších hodnotících nepokládám tento seriál za odpad. Postavy i herecké obsazení bylo příjemné, prostředí originální a dějově se to hodně podobalo Modrému kódu, což byl můj oblíbený lékařský seriál. Ano, určitě to mělo své mouchy, ale ty tvůrci přiznávají. Za mě je škoda, že to skončilo takhle brzo. Doufám, že v podobném duchu vymyslí brzy něco dalšího, co bude více připomínat Modrý kód než Sestřičky. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Strašný seriál s lékařsko-vojenského prostředí... Modrý kód byl v rámci možností fajn a Sestřičky vlastně jen pokračovaly, změn bylo minimum... Ovšem tohle je spin-off, který se úplně vymkl kontrole!! Strašné dialogy, naprosto zcestný hlavní záměr Mise o vytvoření elitních vojenských doktorů!! Co tady ti mladí a krásní lidé předváděli, muselo každého skutečného vojáka akorát vytočit. Nereálné je to tak, že to při sledování fakt ruší. Tohle je o dvě třídy níž, než původní Modrý kód... Co bylo naprostý úlet, bylo zařazení doktorky Růžičkové mezi kadety a rovnou s hodností poručík, když víme, jaké to byla namyšlená a nesnesitelně arogantní fiflena!! Elitní voják jedna báseň! Na Prokopa by se dal použít podobný metr, ale u něj to tak nebije do očí... Těžko uvěřit, že tohle dělali prakticky stejní tvůrci jako Modrý kód a další Prima seriály... ()

EasternJoe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jediná věc, za kterou dávám hvězdičku, a to s neuvěřitelným sebezapřením a téměř i zlomením prstů při kliknutí na myš, je koncept seriálu. Vojenští medici a jejich příprava v civilních situacích není špatný nápad, provedení, scénář, naprostá většina hereckých výkonů, klišé, nelogické díry a tak dále, to už je hodně velké, hodně špatné. Jak říkám, nebýt zajímavé (ovšem příšerně provedené) myšlenky, seriál by dostal jeden z nejhlubších odpadů, který jsem, kdy dal. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (6)

  • „Příběh seriálu 1. Mise se neopírá o skutečné události, jeho cílem je ale od prvopočátku poukázat na to, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava. Jako každý jiný oborový seriál i tento vyžaduje ze strany profesionálů určitý nadhled,“ řekla o seriálu Zuzana Brzáková, šéfredaktorka TV Prima. (SONY_)
  • Předpremiéru sledovalo 889 tisíc diváků (15+). Byl to nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00 v této divácké kategorii. (rublik05)

Reklama

Reklama