Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

JohnCZ

Nečekaně fakt výborná a vizuálně nádherná pohádková fantasy s okouzlující Elle Fanning a zlovolně dobráckou Angelinou Jolie. Maleficent skvěle odkazuje na pohádková klišé a trochu si s nimi pohrává a přepracovává. Nechybí ani propracované akční scény, které ve 3D mohly vypadat fakt skvěle, ale o nich Maleficent zas tak úplně není. Sice je to plně CGI film, ale rozhodně nestojí jen na efektech. ()

Padme_Anakin

Kouzelná křídla krásné královny ke krutostem krále kloní. Kontura kamaráda kontaminována korupcí. Klam kardio kousne, kamenný korzet královně konstruuje. Kletba kojenci konkretizována: kolovrátek, kóma… Křišťálová křehkost komtesky karty komfortně kompostuje... Kreativní kompletaci kladně kvituji. ()

corpsy

Dumal som nad tým, ako napísať túto recenziu. Spoilerovať ači nie? To je otázka! Tak predsa len aby som nekradol budúcim divákom ich nadšenie ( či sklamanie ), budem všeobecný. Na film sa celkovo dobre pozerá, v Hollywoode sú proste špecialisti, a zvládajú to na jedničku. Horšie je však to, že sa zabúda na réžiu. Áno, dosť podstatná vec v umení zvanom FILM. Trpí presne tou nemocou ako nedávny OZ od Raimiho, guláš ktorý nedáva zmysel. Načo trepať do filmu zbytočnosti ( úvodná epic bitka ), veď je to rozprávka, nech sa rozpráva ako rozprávka. Taká, aká bola napísaná. A herci tomu veľmi nenapomáhajú. Angelinka je v mnohých scénach zimomriavková, občas sa možno postaví aj niečo iné ako chĺpky, ale...a dosť blíži sa spoiler a preto to utínam a skončím konštatovaním - stará dobrá Popoluška. ()

sidzej

Rad by som dal plne hodnotenie ale nejde to. Najvacsiu slabinu vidim v zamerani pribehu na najmladsiu vekovu skupinu. Keby sa tvorcovia vydali po stopach Faunovho labyrintu mohla to byt fakt skvostna fantasy. Trailery lakali na temnu atmosferu a film bol pritom plny infantilnych skriatkov a otravnych sudiciek. Avsak po hudobnej a vizualnej stranke je to skvele dielo. A ako ceresna na torte bozska Angelina ktora si kradne kazdu sekundu z platna. Fakt skoda zabiteho potencialu mohlo to byt o triedu lepsie aj tak vsak solidny nadpriemer. ()

Tryskomyš

Dnes jsem viděla Zlobu. Bylo to moc pěkné a navíc můj první film ve 3D. Takže jsem si to užívala. Pěkný příběh, skvělé efekty. Dobří herci. ()

Lama.Lama

Ač Angelinu moc nemusím, roli Maleficent zahrála výborně! Úžasná pohádka, která si nehraje na něco epického - v jednoduchosti je krása. ()

PauloZ

Hodnotím kladně, protože mi to nevídaně sedlo. Z hlediska fanatsy filmů je to velmi pěkné, nápadité, efektně na velmi vysoké úrovni a s celým pojetím Strombergovi Karkulky nemám problém. Angelině tahle role výborně sedla, i když se mohla herecký víc projevit. Taky to možná nemuselo celé působit tak jednoduše, děj bez větších konfliktů působí místy hodně pohádkově. Nicméně i tak nechám 4*, protože mě to bavilo a 3D bylo pěkňučké :) ()

ConanVJ

Další předělaná klasická pohádka tak tochu jinak, dospěleji natočená a místy i s hororovými prvky. Pro mě je to parádní fantasy filmek, krerý si upravil známou pohádku do dospělejšího hávu, kde nechybí různí tvorové jak hodní, tak zlí. Kdo je vlastně hlavní záporák je zřejmé od začátku. Oměna hlavní hrdinky v průběhu filmu je fantastická a Angelina do role zapadla skvěle. Růženku bych obsadil jinou herečkou, protože pro mě krásná vůbec neni, ale to je jen můj názor. Příběh je pěknej a pěkně utíká. Atmosféra filmu je působivá a všechny ty krásný efekty jsem si opravdu užíval. Hudební podkres je taky pěknej. Za mě 100% :-) ()

hous.enka

Sněhurka (opravdu nechápu, proč jsem si až do scény u kolébky myslela, že půjde o Sněhurku)? Ale kdeže, tohle je přece příběh Růženky a její kmotřenky (té horší) víly. Angelině role sedí jak ušitá, Elle Fanning mi sedí trochu víc než její sestra, takže proč ne. Jde o ryze ženský film, neb muži jsou zde spíš jako pouhá ozdůbka a důvod toho, proč se ženy na muže zlobí. Ale tak to už v pohádkách bývá. Příběh sice není nijak silný, ale ústřední motiv je poměrně zřetelný (zkamenělé srdce, polámaná křídla, ztracené iluze), takže pak už si můžete vychutnávat bojové scény s draky, stromáky (ať žije Noe i Pán prstenů!) a zejména víly, přírodu, zámek a Angelinu a její čelisti, heh. Podle mého názoru jde o velmi slušnou pohádku pro dospělé, což oceňuji. ()

EastWicka

Když Zloba dostane křídla, křiváci to mají spočítané! Králíčci, Růženky a princátka nechť si, společně s jinou havětí, dál radostně hopsají vůkol... Tahle královna totiž není zlá, jen spravedlivě rozezlená. A to je sakra rozdíl! ()

maddy

A little bit maleficent som bol ja pri záverečných titulkoch. Bohužiaľ, musím znova usúdiť, že tieto súčasné hrané, roztomilé, infantilné Disneyovky nie sú nič pre mňa ako dospelého diváka. Začnem, ale kladmi. Čo je v Maleficent skutočne nosné je pútava triková stránka, ktoré zaradenie do žánru fantasy využíva skutočne na maximum. Režisér Robert Stromberg je trikár (Avatar, Alice in Wonderland) a tento pôvod na ňom jednoznačne poznať. Maleficent práve vďaka nemu vyzerá neuveriteľne nápadito. Neustále prekvapuje novým prostredím, postavičkami alebo aj krásnymi kostýmami. Minimálne prvú hodinu sa útočí na divákove vizuálne vnemy tak intenzívne, že všetky výjavy snáď ani nie je možné vstrebať pri prvom pozretí, keďže žiadnym sa film nezaoberá veľmi dlho a hneď na to prezentuje nejaký iný. Je to prepracované až do takej miery, že každá sekunda z filmu by sa dala vytlačiť, zarámovať a zavesiť na stenu. Druhým a zároveň aj posledným styčným bodom Maleficent je jej hlavná postava. Angelina Jolie si síce vzala na 5 rokov voľno od natáčania filmov, ale vrátila sa tradične veľkolepo. Maleficent od nej síce nevyžaduje Oscarové výkony, avšak úlohu čarodejnice si vyslovene užíva plnými dúškami a dokázala postave dodať poriadnu dávku charizmy. Je to práve ona, na ktorej stojí celý film a ktorá ho tiahne kvalitatívne o úroveň vyššie. Nebyť práve tohto prvotriedneho castingového výberu, neváham ísť s hodnotením aj o bod nižšie. Film však nemôže stáť len na jednej skvele obsadenej postave a prepracovaných trikoch (to sa hodí skôr do reklamy). To je aj na tých nie priveľmi dlhých 90 minút trochu málo a Stromberg síce môže mať triky v malíčku, ale dobrý režisér z neho ešte nie je. Na debut síce zvládol Maleficent ukočírovať o málo lepšie ako mnoho kolegov podobnej profesie, ale minimálne prvých 40 minút sa v jeho podaní zdá, že film je len sledom na seba nadväzujúcich veľkolepých trikových fantasy scén bez jasne vytýčenej story. Ani ten origin príbeh však nie je prepracovaný tak ako to mohlo znieť pri pôvodnom nápade pozrieť sa na vznik Šípkovej Ruženky z tej druhej strany zlej čarodejnice. V mnohých momentoch totiž dej nedáva žiaden zmysel ani na uvoľnenejšie štandardy rozprávky (kto s aspoň poslednou štipkou zdravého rozumu by poslal svoju dcéru na 16 rokov mimo civilizáciu, aby ju vychovávali tri zostarnuté víly, ktoré očividne nemajú s výchovou dieťaťa žiadne skúsenosti a nebyť zlej čarodejnice, tak už jej niekoľkokrát hrozí smrť. Nebolo by ju lepšie držať len v jednej časti hradu a miestnosť s kolovrátkami nadobro zapečatiť? A vôbec, prečo sa kráľ nezbavil všetkých kolovrátkov, ale namiesto toho ich drží, aj keď spálené, stále v hrade?! A načo mu sú celé tie roky krídla Maleficent?! ...). Samotné postavy sa chovajú prinajmenšom veľmi podivne a menia svoje chovanie a motívy zo sekundy na sekundu (napr. kráľ v podaní Sharlto Copleya, ktorý sa tu navyše so svojim juhoafrickým prízvukom vyslovene nehodí), až neznesiteľne naivne (Šípková Ruženka, ktorá sa od ucha k uchu usmieva v sekunde čo ju Maleficent prebudí z tej levitovacej polohy na druhej strane lesa a ona netuší kde je). Ako dospelý divák som sa nudil a týmto novodobým oživovaním starých rozprávok v podaní Disneyho asi nikdy neprídem na chuť. Keď už tak jedine ak to je dospelejšie, temnejšie ako napríklad v prípade Snow White and the Huntsman. Maleficent síce nie je tak detinská ako minuloročný Oz The Great and Powerful, ale stále rovnako prázdna ako Alice in Wonderland. Má fantastické momenty (úvodná bitka tých oživnutých stromov s rytiermi, záverečný boj s drakom), ale inak je len sledom občas nápaditých, občas príliš infantilných (malé príšerky ohadzujúce sa blatom), občas otravných (tri víly) fantasy momentov. A to mi príde aj na film pre deti, čím Maleficent jednoznačne je, trocha málo. Avšak vzhľadom na masívne tržby (750+ mil.) sa toho v Disney asi tak skoro veľa nezmení. Neostáva mi preto nič iné, len nad tým povzdychnúť. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (méně) (více)

agentmiky

Když jsem se na film začal dívat,tak jsem ani nevěděl,že pojednává o Šípkové Růžence.Myslel jsem,že to je jen o nějaké princezně a čarodějnici.Pohádka byla docela povedená a domnívám se,že to byla jedna z nejlepších rolí Angeliny Jolie,protože zde výborně měnila svoje nálady a pocity a celkově to mistrně zvládla.Herečku na Růženku mohli možná vybrat lépe,ale to mi ani tak nevadilo.Sharlto Copley zde zahrál dobrou postavu krále a i on mě výkonem zaujal.Prostě hezká pohádka na dobrou noc.A samozřejmě s happyendem.Hodnocení:70%. ()

MartinezZ

Tak zaprvé, aby bylo jasno, tenhle pohádkový příběh je velmi, velmi volně inspirován nám známou Šípkovou Růženkou. Nejsem si jist specifickými rysy amíkům bližší verze příběhu, ale m osobně tady chybělo z oné pohádky mnohé, co by příběh dělalo pohádkovější a méně... řekněme okatě blockbusterovější. Ono vůbec je to celé hodně na efekt a nějaké postavy a vyprávění vůbec je tu mnohdy hodně povrchní a celkově to odpovídá tomu, jako když vám někdo převypravuje vzpomínky - je to zhuštěné, zjednodušené a mnoho svět dokreslujících detailů je vynecháno, spíše je to jen taková stručná 'swotka'. Moc tomu nepomáhá ani množství zbytečností, jako hromady tvorů a skřítků, odskočivších si z posledních dílů Harryho Pottera a poněkud i dějově lehce epizodní role králova, kde vlastně Sharlto zase hraje trochu druhé housle, o naprosto nepodstatném a asi omylem do filmu zařazeném princi ani nemluvě. Mnohé na plátně vyobrazené pak občas hodně ostře kontrastuje s nějakým skutečnějším záběrem a CGI bije do očí možná trochu více, než by se mnohdy hodilo (tři zmenšené ksichty vil např.). 'Zlobilka' je tak z pohledu vizuální stylizace a smysluplnosti a zapamatovatelnosti příběhu tak někde mezi Alenkou a Ozem - a i to z ní dělá biják, který uvidíte a bez záporných (ale i kladných) emocí zapomenete. A přitom tolik opomenutých a naopak i zbytečně přidaných věcí chybí/přebývá, že buďto se to mělo pohádky držet mnohem více, nebo to mělo být vyprávění úplně jiné, s jiným příběhem naprosto ignorujícím nějaký kolovrat s vřetenem. ~ Ale k plusům: chvílemi to skutečně hezky vypadá, Angelina je díky maskérům a efektům skvělá zlá čarodějnice (víla, whotever) (PS: dobrý herecký návrat po čtyřech pěti letech), asi první Disneyho film, kdy vidíme "Hrad" z loga v reálu i s jeho pozadím :) a v titulcích pěkná Howardova hudba, pohádkově heroicky temná i smutná - jinak jsem si ale během filmu moc hudby neužil ani nevšiml. A v Elle bych spíše než sestru Dakoty hledal příbuznou Hailee Steinfeld. ~~~ Jako dá se to vidět, nenudíte se a utíká to bez nějaký über velkých nesmyslů, ale chybí tomu celistvost příběhu a vyprávění, chybí tomu nějaký smysl. Zkuste si schválně po dokoukání říct, tak abyto někdo jiný pochopil a nevynechali jste nic důležitého, o čem to bylo. A pak si vpzpomneňte, co z toho jste vynechali a co z toho vlastně zbylo. CGI fantasy s pár postavami a neúplným příběhem. Docela škoda. ()

Hannibal92

Pro Angelinu naprosto přesně padnoucí role. Celkově se jedná o kvalitní a netradiční zpracování pohádky, kterou zná asi naprosto každý. Je to jeden z těch filmů, který si určitě rád pořídím i na blu-ray. ()

SaNcHeZ_cz

Na jednu stranu chápu, co se zde přítomným na této kombinaci klasické pohádky a takového přístupnějšího avšak temnějšího fantasy nelíbí. Ovšem nechápu, jak pak moho glorifikovat ostatní, podobně laděné remaky klasických pohádek. Osobně jsem sice měl docela problém s prapodivným vrstvením scénáře, stejně jako s místy trochu ujíždějícími hereckými výkony, nicméně v konečném důsledku je Zloba velmi příjemnou pohádkou pro ty méně náročné s docela zajímavě vyvedeným temným fantasy twistem. Angelina Jolie si roli neskutečně užívá a i přesto, že ji moc nemusím, jsem musel jen uznale přiznat jak moc jí ta role sedne. U ostatních to už taková sláva nebyla, nicméně i tak solidní. K tomu další z prvotřídních ukázek toho, jak geniální skladatel James Newton Howard ve skutečnosti je a hodně solidní vizuální audiovizuální stránka. Celkově tak někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

Vxxx

Což o to... bylo to docela dobré. Kostýmy super, hudba, super... znáte to. Ale nějak jsem si to prostě neužila. Minimálně né tak, jak jsem čekala. Začátek byl tedy super, ale jak nastala "doba temna", tak už to nebylo nic moc. Navíc Elle Fanning prostě nemám ráda. Ale 3 hvězdy si to určitě zaslouží. Už jen za originální pojetí. To mám, zvlášť u pohádek, hrozně ráda. Takže tak... ()

Rosana

Velmi zajímavé pojetí klasické pohádky, kdy si postavy prostě zamilujete, ať jsou kladné či záporné, teda pokud to nejsou pošahané víly alá Troška :D Každopádně paní Zloba dokonalá! ()

kolda1990

Nemůžu si pomoct, mě to dost bavilo. U fantasy si vždycky hrozně odpočinu. Příběh solidní...a Angelina nezklamala. Milovník tohoto žánru si v tom najde své a zklamat by ho to taky určitě nemělo. ()

javak810i

Lehce netradičně pojatá pohádka o šípkové Růžence s krásným vizuálním zpracováním, dobrým obsazením a na poměry pohádek plně odpovídajícím příběhem s dobrým koncem. Mě se to líbilo. Slabší 4*. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek